Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 2 липня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Вищий господарський суд України повідомляє: 04.06.2013

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 23.05.2013 № 304-VII обрано на посади суддів безстроково:

господарського суду Донецької області: Курило Ганну Євгеніївну, Попкова Дениса Олександровича;

господарського суду Київської області Щоткіна Олега Віталійовича;

господарського суду Одеської області Петренко Наталію Дмитрівну;

господарського суду Харківської області Чистякову Інну Олегівну;

господарського суду Херсонської області Людоговську Вікторію Володимирівну;

господарського суду Черкаської області Васяновича Анатолія Володимировича;

господарського суду міста Києва: Головіну Катерину Ільдарівну, Самсіна Романа Ігоровича;

господарського суду міста Севастополя Головко Валерію Олегівну.

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 23.05.2013 № 305-VII обрано безстроково на посаду судді господарського суду Київської області Лопатіна Антона Володимировича.

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 23.05.2013 № 306-VII обрано суддю Розізнану Інну Вікторівну, раніше обрану безстроково, на  посаду...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за травень 2013 року 04.06.2013

У травні 2013 року до Вищого господарського суду України надійшло 29  звернень і 2915 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

- 29 письмових звернень стосовно дій суддів господарських судів та Вищого господарського суду України, автоматичного розподілу справ, розгляду справ, надання копій матеріалів конкретних справ тощо;

- 6 письмових запитів на інформацію стосовно розгляду конкретних справ, надання платіжних реквізитів для сплати судового збору за подання заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України, надання інформації про надходження та реєстрацію касаційних скарг тощо;

- 2909 усних запитів стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ...

Детальніше »
Оголошення 01.06.2013

Повідомляємо, що 10 червня 2013 року об 11-00 в приміщенні Вищого господарського суду України відбудеться засідання Ради суддів господарських судів України.

До порядку денного засідання внесені організаційні питання роботи Ради суддів господарських судів України, зарахування до кадрового резерву суддів на заміщення адміністративних посад в господарських судах України та виключення з кадрового резерву, питання внесення подань Вищій раді юстиції щодо призначення суддів на адміністративні посади в судах, розгляд результатів виконання рішень Ради суддів господарських судів України щодо вивчення організації діяльності господарських судів.

Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков привітав колектив з 22-ю річницею створення господарських судів України 31.05.2013

У Вищому господарському суді України відбулися урочисті збори з нагоди 22-ї річниці створення господарських судів України.

Звертаючись до суддів і працівників апарату Вищого господарського суду України, Віктор Татьков привітав колектив зі святом та зазначив, що система господарських судів має вагомі напрацювання і займає важливе місце в українському судочинстві, забезпечує захист прав і законних інтересів суб'єктів господарювання, сприяє розвиткові економічних відносин нашої держави.

З нагоди 22-ї річниці створення господарських судів України, враховуючи сумлінну і бездоганну працю, досягнення в професійній діяльності, значний внесок у справу забезпечення діяльності господарських судів України Віктором Татьковим нагороджено суддів і працівників апарату Вищого господарського суду України:

Знаком Вищого господарського суду України "За сумлінну працю" - суддів Ларису Рогач, Аркадія Уліцького, Миколу Остапенко, помічника судді Олега Остапчука.

Почесною грамотою Вищого господарського суду України та Ради суддів господарських судів України з врученням...

Детальніше »
Привітання Голови Вищого господарського суду України з нагоди 22-річчя з дня утворення системи господарських судів 31.05.2013

Шановні колеги-судді та працівники апаратів господарських судів України!

 

Прийміть найщиріші вітання з нагоди 22-річчя з дня утворення системи господарських судів України.

Сьогодні господарські суди займають значне місце в системі українського судочинства. Забезпечуючи захист прав і законних інтересів суб'єктів господарювання, сприяють розвиткові економічних відносин нашої держави.

Авторитет системи господарських судів багато в чому залежить вiд суддів та працiвникiв апаратів судів, які зорієнтовані на добросовісну працю, порядність, зрілість, прийняття мудрих, виважених, законних рішень, державницький підхід до всіх питань.

Переконаний, що традиції високого суддівства, закладені всіма поколіннями суддів господарських судів України та величезний досвід слугує основою для подальших успіхів та здобутків кожного наступного покоління служителів Феміди.

Шановні колеги, з нагоди свята бажаю Вам успішного втілення найсміливіших ідей та задумів у розвитку господарського судочинства.

Міцного здоров'я, сімейного...

Детальніше »
Пленумом Вищого господарського суду України прийнято п`ять постанов 30.05.2013

29 травня 2013 року під головуванням очільника Вищого господарського суду України Віктора Татькова відбувся пленум Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ). У роботі пленуму взяв участь заступник Генерального прокурора України Михайло Гаврилюк.

Перед початком роботи пленуму Віктор Татьков привітав суддів з днями народження, а також за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, особисті досягнення у професійній діяльності в галузі господарського судочинства та з нагоди ювілею вручив Почесну відзнаку ВГСУ "Знак Пошани" судді ВГСУ Ксенії Грейц.

Після привітань розпочалася робота пленуму ВГСУ, за результатами якої прийнято постанови:

- "Про внесення змін і доповнень до постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 № 6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин";

- "Про внесення змін і доповнень до деяких постанов пленуму Вищого господарського суду України";

- "Про деякі питання практики застосування позовної давності у вирішенні господарських спорів";

- "Про деякі питання визнання...

Детальніше »
Вищий господарський суд України повідомляє: 29.05.2013

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 16.05.2013 № 246-VII обрано на посади суддів безстроково:

господарського суду Донецької області Левшину Галину Валеріївну;

господарського суду Запорізької області Носівець Вікторію Вікторівну;

господарського суду Київської області Конюх Ольгу Василівну;

господарського суду Харківської області Аюпову Рано Мухтарівну.

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 16.05.2013 № 248-VII обрано безстроково на посаду судді господарського суду міста Києва Чебикіну Світлану Олександрівну.

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 16.05.2013 № 250-VII обрано на посади суддів безстроково:

господарського суду Дніпропетровської області Владимиренка Ігоря Вячеславовича;

господарського суду Черкаської області Гуру Івана Івановича.

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 16.05.2013 № 252-VII обрано Боровика Сергія Сергійовича на посаду судді господарського суду Черкаської області безстроково.

Указом Президента України "Про переведення суддів" від 23.05.2013 № 301/2013...

Детальніше »
За результатами надання методичної допомоги Господарському суду Хмельницької області з питань застосування банківського, корпоративного та страхового законодавства 27.05.2013

З 20 по 24 травня 2013 року в Господарському суді Хмельницької області перебувала робоча група у складі: секретаря першої судової палати, судді Вищого господарського суду України, керівника робочої групи Олександра Кота; суддів Вищого господарського суду України Ніни Кочерової та Ольги Подоляк; начальника управління забезпечення роботи першої судової палати Вищого господарського суду України Дмитра Умрихіна; головного спеціаліста того ж управління Олесі Лукомської.

Даний захід відбувся на виконання підпункту 3.1.3 пункту 3.1 розділу 3 плану роботи Вищого господарського суду України на 2013 рік.

Робочою групою надано методичну допомогу місцевому суду з метою однакового застосування норм Конституції та законів України при розгляді справ у спорах, пов'язаних із застосуванням корпоративного, банківського та страхового законодавства.

У рамках заходу щодо надання методичної допомоги Господарському суду Хмельницької області 23 травня 2013 року проведено "круглий стіл", в якому взяли участь: С.І. Крамар - голова суду, Ю.П. Олійник - заступник голови суду, Т.В. Дячук - заступник...

Детальніше »
За підсумками засідання "круглого столу" з питань застосування господарськими судами законодавства про охорону навколишнього природного середовища 27.05.2013

22 травня 2013 року на базі господарського суду Тернопільської області проведено засідання "круглого столу" з питань застосування господарськими судами законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Даний захід проведено на виконання підпункту 3.3.3 пункту 3.3 розділу 3 Плану роботи Вищого господарського суду України на 2013 рік за ініціативою другої судової палати та за підтримки Голови Вищого господарського суду України, кандидата юридичних наук Татькова Віктора Івановича, координатора другої судової палати, заступника Голови Вищого господарського суду України, кандидата юридичних наук Осетинського Анатолія Йосиповича, секретаря другої судової палати Вищого господарського суду України Першикова Євгена Володимировича, а також за активного сприяння голови Львівського апеляційного господарського суду Плотніцького Бориса Дмитрович та голови господарського суду Тернопільської області Стопника Сергія Григоровича.

У засіданні "круглого столу" взяли участь 18 суддів господарських судів.

Проводив засідання "круглого столу" суддя, секретар Пленуму...

Детальніше »
Розпочалася підготовка суддів місцевих господарських судів 27.05.2013

27 травня 2013 року в приміщенні Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) відповідно до програми Національної школи суддів України (далі - НШСУ) розпочалася двотижнева підготовка суддів місцевих господарських судів, призначених на посаду вперше.

На відкритті заходу учасників навчальної програми привітав заступник Голови ВГСУ, заслужений юрист України Віктор Москаленко, звернувши увагу на налагоджену спавпрацю з НШСУ у рамках проведення навчальних проектів, та висловив побажання щодо плідного навчання суддів.

Зі вступним словом перед слухачами також виступила начальник відділу підготовки суддів та працівників апаратів судів НШСУ, суддя Верховного Суду України у відставці, заслужений юрист Автономної Республіки Крим, кандидат юридичних наук Ольга Шаповалова, яка розповіла про постійне вдосконалення навчальних програм НШСУ, та побажала присутнім успішного навчання.

Подібний захід за ініціативи НШСУ проводиться не вперше і має важливе просвітницьке та практичне значення, адже дає можливість науковцям та практикам обмінятися набутим досвідом.

 

Відділ...

Детальніше »