Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 2 липня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь в урочистостях з нагоди відкриття нового приміщення Господарського суду Вінницької області 29.05.2017

26 травня 2017 року в м. Вінниця по завершенню ремонтних робіт відбулось урочисте відкриття нового приміщення Господарського суду Вінницької області за адресою: вулиця Пирогова, 29.

У заході взяли участь Голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій, Голова ВГСУ Богдан Львов, заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук, Голова Господарського суду Вінницької області Федір Колбасов, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, Голова Рівненського апеляційного господарського суду Олег Мельник, Голова Вінницького апеляційного адміністративного суду Віталій Кузьмишин, Голова Вінницького окружного адміністративного суду Олександр Вільчинський, Голова Вінницького міського суду Вінницької області Андрій Михайленко, а також представники місцевої влади.

На завершення урочистостей відбулася екскурсія приміщеннями і кабінетами суду.  

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

До уваги громадян! 29.05.2017

Відповідно до Указу Президента України від 28 квітня 2017 року №133/217 щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" обмежено доступ до поштових сервісів «Mail.ru» (mail.ru, mail.ua, yandex.ru, yandex.ua, inbox.ru, list.ru, bk.ru). 

В свою чергу, Вищий господарський суд України звертається до громадян користуватися поштовими сервісами, які не заборонені зазначеним Указом, для забезпечення електронного листування, зокрема, щодо надання та отримання документів електронною поштою.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Розділ "Новини і події" доповнено новими матеріалами 25.05.2017

Розділ "Новини і події" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено відеоматеріалами, актуальними інтерв'ю і коментарями суддів ВГСУ щодо перебігу судової реформи в Україні.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Шановні ветерани та співвітчизники! 05.05.2017

У ці травневі дні український народ вшановує День пам'яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Ми пам'ятаємо про тих, хто, не шкодуючи власного життя, захищав рідну землю, наше сьогодення. Ми знаємо, що перемагає той, хто захищає свою Батьківщину, і віримо, що в нинішній боротьбі з агресором український народ обов'язково переможе.

Низький уклін, вічна пам'ять героям та слава ветеранам, які зі зброєю в руках захистили свободу і незалежність нашої країни. 

Напередодні світлого свята бажаю Вам щастя, здоров'я, оптимізму та довголіття! Нехай у Ваших родинах панує злагода, спокій та благополуччя, а оселі повняться достатком і затишком! Мирного неба Вам та Вашим родинам! 

 

З повагою

Голова Вищого господарського суду України                                                                            Богдан Львов

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за квітень 2017 року 04.05.2017

У квітні 2017 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 47 звернень і 5260 запитів на інформацію, зокрема:

- 47 письмових звернень стосовно надходження, реєстрації та розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 10 письмових запитів на інформацію та 1666 онлайн запитів щодо розгляду касаційних скарг;

- 3584 усні запити щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Судді ВГСУ взяли участь у "Семінарі з прозорого та ефективного судового управління" 28.04.2017

26-28 квітня 2017 року відбувся "Семінар з прозорого та ефективного судового управління" за сприяння Міністерства торгівлі США Програми розвитку комерційного права (CLDP) у координації з Вищою радою правосуддя, Вищим господарським судом України та Вищим адміністративним судом України.

Мета семінару – покращення прозорості та підвищення ефективності вирішення судових справ в Україні із залученням досвіду та професійної компетентності американських суддів і керівників апарату судів для обговорення та пошуку рішень, спрямованих на подолання викликів ефективності здійснення правосуддя, зокрема, управління справами, етики та апеляційних процедур.

Від Вищого господарського суду у заході взяли участь заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, судді ВГСУ Володимир Поліщук, Володимир Селіваненко, Артур Ємельянов, суддя ВГСУ у відставці Віктор Москаленко, керівник апарату ВГСУ Наталія Пляс, начальник Управління забезпечення роботи другої судової палати Леся Зуєвич, начальник відділу вивчення та узагальнення судової практики Олександра Сколота, начальник відділу міжнародно-правового...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів 27.04.2017

25 квітня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів юридичного факультету Державного вищого навчального закладу "Ужгородський національний університет".

Під час екскурсії студенти відвідали актовий зал, конференц-зал, зал судових засідань, атріум, бібліотеку суду.

В музеї історії господарських судів України відвідувачі дізналися про створення і розвиток системи господарських судів України, роль у їх становленні головних державних арбітрів Красноступа І.Я., Корчака І.І., Матвєєва Ю.Г., голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Львова Б.Ю., їх заступників, державних арбітрів і суддів у відставці.

Студенти переглянули копії архівних документів, які відображають діяльність господарських (арбітражних) судів України починаючи з 1942 року, дізналися про їх сьогодення – професійну та наукову діяльність суддів та працівників апаратів Вищого господарського суду України, апеляційних та місцевих господарських судів, міжнародні зв'язки Вищого господарського суду України, видавничу діяльність, участь...

Детальніше »
Зборами суддів ВГСУ обрано секретарів судових палат та заступників 25.04.2017

25 квітня 2017 року зборами суддів Вищого господарського суду України обрано секретарів судових палат та заступників:

секретарем першої судової палати Валерія Картере; заступник – Олексій Євсіков; 

секретарем другої судової палати Тетяну Дроботову; заступник – Світлана Бакуліна;

секретарем третьої судової палати Володимира Поліщука; заступник –  Ніна Ткаченко;

секретарем четвертої судової палати Сергія Бондаря; заступник – Володимир Студенець.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Господарська юрисдикція в діалозі з підприємництвом напрацьовуватиме якісні зміни 21.04.2017

21 квітня 2017 року відбувся круглий стіл «Роль суду як основного інструменту охорони законних прав власників бізнесу та безпеки підприємництва. Захист від адміністративного впливу», організований спільно ВГСУ та УСПП.

У заході взяли участь представники українського бізнесу, профільних організацій та професійних об’єднань.

ВГСУ представляли: Голова ВГСУ Богдан Львов, заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук, судді Лілія Катеринчук, Віталій Корсак та Володимир Погребняк.

У вступному слові Президент УСПП, Голова Антикризової ради громадських організацій України Анатолій Кінах наголосив: «Верховенство права і його якісне забезпечення в країні – це основа розвитку економіки та притоку інвестицій. Наразі ж, недостатній рівень захисту прав власників відлякує потенційних інвесторів. Тому необхідно в діалозі влада-громадськість-бізнес формувати чіткі напрями реформ – чи то пенсійної, чи судової, адже вони є ключовими та впливають на нашу конкурентоспроможність».

На важливості добре налагодженого зворотного зв’язку із діловим середовищем...

Детальніше »
Інформація щодо притягнення судді Вищого господарського суду України Запорощенка М.Д. до дисциплінарної відповідальності. 21.04.2017

Відповідно до рішення Другої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 29.03.2017 № 624/2дп/15-17 суддю Вищого господарського суду України Запорощенка Михайла Дмитровича притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до нього дисциплінарне стягнення у виді внесення подання Вищій раді правосуддя про звільнення його з посади судді.