Вищий господарський суд України
Збори суддів Вищого господарського суду України 20.12.2010

15 грудня 2010 року у Вищому господарському суді України проведено збори суддів. 

У робочій атмосфері обговорено актуальні питання, спрямовані на  реалізацію  Закону України   "Про судоустрій і статус суддів".

Оскільки Закон передбачає чимало змін у функціонуванні судової системи, в ВГСУ попередньо проведено велику кропітку аналітичну роботу, щодо визначення спеціалізації суддів Вищого  господарського суду України, з метою утворення судових палат.

В основу пропозицій, винесених на обговорення, лягло не лише бажання  покращення ефективності судочинства, а й те, що господарським спеціалізованим судом розглядається порядку 43 видів спорів.

Результатом співпраці стало прийняте рішення про утворення чотирьох палат з однаковою кількістю суддів та призначення секретарів палат із числа суддів ВГСУ за пропозицією Голови суду.  До їхніх повноважень належить організація роботи відповідної палати, контроль здійснення аналізу та узагальнення судової практики у справах, віднесених до компетенції палати. Також  обрано заступників секретарів. За кожною з палат закріплено куратора з числа заступників Голови суду.

З метою забезпечення об'єктивного та неупередженого розподілу справ між суддями з додержанням принципів черговості та рівної кількості справ для кожного судді, збори суддів прийняли рішення  щодо питання формування колегій суддів Вищого господарського суду України, передбачених Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого Рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 р. № 30. Також вирішено  сформувати групу суддів у складі 20 чоловік, котрі розглядатимуть справи з неоднаковим застосуванням норм матеріального та процесуального права.

Судді взяли участь у обговоренні та прийняли відповідне рішення щодо змін, внесених до штатного розпису та структури апарату Вищого господарського суду України, у зв'язку з прийняттям Постанови Кабінету Міністрів України від 01.12.2010 р. № 1097 щодо виключення посад радників голови суду, помічників голови суду, введення посади завідувача канцелярії.

Одним із робочих рішень, прийнятих на зборах суддів, було закріплення однакової кількості залів засідань за кожною з палат. У цьому розрізі приємною для присутніх стала новина, озвучена головуючим на зборах Головою ВГСУ Віктором Татьковим про будівництво ще однієї черги приміщення суду, проект якого передбачає можливість здійснювати  до 25 засідань одночасно.

Окрім вищеназваних, служителі Феміди прийняли рішення з питань, преміювання суддів Вищого господарського суду України та працівників апарату суду з нагоди святкування "Дня працівників суду" та щодо можливості використання послуг із розрахунково-касового обслуговування організації з видачі заробітної плати з використанням платіжних карток.

Збори продовжилися урочистостями, присвяченими, Дню працівників суду. Присутніх привітали Голова Вищого господарського суду України Віктор  Татьков та Голова Міжнародної асоціації юристів Валерій Євдокимов. З нагоди свята грамотами та подяками відзначено кращих суддів та працівників суду.

 

Прес-служба ВГСУ