Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 26 травня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
За підсумками пленуму Вищого господарського суду України 22.02.2013

21 лютого 2013 року під керівництвом Голови Вищого господарського суду України Віктора Татькова відбулося засідання пленуму Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ).

На захід були запрошені голови місцевих та апеляційних господарських судів України і члени ради суддів господарських судів України.

В роботі пленуму також взяли участь поважні гості: Ігор Самсін - голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Сергій Ківалов - голова комітету Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя, Михайло Гаврилюк - заступник Генерального прокурора України, державний радник юстиції ІІ класу, Володимир Півторак - заступник голови Державної судової адміністрації України.

На початку заходу присутні урочисто привітали з 70-річним ювілеєм колишнього Голову ВГСУ Сергія Демченка. Зокрема, ювіляр отримав почесні відзнаки ВГСУ, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Національного університету "Одеська юридична академія".

Відкриваючи пленум, Віктор Татьков нагадав присутнім про важливість розпочатих в державі перетворень у системі правосуддя.

Звертаючись...

Детальніше »
Підсумки підготовки суддів місцевих господарських судів на базі Вищого господарського суду України 22.02.2013

Протягом 11-22  лютого 2013 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) Національною школою суддів України (далі - НШСУ) проведено підготовку суддів місцевих господарських судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської, Чернігівської областей та міста Києва, обраних на посаду судді безстроково.

Під час навчальної програми слухачі мали змогу почерпнути безліч цікавих лекцій з питань господарської юрисдикції від провідних суддів ВГСУ, вчених та науковців.

Зокрема, заступник Голови Вищого господарського суду України, Заслужений юрист України - Москаленко Віктор Семенович присвятив свій виступ важливому питанню щодо участі прокурора в судовому процесі.

Про формування єдиної судової практики при вирішенні корпоративних спорів розповів присутнім суддя-секретар першої судової палати ВГСУ, кандидат юридичних наук, Заслужений юрист України Кот О.В.

Суддя-секретар другої судової палати ВГСУ, Заслужений юрист України Першиков Є.В. прочитав колегам лекції з питань застосування земельного законодавства та з питань єдності судової практики при розгляді...

Детальніше »
Затверджено Інструкцію з діловодства в господарських судах України 22.02.2013

За погодженням з Вищим господарським судом України, наказом Державної судової адміністрації України від 20 лютого 2013 року № 28 відповідно до пункту 6 статті 146, частини п'ятої статті 147 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", затверджено Інструкцію з діловодства в господарських судах України.

Інструкція з діловодства в господарських судах України (далі - Інструкція) встановлює правила ведення діловодства у Вищому господарському суді України, апеляційних та місцевих господарських судах і регламентує порядок роботи з документами з моменту їх надходження чи створення в суді до знищення в установленому порядку або передачі до державної архівної установи.

Викладені в Інструкції правила і рекомендації щодо порядку здійснення діловодних процесів у господарському суді розроблені відповідно до положень Конституції України, законів України, інших нормативно-правових актів, що встановлюють порядок організації та діяльності органів судової влади, а також з урахуванням основних положень державної системи діловодства.

Положення Інструкції передбачають як ведення...

Детальніше »
Суддя Вищого господарського суду України Євген Першиков взяв участь у семінарі "Реалізація будівельних проектів в Україні: Міжнародні стандарти FIDIC та українська практика" 21.02.2013

20 лютого 2013 року суддя Вищого господарського суду України, секретар другої судової палати, заслужений юрист України Євген Першиков взяв участь у семінарі на тему: "Реалізація будівельних проектів в Україні: Міжнародні стандарти FIDIC та українська практика", що був організований за підтримки Міжнародної федерації інженерів-консультантів.

Крім вітчизняних фахівців проектно-будівельної галузі, в роботі семінару також взяли участь гості з Швейцарії, Німеччини, Польщі та Росії.

В ході заходу профільні фахівці, адвокати та судді обмінялись думками і практичним досвідом правозастосування. Особливу зацікавленість учасників викликала тема попередження виникнення спорів у сфері будівельного підряду, порядку їх врегулювання та будівельного арбітражу.

Враховуючи те, що друга судова палата Вищого господарського суду України відповідає за здійснення вивчення та узагальнення судової практики розгляду справ у спорах, пов'язаних з державним регулюванням у сфері будівництва, проектних та пошукових робіт, то за результатами участі у зазначеному семінарі та з урахуванням...

Детальніше »
За підсумками національного раунду Конкурсу з міжнародного публічного права імені Філіпа Джессапа 18.02.2013

Протягом 15-17 лютого 2013 року у Вищому господарському суді України проходив щорічний національний раунд міжнародного студентського Конкурсу з міжнародного публічного права імені Філіпа Джессапа, який був започаткований в 1960 році в Гарвардській школі права.

Основною метою конкурсу є розвиток праворозуміння студентів у застосуванні норм міжнародного права, принципу верховенства права, обмін досвідом між правовими школами світу і зосередження уваги на гострих правових проблемах сучасності.

Щорічно в конкурсі змагаються більше 600 студентських команд із 90 країн світу. Змагання відбуваються у формі усних дебатів та письмових подань, імітуючи процедуру Міжнародного Суду ООН.

В цьогорічному національному відбірковому раунді взяли участь студентські команди з провідних навчальних закладів України, зокрема, з:

- Київського університету права;

- Міжнародного гуманітарного університету;

- Національного університету "Києво-Могилянська академія";

- Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (юридичний факультет);

- Київського національного...

Детальніше »
Голова ВГСУ Віктор Татьков взяв участь у відкритті міжнародної науково-практичної конференції до дня 90-ї річниці утворення Верховного Суду України 15.02.2013

15 лютого 2013 року у Верховному Суді України до дня 90-ї річниці утворення найвищого судового органу країни в системі судів загальної юрисдикції, відбулася міжнародна науково-практична конференція «Верховний Суд України і демократичне суспільство: витоки та перспективи».

Початок заходу в залі пленумів ВСУ урочисто відкрив Голова Верховного Суду України - Петро Пилипчук.

"Незалежність, чесність, об'єктивність, неупередженість при прийнятті рішень, високий професіоналізм, вірність принципу верховенства права, відданість справі, гуманізм є запорукою авторитету судді в суспільстві, а отже і всієї влади та держави. Бажаю всім нам сьогодні плідної роботи та сподіваюся, що висловлені на конференції думки й пропозиції стануть корисними не тільки для Верховного Суду України, а й для всієї юридичної спільноти, для всього суддівського корпусу і держави в цілому" - завершив свою промову Петро Пилипчук.

Виступаючи з вітальним словом, Голова Вищого господарського суду України - Віктор Татьков підкреслив, що з прийняттям Основного Закону України розпочався черговий...

Детальніше »
21 лютого 2013 року відбудеться засідання пленуму Вищого господарського суду України 15.02.2013

21 лютого 2013 року об 11-ій годині в приміщенні Вищого господарського суду України (актова зала, кімната 206) відбудеться засідання пленуму Вищого господарського суду України, на якому планується розглянути такі питання та проекти постанов:

1.    Про підсумки роботи господарських судів України у 2012 році та завдання на 2013 рік (доповідач: Татьков В.І. - Голова Вищого господарського суду України).

2.    Про хід виконання постанови пленуму Вищого господарського суду України від 23.03.2012 № 1 "Про підсумки роботи господарських судів України у 2011 році та завдання на 2012 рік" (доповідач: Кравчук Г.А. - секретар пленуму Вищого господарського суду України).

3.    Розгляд проекту постанови пленуму "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" (доповідач: Москаленко В.С. - заступник Голови Вищого господарського суду України).

 

З питань акредитації звертатися до 17 години 20.02.2013 за тел.: 536-05-67 (контактна особа - Олійник Людмила).

 

Секретаріат Пленуму Вищого

господарського суду України 

У Вищому господарському суді України розпочалася підготовка суддів, обраних на посаду судді безстроково 12.02.2013

11 лютого Національна школа суддів України в приміщенні Вищого господарського суду України розпочала підготовку суддів місцевих господарських судів  Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської і Чернігівської областей та міста Києва, обраних на посаду судді безстроково.

В черговий раз реалізація навчального проекту Національної школи суддів України на базі Вищого господарського суду України проходить успішно.

Відкривали захід заступник Голови Вищого господарського суду України, заслужений юрист України - Москаленко Віктор Семенович та проректор Національної школи суддів України, суддя Верховного Суду України у відставці, заслужений юрист України - Мазурок Володимир Антонович.

Програма підготовки суддів включає в себе наступні питання: джерела господарського права, питання тлумачення нормативно-правових актів, прогалини в господарському праві та їх подолання; відповідальність у грошовому зобов'язанні, актуальні проблеми у праворегулюванні та правозастосуванні; законодавство про корупцію; суддівське самоврядування; морально-етичні стандарти...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбудеться Національний етап конкурсу з міжнародного публічного права імені Філіпа Джессапа 12.02.2013

Протягом 15-17 лютого 2013 року у Вищому господарському суді України   (м. Київ, вул. Копиленка, 6) проходитиме Національний етап конкурсу з міжнародного публічного права імені Філіпа Джессапа.

Це найпрестижніше змагання в світі серед студентів-правників, участь в якому - це запорука успішної професійної діяльності в майбутньому. Провідні українські юристи, партнери юридичних фірм, викладачі права кращих українських вищих навчальних закладів колись були учасниками або суддями Національного етапу конкурсу імені Філіпа Джессапа.

Протягом Національного етапу конкурсу 11 студентських команд вищих навчальних закладів України виступатимуть в суді в якості позивача та відповідача.

Переможці отримають призи, серед яких звання Національний чемпіон, Краща письмова робота та Кращий оратор. Команди, які посядуть I та II місця, будуть представляти Україну на Міжнародному етапі конкурсу у Вашингтоні (США).

З питань акредитації ЗМІ звертатися до 17:30 14 лютого 2013 року за тел.: 536-05-67 - Людмила Олійник.

 

З програмою заходу можна ознайомитися тут 

Суддя Вищого господарського суду України Володимир Поліщук взяв участь у засіданні круглого столу, присвяченого питанням нової процедури банкрутства 07.02.2013

6 лютого 2013 року в прес-центрі інформаційного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" відбулося засідання круглого столу "Процедура банкрутства українських підприємств: перезавантаження", на якому обговорювались основні положення нової редакції Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (що набрала чинності з 19 січня 2013 року). Учасники круглого столу, серед яких були начальник Управління з питань банкрутства Міністерства юстиції України Сергій Шкуро та суддя Вищого господарського суду України Володимир Поліщук, проаналізували основні законодавчі новели нової редакції Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

 "Трансформація українського законодавства, що регулює неплатоспроможність", - такою була тема доповіді судді Володимира Поліщука. Зокрема, вказуючи на суттєві зміни у процедурі банкрутства суб'єктів господарювання в Україні, він підкреслив, що українське законодавство про банкрутство з'явилось ще у 1992 році, майже через рік після проголошення незалежності України та заповнило...

Детальніше »