Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 26 травня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
24 травня 2011 року у м. Одеса відбулося відкриття науково-практичної конференції "Становлення господарської юрисдикції в Україні - 20 років досвіду. Проблеми і перспективи" 25.05.2011

  24 травня 2011 року у м. Одеса відбулося відкриття науково-практичної конференції "Становлення господарської юрисдикції в Україні - 20 років досвіду. Проблеми і перспективи"

  В рамках відкриття заходу відбулося освячення закладного каменя на місці заснування храму імені Святого Ярослава Мудрого, який є покровителем юристів і, зокрема, суддів. 

  Основним ініціатором та організатором закладання церкви виступив Одеський апеляційний господарський суд. У церемонії освячення закладного каменя взяли участь Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков, голова Одеського апеляційного господарського суду Валерій Балух, голова комітету з питань правосуддя Сергій Ківалов, Голова Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ Леонід Фесенко, голова Державної судової адміністрації України Руслан Кирилюк, судді Вищих спеціалізованих судів України, а також голови апеляційних та місцевих судів усіх юрисдикцій.

  Нагадуємо, що 24-26 травня в Одесі проходить міжнародна науково-практична конференція "Становлення господарської...

Детальніше »
Оголошення 23.05.2011

      Повідомляємо, що 02 червня 2011 року о 12-00 в приміщенні Вищого господарського суду України відбудеться засідання Ради суддів господарських судів України. На засіданні будуть розглянуті питання надання рекомендацій для призначення на адміністративні посади у господарських судах,внесення змін до плану роботи Ради суддів господарських судів України на І півріччя 2011 року та затвердження орієнтовного плану роботи Ради суддів господарських судів України на ІІ півріччя 2011 року.

 

 

 

   Контактний телефон: 207-52-20

 

Прес-реліз 20.05.2011

04 червня 1991 року Верховною Радою УРСР було прийнято Закон "Про господарські суди". З того дня почався відлік становлення системи господарського судочинства в незалежній Україні.

З цього приводу Вищий господарський суд України з 24 по 26 травня 2011 року в приміщенні Одеського апеляційного господарського суду проводить науково-практичну конференцію "Становлення господарської юрисдикції в Україні - 20 років досвіду. Проблеми і перспективи".

В заході візьмуть участь вітчизняні судді, юристи-правники, науковці, практики, керівництво арбітражних судів СНД та представники іноземних правозахисних організацій, акредитованих в Україні.

В програмі заходу планується обговорити існуючий стан вітчизняного господарського судочинства та шляхи вирішення галузевих проблем; заслухати доповіді іноземних колег та науковців.

Учасники конференції візьмуть участь у встановленні закладного каменя та освяченні місця будівництва церкви і відкритті пам'ятного знаку в честь 20-ої річниці утворення господарських судів України.

 

До висвітлення роботи науково-практичної...

Детальніше »
17 травня 2011 року відбулося засідання пленуму Вищого господарського суду України 19.05.2011

17 травня 2011 року відбулося засідання пленуму Вищого господарського суду України, на якому були прийняті Постанови "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" та "Про деякі питання практики застосування розділу ХІІ Господарського процесуального кодексу України".

Метою прийняття названих Постанов є однакове і правильне застосування господарськими судами норм матеріального і процесуального права у розгляді окремих категорій справ.

Постанову пленуму "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" підготовлено за результатами узагальнення практики застосування господарськими судами земельного законодавства.

Доповідачем по даному питанню був секретар другої судової палати, суддя Першиков Євген Володимирович.

Вищеназвана Постанова пленуму складається з наступних розділів:

1. Підвідомчість справ у спорах, що виникають із земельних відносин,

2. Справи у спорах, пов'язаних з набуттям і реалізацією права на земельні ділянки,

3. Відповідальність за порушення земельного...

Детальніше »
Інформаційне повідомлення 17.05.2011

13 травня 2011 року у Вищому господарському суді України відбувся "круглий стіл" для представників засобів масової інформації "Аналіз судової практики при розгляді справ, пов'язаних із кредитуванням".

У своєму виступі Секретар першої судової палати ВГСУ - Кот Олександр Васильович, звернув увагу присутніх на те, що, на жаль, банки не завжди використовують надані чинним законодавством широкі можливості, зокрема, для контролю фінансового стану позичальників на етапі прийняття рішення про видачу кредиту.

Водночас Олександр Кот відзначив негативний вплив на кредитні відносини недосконалої законодавчої бази, яка є причиною неоднозначного тлумачення та застосування норм права. "Від цього суттєво потерпає і практика застосування законодавчих актів господарськими судами, перед якими через недосконалість правового регулювання господарських відносин постають надзвичайно складні питання у розгляді справ," - зазначив Секретар палати. У зв'язку з цим ВГСУ ініціює внесення ряду змін до Цивільного та Господарського кодексів України, Законів України "Про відновлення платоспроможності...

Детальніше »
Оголошення 11.05.2011

Повідомляємо, що 19 травня 2011 року о 14-00 в приміщенні Вищого господарського суду України відбудеться засідання Ради суддів господарських судів України. На засіданні будуть розглянуті результати вивчення питання щодо проблем фінансування Одеського апеляційного господарського суду та заборгованості по виплаті довічного утримання суддів за 2010 рік, результати вивчення організації діяльності Дніпропетровського апеляційного господарського суду та господарського суду Івано-Франківської області, питання заохочення до 20-річчя утворення господарських (арбітражних) судів, внесення доповнень до плану роботи Ради суддів господарських судів України на І півріччя 2011 року, а також  зарахування до кадрового резерву суддів на заміщення адміністративних посад в господарських судах України і надання рекомендацій для призначення на адміністративні посади у господарських судах.

 Контактний телефон: 207-52-20

17 травня 2011 року відбудеться чергове засідання пленуму Вищого господарського суду України 06.05.2011

 17 травня 2011 року о 16:00 в приміщенні Вищого господарського суду України (актова зала, кімната 206) відбудеться засідання пленуму Вищого господарського суду України, на якому будуть розглянуті такі проекти постанов:

1. Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин (доповідач: Першиков Є.В. - секретар другої судової палати Вищого господарського суду України).

2. Про деякі питання практики застосування розділу ХІІ Господарського процесуального кодексу України (доповідач: Москаленко В.С. - заступник Голови Вищого господарського суду України).

 

 

Прес-реліз 05.05.2011

 28 квітня 2011 року в рамках спільного проекту USAID "Україна: верховенство права" спільно з Радою суддів України та Державною судовою адміністрацією України відбувся "круглий стіл": "Доступ до судових рішень: 5 років досвіду і перспективи".

У заході брала участь суддя Вищого господарського суду України, секретар Ради суддів України - Тетяна Павлівна Козир.

В ході "круглого столу" обговорювалися етапи зародження та розвитку Єдиного реєстру судових рішень, рекомендації щодо вдосконалення Закону України "Про доступ до судових рішень" і покращання функціонування Єдиного реєстру судових рішень.

За Аналітичним звітом по оцінці положень Закону України "Про доступ до судових рішень" та Порядку ведення Єдиного Реєстру судових рішень був вироблений остаточний перелік рекомендацій, що саме варто змінити у функціональних характеристиках Єдиного Реєстру, для передачі його парламентаріям та представникам уряду.

Між учасниками "круглого столу" відбулася дискусія щодо стану справ із доступом до судових рішень в Україні.

Для...

Детальніше »
Вітаємо з ювілеєм Голову Вищого господарського суду України Татькова В.І.! 29.04.2011

Шановний Вікторе Івановичу!

Колектив Вищого господарського суду України щиро вітає Вас із ювілеєм!

Ваш багаторічний досвід судді, наполеглива праця, вміння якісно та ефективно організовувати роботу суду сприяють розвитку всієї системи господарських судів України!

Бажаємо Вам сил та наснаги, терпіння для подолання усіх перешкод життя, можливість реалізувати найтаємніші та сміливі мрії!

Зичимо міцного здоров'я, щастя і, головне, позитивного бачення життя! Нехай збереже Вас доля від усіх негараздів, а віра, надія та кохання супроводжуватимуть Вас по життєвому шляху!

 

 

З повагою колектив

Вищого господарського...

Детальніше »
Оголошення 28.04.2011

            Вищий господарський суд України запрошує до участі громадян, об'єднань громадян до обговорення містобудівної документації по проекту "Реконструкція з добудовою адмінбудинку Вищого господарського суду України"  і внесення відповідних пропозицій до державних органів.  

            З містобудівною документацією "Реконструкція з добудовою адмінбудинку Вищого господарського суду України " можливо ознайомитись за адресою: каб. 701, вул. Копиленка, 6, м. Київ.,  Герасименко В.В.

тел. 044 207 52 24

          Обговорення відбудеться 30.05.2011 об  11 год. 00 хв. за адресою: актовий зал, 2-й поверх вул. Копиленка, 6, м. Київ.

          Акредитація ЗМІ відбудеться до 30.05.2011 до 10 год. 00 хв. за адресою: каб.  325 вул. Копиленка, 6, м. Київ., тел. 536 05 67