Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 16 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за лютий 2013 року 28.02.2013

У лютому 2013 року до Вищого господарського суду України надійшло 31 звернення і 4385 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

-  31 письмове звернення стосовно дій суддів господарських судів, розгляду справ, автоматичного розподілу справ тощо;

-  5 письмових запитів на інформацію стосовно розгляду конкретних судових справ, надання інформації про надходження та реєстрацію касаційних скарг;

-  4380 усних запитів стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та інших нормативно-правових актів.

 

8.02.2013

За участю представників апарату ВГСУ відбувся круглий стіл з питань аналізу судової статистики 27.02.2013

На базі Вищого адміністративного суду України 26 лютого 2013 року в рамках проекту Twinning відбувся круглий стіл з питань аналізу судової статистики.

Своїм досвідом з присутніми поділилися експерти країн-членів ЄС: голова Адміністративного суду м. Руан (Франція) Мірей Хеерс та старший суддя Апеляційного суду Гьоти (м. Йончопінг, Швеція) Ларс Таге Роберт Дальштедт.

В обговоренні взяли участь представники управління організаційної роботи Вищого господарського суду України, управління вивчення судової практики і судової статистики Вищого адміністративного суду України, управління вивчення та узагальнення судової практики і судової статистики Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, а також представники Державної судової адміністрації, апеляційних і окружних адміністративних судів.

Під час круглого столу найбільшу увагу приділили проблемним питанням, які виникають в діяльності судів України в сфері ведення судової статистики та аналізу статистичних даних.

 

Відділ міжнародно-правового Детальніше »

Судді Вищого господарського суду України взяли участь у ювілейній ХХ Міжнародній науково-практичній конференції "Актуальні питання інтелектуальної власності" 26.02.2013

З 21 по 23 лютого 2013 року в місті Києві Державною службою інтелектуальної власності України спільно із Всесвітньою організацією інтелектуальної власності проведено ювілейну ХХ Міжнародну науково-практичну конференцію "Актуальні питання інтелектуальної власності".

У заході взяли участь представники судових і правоохоронних органів, громадських організацій та об'єднань, науковці провідних вищих навчальних закладів, інші фахівці у сфері правової охорони інтелектуальної власності з України, а також представники європейських патентних відомств.

Від Вищого господарського суду України в роботі конференції брали участь заступник Голови суду Віктор Москаленко, судді: Ігор Бенедисюк, Богдан Львов, Валентин Палій.

Учасниками конференції обговорено питання стосовно правової охорони і використання об'єктів права інтелектуальної власності, позасудового вирішення спорів у сфері інтелектуальної власності та контролю за дотриманням законодавства у сфері авторського права і суміжних прав тощо.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України розпочався черговий етап періодичного навчання суддів апеляційних господарських судів 25.02.2013

З 25 лютого по 01 березня 2013 року в приміщенні Вищого господарського суду України Національною школою суддів України проводиться підготовка суддів апеляційних господарських судів Дніпропетровської, Донецької, Київської, Львівської, Одеської, Севастопольської, Харківської та Рівненської областей.

З вітальним словом перед присутніми виступили заступник Голови Вищого господарського суду України, заслужений юрист України - Москаленко Віктор Семенович та проректор Національної школи суддів України, суддя Верховного Суду України у відставці, заслужений юрист України - Мазурок Володимир Антонович.

В рамках навчальної програми судді матимуть змогу обговорити наступні питання:

- морально-етичні стандарти поведінки судді;

- застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини в національному судочинстві;

- особливості застосування приписів Господарського процесуального кодексу України;

- проблемні питання, що виникають під час розгляду спорів, пов'язаних з укладанням, зміною, виконанням,...

Детальніше »
За результатами ХІ з’їзду суддів України 25.02.2013

22 лютого 2013 року у приміщенні Верховного Суду України відбувся ХІ черговий з'їзд суддів України.

Відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" черговий з'їзд суддів України скликається Радою суддів України один раз на два роки. Оскільки попередній з'їзд проводився 16 вересня 2010 року, у вересні 2012 року Радою суддів України прийнято рішення про скликання чергового ХІ з'їзду суддів України.

До робочої президії ХІ чергового з'їзду суддів України увійшли: голова Ради суддів України Ярослав Романюк, голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков, голова Вищого адміністративного суду України Ігор Темкіжев, в.о. голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Станіслав Міщенко, голова Конституційного Суду України Анатолій Головін, заступник голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Павло Гвоздик, голова ради суддів господарських судів Олександр Удовиченко, голова ради суддів адміністративних судів Микола Кобилянський, голова ради суддів загальних судів Інна Отрош.

Також...

Детальніше »
За підсумками пленуму Вищого господарського суду України 22.02.2013

21 лютого 2013 року під керівництвом Голови Вищого господарського суду України Віктора Татькова відбулося засідання пленуму Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ).

На захід були запрошені голови місцевих та апеляційних господарських судів України і члени ради суддів господарських судів України.

В роботі пленуму також взяли участь поважні гості: Ігор Самсін - голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Сергій Ківалов - голова комітету Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя, Михайло Гаврилюк - заступник Генерального прокурора України, державний радник юстиції ІІ класу, Володимир Півторак - заступник голови Державної судової адміністрації України.

На початку заходу присутні урочисто привітали з 70-річним ювілеєм колишнього Голову ВГСУ Сергія Демченка. Зокрема, ювіляр отримав почесні відзнаки ВГСУ, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Національного університету "Одеська юридична академія".

Відкриваючи пленум, Віктор Татьков нагадав присутнім про важливість розпочатих в державі перетворень у системі правосуддя.

Звертаючись...

Детальніше »
Підсумки підготовки суддів місцевих господарських судів на базі Вищого господарського суду України 22.02.2013

Протягом 11-22  лютого 2013 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) Національною школою суддів України (далі - НШСУ) проведено підготовку суддів місцевих господарських судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської, Чернігівської областей та міста Києва, обраних на посаду судді безстроково.

Під час навчальної програми слухачі мали змогу почерпнути безліч цікавих лекцій з питань господарської юрисдикції від провідних суддів ВГСУ, вчених та науковців.

Зокрема, заступник Голови Вищого господарського суду України, Заслужений юрист України - Москаленко Віктор Семенович присвятив свій виступ важливому питанню щодо участі прокурора в судовому процесі.

Про формування єдиної судової практики при вирішенні корпоративних спорів розповів присутнім суддя-секретар першої судової палати ВГСУ, кандидат юридичних наук, Заслужений юрист України Кот О.В.

Суддя-секретар другої судової палати ВГСУ, Заслужений юрист України Першиков Є.В. прочитав колегам лекції з питань застосування земельного законодавства та з питань єдності судової практики при розгляді...

Детальніше »
Затверджено Інструкцію з діловодства в господарських судах України 22.02.2013

За погодженням з Вищим господарським судом України, наказом Державної судової адміністрації України від 20 лютого 2013 року № 28 відповідно до пункту 6 статті 146, частини п'ятої статті 147 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", затверджено Інструкцію з діловодства в господарських судах України.

Інструкція з діловодства в господарських судах України (далі - Інструкція) встановлює правила ведення діловодства у Вищому господарському суді України, апеляційних та місцевих господарських судах і регламентує порядок роботи з документами з моменту їх надходження чи створення в суді до знищення в установленому порядку або передачі до державної архівної установи.

Викладені в Інструкції правила і рекомендації щодо порядку здійснення діловодних процесів у господарському суді розроблені відповідно до положень Конституції України, законів України, інших нормативно-правових актів, що встановлюють порядок організації та діяльності органів судової влади, а також з урахуванням основних положень державної системи діловодства.

Положення Інструкції передбачають як ведення...

Детальніше »
Суддя Вищого господарського суду України Євген Першиков взяв участь у семінарі "Реалізація будівельних проектів в Україні: Міжнародні стандарти FIDIC та українська практика" 21.02.2013

20 лютого 2013 року суддя Вищого господарського суду України, секретар другої судової палати, заслужений юрист України Євген Першиков взяв участь у семінарі на тему: "Реалізація будівельних проектів в Україні: Міжнародні стандарти FIDIC та українська практика", що був організований за підтримки Міжнародної федерації інженерів-консультантів.

Крім вітчизняних фахівців проектно-будівельної галузі, в роботі семінару також взяли участь гості з Швейцарії, Німеччини, Польщі та Росії.

В ході заходу профільні фахівці, адвокати та судді обмінялись думками і практичним досвідом правозастосування. Особливу зацікавленість учасників викликала тема попередження виникнення спорів у сфері будівельного підряду, порядку їх врегулювання та будівельного арбітражу.

Враховуючи те, що друга судова палата Вищого господарського суду України відповідає за здійснення вивчення та узагальнення судової практики розгляду справ у спорах, пов'язаних з державним регулюванням у сфері будівництва, проектних та пошукових робіт, то за результатами участі у зазначеному семінарі та з урахуванням...

Детальніше »
За підсумками національного раунду Конкурсу з міжнародного публічного права імені Філіпа Джессапа 18.02.2013

Протягом 15-17 лютого 2013 року у Вищому господарському суді України проходив щорічний національний раунд міжнародного студентського Конкурсу з міжнародного публічного права імені Філіпа Джессапа, який був започаткований в 1960 році в Гарвардській школі права.

Основною метою конкурсу є розвиток праворозуміння студентів у застосуванні норм міжнародного права, принципу верховенства права, обмін досвідом між правовими школами світу і зосередження уваги на гострих правових проблемах сучасності.

Щорічно в конкурсі змагаються більше 600 студентських команд із 90 країн світу. Змагання відбуваються у формі усних дебатів та письмових подань, імітуючи процедуру Міжнародного Суду ООН.

В цьогорічному національному відбірковому раунді взяли участь студентські команди з провідних навчальних закладів України, зокрема, з:

- Київського університету права;

- Міжнародного гуманітарного університету;

- Національного університету "Києво-Могилянська академія";

- Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (юридичний факультет);

- Київського національного...

Детальніше »