Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 2 липня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Оголошення 14.06.2013

14 червня 2013 року у Вищому господарському суді України відбулося чергове засідання Ради суддів господарських судів України. На засіданні було  прийнято рішення щодо обрання Головою Ради суддів господарських судів України Ємельянова Артура Станіславовича, заступником Голови Ради суддів господарських судів України - Власова Юрія Леонідовича.

Радою суддів господарських судів України також було прийнято рішення про внесення подання до Вищої ради юстиції щодо призначення Усатого Віталія Олександровича на посаду заступника голови господарського суду Харківської області, розглянуто результати виконання рішень Ради суддів господарських судів України щодо вивчення організації діяльності Рівненського апеляційного господарського суду та господарських судів Рівненської і Хмельницької областей та прийнято рішення щодо нагородження судді господарського суду Луганської області Середи А.П. Грамотою Вищого господарського суду України та Ради суддів господарських судів України.

Судді ВГСУ взяли участь у II щорічному літньому форумі Асоціації адвокатів України з публічного права 13.06.2013

13 червня 2013 року відбувся II щорічний літній форум Асоціації адвокатів України з публічного права (далі-Форум), в якому взяли участь судді Вищого господарського суду України (далі-ВГСУ) - Мальвіна Данилова та Віталій Корсак, а також провідні юристи, адвокати, експерти і науковці.

Метою проведення Форуму є створення умов для налагодження конструктивного діалогу адвокатської спільноти з регуляторами ринку та представниками влади.

З привітальним словом виступила президент Асоціації адвокатів України Ольга Дмитрієва.

Почесна місія відкривати захід в якості доповідача випала судді ВГСУ, кандидату юридичних наук Мальвіні Даниловій з темою: "Особливості судового захисту прав на користування землею та права власності на земельні ділянки".

Зокрема, вона детально зупинилася на питаннях укладення та виконання договорів оренди землі, а також справляння орендної плати за землю.

Доповідь судді ВГСУ Віталія Корсака стосувалася актуальних питань судової практики щодо розгляду господарськими судами корпоративних спорів.

В свою чергу, організатори Форуму подякували...

Детальніше »
Проведена підготовка голів та заступників голів апеляційних господарських судів 12.06.2013

З 10 червня по 12 червня 2013 року відповідно до програми Національної школи суддів України (далі - НШСУ) відбулася підготовка голів та заступників голів апеляційних господарських та адміністративних судів, апеляційних судів областей, міст Києва та Севастополя, Апеляційного суду АРК.

Під час навчальної програми виступили: Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк; заступник Голови Верховного Суду України Валентин Барбара, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін, Голова Державної судової адміністрації України Руслан Кирилюк.

В рамках навчальної підготовки 12 червня у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) перед суддівською аудиторією виступили заступник Голови ВГСУ, кандидат юридичних наук Артур Ємельянов та заступник Голови Вищого адміністративного суду України Михайло Цуркан.

В своїй доповіді "Методи підвищення якості відправлення судочинства" Артур Ємельянов зазначив, що одиницею виміру якості правосуддя є насамперед довіра громадян, а основний показник якості відправлення правосуддя - це кількість скасованих...

Детальніше »
Підсумки підготовки суддів місцевих господарських судів, призначених на посаду вперше 11.06.2013

З 27 травня по 7 червня 2013 року в приміщенні Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) відповідно до програми Національної школи суддів України (далі - НШСУ) відбулася підготовка суддів місцевих господарських судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської і Чернігівської областей та міста Києва, призначених на посаду вперше.

В ході навчання судді Вищого господарського суду України поділилися зі слухачами своїми фаховими знаннями та напрацьованим досвідом в галузі  господарського судочинства.

Крім того, низку цікавих лекцій прочитали заслужені юристи, вчені та науковці.

Зокрема, суддя-секретар першої судової палати ВГСУ, кандидат юридичних наук, Заслужений юрист України Олександр Кот розповів про формування єдиної судової практики при вирішенні спорів, що виникають при  виконанні кредитних договорів.

Своїм досвідом та практикою суддя-секретар другої судової палати ВГСУ, Заслужений юрист України Євген Першиков, а також суддя ВГСУ, Заслужений юрист України Богдан Львов поділилися зі слухачами на семінарі за окремою програмою під назвою...

Детальніше »
Оголошення 07.06.2013

Повідомляємо, що засідання Ради суддів господарських судів України, призначене на 10 червня, переноситься на 14 червня 2013 року на 11-00.  Засідання відбудеться в приміщенні Вищого господарського суду України.

До порядку денного засідання внесені організаційні питання роботи Ради суддів господарських судів України, зарахування до кадрового резерву суддів на заміщення адміністративних посад в господарських судах України та виключення з кадрового резерву, питання внесення подань Вищій раді юстиції щодо призначення суддів на адміністративні посади в судах, розгляд результатів виконання рішень Ради суддів господарських судів України щодо вивчення організації діяльності господарських судів.

Інформація про Міжнародну науково-практичну конференцію у м. Мінську 07.06.2013

21 червня 2013 року у м. Мінську відбудеться Міжнародна науково-практична конференція на тему: "Альтернативні способи вирішення спорів у Співдружності Незалежних Держав: від національних до міжнародних інструментів".

Організатори конференції: Економічний Суд Співдружності Незалежних Держав, Секретаріат Ради Міжпарламентської Асамблеї держав-учасниць СНД, Міжнародний союз громадських об'єднань юристів "Міжнародний союз юристів", Вищий Господарський Суд Республіки Білорусь, громадське об'єднання "Білоруський республіканський союз юристів", Білоруський державний університет і Міжнародний університет "МІТСВ".

Метою конференції є вивчення особливостей національних і міжнародних позасудових процедур вирішення спорів, а також специфіки їх використання в діяльності Економічного Суду СНД і Міжнародного центру по врегулюванню спорів при Економічному Суді СНД.

У ході конференції планується також обговорити актуальні питання практичної реалізації порядку вирішення спорів в рамках Договору про зону вільної торгівлі від 18 жовтня 2011 року.

У конференції візьмуть...

Детальніше »
Розділ "Судова практика" поповнився новими постановами Пленуму ВГСУ 06.06.2013

З постановами Пленуму Вищого господарського суду України від 29.05.2013 можна ознайомитись на Веб-сайті Вищого господарського суду України в рубриці "Постанови Пленуму ВГСУ". 

Вищий господарський суд України проти Господарського суду міста Києва: 13 забитих м’ячів на двох 06.06.2013

З нагоди 22-ї річниці створення системи господарських судів України 4 червня 2013 року на одному із стадіонів міста Києва зійшлися у товариському двобої футбольні команди Господарського суду міста Києва та Вищого господарського суду України.

Востаннє суперники зустрічались не так вже й давно - у грудні 2012 року на турнірі "Кубок Феміди". Тоді поєдинок завершився фантастичною нічиєю 2:2. Тож сьогодні, перед своїми вболівальниками, команди намагалися якимось чином реабілітуватися.

Матч розвивався за неймовірним сценарієм. Команду Господарського суду міста Києва не влаштовувала навіть нічия, адже у останніх не кращі показники в особистих зустрічах з Вищим господарським судом України.

Проте, попри зусилля капітана команди Господарського суду міста Києва Романа Бойко та компанії фінальний свисток зафіксував перемогу Вищого господарського суду України з рахунком 7:6.

 

Див. фото

За підсумками семінару з питань застосування нової редакції Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" 05.06.2013

Відповідно до плану роботи Вищого господарського суду України на 2013 рік 31 травня 2013 року в приміщенні Одеського апеляційного господарського суду третьою судовою палатою Вищого господарського суду України проведено семінар з питань застосування нової редакції Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон).

Від Вищого господарського суду України в заході взяли участь: суддя, заступник Голови суду Москаленко В.С., суддя, секретар третьої судової палати Заріцька А.О., суддя, заступник секретаря третьої судової палати Поляков Б.М., судді Коваленко В.М., Погребняк В.Я., Поліщук В.Ю. та Ткаченко Н.Г.

Також в роботі семінару взяли участь судді Одеського, Донецького, Дніпропетровського та Севастопольського апеляційних округів та судді господарських судів Вінницької, Черкаської областей, які розглядають справи про банкрутство.

Зі вступним вітальним словом до учасників семінару звернувся заступник Голови Вищого господарського суду України Віктор Москаленко, який поінформував присутніх, що проведенню даного семінару...

Детальніше »
До 22-ї річниці створення системи господарських судів України нагороджено суддів і працівників апаратів господарських судів 04.06.2013

З нагоди 22-ї річниці створення господарських судів України, враховуючи сумлінну і бездоганну працю, досягнення в професійній діяльності, значний внесок у справу забезпечення діяльності господарських судів України суддів і працівників апаратів господарських судів України, нагороджено:

Почесною відзнакою "Знак Пошани" суддю Господарського суду Дніпропетровської області у відставці Катерину Моніну;

Знаком Вищого господарського суду України "За сумлінну працю": голову Господарського суду Харківської області Майю Калантай; суддю Донецького апеляційного господарського суду Зінаїду Азарову; суддю Одеського апеляційного господарського суду Володимира Бєляновського; суддю Господарського суду Вінницької області Надію Говор; суддю Господарського суду Херсонської області Людмилу Александрову; суддю Господарського суду Чернігівської області Любов Лавриненко;

Нагрудним знаком Вищого господарського суду України "Почесний працівник господарського суду України": заступника голови Господарського...

Детальніше »