Вищий господарський суд України
"Віснику господарського судочинства" – 20 років 05.12.2014

У грудні 2014 року виповнюється 20 років офіційному друкованому органу Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) "Вісник господарського судочинства" (далі - "Вісник"). З цієї нагоди у ВГСУ відбувся круглий стіл за участю членів редакційної колегії часопису, голів апеляційних господарських судів, суддів ВГСУ, представників ЗМІ та поважних гостей.

У вітальній промові Голова ВГСУ Богдан Львов подякував усім, хто стояв біля витоків "Вісника", і нагадав, що з доброї волі тодішнього Голови ВГСУ Дмитра Притики та за участі авторитетної редакційної колегії на чолі з тодішнім заступником Голови ВГСУ Анатолієм Осетинським часопис протягом двох десятиліть інформував широке коло читачів про стан та проблеми господарського судочинства, практику розгляду господарських спорів та розмежування юрисдикцій, вміщував аналітичні довідки, наукові реферати, висвітлював актуальні теми у правничих публікаціях тощо.

Також він наголосив, що попередник "Вісника господарського судочинства" - "Збірник рішень та арбітражної практики Вищого арбітражного суду України" - став першим періодичним виданням спеціалізованої гілки судової системи, покликаної вирішувати спори у сфері господарських правовідносин. Згодом, завдячуючи підтримці представників правової науки та видавців, часопис зайняв гідне місце серед інших юридичних видань, виправдавши статус офіційного друкованого органу ВГСУ. За 20 років існування видання у ньому друкувалися понад 300 авторів, які в подальшому захистилися та отримали кандидатські і докторські ступені, а на його сторінках було опубліковано понад 600 статей.

На переконання Голови ВГСУ, сьогодні "Вісник" є високопрофесійним науковим орієнтиром та посібником для правильного застосування теоретичних положень господарського і цивільного законодавства під час вирішення завдань практичного характеру, потужним джерелом інформаційно-аналітичного забезпечення роботи суддів та працівників апарату суду.

Водночас Богдан Львов зауважив, що мета круглого столу не лише проаналізувати багаторічну діяльність часопису в сфері правової інформації, а й віднайти креативний підхід до формування передових ідей юридичної науки і практики, популяризації шляхів вирішення проблем господарського судочинства та поширення правової культури.

Крім того, очільник ВГСУ нагадав присутнім, що з ювілеєм "Вісника" збіглося 100-річчя від дня народження (23 листопада) Голови Державного арбітражу при Раді Міністрів УРСР протягом 1967-1987 років Івана Корчака - людини-легенди, керівника з великої літери, зусиллями якого Держарбітраж (в подальшому система (арбітражних) господарських судів) зайняв належне місце серед державних структур і став конституційним органом.

З нагоди ювілею часопису Голова ВГСУ нагородив членів його редакційної колегії відомчими відзнаками ВГСУ. Водночас з нагоди 23-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року Указом Президента України за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю нагороджено заступника Голови ВГСУ у відставці Анатолія Осетинського орденом "За заслуги" ІІ ступеня. Відповідну відзнаку вручив йому Голова ВГСУ Богдан Львов і подякував за кропітку роботу та високий талант організатора.

У свою чергу, заступник Голови ВГСУ, головний редактор "Вісника" Геннадій Кравчук презентував присутнім оновлений ювілейний сотий номер часопису. А його видавник, президент Видавничої організації "Юрінком Інтер" Віктор Ковальський представив стратегію його подальшого розвитку, зокрема, запровадження електронної версії з можливістю on-line передплати, що надасть зручний та постійний доступ читачам до матеріалів.

Видання було високо оцінене і присутніми поважними гостями, зокрема, колишнім головним редактором та заступником Голови ВГСУ у відставці Анатолієм Осетинським, Головою ВГСУ у відставці Дмитром Притикою, Головою Конституційного Суду України Юрієм Бауліним, ректором Академії адвокатури України Тетяною Варфоломеєвою, Головою Союзу юристів України Валерієм Євдокимовим, директором Інституту економіко-правових досліджень Володимиром Устименком, проректором з науково-дослідної роботи Національної школи суддів України Наталією Шукліною.

Насамкінець заступник Голови ВГСУ, головний редактор "Вісника" Геннадій Кравчук запевнив присутніх, що редакційна колегія і надалі докладатиме усіх зусиль, аби авторитет журналу як високопрофесійного фахового видання невпинно зміцнювався і він був ще більш актуальним, цікавим та корисним.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ