Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 2 липня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
У Харкові розпочала роботу науково-практична конференція "Організація роботи та адміністрування в господарських судах України" 23.04.2013

23 квітня 2013 року в приміщенні Харківського апеляційного господарського суду розпочала роботу науково-практична конференція на тему: "Організація роботи та адміністрування в господарських судах України", яку проводить Вищий господарський суд України.

Відкрив конференцію Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков, зазначивши своєчасність заходу у розрізі тих трансформацій, які відбулися з часу прийняття Закону України "Про судоустрій і статус суддів", висловив сподівання, що плідна співпраця Вищого господарського суду України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Державної судової адміністрації України, Національної школи суддів України, представників Ради суддів України та Ради суддів господарських судів України, голів, заступників голів, керівників апаратів господарських судів України та широкого загалу вчених та науковців, які опікуються питаннями організації роботи та адміністрування в судах, матимуть змогу дати належну оцінку досягненням в організації роботи та адміністрування в господарських судах України.

Віктор Татьков зазначив,...

Детальніше »
Оголошення 22.04.2013

Повідомляємо, що 25 квітня 2013 року о 10-00 в приміщенні Вищого господарського суду України відбудеться засідання Ради суддів господарських судів України.

До порядку денного засідання внесені питання зарахування до кадрового резерву суддів на заміщення адміністративних посад в господарських судах України та виключення з кадрового резерву і внесення подань Вищій раді юстиції щодо призначення суддів на адміністративні посади в судах.

25 квітня 2013 року відбудеться спільний "круглий стіл" Вищого господарського суду України та проекту ЮРЛІГА на тему: "Вирішення господарськими судами спорів, пов’язаних зі страхуванням і довірчими операціями" 22.04.2013

25 квітня 2013 року об 11:00 у приміщенні прес-центру інформаційного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" (вул. Шамрила, 23) за участю суддів Вищого господарського суду України, юристів, фахівців у галузі страхування та ЗМІ відбудеться засідання спільного "круглого столу" Вищого господарського суду України та проекту ЮРЛІГА на тему: "Вирішення господарськими судами спорів, пов'язаних зі страхуванням і довірчими операціями".

Під час "круглого столу" планується обговорити, зокрема, питання пов'язані із:

- застосуванням норм Закону України "Про страхування" та положень Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів";

- визнанням недійсними (частково недійсними) договорів страхування;

- виконанням договорів перестрахування;

- стягненням страхового відшкодування (стягнення в порядку регресу суми виплаченого страхового відшкодування) з врахуванням інфляційних та трьох відсотків річних;

- застосуванням строку позовної давності у спорах про стягнення страхового відшкодування в порядку регресу;

-...

Детальніше »
Круглий стіл з питань застосування господарськими судами законодавства про охорону навколишнього природного середовища 22.04.2013

22 травня 2013 року о 10:00 годині за ініціативи Вищого господарського суду України та сприяння Львівського апеляційного господарського суду на базі господарського суду Тернопільської області (м.Тернопіль, вул.Князя Острозького, 14а, "Будинок правосуддя", 8-й поверх, конференц-зал) відбудеться засідання "круглого столу".

Суддями Вищого господарського суду України спільно з суддями місцевих та апеляційних господарських суддів, а також профільними науковцями та фахівцями в даній галузі (представниками Державної екологічної інспекції у Тернопільській області, Тернопільської міської ради, тощо) планується обговорити найактуальніші питання застосування господарськими судами законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Під час "круглого столу" планується обмінятися думками з питань, пов'язаних, зокрема, із:

- розмежуванням понять "шкода" і "збитки" в природоохоронному законодавстві;

- визначенням суб'єктів відповідальності за порушення лісового, земельного законодавства та законодавства про відходи;

- визначенням підстав та порядку здійснення...

Детальніше »
Суддя Вищого господарського суду України Ольга Подоляк взяла участь у другому методологічному семінарі розробників курсу для суддів з методології тлумачення законодавства 22.04.2013

Вищою кваліфікаційною комісією суддів України у співпраці зі Спільною Програмою Ради Європи та Європейського Союзу "Прозорість та ефективність судової системи України" протягом 2011-2012 років було проведено п'ять навчальних сесій для тренерів (викладачів) із кола суддів вищих спеціалізованих та апеляційних судів України (всього 25 суддів) з методології тлумачення нормативно-правових актів, які нині залучаються до навчального процесу у Національній школі суддів України. Так, 16 квітня 2013 року у приміщенні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України відбулася їх робоча зустріч.

До складу робочої групи входять, зокрема, керівництво Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та науковці Національної школи суддів України, судді Верховного Суду України, Вищого господарського та Вищого адміністративного судів України, апеляційних судів, завідувач кафедри цивільного та трудового права Таврійського національного університету ім.  В.І. Вернадського професор Володимир Ротань.

Від Вищого господарського суду України до складу робочої групи входить суддя першої судової...

Детальніше »
23-24 квітня 2013 року відбудеться науково-практична конференція: "Організація роботи та адміністрування в господарських судах України" 18.04.2013

Протягом 23-24 квітня 2013 року в приміщенні Харківського апеляційного господарського суду (м. Харків, проспект Правди, 13) Вищий господарський суд України проводитиме науково-практичну конференцію на тему: "Організація роботи та адміністрування в господарських судах України".

Конференція проходитиме у форматі пленарних засідань та трьох тематичних секцій: "Доступ до правосуддя", "Роль апарату в організації роботи суду" та "Правовий статус судді господарського суду".

Крім керівництва Вищого господарського суду України, в роботі конференції планується участь очільників міста Харкова й області, Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Ради суддів України та Ради суддів господарських судів, Державної судової адміністрації України, місцевих та апеляційних господарських судів, їх апаратів і структурних підрозділів, Національної школи суддів України, вчених та науковців, які опікуються питаннями організації роботи та адміністрування в судах.

З питань акредитації ЗМІ звертатися до 12:00 22 квітня 2013 р.      за тел.: (044) 536-05-67.

У Вищому господарському суді України пройшов навчальний семінар для працівників апаратів місцевих та апеляційних господарських судів, відповідальних за ведення та аналіз судової статистики 17.04.2013

17 квітня 2013 року Вищий господарський суд України провів семінар для працівників апаратів місцевих та апеляційних господарських судів України, які відповідальні за ведення та аналіз судової статистики.

Метою заходу було обговорення проблемних питань, які виникають при застосуванні в судах нової методики статистичного обліку, порядку формування та обробки статистичної інформації, в тому числі за допомогою комп'ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду».

Від керівництва Вищого господарського суду України до присутніх звернулася керівник апарату Ірина Галівець, яка наголосила на важливості правильно сформованої статистичної звітності. Зокрема, вона зазначила: «Після довготривалих обговорень, до яких всі присутні мали змогу долучитися, та вивчення всіх отриманих зауважень і пропозицій щодо розробки нової звітності, з 1 січня 2013 року затверджено нові форми статистичної звітності, зокрема, статистичної картки. Якраз обговоренню всіх загальних та технічних питань, в тому числі щодо заповнення статистичної картки, і присвячена наша робоча зустріч».

Проводила...

Детальніше »
Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков взяв участь у комітетських слуханнях на тему: «Місце і роль Верховного Суду України в системі судів загальної юрисдикції» 15.04.2013

12 квітня 2013 року в приміщенні Національного університету «Одеська юридична академія» Комітетом Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя проводились слухання на тему: «Місце та роль Верховного Суду України в системі судів загальної юрисдикції».

У заході взяли участь народні депутати України, голова Комітету Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя Сергій Ківалов, Голова Верховного Суду України Петро Пилипчук та перший заступник Голови Верховного Суду України Ярослав Романюк, Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков та Голова Вищого адміністративного суду України Ігор Темкіжев, заступник Голови Вищого спеціалізованого суду України по розгляду цивільних і кримінальних справ Михайло Вільгушинський, радник Президента України - Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Марина Ставнійчук та голова Національної асоціації адвокатів України Лідія Ізовітова.

Також до роботи заходу долучилися голови обласних апеляційних судів, керівники органів суддівського...

Детальніше »
Збори суддів ВГСУ відміняються 11.04.2013

У зв'язку з надходженням погроз невідомими особами щодо зриву зборів суддів Вищого господарського суду України, інформуємо про їх відміну з метою забезпечення громадського порядку у приміщенні ВГСУ.

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

У Севастопольському апеляційному господарському суді пройшов черговий етап підготовки суддів господарських судів, яких призначено на посаду судді вперше 09.04.2013

Протягом 25 березня - 05 квітня 2013 року на базі Севастопольського апеляційного господарського суду Севастопольським регіональним відділенням Національної школи суддів України було проведено черговий етап підготовки суддів господарських судів, яких призначено на посаду судді вперше.

У низці найважливіших завдань судово-правовою реформою передбачено покращення якості відправлення правосуддя, що пов'язане з підвищенням вимог до кваліфікації суддів. Систематичне підвищення кваліфікації є однією з передумов поглиблення теоретичних і практичних знань професійних судів, розвитку вмінь і навичок, необхідних для підвищення ефективності судочинства.

Керівництвом Севастопольського апеляційного господарського суду і, зокрема, головою суду доктором юридичних наук Володимиром Ковалем, питанням періодичного навчання суддів і підготовки працівників апаратів судів (керівників апаратів судів, помічників суддів, консультантів, секретарів судів, спеціалістів кадрового забезпечення, спеціалістів судової статистики, судових розпорядників) приділяється значна увага.

Так,...

Детальніше »