Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 22 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія 28.03.2017

27 березня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів факультету підприємництва та права Київського національного університету технологій та дизайну.

Під час екскурсії студенти відвідали музей історії господарських судів України, зали судових засідань, конференц-зал, атріум, бібліотеку.

Оглядаючи експозиції музею історії господарських судів України, які зберігають сотні різних експонатів, відвідувачі дізналися про становлення і розвиток господарських (арбітражних) судів України від початку ХІХ століття до сьогодення, про вірність і відданість обраній справі головних державних арбітрів Красноступа І.Я., Корчака І.І., Матвєєва Ю.Г., голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Львова Б.Ю., їх заступників.

Студенти ознайомилися з виставковими вітринами перших державних арбітрів та суддів у відставці, які вміщують біографічні дані, архівні документи, оригінали та копії державних та відомчих нагород і відзнак, особисті речі перших державних арбітрів, переглянули фотокопії справ 30-х років минулого...

Детальніше »
У ВГСУ відбувся круглий стіл для суддів господарських судів 27.03.2017

27 березня 2017 року у ВГСУ відбувся круглий стіл для суддів господарських судів на тему: “Проблемні питання розгляду спорів, що виникають під час укладення, зміни та розірвання господарських договорів”, організований Національною школою суддів України.

Захід відкрили Голова ВГСУ Богдан Львов, проректор з підготовки кадрів для судових органів НШСУ, суддя Верховного Суду України у відставці Анатолій Костенко та суддя, секретар другої судової палати ВГСУ Тетяна Дроботова, яка виступила модератором.

Зокрема, Голова ВГСУ у вітальній промові відмітив важливу роль НШСУ в підвищенні кваліфікації суддів України. В цьому контексті він також зазначив, що перший етап конкурсу до Верховного Суду продемонстрував достойний рівень теоретичних знань суддів господарської юрисдикції. Крім того, за його словами, запорука якісного виконання своїх професійних обов'язків – це насамперед навчання і постійна робота над собою.

Насамкінець Богдан Львов подякувати НШСУ за співпрацю і позитивні ініціативи та побажав присутнім плідної роботи.

Під час круглого...

Детальніше »
За підсумками надання ВГСУ методичної допомоги з питань застосування законодавства про банкрутство господарським судам Одеського апеляційного округу 24.03.2017

На виконання пункту 2.9 плану роботи ВГСУ на 2017 рік протягом 20-24 березня 2017 року судом касаційної інстанції проведено заходи по наданню методичної допомоги з питань застосування законодавства про банкрутство господарським судам Одеського апеляційного округу. Методичну допомогу надавав суддя третьої судової палати ВГСУ Борис Поляков.

У рамках заходів 24 березня 2017 року у приміщенні Одеського апеляційного господарського суду відбулась підсумкова нарада за участю судді ВГСУ Бориса Полякова, суддів господарських судів Миколаївської, Одеської, Херсонської областей та Одеського апеляційного господарського суду, які розглядають справи про банкрутство. Основною метою наради було обговорення актуальних питань, що виникають при вирішенні спорів про банкрутство та пов’язаних з банкрутством.

У ході наради всі бажаючі мали змогу виступити та висловити свої думки щодо порушених проблемних питань з метою удосконалення судової практики та усунення розбіжностей у застосуванні норм матеріального і процесуального права під час розгляду справ вищезазначеної категорії.

Методична...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія 24.03.2017

23 березня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів Державного вищого навчального закладу "Університет банківської справи".

В музеї історії господарських судів України відвідувачі дізналися про  основні віхи історії становлення і розвитку господарських (арбітражних) судів України, починаючи із заснування першого комерційного суду в Одесі 1808 року і до наших днів, про діяльність головних державних арбітрів, голів Вищого господарського суду України, їх заступників, державних арбітрів та суддів у відставці.

Студенти оглянули вітрини, які розповідають про наукову діяльність суддів та працівників апарату суду, міжнародні зв'язки, конференції, наради, круглі столи, семінари, видавничу діяльність Вищого господарського суду України та господарських судів України та ін.

Відвідувачі дізналися про діяльність апеляційних та місцевих  господарських судів, благодійну допомогу працівниками судів учасникам АТО, військовим госпіталям, дитячим будинкам та школам-інтернатам тощо.

Молодь завітала до залів судових засідань...

Детальніше »
Суддя ВГСУ Володимир Селіваненко взяв участь у роботі Legal FMCG & Retail Forum 22.03.2017

22 березня 2017 року відбувся Legal FMCG & Retail Forum, організований тижневиком “Юридическая практика”.

У заході взяли участь керівництво Антимонопольного комітету України, Державної служби інтелектуальної власності, представники провідних юридичних компаній та експертного середовища. 

ВГСУ представляв суддя четвертої судової палати Володимир Селіваненко.

Програма Legal FMCG & Retail Forum складалася з чотирьох сесій: “Розвиток інфраструктури”, “Останні тренди в рекламі”, “Протидія недобросовісній конкуренції”, “Інтелектуальна власність” і “Спори з регулятором та актуальна судова практика”.

Суддя ВГСУ Володимир Селіваненко у рамках четвертої сесії зупинився на спорах з постачальниками. Він підкреслив, що ця тема є актуальною у всі часи, та нагадав, що договір поставки є найбільш поширеним видом договору купівлі-продажу, за допомогою якого опосередковується найбільший потік продукції між суб’єктами підприємницької діяльності. Суддя ВГСУ також зазначив, що характерна риса договору поставки полягає...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулися оглядові екскурсії 22.03.2017

22 березня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів першого курсу факультету міжнародної торгівлі і права Київського національного торговельно-економічного університету.

Під час екскурсії студенти відвідали зали судових засідань, конференц-зал, атріум, бібліотеку суду.    

В музеї історії господарських судів України відвідувачі ознайомилися  з експозиціями, які розповідають двохсотлітню історію господарських судів України, оглянули виставкові вітрини визначних особистостей - голів Державного арбітражу УРСР, їх заступників та  перших державних арбітрів, які віддали улюбленій справі всю свою енергію, знання, досвід. Ознайомилися з вітринами голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Львова Б.Ю., їх заступників, суддів у відставці.

Студенти переглянули фотокопії архівних документів, стенди-горталки, фотоальбоми та копії публікацій про діяльність апеляційних та місцевих господарських судів України, оглянули експозиції, присвячені міжнародним зв'язкам Вищого господарського суду...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія 22.03.2017

21 березня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів п'ятого курсу Навчально-наукового гуманітарного інституту Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського, під час якої вони відвідали музей історії господарських судів України, конференц-зал, зали судових засідань, атріум, бібліотеку.

Під час відвідування музею історії господарських судів України студенти дізналися про етапи становлення господарських (арбітражних) судів України, про діяльність головних державних арбітрів, голів Вищого господарського суду України, державних арбітрів та суддів у відставці.

Відвідувачі ознайомилися з копіями архівних документів, які висвітлюють діяльність господарських (арбітражних) судів починаючи з 1942 року, оглянули стенди, фотоальбоми, альбоми публікацій та вітрини з експонатами, які розповідають про професійну та наукову діяльність суддів та працівників апаратів Вищого господарського суду України та апеляційних і місцевих господарських судів України, їх благодійницьку діяльність на підтримку учасників АТО,...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія 22.03.2017

20 березня 2017 року Вищий господарський суд України відвідала група студентів першого курсу Державного вищого навчального закладу "Університет банківської справи".

Під час екскурсії студенти відвідали музей історії господарських судів України, де оглянули матеріали, які розкривають роль у становленні господарського судочинства головних арбітрів Красноступа І.Я., який очолював Державний арбітраж при Раді народних комісарів УРСР близько 30 років, та Корчака І.І., який протягом 20 років керівництва Державним арбітражем при Раді Міністрів УРСР забезпечив йому провідне місце серед державних арбітражів Радянського Союзу; Головного державного арбітра УРСР Матвєєва Ю.Г., який першим з'їздом народних депутатів СРСР  був затверджений Головним державним арбітром СРСР; голів Вищого господарського суду України у відставці Притики Д.М., який забезпечив розроблення і прийняття Закону України "Про арбітражний суд", Арбітражного процесуального кодексу України та створення в Україні першого спеціалізованого суду, Демченка С.Ф., який доклав чимало зусиль для успішного проведення судово-правової...

Детальніше »
ХIV з’їздом суддів України членом Вищої ради правосуддя обрано суддю Київського апеляційного господарського суду Віктора Шапрана 16.03.2017

14-15 березня 2017 року за участю 320 делегатів відбувся ХIV позачерговий з’їзд суддів України, скликаний Радою суддів України на виконання Закону України “Про Вищу раду правосуддя”, який вступив у дію 5 січня 2017 року.

Від господарських судів у роботі з’їзду взяли участь Голова ВГСУ Богдан Львов, заступники Голови ВГСУ Геннадій Кравчук і Сергій Могил, очільники апеляційних господарських судів та делегати. Зокрема, від ВГСУ делегатами з’їзду є судді Іван Вовк, Лариса Іванова та Володимир Погребняк.

На початку з’їзду перед делегатами і запрошеними з вітальним словом виступили заступник глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін, Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк та Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков. Всі вони наголосили на відповідальній місії, яка лежить на делегатах з’їзду щодо обрання членів ВРП. 

Відповідно до Закону України “Про Вищу раду правосуддя” з'їзд суддів...

Детальніше »
Суддя ВГСУ Валентин Палій взяв участь у роботі Legal Pharma & Medicine Forum 15.03.2017

15 березня 2017 року тижневик “Юридическая практика” провів Legal Pharma & Medicine Forum, акредитований Національною асоціацією адвокатів України.

У заході взяли участь представники Міністерства охорони здоров'я України, Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, Антимонопольного комітету України, вітчизняні та іноземні експерти у медичній та фармацевтичній галузях, практикуючі юристи, профільні науковці та судді. Зокрема, ВГСУ на Legal Pharma & Medicine Forum представляв суддя четвертої судової палати Валентин Палій.

Програма заходу складалася з п'яти сесій: “Вектори реформи системи охорони здоров'я України”, “Закупівлі у сфері охорони здоров'я”, “Захист інтелектуальної власності в області фармації”, “Судова практика з питань охорони здоров'я” та двох паралельних секцій: “Ринок товарів медичного призначення” та “Страхова медицина”.

Суддя ВГСУ Валентин Палій у рамках четвертої сесії “Захист інтелектуальної власності в області фармації” зупинився на судовому захисті прав інтелектуальної власності...

Детальніше »