Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 18 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Суддя Вищого господарського суду України Ольга Подоляк взяла участь у другому методологічному семінарі розробників курсу для суддів з методології тлумачення законодавства 22.04.2013

Вищою кваліфікаційною комісією суддів України у співпраці зі Спільною Програмою Ради Європи та Європейського Союзу "Прозорість та ефективність судової системи України" протягом 2011-2012 років було проведено п'ять навчальних сесій для тренерів (викладачів) із кола суддів вищих спеціалізованих та апеляційних судів України (всього 25 суддів) з методології тлумачення нормативно-правових актів, які нині залучаються до навчального процесу у Національній школі суддів України. Так, 16 квітня 2013 року у приміщенні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України відбулася їх робоча зустріч.

До складу робочої групи входять, зокрема, керівництво Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та науковці Національної школи суддів України, судді Верховного Суду України, Вищого господарського та Вищого адміністративного судів України, апеляційних судів, завідувач кафедри цивільного та трудового права Таврійського національного університету ім.  В.І. Вернадського професор Володимир Ротань.

Від Вищого господарського суду України до складу робочої групи входить суддя першої судової...

Детальніше »
23-24 квітня 2013 року відбудеться науково-практична конференція: "Організація роботи та адміністрування в господарських судах України" 18.04.2013

Протягом 23-24 квітня 2013 року в приміщенні Харківського апеляційного господарського суду (м. Харків, проспект Правди, 13) Вищий господарський суд України проводитиме науково-практичну конференцію на тему: "Організація роботи та адміністрування в господарських судах України".

Конференція проходитиме у форматі пленарних засідань та трьох тематичних секцій: "Доступ до правосуддя", "Роль апарату в організації роботи суду" та "Правовий статус судді господарського суду".

Крім керівництва Вищого господарського суду України, в роботі конференції планується участь очільників міста Харкова й області, Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Ради суддів України та Ради суддів господарських судів, Державної судової адміністрації України, місцевих та апеляційних господарських судів, їх апаратів і структурних підрозділів, Національної школи суддів України, вчених та науковців, які опікуються питаннями організації роботи та адміністрування в судах.

З питань акредитації ЗМІ звертатися до 12:00 22 квітня 2013 р.      за тел.: (044) 536-05-67.

У Вищому господарському суді України пройшов навчальний семінар для працівників апаратів місцевих та апеляційних господарських судів, відповідальних за ведення та аналіз судової статистики 17.04.2013

17 квітня 2013 року Вищий господарський суд України провів семінар для працівників апаратів місцевих та апеляційних господарських судів України, які відповідальні за ведення та аналіз судової статистики.

Метою заходу було обговорення проблемних питань, які виникають при застосуванні в судах нової методики статистичного обліку, порядку формування та обробки статистичної інформації, в тому числі за допомогою комп'ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду».

Від керівництва Вищого господарського суду України до присутніх звернулася керівник апарату Ірина Галівець, яка наголосила на важливості правильно сформованої статистичної звітності. Зокрема, вона зазначила: «Після довготривалих обговорень, до яких всі присутні мали змогу долучитися, та вивчення всіх отриманих зауважень і пропозицій щодо розробки нової звітності, з 1 січня 2013 року затверджено нові форми статистичної звітності, зокрема, статистичної картки. Якраз обговоренню всіх загальних та технічних питань, в тому числі щодо заповнення статистичної картки, і присвячена наша робоча зустріч».

Проводила...

Детальніше »
Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков взяв участь у комітетських слуханнях на тему: «Місце і роль Верховного Суду України в системі судів загальної юрисдикції» 15.04.2013

12 квітня 2013 року в приміщенні Національного університету «Одеська юридична академія» Комітетом Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя проводились слухання на тему: «Місце та роль Верховного Суду України в системі судів загальної юрисдикції».

У заході взяли участь народні депутати України, голова Комітету Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя Сергій Ківалов, Голова Верховного Суду України Петро Пилипчук та перший заступник Голови Верховного Суду України Ярослав Романюк, Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков та Голова Вищого адміністративного суду України Ігор Темкіжев, заступник Голови Вищого спеціалізованого суду України по розгляду цивільних і кримінальних справ Михайло Вільгушинський, радник Президента України - Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Марина Ставнійчук та голова Національної асоціації адвокатів України Лідія Ізовітова.

Також до роботи заходу долучилися голови обласних апеляційних судів, керівники органів суддівського...

Детальніше »
Збори суддів ВГСУ відміняються 11.04.2013

У зв'язку з надходженням погроз невідомими особами щодо зриву зборів суддів Вищого господарського суду України, інформуємо про їх відміну з метою забезпечення громадського порядку у приміщенні ВГСУ.

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

У Севастопольському апеляційному господарському суді пройшов черговий етап підготовки суддів господарських судів, яких призначено на посаду судді вперше 09.04.2013

Протягом 25 березня - 05 квітня 2013 року на базі Севастопольського апеляційного господарського суду Севастопольським регіональним відділенням Національної школи суддів України було проведено черговий етап підготовки суддів господарських судів, яких призначено на посаду судді вперше.

У низці найважливіших завдань судово-правовою реформою передбачено покращення якості відправлення правосуддя, що пов'язане з підвищенням вимог до кваліфікації суддів. Систематичне підвищення кваліфікації є однією з передумов поглиблення теоретичних і практичних знань професійних судів, розвитку вмінь і навичок, необхідних для підвищення ефективності судочинства.

Керівництвом Севастопольського апеляційного господарського суду і, зокрема, головою суду доктором юридичних наук Володимиром Ковалем, питанням періодичного навчання суддів і підготовки працівників апаратів судів (керівників апаратів судів, помічників суддів, консультантів, секретарів судів, спеціалістів кадрового забезпечення, спеціалістів судової статистики, судових розпорядників) приділяється значна увага.

Так,...

Детальніше »
Оголошення 08.04.2013

Повідомляємо, що 18 квітня 2013 року об 11-00 в приміщенні Вищого господарського суду України відбудеться засідання Ради суддів господарських судів України.

До порядку денного засідання внесені питання зарахування до кадрового резерву суддів на заміщення адміністративних посад в господарських судах України та виключення з кадрового резерву, внесення подань Вищій раді юстиції щодо призначення суддів на адміністративні посади в судах, розгляд результатів вивчення організації діяльності Рівненського апеляційного господарського суду та господарських судів Рівненської, Житомирської та Хмельницької областей, розгляд результатів виконання рішення Ради суддів господарських судів України щодо вивчення організації діяльності господарського суду Вінницької області, питання створення робочої групи для вивчення організації діяльності Севастопольського апеляційного господарського суду, питання оцінки виконання головними бухгалтерами судів своїх повноважень та вдосконалення Методичних рекомендацій щодо вивчення організації діяльності судів Радою суддів господарських...

Детальніше »
До уваги суддів та працівників апаратів господарських судів 08.04.2013

Протягом 15-30 квітня 2013 року на інтернет-порталі Економічного Суду СНД (http://sudsng.org/conference) дистанційно в режимі "питання-відповідь" проходитиме інтернет-конференція Голови Економічного Суду СНД, Голови Пленуму Економічного Суду СНД Каменкової Л.Е.

Економічний Суд СНД запрошує представників судових органів і юридичної спільноти до діалогу в рамках інтернет-конференції та пропонує надсилати свої питання до 30 квітня 2013 року:

-            поштою на адресу: 220030, Республіка Білорусь, м. Мінськ, вул. Кірова, 17;

-            на електронну пошту: chairman@sudsng.org;

-            факсом за номером: (0037517) 328-62-07.

Питання та детальні відповіді на них будуть розміщені на сайті Економічного Суду СНД (http://sudsng.org).

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

Про надання методичної допомоги господарському суду Донецької області з питань застосування статті 376 Цивільного кодексу України 03.04.2013

25-29 березня 2013 року з метою надання методичної допомоги з питань застосування статті 376 Цивільного кодексу України у господарському суді Донецької області працювала робоча група у складі судді, секретаря пленуму Вищого господарського суду України Кравчука Г.А. - керівника робочої групи, суддів Вищого господарського суду України Сибіги О.М. та Яценко О.В. і начальника відділу помічників управління забезпечення роботи другої судової палати Величка Д.О.

Вказаний захід відбувся згідно плану роботи Вищого господарського суду України на поточний рік.

Робоча група ознайомилась зі статистичними даними щодо справ, пов'язаних із самочинним будівництвом, які розглядались господарським судом Донецької області у 2011 та 2012 роках, проаналізувала практику вирішення цих спорів місцевим господарським судом та визначила проблемні питання, які виникають у суддів при застосуванні положень статті 376 Цивільного кодексу України.

Результати надання методичної допомоги були обговорені на підсумковій нараді суддів, яка відбулась в господарському суді Донецької області 28 березня.

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за березень 2013 року 01.04.2013

У березні 2013 року до Вищого господарського суду України надійшло 31 звернення і 4994 запита на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

- 31 письмове звернення стосовно дій суддів господарських судів, розгляду справ, визначення територіальної підсудності справи, повторного автоматичного розподілу справ тощо;

- 11 письмових запитів на інформацію стосовно розгляду конкретних справ, надання інформації про надходження та реєстрацію касаційних скарг, надання копій документів;

- 4983 усних запита стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ...

Детальніше »