Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 2 липня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ У ВИЩОМУ ГОСПОДАРСЬКОМУ СУДІ УКРАЇНИ 30.05.2011

Аби довести дієвість вислову, що суди - відкриті для громадян, з метою підвищення їх довіри до судової системи та з нагоди 20-ої річниці становлення господарської юрисдикції 31 травня 2011 року Вищий господарський суд України проводить День відкритих дверей.

Учасникам заходу буде запропонована  пізнавальна і насичена екскурсія, під час якої вони матимуть змогу ознайомитися з приміщенням ВГСУ, організацією роботи суду та побувати на судовому засіданні.

Наші гості дізнаються про технологічні процеси організації і забезпечення засідань, принципи функціонування канцелярії, бібліотеки та інших підрозділів суду.

В програмі заходу також екскурсія до Музею історії господарських судів, зустріч з керівництвом ВГСУ, відвідання робочих кабінетів суддів, їх помічників та секретарів.

До участі в заході запрошуються неурядові та громадські організації правового спрямування, представники міжнародних правозахисних організацій та засоби масової інформації.

Чекаємо на вас о 10:00 за адресою: м.Київ, вул. Копиленка, 6

З питань участі в заході, акредитації та за додатковою...

Детальніше »
20-РІЧЧЮ СИСТЕМИ ГОСПОДАРСЬКИХ СУДІВ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ… 30.05.2011

25-26 квітня у приміщенні Одеського апеляційного господарського суду відбулася науково-практична конференція «Становлення господарської юрисдикції в Україні - 20 років досвіду. Проблеми і перспективи».

Учасникам конференції, присвяченій 20-річчю утворення системи господарських судів, надіслав вітального листа Президент України Віктор Янукович.

Відкрив конференцію Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков, який виступив з доповіддю щодо розвитку системи господарських судів в Україні.

В рамках конференції мали змогу виступити голова Вищого арбітражного суду Російської Федерації - Антон Іванов, представник Вищого господарського суду Білорусії - Тетяна Мельник, голова Вищого спеціалізованого суду із розгляду цивільних та кримінальних справ - Леонід Фесенко, голова Вищого адміністративного суду - Олександр Пасенюк, голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України - Ігор Самсін, голова Держаної судової адміністрації України - Руслан Кирилюк, народний депутат України - Дмитро Притика, заступник голови Вищої ради юстиції - Лідія Ізовітова ...

Детальніше »
24 травня 2011 року у м. Одеса відбулося відкриття науково-практичної конференції "Становлення господарської юрисдикції в Україні - 20 років досвіду. Проблеми і перспективи" 25.05.2011

  24 травня 2011 року у м. Одеса відбулося відкриття науково-практичної конференції "Становлення господарської юрисдикції в Україні - 20 років досвіду. Проблеми і перспективи"

  В рамках відкриття заходу відбулося освячення закладного каменя на місці заснування храму імені Святого Ярослава Мудрого, який є покровителем юристів і, зокрема, суддів. 

  Основним ініціатором та організатором закладання церкви виступив Одеський апеляційний господарський суд. У церемонії освячення закладного каменя взяли участь Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков, голова Одеського апеляційного господарського суду Валерій Балух, голова комітету з питань правосуддя Сергій Ківалов, Голова Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ Леонід Фесенко, голова Державної судової адміністрації України Руслан Кирилюк, судді Вищих спеціалізованих судів України, а також голови апеляційних та місцевих судів усіх юрисдикцій.

  Нагадуємо, що 24-26 травня в Одесі проходить міжнародна науково-практична конференція "Становлення господарської...

Детальніше »
Оголошення 23.05.2011

      Повідомляємо, що 02 червня 2011 року о 12-00 в приміщенні Вищого господарського суду України відбудеться засідання Ради суддів господарських судів України. На засіданні будуть розглянуті питання надання рекомендацій для призначення на адміністративні посади у господарських судах,внесення змін до плану роботи Ради суддів господарських судів України на І півріччя 2011 року та затвердження орієнтовного плану роботи Ради суддів господарських судів України на ІІ півріччя 2011 року.

 

 

 

   Контактний телефон: 207-52-20

 

Прес-реліз 20.05.2011

04 червня 1991 року Верховною Радою УРСР було прийнято Закон "Про господарські суди". З того дня почався відлік становлення системи господарського судочинства в незалежній Україні.

З цього приводу Вищий господарський суд України з 24 по 26 травня 2011 року в приміщенні Одеського апеляційного господарського суду проводить науково-практичну конференцію "Становлення господарської юрисдикції в Україні - 20 років досвіду. Проблеми і перспективи".

В заході візьмуть участь вітчизняні судді, юристи-правники, науковці, практики, керівництво арбітражних судів СНД та представники іноземних правозахисних організацій, акредитованих в Україні.

В програмі заходу планується обговорити існуючий стан вітчизняного господарського судочинства та шляхи вирішення галузевих проблем; заслухати доповіді іноземних колег та науковців.

Учасники конференції візьмуть участь у встановленні закладного каменя та освяченні місця будівництва церкви і відкритті пам'ятного знаку в честь 20-ої річниці утворення господарських судів України.

 

До висвітлення роботи науково-практичної...

Детальніше »
17 травня 2011 року відбулося засідання пленуму Вищого господарського суду України 19.05.2011

17 травня 2011 року відбулося засідання пленуму Вищого господарського суду України, на якому були прийняті Постанови "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" та "Про деякі питання практики застосування розділу ХІІ Господарського процесуального кодексу України".

Метою прийняття названих Постанов є однакове і правильне застосування господарськими судами норм матеріального і процесуального права у розгляді окремих категорій справ.

Постанову пленуму "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" підготовлено за результатами узагальнення практики застосування господарськими судами земельного законодавства.

Доповідачем по даному питанню був секретар другої судової палати, суддя Першиков Євген Володимирович.

Вищеназвана Постанова пленуму складається з наступних розділів:

1. Підвідомчість справ у спорах, що виникають із земельних відносин,

2. Справи у спорах, пов'язаних з набуттям і реалізацією права на земельні ділянки,

3. Відповідальність за порушення земельного...

Детальніше »
Інформаційне повідомлення 17.05.2011

13 травня 2011 року у Вищому господарському суді України відбувся "круглий стіл" для представників засобів масової інформації "Аналіз судової практики при розгляді справ, пов'язаних із кредитуванням".

У своєму виступі Секретар першої судової палати ВГСУ - Кот Олександр Васильович, звернув увагу присутніх на те, що, на жаль, банки не завжди використовують надані чинним законодавством широкі можливості, зокрема, для контролю фінансового стану позичальників на етапі прийняття рішення про видачу кредиту.

Водночас Олександр Кот відзначив негативний вплив на кредитні відносини недосконалої законодавчої бази, яка є причиною неоднозначного тлумачення та застосування норм права. "Від цього суттєво потерпає і практика застосування законодавчих актів господарськими судами, перед якими через недосконалість правового регулювання господарських відносин постають надзвичайно складні питання у розгляді справ," - зазначив Секретар палати. У зв'язку з цим ВГСУ ініціює внесення ряду змін до Цивільного та Господарського кодексів України, Законів України "Про відновлення платоспроможності...

Детальніше »
Оголошення 11.05.2011

Повідомляємо, що 19 травня 2011 року о 14-00 в приміщенні Вищого господарського суду України відбудеться засідання Ради суддів господарських судів України. На засіданні будуть розглянуті результати вивчення питання щодо проблем фінансування Одеського апеляційного господарського суду та заборгованості по виплаті довічного утримання суддів за 2010 рік, результати вивчення організації діяльності Дніпропетровського апеляційного господарського суду та господарського суду Івано-Франківської області, питання заохочення до 20-річчя утворення господарських (арбітражних) судів, внесення доповнень до плану роботи Ради суддів господарських судів України на І півріччя 2011 року, а також  зарахування до кадрового резерву суддів на заміщення адміністративних посад в господарських судах України і надання рекомендацій для призначення на адміністративні посади у господарських судах.

 Контактний телефон: 207-52-20

17 травня 2011 року відбудеться чергове засідання пленуму Вищого господарського суду України 06.05.2011

 17 травня 2011 року о 16:00 в приміщенні Вищого господарського суду України (актова зала, кімната 206) відбудеться засідання пленуму Вищого господарського суду України, на якому будуть розглянуті такі проекти постанов:

1. Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин (доповідач: Першиков Є.В. - секретар другої судової палати Вищого господарського суду України).

2. Про деякі питання практики застосування розділу ХІІ Господарського процесуального кодексу України (доповідач: Москаленко В.С. - заступник Голови Вищого господарського суду України).

 

 

Прес-реліз 05.05.2011

 28 квітня 2011 року в рамках спільного проекту USAID "Україна: верховенство права" спільно з Радою суддів України та Державною судовою адміністрацією України відбувся "круглий стіл": "Доступ до судових рішень: 5 років досвіду і перспективи".

У заході брала участь суддя Вищого господарського суду України, секретар Ради суддів України - Тетяна Павлівна Козир.

В ході "круглого столу" обговорювалися етапи зародження та розвитку Єдиного реєстру судових рішень, рекомендації щодо вдосконалення Закону України "Про доступ до судових рішень" і покращання функціонування Єдиного реєстру судових рішень.

За Аналітичним звітом по оцінці положень Закону України "Про доступ до судових рішень" та Порядку ведення Єдиного Реєстру судових рішень був вироблений остаточний перелік рекомендацій, що саме варто змінити у функціональних характеристиках Єдиного Реєстру, для передачі його парламентаріям та представникам уряду.

Між учасниками "круглого столу" відбулася дискусія щодо стану справ із доступом до судових рішень в Україні.

Для...

Детальніше »