Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 18 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Оголошення 26.04.2011

13 травня 2011 року у приміщенні Вищого господарського суду України відбудеться "круглий стіл" для представників засобів масової інформації та громадських організацій юридичного спрямування на тему "Аналіз судової практики при розгляді справ, пов'язаних із кредитуванням".

Метою заходу є інформування громадськості про діяльність Вищого господарського суду України, зокрема, по розгляду спорів, що виникають із надання кредитів банківськими та іншими фінансовими установами.

У заході візьмуть участь секретар першої судової палати Вищого господарського суду України - Кот Олександр Васильович та суддя ВГСУ - Шевчук Світлана Ростиславівна.

 

Початок заходу  об 11.00

 

Запрошуємо до участі представників ЗМІ та представників громадських організацій.

 

Захід відбудеться у приміщені Вищого господарського суду України за адресою:

м. Київ, вул. Копиленка 6, кім. 203.

 

Акредитація на захід за телефонами 536-05-72 та 536-05-67 до 10.00 11 травня 2011р. або по e-mail: kateryna.tarasova@gmail.com. Контактна особа - Людмила Олійник

 

 

 

 

                                                                                                                                                        ...

Детальніше »
Інформаційне повідомлення 20.04.2011

За період з 01 січня по 31 березня 2011 року до Вищого господарського суду України (ВГСУ в подальшому) надійшло 8183 скарги.  Середнє навантаження на кожного суддю протягом звітного періоду складає 101 справу.

В розрізі діяльності судових палат ВГСУ за три місяці, першою судовою палатою було прийнято 1407 постанов, 813 справ повернуто без розгляду з відмовою у прийнятті та по 391 справі змінені та скасовані рішення попередніх інстанцій.

Другою судовою палатою ВГСУ за перші три місяці поточного року було прийнято 1316 постанов,  861 повернуто без розгляду з відмовою у прийнятті та по 414 справах було змінено чи скасовано рішення попередніх судів.

Суддями третьої судової палати було прийнято 1119 постанов, 600 повернуто без розгляду з відмовою у прийнятті та по 360 справах було змінено чи скасовано рішення попередніх судів.

Суддями четвертої судової палати було прийнято 1433 постанов,  586 повернуто без розгляду з відмовою у прийнятті та по 472 справах було змінено чи скасовано рішення попередніх судів.

По 46 скаргах суддями Вищого господарського суду України було винесені ухвали...

Детальніше »
Прес-реліз 18.04.2011

Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції "Удосконалення процесуальних засобів захисту економічних прав", що відбулася 08 квітня 2011 року у м. Ростов-на-Дону (Російська Федерація).

 Учасниками заходу були висвітлені та обговорені питання процесуальних засобів забезпечення правової визначеності, удосконалення процесуальної форми вирішення цивільних та адміністративних справ по економічним спорам, взаємодія державного правосуддя та досудових (позасудових) засобів вирішення спорів тощо.

Під час конференції Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков виступив з доповіддю на тему "Проблеми та напрямки удосконалення господарського процесуального законодавства в Україні", у якій зазначив про те, що господарські суди України першими у своїй діяльності почали впроваджувати інформаційні технології, використовувати комп'ютерну техніку та   автоматизували діловодство.  

Під час виступу В. Татьков акцентував увагу на тому, що в Україні є проблема значного навантаження на...

Детальніше »
Оголошення 14.04.2011

Повідомляємо, що 21 квітня 2011 року об 11-00 в приміщенні Вищого господарського суду України відбудеться засідання Ради суддів господарських судів України. На засіданні будуть розглянуті результати вивчення звернень щодо проблем фінансування господарських судів, в тому числі заборгованості по виплаті довічного утримання суддів за 2010 рік, результати вивчення організації діяльності господарського суду м. Києва та господарського суду м. Севастополя, а також питання зарахування до кадрового резерву суддів на заміщення адміністративних посад в господарських судах України і надання рекомендацій для призначення на адміністративні посади у господарських судах.

Інформаційне повідомлення 29.03.2011

28 березня 2011 року в приміщенні Вищого господарського суду України відбувся "круглий стіл" для представників засобів масової інформації на тему: "Проблеми земельного законодавства та судова практика у спорах, пов'язаних із земельними відносинами".

Секретар другої судової палати ВГСУ - Першиков Євген Володимирович розповів присутнім про основні напрямки узагальнення судової практики у земельних спорах, що провадить Вищий господарський суд України спільно з місцевими та апеляційними судами.

В рамках заходу Першиков Є. В. розповів, що одним із основних проблемних питань є розподіл спорів між адміністративними, цивільними та господарськими судами. Дуже часто суб'єкти звернення до суду остаточно не знають, а закон не дає чіткого визначення, у якому суді захищати свої права.

Суддя Вищого господарського суду України - Ходаківська Ірина Полікарпівна повідомила, що проблемними питаннями у земельних спорах є захист прав орендарів та осіб, що претендують на набуття земельних ділянок, оскільки законодавець наділив землевласників, по відношенню до останніх, більшими правами....

Детальніше »
Інформаційне повідомлення 24.03.2011

28 березня 2011 року у приміщенні Вищого господарського суду України відбудеться круглий стіл для представників засобів масової інформації та громадських організацій юридичного спрямування метою якого є інформування громадськості про діяльність Вищого господарського суду України, зокрема по розгляду судових спорів, що виникають із земельних відносин. В рамках заходу планується обговорення законодавства, ще регулює питання земельних відносин, існуючої судової практики тощо.

У заході візьмуть участь секретар другої судової палати ВГСУ - Першиков Євген Володимирович, та суддя ВГСУ - Ходаківська Ірина Полікарпівна.

Запрошуємо до участі представників ЗМІ та представників громадських організацій.

Захід відбудеться у приміщені Вищого господарського суду України за адресою:

м. Київ, вул. Копиленка 6, кім. 203. Початок заходу 11.00

 

Акредитація на захід за телефонами 536-05-72 до 10.00 28 березня 2011р. або

e-mail: kateryna.tarasova@gmail.com      

Інформаційне повідомлення 23.03.2011

23 березня 2011 року у приміщенні Вищого господарського суду України відбудуться збори суддів Вищого господарського суду України.

Попередній порядок денний зборів:

1) Щодо підготовки та здачі декларації суддів Вищого господарського суду України; 2) Щодо структури і штатного розпису Вищого господарського суду України; 3) Щодо питання нагородження відомчими заохочувальними відзнаками Вищого господарського суду України; 4) Інформація Голови ВГСУ щодо визначення спеціалізації суддів Вищого господарського суду України з розгляду конкретних справ; 5) Різне.

 

Початок заходу - 16. 00

Захід відбудеться за адресою: м. Київ, вул. Копиленка 6, зал № 206

Додаткова інформація за телефоном:  536-05-72

 

 

                                                                  Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Прес-реліз 03.03.2011

02 березня 2011 року у приміщенні Вищого господарського суду України відбулась робоча зустріч суддів ВГСУ та представників проекту Ради Європи "Прозорість та ефективність судової системи України - пана Олексія Гоцула та експерта Джеремі Макбрайда. Від Вищого господарського суду України на зустрічі були присутні - Генадій Кравчук - секретар пленуму ВГСУ, а також судді - Григорій Мачульський та Олексій Муравйов.

Метою зустрічі був аналіз діяльності проектів Ради Європи в Україні, їх досягнення, а також обговорення пропозицій щодо подальшої співпраці із Вищим господарським судом України у сфері навчання суддів щодо впровадження Конвенції з захисту прав та основних свобод людини та рішень Європейського Суду з прав людини.

Експерти Ради Європи зазначили, що на їх думку в Україні зменшується кількість рішень із застосуванням норм Конвенції та врахувань рішень Європейського суду з прав людини. В свою чергу, суддями ВГСУ було зазначено, що для нас необхідно зрозуміти принципи застосування практики Європейського суду. Як приклад, було наведено рішення проти...

Детальніше »
Інформаційне повідомлення 03.03.2011

З 26 лютого по 02 березня 2011 року відбувся робочий візит делегації суддів та працівників апарату судів України до Вищої Школи Суддів Грузії. Поїздка була організована Судовою Асоціацією України "Фундація сприяння правосуддю".

До складу делегації увійшли представники загальних та спеціалізованих судів, зокрема, у поїздці взяли участь Міщенко Станіслав Миколайович - заступник голови Вищого спеціалізованого суду із розгляду цивільних та кримінальних справ, Першиков Євген Володимирович - секретар другої судової палати Вищого господарського суду України, Шевченко Олександр Васильович - заступник голови Апеляційного суду Київської області. Також було запрошено начальника управління ВГСУ - Зуєвич Лесю Леонідівну та керівника апарату апеляційного суду Київської області. Судову Асоціацію України представила Тарасова Катерина Ігорівна - голова Правління організації, Волкодав Наталія Борисівна - заступник голови Правління та Пісна Світлана Іванівна - експерт організації.

У рамках візиту учасників делегації ознайомили з судовою системою Грузії, системою...

Детальніше »
Інформаційне повідомлення 03.03.2011

25 лютого 2011 року по завершенню засідання пленуму Вищого господарського суду України відбувся прес-брифінг Голови ВГСУ Татькова Віктора Івановича.

У заході взяли участь представники близько десяти засобів масової інформації, що, здебільшого представляли юридичні видання.

Під час брифінгу Голова ВГСУ Татьков В. І. проінформував журналістів про своє бачення розвитку системи господарських судів, розповів про основні проблеми, що існують у судовій системі, а також наголосив на основних завданнях, що поставлені перед суддями.

Голова суду також зауважив на забезпеченні відкритої та прозорої діяльності Вищого господарського суду України задля реалізації права громадян на доступ до публічної інформації тощо.

Журналістам був наданий необмежений час на спілкування з головою суду та на надання запитань. Під час брифінгу, представники мас-медіа мали змогу задати біля двадцяти запитань, що стосувалися роботи автоматизованої системи розподілу справ, кадрових призначень, ситуації навколо судових справ пов'язаних з валютними кредитами та інше.

По закінченню брифінгу,...

Детальніше »