Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 16 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Пленумом Вищого господарського суду України прийнято п`ять постанов 30.05.2013

29 травня 2013 року під головуванням очільника Вищого господарського суду України Віктора Татькова відбувся пленум Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ). У роботі пленуму взяв участь заступник Генерального прокурора України Михайло Гаврилюк.

Перед початком роботи пленуму Віктор Татьков привітав суддів з днями народження, а також за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, особисті досягнення у професійній діяльності в галузі господарського судочинства та з нагоди ювілею вручив Почесну відзнаку ВГСУ "Знак Пошани" судді ВГСУ Ксенії Грейц.

Після привітань розпочалася робота пленуму ВГСУ, за результатами якої прийнято постанови:

- "Про внесення змін і доповнень до постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 № 6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин";

- "Про внесення змін і доповнень до деяких постанов пленуму Вищого господарського суду України";

- "Про деякі питання практики застосування позовної давності у вирішенні господарських спорів";

- "Про деякі питання визнання...

Детальніше »
Вищий господарський суд України повідомляє: 29.05.2013

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 16.05.2013 № 246-VII обрано на посади суддів безстроково:

господарського суду Донецької області Левшину Галину Валеріївну;

господарського суду Запорізької області Носівець Вікторію Вікторівну;

господарського суду Київської області Конюх Ольгу Василівну;

господарського суду Харківської області Аюпову Рано Мухтарівну.

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 16.05.2013 № 248-VII обрано безстроково на посаду судді господарського суду міста Києва Чебикіну Світлану Олександрівну.

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 16.05.2013 № 250-VII обрано на посади суддів безстроково:

господарського суду Дніпропетровської області Владимиренка Ігоря Вячеславовича;

господарського суду Черкаської області Гуру Івана Івановича.

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 16.05.2013 № 252-VII обрано Боровика Сергія Сергійовича на посаду судді господарського суду Черкаської області безстроково.

Указом Президента України "Про переведення суддів" від 23.05.2013 № 301/2013...

Детальніше »
За результатами надання методичної допомоги Господарському суду Хмельницької області з питань застосування банківського, корпоративного та страхового законодавства 27.05.2013

З 20 по 24 травня 2013 року в Господарському суді Хмельницької області перебувала робоча група у складі: секретаря першої судової палати, судді Вищого господарського суду України, керівника робочої групи Олександра Кота; суддів Вищого господарського суду України Ніни Кочерової та Ольги Подоляк; начальника управління забезпечення роботи першої судової палати Вищого господарського суду України Дмитра Умрихіна; головного спеціаліста того ж управління Олесі Лукомської.

Даний захід відбувся на виконання підпункту 3.1.3 пункту 3.1 розділу 3 плану роботи Вищого господарського суду України на 2013 рік.

Робочою групою надано методичну допомогу місцевому суду з метою однакового застосування норм Конституції та законів України при розгляді справ у спорах, пов'язаних із застосуванням корпоративного, банківського та страхового законодавства.

У рамках заходу щодо надання методичної допомоги Господарському суду Хмельницької області 23 травня 2013 року проведено "круглий стіл", в якому взяли участь: С.І. Крамар - голова суду, Ю.П. Олійник - заступник голови суду, Т.В. Дячук - заступник...

Детальніше »
За підсумками засідання "круглого столу" з питань застосування господарськими судами законодавства про охорону навколишнього природного середовища 27.05.2013

22 травня 2013 року на базі господарського суду Тернопільської області проведено засідання "круглого столу" з питань застосування господарськими судами законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Даний захід проведено на виконання підпункту 3.3.3 пункту 3.3 розділу 3 Плану роботи Вищого господарського суду України на 2013 рік за ініціативою другої судової палати та за підтримки Голови Вищого господарського суду України, кандидата юридичних наук Татькова Віктора Івановича, координатора другої судової палати, заступника Голови Вищого господарського суду України, кандидата юридичних наук Осетинського Анатолія Йосиповича, секретаря другої судової палати Вищого господарського суду України Першикова Євгена Володимировича, а також за активного сприяння голови Львівського апеляційного господарського суду Плотніцького Бориса Дмитрович та голови господарського суду Тернопільської області Стопника Сергія Григоровича.

У засіданні "круглого столу" взяли участь 18 суддів господарських судів.

Проводив засідання "круглого столу" суддя, секретар Пленуму...

Детальніше »
Розпочалася підготовка суддів місцевих господарських судів 27.05.2013

27 травня 2013 року в приміщенні Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) відповідно до програми Національної школи суддів України (далі - НШСУ) розпочалася двотижнева підготовка суддів місцевих господарських судів, призначених на посаду вперше.

На відкритті заходу учасників навчальної програми привітав заступник Голови ВГСУ, заслужений юрист України Віктор Москаленко, звернувши увагу на налагоджену спавпрацю з НШСУ у рамках проведення навчальних проектів, та висловив побажання щодо плідного навчання суддів.

Зі вступним словом перед слухачами також виступила начальник відділу підготовки суддів та працівників апаратів судів НШСУ, суддя Верховного Суду України у відставці, заслужений юрист Автономної Республіки Крим, кандидат юридичних наук Ольга Шаповалова, яка розповіла про постійне вдосконалення навчальних програм НШСУ, та побажала присутнім успішного навчання.

Подібний захід за ініціативи НШСУ проводиться не вперше і має важливе просвітницьке та практичне значення, адже дає можливість науковцям та практикам обмінятися набутим досвідом.

 

Відділ...

Детальніше »
Судді ВГСУ взяли участь у конференції "Реєстрація прав на землю: нові правила для агробізнесу" 23.05.2013

22 травня 2013 року секретар другої судової палати, суддя, заслужений юрист України Першиков Євген Володимирович та суддя другої судової палати Данилова Мальвіна Володимирівна взяли участь у конференції "Реєстрація прав на землю: нові правила для агробізнесу", що відбулась в рамках проведення ХХV Міжнародної агропромислової виставки "АГРО-2013".

Конференція проведена за участю представників Державного агентства земельних ресурсів, Центру державного земельного кадастру, Міністерства доходів і зборів України, науковців та практикуючих юристів, де було розглянуто питання реєстрації прав на земельні ділянки з урахуванням специфіки земель сільськогосподарського призначенням, переоформлення договорів оренди, затвердження проектів землеустрою та ін.

Під час конференції, Першиковим Є.В. було висвітлено питання пов'язані з юрисдикційною підвідомчістю земельних спорів судам, застосуванням статті 41 Земельного кодексу України (щодо передачі земельних ділянок житлово-будівельним та гаражно-будівельним кооперативам). Крім того, звернув увагу на нові правила пред'явлення позовів...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулися урочисті збори колективу 21.05.2013

20 травня 2013 року відбулися урочисті збори суддів та апарату Вищого господарського суду України. 

На початку зборів Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков привітав із днями народження суддів ВГСУ.

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у забезпечення здійснення судочинства та з нагоди 50-річчя від дня народження Голова ВГСУ вручив нагороду Вищого господарського суду України - Знак "За сумлінну працю" судді ВГСУ Ніні Акуловій.

Віктор Татьков привітав з призначенням на посаду заступника Голови Вищої ради юстиції Олександра Удовиченка - суддю Вищого господарського суду України, члена Ради суддів України, голову ради суддів господарських судів України, члена Вищої ради юстиції.

У свою чергу, Олександр Удовиченко подякував за покладену на нього велику відповідальність та зазначив, що довіра отримана завдяки успішній роботі ради суддів господарських судів України, очолюваної ним.

Голова ВГСУ привітав з призначенням на посаду заступника Голови Вищого господарського суду України Віктора Москаленка.

Віктор...

Детальніше »
29 травня відбудеться чергове засідання пленуму ВГСУ 20.05.2013

29 травня 2013 року о 15.00 в приміщенні Вищого господарського суду України (актова зала, кімната 206) відбудеться засідання пленуму Вищого господарського суду України, на якому планується розглянути такі проекти постанов:

1. Про внесення змін і доповнень до постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 № 6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" (доповідачі: Москаленко В.С. - заступник Голови Вищого господарського суду України; Першиков Є.В. - суддя-секретар другої судової палати Вищого господарського суду України).

2. Про внесення змін і доповнень до деяких постанов пленуму Вищого господарського суду України (доповідач - Москаленко В.С. - заступник Голови Вищого господарського суду України.

3. Про деякі питання практики застосування позовної давності у вирішенні господарських спорів (доповідач - Москаленко В.С. - заступник Голови Вищого господарського суду України).

4. Про деякі питання визнання правочинів (господарських договорів) недійсними (доповідач - Москаленко В.С. - заступник Голови Вищого господарського...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за квітень 2013 року 14.05.2013

У квітні 2013 року до Вищого господарського суду України надійшло 38  звернень і 5042 запита на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

- 38 письмових звернень стосовно дій суддів господарських судів, розгляду справ, надання копій матеріалів конкретних справ тощо;

- 4 письмових запита на інформацію стосовно розгляду конкретних справ, надання інформації про надходження та реєстрацію касаційних скарг тощо;

- 5038 усних запитів стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

 На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та інших нормативно-правових актів.

 

 

Вітання з Великоднем! 30.04.2013

З нагоди світлого величного християнського свята - Воскресіння Христового, прийміть сердечні вітання та найкращі побажання - міцного здоров'я, добра, злагоди та Божого благословення.

Це свято спонукає кожного із нас ще раз замислитися над вічними цінностями християнської моралі, дає нам добру нагоду наповнити свої серця любов'ю і добротою, зміцнює кожного з нас духовно.

Свято Великодня нагадує нам про те, що кожна людина народжується для добрих справ і творіння.

Хай цей день принесе у Вашу оселю радість і надію, гарний настрій, благополуччя й упевненість у завтрашньому дні.

 

З повагою

 

Голова Вищого

господарського суду України                                                                                                                                                                    Віктор Татьков