Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 2 липня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Заява Голови Вищого господарського суду України Татькова В.І. з приводу факту скоєння ДТП суддею господарського суду Івано-Франківської області 11.08.2011

Ввечері 09 серпня 2011 року суддею господарського суду Івано-Франківської області Грицою Ю.І. була скоєна дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої одна людина з агинула, а друга перебуває у важкому стані.

Як повідомляють інтернет-видання ("ZIK", "Правда.if.ua", "Newsmarket.com.ua", "Gazeta.ua" та ін.) за непідтвердженою інформацією водій автомобіля перебував у стані алкогольного сп'яніння.

За фактом цієї пригоди проводяться відповідні слідчі дії.

Звертаю увагу всіх суддів та працівників господарської юрисдикції на обов'язок дотримання морально-етичних принципів поведінки.

Вважаю за необхідне головам та керівникам апаратів господарських судів терміново провести у своїх колективах роз'яснювально-профілактичну роботу щодо дотримання Кодексу суддівської етики та етики державного службовця.

У разі підтвердження вини судді та порушення ним морально-етичних принципів поведінки судді мною буде внесено подання до Вищої ради юстиції щодо позбавлення його статусу судді.

 

Голова Вищого господарського суду...

Детальніше »
За підсумками пленуму Вищого господарського суду України 27.07.2011

22 липня 2011 року відбулося засідання пленуму Вищого господарського суду України.

Про підсумки роботи господарських судів України у першому півріччі 2011 року та завдання на друге півріччя 2011 року доповів Голова Вищого господарського суду України Татьков Віктор Іванович. У своїй доповіді він детально зупинився на статистичних даних. Зокрема, зазначив, що у І півріччі 2011 року місцевими господарськими судами розглянуто 125,5 тис. звернень осіб за захистом своїх порушених прав і охоронюваних законом інтересів.

Найбільшу кількість звернень розглянуто господарськими судами міста Києва (20,7 тис.), Дніпропетровської (15,3 тис.), Харківської (14,4 тис.) та Донецької (8,4 тис.) областей.

Протягом І півріччя 2011 року до апеляційних господарських судів надійшло на розгляд понад 22,6 тис. скарг, що на 4 % більше, ніж у І півріччі 2010 року.

У звітному періоді до державного бюджету України сплачено або стягнуто 132,2 млн. грн. та 313,2 тис. доларів США державного мита.

Голова ВГСУ також відмітив напружену роботу касаційної інстанції. Так, за І півріччя...

Детальніше »
22 липня 2011 року відбудеться засідання пленуму Вищого господарського суду України 21.07.2011

 

22 липня 2011 року відбудеться засідання пленуму Вищого господарського суду України. В рамках роботи пленуму планується розглянути наступні питання та обговорити і прийняти проекти постанов:

- "Про підсумки роботи господарських судів України у першому півріччі 2011 року та завдання на друге півріччя 2011 року";

- "Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам";

- "Про деякі питання практики застосування розділу ХІІ1 Господарського процесуального кодексу України";

- "Про хід виконання постанови пленуму Вищого господарського суду України від 25.02.2011 № 1 "Про підсумки роботи господарських судів України за 2010 рік та завдання на 2011 рік".

Про підсумки роботи господарських судів України у першому півріччі 2011 року та завдання на друге півріччя 2011 року доповідатиме Голова Вищого господарського суду України Татьков Віктор Іванович. Він зробить детальний аналіз роботи господарських судів у першому півріччі 2011 року, діяльність яких спрямовувалася на забезпечення належного рівня здійснення правосуддя в господарських відносинах, захисту...

Детальніше »
Оголошення 14.07.2011

 

22 липня 2011 року о 10.00  в приміщенні Вищого господарського суду України (актова зала, кімната 206) відбудеться засідання Пленуму Вищого господарського суду України, на якому будуть розглянуті такі питання та проекти постанов:

1. Про підсумки роботи господарських судів України в першому півріччі 2011 року та завдання на друге півріччя 2011 року.

2. Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам.

3. Про деякі питання практики застосування розділу ХІІ1 Господарського процесуального кодексу України.

4. Про хід виконання постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 25.02.2011 № 1 "Про підсумки роботи господарських судів України за 2010 рік та завдання на 2011 рік".

 

З питань акредитації звертатися за телефоном: 536-05-72, 536-05-67

 

Секретаріат Пленуму ВГСУ

 

Оголошення 29.06.2011

             Повідомляємо, що 8 липня 2011 року об 11-00 в приміщенні Вищого господарського суду України відбудеться засідання Ради суддів господарських судів України. На засіданні будуть розглянуті результати вивчення організації діяльності господарського суду Одеської області, а також питання затвердження Методики вивчення організації роботи судів, надання рекомендацій для призначення на адміністративні посади у господарських судах та звільнення з адміністративних посад, скликання конференції суддів господарських судів України та інформація щодо роботи Ради суддів господарських судів України у І півріччі 2011 року.

 

20 червня 2010 року у Вищому господарському суді України відбулось засідання секції першої та другої судових палат Науково-консультативної ради ВГСУ. 23.06.2011

У засіданні секції взяли участь науковці: кандидат юридичних наук, старший радник адвокатської фірми "Василь Кисіль та партнери" Беляневич В. Е., доктор юридичних наук, професор кафедри господарського права Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка        Беляневич О. А., кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільного та господарського права Академії адвокатури України Гура Р. М., кандидат юридичних наук, керуючий партнер юридичної фірми "Антіка", член Науково-консультативної ради при Вищому господарському суді України Кот О. О., доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України, професор кафедри цивільного права Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка, Заслужений діяч науки і техніки України Кузнєцова Н. С., доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри цивільного права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, член-кореспондент НАПрН України Майданик Р. А., та судді: заступник голови Секції, секретар другої судової палати Вищого господарського суду України Першиков Є. В., заступник голови Секції,...

Детальніше »
Повідомлення 15.06.2011

В рамках реалізації норм Закону України "Про доступ до публічної інформації" на сайті Вищого господарського суду України внесено зміни щодо розташування та наявності інформації про діяльність суду.

Зокрема, до рубрики "Про Вищий господарський суд України" додано розділ "Судді ВГСУ", де можна ознайомитися з переліком працюючих суддів. До розділів "Керівництво ВГСУ" та "Апарат "ВГСУ" додана контактна інформація (номери телефонів, електронні адреси) керівництва та працівників апарату суду. Також оновлено рубрики "Державні закупівлі", "Інформація для громадян", де додана загальна інформація та текст Положення "Про забезпечення доступу до публічної інформації у Вищому господарському суді України".

На даний час йде доопрацювання веб-сайту Вищого господарського суду  і найближчим часом буде розміщено іншу інформацію передбачену ЗУ "Про доступ до публічної інформації". 

 

 

Начальник  відділу         К.  І. Тарасова

 

 

Прес-реліз: "Відбулась робоча зустріч Голови суду Віктора Татькова з представниками проекту "Україна: верховенство права" 15.06.2011

 15 червня 2011 року у приміщенні Вищого господарського суду України відбулась робоча зустріч Голови суду Татькова Віктора Івановича  з представниками проекту "Україна: верховенство права" - директором проекту паном Девідом Воном, його заступником Наталією Петровою та пані Іриною Черненко.

Метою зустрічі було обговорення результатів роботи проекту в Україні та можливості співпраці з Вищим господарським судом України у майбутньому.

Пан Д. Вон привітав Голову суду із 20-річним ювілеєм системи господарських судів та зауважив, що буде дуже радий співпрацювати з ним в майбутньому. Він повідомив, що наразі йде завершення поточної фази реалізації проекту "Україна: верховенство права" і йде обговорення його продовження на території України в подальшому, в тому числі за участю Вищого господарського суду України та системи господарських судів.

Татьков В. І. розповів гостям про основні напрямки його роботи як Голови суду, про основні функції та завдання діяльності Вищого господарського суду України тощо. Під час зустрічі учасники обговорили ситуацію із впровадженням...

Детальніше »
Прес-реліз 02.06.2011

31 травня у приміщенні Вищого господарського суду України відбувся "День відкритих дверей" для представників ЗМІ та громадських організацій, присвячений 20-річчю утворення системи господарських судів в Україні.

В рамках заходу журналістів було ознайомлено з роботою суддів та апарату суду, продемонстровано робочі кабінети працівників апарату суду, суддів, технічні приміщення, серверну, інформаційний центр та ін. Учасники заходу відвідали Музей історії господарських судів, були присутні на одному з судових засідань, а також спілкувалися із суддями щодо умов роботи суду.

Під час зустрічі з заступником Голови ВГСУ Анатолієм Осетинським   журналісти мали змогу ознайомитися з його роботою, побувати в його робочому кабінеті та поспілкуватися. Він привітав гостей суду, зазначивши, що такий захід проводиться вперше, але в подальшому є намір організовувати публічні заходи постійно. Осетинський А. Й. розповів про кількість суддів, що працюють у суді, про умови роботи та відповів на запитання журналістів.

Також, під час ознайомлення з роботою ВГСУ, відбулась зустріч...

Детальніше »
Привітання Голови Вищого господарського суду України з нагоди 20-річчя з дня утворення системи господарських судів України 02.06.2011

Шановні колеги!

Щиро вітаю Вас з 20-ою річницею утворення господарських судів України!

04 червня 1991 року Верховною Радою УРСР було прийнято Закон "Про господарські суди", який став фундаментом для створення системи господарського судочинства в Україні.

Символічно, що господарські суди стали однолітками незалежної України. Відкривши процес спеціалізації судів 20 років тому, вони разом з державою переживали складні процеси становлення і трансформації. Підтвердженням цьому є прийнятий 7 липня 2010 року Закон України "Про судоустрій і статус суддів", який підкреслив виняткову важливість судової гілки влади в житті держави.

Нам особливо приємно бути причетними до таких перетворень. Адже господарські суди сьогодні стали одним з потужних важелів українського судочинства, ключовою функцією якого є сприяння розвиткові ринкових засад в економічних відносинах, від яких сьогодні залежить доля народу.

Шановні колеги! У системі господарських судів і, зокрема, у Вищому суді працюють високі професіонали - як судді, так і працівники апарату. Саме Ви, обравши важливу...

Детальніше »