Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 18 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Прес-реліз 20.05.2011

04 червня 1991 року Верховною Радою УРСР було прийнято Закон "Про господарські суди". З того дня почався відлік становлення системи господарського судочинства в незалежній Україні.

З цього приводу Вищий господарський суд України з 24 по 26 травня 2011 року в приміщенні Одеського апеляційного господарського суду проводить науково-практичну конференцію "Становлення господарської юрисдикції в Україні - 20 років досвіду. Проблеми і перспективи".

В заході візьмуть участь вітчизняні судді, юристи-правники, науковці, практики, керівництво арбітражних судів СНД та представники іноземних правозахисних організацій, акредитованих в Україні.

В програмі заходу планується обговорити існуючий стан вітчизняного господарського судочинства та шляхи вирішення галузевих проблем; заслухати доповіді іноземних колег та науковців.

Учасники конференції візьмуть участь у встановленні закладного каменя та освяченні місця будівництва церкви і відкритті пам'ятного знаку в честь 20-ої річниці утворення господарських судів України.

 

До висвітлення роботи науково-практичної...

Детальніше »
17 травня 2011 року відбулося засідання пленуму Вищого господарського суду України 19.05.2011

17 травня 2011 року відбулося засідання пленуму Вищого господарського суду України, на якому були прийняті Постанови "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" та "Про деякі питання практики застосування розділу ХІІ Господарського процесуального кодексу України".

Метою прийняття названих Постанов є однакове і правильне застосування господарськими судами норм матеріального і процесуального права у розгляді окремих категорій справ.

Постанову пленуму "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" підготовлено за результатами узагальнення практики застосування господарськими судами земельного законодавства.

Доповідачем по даному питанню був секретар другої судової палати, суддя Першиков Євген Володимирович.

Вищеназвана Постанова пленуму складається з наступних розділів:

1. Підвідомчість справ у спорах, що виникають із земельних відносин,

2. Справи у спорах, пов'язаних з набуттям і реалізацією права на земельні ділянки,

3. Відповідальність за порушення земельного...

Детальніше »
Інформаційне повідомлення 17.05.2011

13 травня 2011 року у Вищому господарському суді України відбувся "круглий стіл" для представників засобів масової інформації "Аналіз судової практики при розгляді справ, пов'язаних із кредитуванням".

У своєму виступі Секретар першої судової палати ВГСУ - Кот Олександр Васильович, звернув увагу присутніх на те, що, на жаль, банки не завжди використовують надані чинним законодавством широкі можливості, зокрема, для контролю фінансового стану позичальників на етапі прийняття рішення про видачу кредиту.

Водночас Олександр Кот відзначив негативний вплив на кредитні відносини недосконалої законодавчої бази, яка є причиною неоднозначного тлумачення та застосування норм права. "Від цього суттєво потерпає і практика застосування законодавчих актів господарськими судами, перед якими через недосконалість правового регулювання господарських відносин постають надзвичайно складні питання у розгляді справ," - зазначив Секретар палати. У зв'язку з цим ВГСУ ініціює внесення ряду змін до Цивільного та Господарського кодексів України, Законів України "Про відновлення платоспроможності...

Детальніше »
Оголошення 11.05.2011

Повідомляємо, що 19 травня 2011 року о 14-00 в приміщенні Вищого господарського суду України відбудеться засідання Ради суддів господарських судів України. На засіданні будуть розглянуті результати вивчення питання щодо проблем фінансування Одеського апеляційного господарського суду та заборгованості по виплаті довічного утримання суддів за 2010 рік, результати вивчення організації діяльності Дніпропетровського апеляційного господарського суду та господарського суду Івано-Франківської області, питання заохочення до 20-річчя утворення господарських (арбітражних) судів, внесення доповнень до плану роботи Ради суддів господарських судів України на І півріччя 2011 року, а також  зарахування до кадрового резерву суддів на заміщення адміністративних посад в господарських судах України і надання рекомендацій для призначення на адміністративні посади у господарських судах.

 Контактний телефон: 207-52-20

17 травня 2011 року відбудеться чергове засідання пленуму Вищого господарського суду України 06.05.2011

 17 травня 2011 року о 16:00 в приміщенні Вищого господарського суду України (актова зала, кімната 206) відбудеться засідання пленуму Вищого господарського суду України, на якому будуть розглянуті такі проекти постанов:

1. Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин (доповідач: Першиков Є.В. - секретар другої судової палати Вищого господарського суду України).

2. Про деякі питання практики застосування розділу ХІІ Господарського процесуального кодексу України (доповідач: Москаленко В.С. - заступник Голови Вищого господарського суду України).

 

 

Прес-реліз 05.05.2011

 28 квітня 2011 року в рамках спільного проекту USAID "Україна: верховенство права" спільно з Радою суддів України та Державною судовою адміністрацією України відбувся "круглий стіл": "Доступ до судових рішень: 5 років досвіду і перспективи".

У заході брала участь суддя Вищого господарського суду України, секретар Ради суддів України - Тетяна Павлівна Козир.

В ході "круглого столу" обговорювалися етапи зародження та розвитку Єдиного реєстру судових рішень, рекомендації щодо вдосконалення Закону України "Про доступ до судових рішень" і покращання функціонування Єдиного реєстру судових рішень.

За Аналітичним звітом по оцінці положень Закону України "Про доступ до судових рішень" та Порядку ведення Єдиного Реєстру судових рішень був вироблений остаточний перелік рекомендацій, що саме варто змінити у функціональних характеристиках Єдиного Реєстру, для передачі його парламентаріям та представникам уряду.

Між учасниками "круглого столу" відбулася дискусія щодо стану справ із доступом до судових рішень в Україні.

Для...

Детальніше »
Вітаємо з ювілеєм Голову Вищого господарського суду України Татькова В.І.! 29.04.2011

Шановний Вікторе Івановичу!

Колектив Вищого господарського суду України щиро вітає Вас із ювілеєм!

Ваш багаторічний досвід судді, наполеглива праця, вміння якісно та ефективно організовувати роботу суду сприяють розвитку всієї системи господарських судів України!

Бажаємо Вам сил та наснаги, терпіння для подолання усіх перешкод життя, можливість реалізувати найтаємніші та сміливі мрії!

Зичимо міцного здоров'я, щастя і, головне, позитивного бачення життя! Нехай збереже Вас доля від усіх негараздів, а віра, надія та кохання супроводжуватимуть Вас по життєвому шляху!

 

 

З повагою колектив

Вищого господарського...

Детальніше »
Оголошення 28.04.2011

            Вищий господарський суд України запрошує до участі громадян, об'єднань громадян до обговорення містобудівної документації по проекту "Реконструкція з добудовою адмінбудинку Вищого господарського суду України"  і внесення відповідних пропозицій до державних органів.  

            З містобудівною документацією "Реконструкція з добудовою адмінбудинку Вищого господарського суду України " можливо ознайомитись за адресою: каб. 701, вул. Копиленка, 6, м. Київ.,  Герасименко В.В.

тел. 044 207 52 24

          Обговорення відбудеться 30.05.2011 об  11 год. 00 хв. за адресою: актовий зал, 2-й поверх вул. Копиленка, 6, м. Київ.

          Акредитація ЗМІ відбудеться до 30.05.2011 до 10 год. 00 хв. за адресою: каб.  325 вул. Копиленка, 6, м. Київ., тел. 536 05 67

Прес-реліз 28.04.2011

27 квітня 2011 року в рамках Спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Прозорість та ефективність судової системи України» відбувся "круглий стіл" з   обговорення висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів щодо якості судових рішень та висновку No.12 (2009) Консультативної ради європейських суддів і висновку No.4 (2009) Консультативної ради європейських прокурорів про взаємовідносини між суддями і прокурорами.

У заході взяли участь суддя Вищого господарського суду України Першиков Є. В. та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ Тарасова К. І.

Основним доповідачем "круглого столу" став експерт Ради Європи - суддя Поль Маффей, який ознайомив присутніх з Висновком № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів щодо якості судових рішень. Учасники мали змогу взяти участь та висловитися під час обговорення пропозицій, що можуть бути прийняті з метою підвищення якості судових рішень, зокрема у визначенні зовнішніх та внутрішніх факторів, що впливають на цю якість. 

 

 

Прес-реліз 26.04.2011

15 квітня 2011 року в м. Сімферополі Відділенням Асоціації правників України в Автономній Республіці Крим був організований семінар-обговорення «Останні тенденції розвитку судової практики у господарському процесі».

Головним доповідачем став суддя Вищого господарського суду України Олексій Муравйов, який люб'язно погодився поділитися досвідом у вирішенні господарських спорів у касаційній інстанції. Модератором заходу був суддя господарського суду Автономної Республіки Крим Віктор Мокрушин.

Юристи-практики заздалегідь підготували питання, що є найбільш проблемними в сучасній практиці і потребували роз'яснення з боку суддівства. Олексій Муравйов відповів на питання, зокрема, про визначення підвідомчості земельних спорів господарському або адміністративному судам, відповів на питання щодо стягнення збитків з органів влади чи місцевого самоврядування, а також щодо процедури визнання права власності на об'єкти самовільного будівництва. Також суддя висловив думку щодо проблем відшкодування витрат на представника, що є адвокатом або не є...

Детальніше »