Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 26 травня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Відбулася чергова зустріч керівництва Вищого господарського суду України з місією експертів Проекту Twinning "Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів в Україні" 07.06.2012

07 червня 2012 року в рамках виконання заходу "Надання допомоги в удосконаленні процесу забезпечення єдності судової практики адміністративних судів для забезпечення принципу правової визначеності" Проекту Twinning "Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів в Україні" Вищий господарський суд України відвідала місія експертів Проекту у складі судді Верховного адміністративного суду Литви Віргіліуса Валанчуса, керівника правового департаменту Міністерства екології Франції Жеральдін Сорен-Раде та постійного радника Проекту Крістофа Вюртца.

Від Вищого господарського суду України в заході взяли участь заступник голови ВГСУ Віктор Москаленко, керівник апарату суду Ірина Галівець, начальник управління організаційної роботи суду Максим Нарольський та головний консультант відділу міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ ВГСУ Людмила Олійник.

В ході зустрічі Віргіліус Валанчус поінформував присутніх про мету перебування в Україні місії експертів Проекту, зокрема, про підготовку пропозицій стосовно забезпечення єдності судової...

Детальніше »
Вищий господарський суд України повідомляє: 07.06.2012

1) Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 24.05.2012 № 4859-VI обрано суддів, раніше обраних безстроково, на посади суддів:

Донецького апеляційного господарського суду Ушенко Людмилу Володимирівну;

Київського апеляційного господарського суду Пономаренка Євгенія Юрійовича;

Донецького окружного адміністративного суду Мєзєнцева Євгена Ігоровича.

 

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за травень 2012 рок 01.06.2012

У травні 2012 року до Вищого господарського суду України надійшло 26 звернень і 5408 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

- 26 письмових звернень стосовно дій суддів господарських судів та Вищого господарського суду України, розгляду справ, надання роз'яснень, повернення судового збору, надання копій судових рішень, виконання доручень про вручення судових документів господарських судів іноземних держав;

- 6 запитів на інформацію, що надійшли електронною поштою стосовно розгляду конкретних судових справ, надання копій судових рішень, внутрішньо-організаційних документів суду, надання інформації про реєстрацію касаційних скарг та інших документів у Вищому господарському суді України та автоматичний розподіл справ, надання інформації по судовій статистиці;

- 5402 усних запитів стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи суду, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів...

Детальніше »
Урочистості з нагоди 21-ої річниці системи господарських (арбітражних) судів України 01.06.2012

1 червня 2012 року в Вищому господарському суді України відбулися урочисті збори суддів та працівників апарату з нагоди двадцять першої річниці утворення системи господарських (арбітражних) судів України.

З вітальними словами та побажаннями успіхів до присутніх звернулися Голова Вищого господарського суду Віктор Татьков, Голова Вищого господарського суду України 1991 - 2006 років, народний депутат України, член комітету Верховної ради України з питань правосуддя Дмитро Притика, Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін.

Під час урочистостей багатьох суддів та працівників Суду було нагороджено відомчими заохочувальними відзнаками Вищого господарського суду України.

Також Анатолій Головін вручив дипломи та подяки Голови Конституційного Суду України суддям Вищого господарського суду та господарських судів України.

Привітання Голови Вищого господарського суду України з нагоди утворення господарських судів України 31.05.2012

Шановні коллеги -

судді та працівники апаратів господарських судів!

 

04 червня 1991 року Верховною Радою УРСР прийнято Закон "Про господарські суди", який започаткував утворення системи господарського судочинства в Україні. Знаменно, що це сталося водночас із народженням нової незалежної держави України й проходило разом із нею всі непрості етапи розвитку й становлення.

За ці роки національна система судів господарської спеціалізації неодноразово піддавалася реформаторським трансформаціям. Та й до цього часу ведуться серйозні дискусії щодо шляхів удосконалення господарського судочинства та підвищення якості здійснення правосуддя. Закон України "Про судоустрій і статус суддів", прийнятий 7 липня 2010 року, вкотре підкреслив виняткову важливість судової гілки влади в житті держави.

Сьогодні від мудрості й виваженості наших судових рішень залежить не лише віра людей у справедливе правосуддя та верховенство права, а й стабільність у державі та суспільстві. Переконаний, що своєю щоденною працею ми й надалі забезпечуватимемо захист...

Детальніше »
Вищий господарський суд України повідомляє: 30.05.2012

Відповідно до рішення Вищої ради юстиції від 29.05.2012 № 720/0/15-12 Осетинського Анатолія Йосиповича призначено на посаду заступника Голови Вищого господарського суду України.

Вищий господарський суд України повідомляє: 29.05.2012

1) Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 17.05.2012 № 4733-VI суддю, раніше обрану безстроково, Радіонову Олену Олександрівну обрано суддею Донецького апеляційного господарського суду;

2) Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 17.05.2012 № 4734-VI суддю, раніше обраного безстроково, Потапенка Володимира Івановича обрано суддею Харківського апеляційного господарського суду;

3) Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 17.05.2012 № 4735-VI Щавинську Юлію Михайлівну обрано безстроково на посаду судді господарського суду Одеської області;

4) Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 17.05.2012 № 4736-VI Артимовича Василя Михайловича обрано безстроково на посаду судді господарського суду Львівської області.

Оголошення про проведення конкурсу на заміщення вакантної посади 28.05.2012

"Вищий господарський суд України, що знаходиться за адресою: 01016, м. Київ, вул. Копиленка, 6, оголошує про проведення конкурсу на заміщення вакантної посади державного службовця:

Назва вакантної посади: провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ управління організаційної роботи.

Вимоги до кандидата: освіта: вища (спеціаліст чи магістр),  за напрямком підготовки "Правознавство" та "Журналістика", досвід роботи за фахом - 1 рік, громадянство України, досконале володіння державною мовою, вміння працювати на комп'ютері, знання основ діловодства.

Довідкова інформація надається за телефоном 536-05-84 (відділ кадрового забезпечення та антикорупційного моніторингу).

Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня виходу публікації про оголошення конкурсу (оголошення в газеті "Голос України" від 24.05.2012 № 94)". 

Вищий господарський суд України повідомляє: 28.05.2012

Указом Президента України "Про призначення суддів" від 18.05.2012 № 336/2012 призначено строком на п'ять років у місцевих господарських судах на посади:

судді господарського суду Дніпропетровської області Ярошенко Вікторію Ігорівну;

судді господарського суду Одеської області Зайцева Юрія Олексійовича;

судді господарського суду Рівненської області Андрійчук Оксану Василівну;

суддів господарського суду Херсонської області Грицай Оксану Сергіївну, Соловйова Кирила Володимировича, Ярошенко Вікторію Петрівну.

За результатами спільного «круглого столу» Вищого господарського суду України та Асоціації правників України щодо проблемних питань застосування законодавства про оренду 28.05.2012

25 травня 2012 року за ініціативи другої судової палати Вищого господарського суду України спільно з Асоціацією правників України відбувся спільний «круглий стіл», на якому обговорювався проект постанови пленуму Вищого господарського суду України «Про практику застосування законодавства про оренду».

В роботі «круглого столу» також взяли участь судді господарського суду Харківської області, юристи, науковці, практики та представники ЗМІ.

З вітальним словом до присутніх звернувся заступник голови Вищого господарського суду України, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Анатолій Осетинський, який нагадав, що проведення «круглого столу» не випадково співпало з «Всеукраїнським днем безоплатної правової допомоги», який відзначається якраз 25 травня, і з жалем констатував, що не так часто судді господарських судів мають можливість спілкуватися з юридичною спільнотою, а тому запропонував робити такі зустрічі традиційними. Водночас він зазначив, що судді-господарники регулярно проводять семінари, науково-практичні конференції...

Детальніше »