Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 2 липня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Вітаємо з ювілеєм Голову Вищого господарського суду України Татькова В.І.! 29.04.2011

Шановний Вікторе Івановичу!

Колектив Вищого господарського суду України щиро вітає Вас із ювілеєм!

Ваш багаторічний досвід судді, наполеглива праця, вміння якісно та ефективно організовувати роботу суду сприяють розвитку всієї системи господарських судів України!

Бажаємо Вам сил та наснаги, терпіння для подолання усіх перешкод життя, можливість реалізувати найтаємніші та сміливі мрії!

Зичимо міцного здоров'я, щастя і, головне, позитивного бачення життя! Нехай збереже Вас доля від усіх негараздів, а віра, надія та кохання супроводжуватимуть Вас по життєвому шляху!

 

 

З повагою колектив

Вищого господарського...

Детальніше »
Оголошення 28.04.2011

            Вищий господарський суд України запрошує до участі громадян, об'єднань громадян до обговорення містобудівної документації по проекту "Реконструкція з добудовою адмінбудинку Вищого господарського суду України"  і внесення відповідних пропозицій до державних органів.  

            З містобудівною документацією "Реконструкція з добудовою адмінбудинку Вищого господарського суду України " можливо ознайомитись за адресою: каб. 701, вул. Копиленка, 6, м. Київ.,  Герасименко В.В.

тел. 044 207 52 24

          Обговорення відбудеться 30.05.2011 об  11 год. 00 хв. за адресою: актовий зал, 2-й поверх вул. Копиленка, 6, м. Київ.

          Акредитація ЗМІ відбудеться до 30.05.2011 до 10 год. 00 хв. за адресою: каб.  325 вул. Копиленка, 6, м. Київ., тел. 536 05 67

Прес-реліз 28.04.2011

27 квітня 2011 року в рамках Спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Прозорість та ефективність судової системи України» відбувся "круглий стіл" з   обговорення висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів щодо якості судових рішень та висновку No.12 (2009) Консультативної ради європейських суддів і висновку No.4 (2009) Консультативної ради європейських прокурорів про взаємовідносини між суддями і прокурорами.

У заході взяли участь суддя Вищого господарського суду України Першиков Є. В. та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ Тарасова К. І.

Основним доповідачем "круглого столу" став експерт Ради Європи - суддя Поль Маффей, який ознайомив присутніх з Висновком № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів щодо якості судових рішень. Учасники мали змогу взяти участь та висловитися під час обговорення пропозицій, що можуть бути прийняті з метою підвищення якості судових рішень, зокрема у визначенні зовнішніх та внутрішніх факторів, що впливають на цю якість. 

 

 

Прес-реліз 26.04.2011

15 квітня 2011 року в м. Сімферополі Відділенням Асоціації правників України в Автономній Республіці Крим був організований семінар-обговорення «Останні тенденції розвитку судової практики у господарському процесі».

Головним доповідачем став суддя Вищого господарського суду України Олексій Муравйов, який люб'язно погодився поділитися досвідом у вирішенні господарських спорів у касаційній інстанції. Модератором заходу був суддя господарського суду Автономної Республіки Крим Віктор Мокрушин.

Юристи-практики заздалегідь підготували питання, що є найбільш проблемними в сучасній практиці і потребували роз'яснення з боку суддівства. Олексій Муравйов відповів на питання, зокрема, про визначення підвідомчості земельних спорів господарському або адміністративному судам, відповів на питання щодо стягнення збитків з органів влади чи місцевого самоврядування, а також щодо процедури визнання права власності на об'єкти самовільного будівництва. Також суддя висловив думку щодо проблем відшкодування витрат на представника, що є адвокатом або не є...

Детальніше »
Оголошення 26.04.2011

13 травня 2011 року у приміщенні Вищого господарського суду України відбудеться "круглий стіл" для представників засобів масової інформації та громадських організацій юридичного спрямування на тему "Аналіз судової практики при розгляді справ, пов'язаних із кредитуванням".

Метою заходу є інформування громадськості про діяльність Вищого господарського суду України, зокрема, по розгляду спорів, що виникають із надання кредитів банківськими та іншими фінансовими установами.

У заході візьмуть участь секретар першої судової палати Вищого господарського суду України - Кот Олександр Васильович та суддя ВГСУ - Шевчук Світлана Ростиславівна.

 

Початок заходу  об 11.00

 

Запрошуємо до участі представників ЗМІ та представників громадських організацій.

 

Захід відбудеться у приміщені Вищого господарського суду України за адресою:

м. Київ, вул. Копиленка 6, кім. 203.

 

Акредитація на захід за телефонами 536-05-72 та 536-05-67 до 10.00 11 травня 2011р. або по e-mail: kateryna.tarasova@gmail.com. Контактна особа - Людмила Олійник

 

 

 

 

                                                                                                                                                        ...

Детальніше »
Інформаційне повідомлення 20.04.2011

За період з 01 січня по 31 березня 2011 року до Вищого господарського суду України (ВГСУ в подальшому) надійшло 8183 скарги.  Середнє навантаження на кожного суддю протягом звітного періоду складає 101 справу.

В розрізі діяльності судових палат ВГСУ за три місяці, першою судовою палатою було прийнято 1407 постанов, 813 справ повернуто без розгляду з відмовою у прийнятті та по 391 справі змінені та скасовані рішення попередніх інстанцій.

Другою судовою палатою ВГСУ за перші три місяці поточного року було прийнято 1316 постанов,  861 повернуто без розгляду з відмовою у прийнятті та по 414 справах було змінено чи скасовано рішення попередніх судів.

Суддями третьої судової палати було прийнято 1119 постанов, 600 повернуто без розгляду з відмовою у прийнятті та по 360 справах було змінено чи скасовано рішення попередніх судів.

Суддями четвертої судової палати було прийнято 1433 постанов,  586 повернуто без розгляду з відмовою у прийнятті та по 472 справах було змінено чи скасовано рішення попередніх судів.

По 46 скаргах суддями Вищого господарського суду України було винесені ухвали...

Детальніше »
Прес-реліз 18.04.2011

Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції "Удосконалення процесуальних засобів захисту економічних прав", що відбулася 08 квітня 2011 року у м. Ростов-на-Дону (Російська Федерація).

 Учасниками заходу були висвітлені та обговорені питання процесуальних засобів забезпечення правової визначеності, удосконалення процесуальної форми вирішення цивільних та адміністративних справ по економічним спорам, взаємодія державного правосуддя та досудових (позасудових) засобів вирішення спорів тощо.

Під час конференції Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков виступив з доповіддю на тему "Проблеми та напрямки удосконалення господарського процесуального законодавства в Україні", у якій зазначив про те, що господарські суди України першими у своїй діяльності почали впроваджувати інформаційні технології, використовувати комп'ютерну техніку та   автоматизували діловодство.  

Під час виступу В. Татьков акцентував увагу на тому, що в Україні є проблема значного навантаження на...

Детальніше »
Оголошення 14.04.2011

Повідомляємо, що 21 квітня 2011 року об 11-00 в приміщенні Вищого господарського суду України відбудеться засідання Ради суддів господарських судів України. На засіданні будуть розглянуті результати вивчення звернень щодо проблем фінансування господарських судів, в тому числі заборгованості по виплаті довічного утримання суддів за 2010 рік, результати вивчення організації діяльності господарського суду м. Києва та господарського суду м. Севастополя, а також питання зарахування до кадрового резерву суддів на заміщення адміністративних посад в господарських судах України і надання рекомендацій для призначення на адміністративні посади у господарських судах.

Інформаційне повідомлення 29.03.2011

28 березня 2011 року в приміщенні Вищого господарського суду України відбувся "круглий стіл" для представників засобів масової інформації на тему: "Проблеми земельного законодавства та судова практика у спорах, пов'язаних із земельними відносинами".

Секретар другої судової палати ВГСУ - Першиков Євген Володимирович розповів присутнім про основні напрямки узагальнення судової практики у земельних спорах, що провадить Вищий господарський суд України спільно з місцевими та апеляційними судами.

В рамках заходу Першиков Є. В. розповів, що одним із основних проблемних питань є розподіл спорів між адміністративними, цивільними та господарськими судами. Дуже часто суб'єкти звернення до суду остаточно не знають, а закон не дає чіткого визначення, у якому суді захищати свої права.

Суддя Вищого господарського суду України - Ходаківська Ірина Полікарпівна повідомила, що проблемними питаннями у земельних спорах є захист прав орендарів та осіб, що претендують на набуття земельних ділянок, оскільки законодавець наділив землевласників, по відношенню до останніх, більшими правами....

Детальніше »
Інформаційне повідомлення 24.03.2011

28 березня 2011 року у приміщенні Вищого господарського суду України відбудеться круглий стіл для представників засобів масової інформації та громадських організацій юридичного спрямування метою якого є інформування громадськості про діяльність Вищого господарського суду України, зокрема по розгляду судових спорів, що виникають із земельних відносин. В рамках заходу планується обговорення законодавства, ще регулює питання земельних відносин, існуючої судової практики тощо.

У заході візьмуть участь секретар другої судової палати ВГСУ - Першиков Євген Володимирович, та суддя ВГСУ - Ходаківська Ірина Полікарпівна.

Запрошуємо до участі представників ЗМІ та представників громадських організацій.

Захід відбудеться у приміщені Вищого господарського суду України за адресою:

м. Київ, вул. Копиленка 6, кім. 203. Початок заходу 11.00

 

Акредитація на захід за телефонами 536-05-72 до 10.00 28 березня 2011р. або

e-mail: kateryna.tarasova@gmail.com