Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 24 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Вищий господарський суд України повідомляє: 28.03.2013

Указом Президента України "Про переведення суддів" від 13.03.2013 № 133/2013 переведено суддів у межах п'ятирічного строку:

господарського суду Запорізької області Владимиренка Ігоря Вячеславовича на роботу на посаді судді господарського суду Дніпропетровської області;

Лугинського районного суду Житомирської області Петрашка Мирослава Михайловича на роботу на посаді судді господарського суду Львівської області;

господарського суду Рівненської області Музику Максима Васильовича на роботу на посаді судді господарського суду Хмельницької області;

господарського суду Херсонської області Грицай Оксану Сергіївну на роботу на посаді судді господарського суду міста Севастополя.

Суддя Вищого господарського суду України Лариса Рогач взяла участь в роботі І Конференції з нерухомості та будівництва 26.03.2013

Нещодавно в Києві відбулася І Конференція з нерухомості та будівництва Асоціації правників України.

Відкриваючи захід, президент Асоціації юристів України Валентин Загарія висловив сподівання, що така конференція стане щорічним майданчиком, на якому фахівці сфери нерухомості і земельного права зможуть обговорювати нагальні потреби та проблеми галузі.

Перша сесія конференції була присвячена змінам в процедурі реєстрації прав власності на нерухомість.

В рамках другої сесії учасники мали змогу обговорити питання оренди нерухомості та ознайомитися з судовою практикою. Саме на особливостях судової практики з розгляду господарських спорів, пов'язаних із укладенням, виконанням та припиненням договору оренди зупинилася суддя Вищого господарського суду України Лариса Рогач. Вона повідомила про підготовку проекту постанови Пленуму ВГСУ, якою будуть максимально врегульовані проблемні аспекти законодавства про оренду та роз'яснені спірні питання судової практики у даній сфері правовідносин, зокрема, питання конкуренції норм цивільного і господарського права...

Детальніше »
Парламентський Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією провів "круглий стіл" на тему: "Державна антикорупційна політика: оцінка громадянського суспільства" 22.03.2013

У рамках здійснення аналізу практики застосування Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" Комітет Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією провів засідання "круглого столу" на тему: "Державна антикорупційна політика: оцінка громадянського суспільства".

Для участі в засіданні "круглого столу" були запрошені представники Адміністрації Президента України, Апарату Ради національної безпеки і оборони України, Національного інституту стратегічних досліджень, Міжвідомчого науково-дослідного центру з проблем боротьби з організованою злочинністю при Раді національної безпеки і оборони України, центральних органів виконавчої влади, Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Рахункової палати, Державної судової адміністрації України, Конституційного Суду України, Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів України.

Відкриваючи захід, голова парламентського Комітету Віктор Чумак поінформував присутніх про початок роботи з вдосконалення нормативної бази у галузі боротьби з корупцією,...

Детальніше »
До 15-річчя початку діяльності в Україні Вищої ради юстиції 21.03.2013

З нагоди 15-річчя початку діяльності в Україні Вищої ради юстиції в Києві відбулася міжнародна науково-практична конференція "Роль і місце Вищих рад юстиції у формуванні суддівського корпусу". Захід організований Вищою радою юстиції за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) "Справедливе правосуддя".

Метою конференції є порівняльний аналіз статусу, складу та діяльності Вищих рад юстиції інших країн, обмін міжнародним досвідом стосовно місця Вищої ради юстиції в системі органів державної влади та напрацювання шляхів подальшого вдосконалення вітчизняного законодавства відносно Вищої ради юстиції.

За результатами конференції планується підготувати та надати Конституційній асамблеї додаткові пропозиції щодо статусу, складу та повноважень Вищої ради юстиції з урахуванням найкращого міжнародного досвіду.

Від імені Президента України вітальне слово зачитав радник Президента України Андрій Портнов.

Також на відкритті конференції виступили, зокрема, Голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко, Голова Союзу юристів України Валерій...

Детальніше »
За підсумками "круглого столу": "Третейський розгляд – процесуальні аспекти, практика приведення до виконання рішень третейських судів та міжнародних арбітражів" 20.03.2013

У приміщенні Київського регіонального центру Національної академії правових наук України відбулось засідання "круглого столу" на тему: "Третейський розгляд - процесуальні аспекти, практика приведення до виконання рішень третейських судів та міжнародних арбітражів".

В роботі заходу взяли участь судді та голови третейських судів, представники Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України, судді Верховного Суду України, Вищого господарського суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, апеляційних судів, юристи та адвокати.

Головував на засіданні "круглого столу" Олександр Крупчан - директор Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва НАПрН України, кандидат юридичних наук, академік НАПрН України. Актуальні питання обговорювались, зокрема, Дмитром Притикою - головним науковим співробітником вищевказаного інституту, доктором юридичних наук, академіком НАПрН України та Тарасом Шепелем - головою Постійно діючого третейського суду при Українському національному...

Детальніше »
Представники Вищого господарського суду України взяли участь в роботі судово-практичного форуму "Правосуддя в Україні: реалії та перспективи" 15.03.2013

З нагоди 18-річчя газети "Юридическая практика" в рамках щорічних заходів, приурочених Дню юридичної практики, відбувся судово-практичний форум "Правосуддя в Україні: реалії та перспективи", організований газетою "Юридическая практика" спільно з Верховним Судом України.

Своїм досвідом, практичними знаннями та баченням розвитку національного права на форумі ділилися судді Верховного Суду України, вищих спеціалізованих, апеляційних і місцевих судів, авторитетні науковці-правники та юристи-практики, представники провідних адвокатських об'єднань і юридичних фірм. Їх виступи були присвячені, зокрема, пошуку шляхів розв'язання певних прогалин та колізій цивільного, кримінального та господарського процесуального законодавства, проблемам реалізації завдань адміністративного судочинства та ін.

У роботі форуму взяли участь і представники Вищого господарського суду України. Зокрема, заступники Голови Вищого господарського суду України - заслужений юрист України, кандидат юридичних наук Анатолій Осетинський та заслужений юрист України Віктор Москаленко.

В рамках...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України пройшла навчальна підготовка голів та заступників голів господарських судів 15.03.2013

Протягом 11-15 березня 2013 року на базі Вищого господарського суду України Національна школа суддів України проводила черговий етап програми підготовки голів та заступників голів господарських судів областей, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя.

В ході навчання судді Вищого господарського суду України передавали слухачам свої фахові знання та ділилися напрацьованим досвідом в галузі  господарського судочинства. Крім того, низку цікавих лекцій прочитали заслужені юристи, вчені та науковці.

Зокрема, заступник Голови Вищого господарського суду України, Заслужений юрист України - Москаленко Віктор Семенович присвятив свій виступ важливому питанню щодо участі прокурора при розгляді справ підвідомчих господарським судам.

Проблемні питання в сфері кредитних відносин розкрив у своїй доповіді суддя-секретар першої судової палати ВГСУ, кандидат юридичних наук, Заслужений юрист України Олександр Кот.

Суддя-секретар другої судової палати ВГСУ, Заслужений юрист України Євген Першиков зосередив увагу на питанні єдності судової практики при...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України розпочалася навчальна підготовка голів та заступників голів господарських судів 11.03.2013

11 березня 2013 року в приміщенні Вищого господарського суду України Національна школа суддів України розпочала підготовку голів та заступників голів господарських судів областей, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя.

Відкрив захід заступник Голови Вищого господарського суду України, Заслужений юрист України, кандидат юридичних наук Анатолій Йосипович Осетинський.

В своєму виступі Анатолій Осетинський наголосив на таких важливих питаннях судового адміністрування, як доступність до правосуддя, комунікативна робота та статус суддів.

Заступник Голови ВГСУ підкреслив, що відкритість і прозорість відправлення правосуддя багато в чому залежить від висвітлення діяльності суду, а тому варто посилити комунікативну роботу прес-служб зі ЗМІ.

Також, Анатолій Осетинський нагадав усім присутнім, що Вищий господарський суд України у квітні 2013 року в місті Харкові проводить науково-практичну конференцію на тему: «Організація роботи та адміністрування в господарських судах України».

За матеріалами Конференції буде виданий збірник тез, який...

Детальніше »
Дорогі жінки! 07.03.2013

Щиро і сердечно вітаю Вас із найпрекраснішим святом весни - Міжнародним жіночим днем 8 березня!

Від усієї душі бажаю Вам щастя, міцного здоров'я, здійснення всіх мрій та бажань!

Нехай довкола Вас панують любов і гармонія, а на Вашу честь розквітають квіти й звучить музика. Будьте завжди усміхнені, сповнені надій та оптимізму!

Бажаю, щоб кожен день Ви зустрічали з передчуттям радості, із впевненістю і щиросердечним спокоєм!

Нехай у Ваших оселях завжди панують мир, злагода і добробут! Зі святом Вас!

 

Зі щирими побажаннями, 

Голова Вищого господарського

суду України                                                                                                                                                                                            Віктор Татьков

Розділ "Судова практика" поповнився новими постановами пленуму 04.03.2013

З постановами пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 можна ознайомитися на Веб-сайті Вищого господарського суду України в рубриці « Постанови Пленуму ВГСУ».