Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 30 червня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
У Вищому господарському суді України пройшла навчальна підготовка голів та заступників голів господарських судів 15.03.2013

Протягом 11-15 березня 2013 року на базі Вищого господарського суду України Національна школа суддів України проводила черговий етап програми підготовки голів та заступників голів господарських судів областей, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя.

В ході навчання судді Вищого господарського суду України передавали слухачам свої фахові знання та ділилися напрацьованим досвідом в галузі  господарського судочинства. Крім того, низку цікавих лекцій прочитали заслужені юристи, вчені та науковці.

Зокрема, заступник Голови Вищого господарського суду України, Заслужений юрист України - Москаленко Віктор Семенович присвятив свій виступ важливому питанню щодо участі прокурора при розгляді справ підвідомчих господарським судам.

Проблемні питання в сфері кредитних відносин розкрив у своїй доповіді суддя-секретар першої судової палати ВГСУ, кандидат юридичних наук, Заслужений юрист України Олександр Кот.

Суддя-секретар другої судової палати ВГСУ, Заслужений юрист України Євген Першиков зосередив увагу на питанні єдності судової практики при...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України розпочалася навчальна підготовка голів та заступників голів господарських судів 11.03.2013

11 березня 2013 року в приміщенні Вищого господарського суду України Національна школа суддів України розпочала підготовку голів та заступників голів господарських судів областей, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя.

Відкрив захід заступник Голови Вищого господарського суду України, Заслужений юрист України, кандидат юридичних наук Анатолій Йосипович Осетинський.

В своєму виступі Анатолій Осетинський наголосив на таких важливих питаннях судового адміністрування, як доступність до правосуддя, комунікативна робота та статус суддів.

Заступник Голови ВГСУ підкреслив, що відкритість і прозорість відправлення правосуддя багато в чому залежить від висвітлення діяльності суду, а тому варто посилити комунікативну роботу прес-служб зі ЗМІ.

Також, Анатолій Осетинський нагадав усім присутнім, що Вищий господарський суд України у квітні 2013 року в місті Харкові проводить науково-практичну конференцію на тему: «Організація роботи та адміністрування в господарських судах України».

За матеріалами Конференції буде виданий збірник тез, який...

Детальніше »
Дорогі жінки! 07.03.2013

Щиро і сердечно вітаю Вас із найпрекраснішим святом весни - Міжнародним жіночим днем 8 березня!

Від усієї душі бажаю Вам щастя, міцного здоров'я, здійснення всіх мрій та бажань!

Нехай довкола Вас панують любов і гармонія, а на Вашу честь розквітають квіти й звучить музика. Будьте завжди усміхнені, сповнені надій та оптимізму!

Бажаю, щоб кожен день Ви зустрічали з передчуттям радості, із впевненістю і щиросердечним спокоєм!

Нехай у Ваших оселях завжди панують мир, злагода і добробут! Зі святом Вас!

 

Зі щирими побажаннями, 

Голова Вищого господарського

суду України                                                                                                                                                                                            Віктор Татьков

Розділ "Судова практика" поповнився новими постановами пленуму 04.03.2013

З постановами пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 можна ознайомитися на Веб-сайті Вищого господарського суду України в рубриці « Постанови Пленуму ВГСУ».

У ВГСУ пройшла підготовка суддів апеляційних господарських судів 04.03.2013

Національна школа суддів України спільно з Вищим господарським судом України провели підготовку суддів апеляційних господарських судів Дніпропетровської, Донецької, Київської, Львівської, Одеської, Севастопольської, Харківської та Рівненської областей.

В рамках цієї підготовки 26 лютого 2013 року за підтримки Центру комерційного права відбувся семінар на тему: "Реформування законодавства про банкрутство" за участю суддів Вищого господарського суду України.

Зокрема, суддя ВГСУ Лілія Катеринчук заакцентувала увагу на питаннях застосування нового закону про банкрутство.

Також, свою думку з цього приводу висловила директор Центру комерційного права Валентина Данішевська, яка представила слухачам дослідження Світового банку і Міжнародної фінансової корпорації, здійснила порівняльний аналіз країн в частині ведення бізнесу, розповіла про реформування українського законодавства про банкрутство.

Проблемні питання в сфері кредитних відносин яскраво проілюстрував у своїй доповіді суддя-секретар першої судової палати ВГСУ, кандидат юридичних наук, Заслужений...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за лютий 2013 року 28.02.2013

У лютому 2013 року до Вищого господарського суду України надійшло 31 звернення і 4385 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

-  31 письмове звернення стосовно дій суддів господарських судів, розгляду справ, автоматичного розподілу справ тощо;

-  5 письмових запитів на інформацію стосовно розгляду конкретних судових справ, надання інформації про надходження та реєстрацію касаційних скарг;

-  4380 усних запитів стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та інших нормативно-правових актів.

 

8.02.2013

За участю представників апарату ВГСУ відбувся круглий стіл з питань аналізу судової статистики 27.02.2013

На базі Вищого адміністративного суду України 26 лютого 2013 року в рамках проекту Twinning відбувся круглий стіл з питань аналізу судової статистики.

Своїм досвідом з присутніми поділилися експерти країн-членів ЄС: голова Адміністративного суду м. Руан (Франція) Мірей Хеерс та старший суддя Апеляційного суду Гьоти (м. Йончопінг, Швеція) Ларс Таге Роберт Дальштедт.

В обговоренні взяли участь представники управління організаційної роботи Вищого господарського суду України, управління вивчення судової практики і судової статистики Вищого адміністративного суду України, управління вивчення та узагальнення судової практики і судової статистики Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, а також представники Державної судової адміністрації, апеляційних і окружних адміністративних судів.

Під час круглого столу найбільшу увагу приділили проблемним питанням, які виникають в діяльності судів України в сфері ведення судової статистики та аналізу статистичних даних.

 

Відділ міжнародно-правового Детальніше »

Судді Вищого господарського суду України взяли участь у ювілейній ХХ Міжнародній науково-практичній конференції "Актуальні питання інтелектуальної власності" 26.02.2013

З 21 по 23 лютого 2013 року в місті Києві Державною службою інтелектуальної власності України спільно із Всесвітньою організацією інтелектуальної власності проведено ювілейну ХХ Міжнародну науково-практичну конференцію "Актуальні питання інтелектуальної власності".

У заході взяли участь представники судових і правоохоронних органів, громадських організацій та об'єднань, науковці провідних вищих навчальних закладів, інші фахівці у сфері правової охорони інтелектуальної власності з України, а також представники європейських патентних відомств.

Від Вищого господарського суду України в роботі конференції брали участь заступник Голови суду Віктор Москаленко, судді: Ігор Бенедисюк, Богдан Львов, Валентин Палій.

Учасниками конференції обговорено питання стосовно правової охорони і використання об'єктів права інтелектуальної власності, позасудового вирішення спорів у сфері інтелектуальної власності та контролю за дотриманням законодавства у сфері авторського права і суміжних прав тощо.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України розпочався черговий етап періодичного навчання суддів апеляційних господарських судів 25.02.2013

З 25 лютого по 01 березня 2013 року в приміщенні Вищого господарського суду України Національною школою суддів України проводиться підготовка суддів апеляційних господарських судів Дніпропетровської, Донецької, Київської, Львівської, Одеської, Севастопольської, Харківської та Рівненської областей.

З вітальним словом перед присутніми виступили заступник Голови Вищого господарського суду України, заслужений юрист України - Москаленко Віктор Семенович та проректор Національної школи суддів України, суддя Верховного Суду України у відставці, заслужений юрист України - Мазурок Володимир Антонович.

В рамках навчальної програми судді матимуть змогу обговорити наступні питання:

- морально-етичні стандарти поведінки судді;

- застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини в національному судочинстві;

- особливості застосування приписів Господарського процесуального кодексу України;

- проблемні питання, що виникають під час розгляду спорів, пов'язаних з укладанням, зміною, виконанням,...

Детальніше »
За результатами ХІ з’їзду суддів України 25.02.2013

22 лютого 2013 року у приміщенні Верховного Суду України відбувся ХІ черговий з'їзд суддів України.

Відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" черговий з'їзд суддів України скликається Радою суддів України один раз на два роки. Оскільки попередній з'їзд проводився 16 вересня 2010 року, у вересні 2012 року Радою суддів України прийнято рішення про скликання чергового ХІ з'їзду суддів України.

До робочої президії ХІ чергового з'їзду суддів України увійшли: голова Ради суддів України Ярослав Романюк, голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков, голова Вищого адміністративного суду України Ігор Темкіжев, в.о. голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Станіслав Міщенко, голова Конституційного Суду України Анатолій Головін, заступник голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Павло Гвоздик, голова ради суддів господарських судів Олександр Удовиченко, голова ради суддів адміністративних судів Микола Кобилянський, голова ради суддів загальних судів Інна Отрош.

Також...

Детальніше »