Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 29 березня 2023 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Анонс "Вісника господарського судочинства" № 4 13.08.2013

Готується до друку "Вісник господарського судочинства" № 4 за 2013 рік - офіційний друкований орган Вищого господарського суду України.

У черговому номері будуть опубліковані Постанови пленуму Вищого господарського суду України від 29 травня 2013 року, "Про внесення змін і доповнень до постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 № 6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин", "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин", "Про внесення змін і доповнень до деяких постанов пленуму Вищого господарського суду України", "Про деякі питання практики застосування позовної давності у вирішенні господарських спорів", "Про деякі питання визнання правочинів (господарських договорів) недійсними", "Про деякі питання практики застосування законодавства про оренду (найм) майна".

Постійна рубрика часопису "Сторінка вченого" зацікавить публікацією Голови Вищого господарського суду України Віктора Татькова про "Організаційно-правове забезпечення формування судової практики в господарському...

Детальніше »
Вищий господарський суд України повідомляє: 05.08.2013

Указом Президента України "Про призначення суддів" від 25.07.2013 № 391/2013 призначено строком на п'ять років у місцевих господарських судах на посади:

судді Господарського суду Закарпатської області - Андрейчука Любомира Вікторовича;

судді Господарського суду Луганської області - Масловського Сергія Володимировича;

судді Господарського суду Тернопільської області - Боровця Ярослава Ярославовича.

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за липень 2013 року 01.08.2013

У липні 2013 року до Вищого господарського суду України надійшло 35  звернень і 4339 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

- 35 письмових звернень стосовно дій суддів господарських судів, розгляду справ, надання копій матеріалів конкретних справ тощо;

- 8 письмових запитів на інформацію стосовно розгляду конкретних справ, надання інформації про надходження та реєстрацію касаційних скарг;

- 4331 усних запитів стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та інших нормативно-правових актів. 

Офіційний веб-сайт ВГСУ доповнено новими рубриками 25.07.2013

На офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розділ "Судова практика" доповнено рубрикою "Висновки ВСУ в господарських справах", в якій можна ознайомитися із висновками ВСУ за I  і II півріччя 2012 р. та висновками ВСУ за I півріччя 2013 р.

Також, в розділі "Система господарських судів" розміщено структуру господарських судів України у вигляді зручної схеми.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

Інформація про виконання рішень Європейського суду з прав людини, які набули статусу остаточних 25.07.2013

Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини звернувся до Кабінету Міністрів України з поданням від 27 червня 2013 року № 12.0.1-9/5765 про виконання рішень Європейського суду з прав людини, які набули статусу остаточних.

В поданні міститься стислий виклад проблем, які призводять до визнання Європейським судом з прав людини порушень Україною Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Зі змістом рішень Європейського суду з прав людини, вказаних у поданні, можна ознайомитися тут 

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

Офіційний веб-сайт Вищого господарського суду України визнано найкращим 10.07.2013

Нещодавно в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулась урочиста церемонія нагородження переможців та номінантів Першої всеукраїнської громадської експертизи доступу до правосуддя та оцінки офіційних веб-сайтів судів загальної юрисдикції, яку проводила Всеукраїнська громадська організація «Асоціація українських правників».

Доступ до правосуддя в судах України оцінювався на предмет корисності, доступності та зручності веб-сайту для всіх користувачів, які звертаються або мають намір звернутися до суду, незалежно від їх здібностей і обмежень, від програмного й апаратного забезпечення, а також стосовно оцінки ролі веб-сайту у забезпеченні правосуддя й зміцненні довіри суспільства до судової системи, у підвищенні рівня правової освіти громадян.

Серед інших важливих критеріїв оцінки - аналіз графічного оформлення сторінок веб-сайту, коректність відображення інформації, наявність перешкод для людей із порушенням зору тощо.

За результатами експертизи офіційний...

Детальніше »
Вищий господарський суд України повідомляє: 09.07.2013

Указом Президента України "Про призначення суддів" від 27.06.2013    № 352/2013 призначено строком на п'ять років у місцевих господарських судах на посади:

суддів Господарського суду Дніпропетровської області: Ніколенка Михайла Олександровича, Турчина Сергія Олександровича;

суддів Господарського суду Донецької області: Кротінову Олену Вікторівну, Левшину Яну Олександрівну, Малікову Елеонору Ігорівну, Мирошниченка Ярослава Станіславовича;

суддів Господарського суду Запорізької області: Смірнова Олександра Геннадійовича, Сушко Ларису Миколаївну, Топчій Олену Анатоліївну;

суддів Господарського суду Луганської області: Марченко Юлію Іванівну, Паляницю Юлію Олександрівну;

судді Господарського суду Львівської області Крупника Романа Володимировичу;

судді Господарського суду Полтавської області Плотницьку Наталю Борисівну.

За підсумками засідання секції першої та другої судових палат Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України 08.07.2013

08 липня 2013 року у приміщенні Вищого господарського суду України проведено засідання секції першої та другої судових палат Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України, на якому з метою наукового опрацювання, враховуючи важливість та актуальність для формування судової практики, суддями Вищого господарського суду України спільно з провідними науковцями та вченими України, а також за участю профільних фахівців та спеціалістів галузі залізничного транспорту обговорено проект постанови пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики вирішення спорів, що виникають з перевезення вантажів залізницею".

Захід відбувся за ініціативи другої судової палати, за сприяння Голови Секції НКР, заступника Голови Вищого господарського суду України, кандидата юридичних наук, заслуженого юриста України Осетинського Анатолія Йосиповича. Активну участь в організації та проведенні засідання секції взяв заступник голови Секції НКР, секретар другої судової палати Вищого господарського суду України Першиков Євген Володимирович.

Позицію...

Детальніше »
У Мінську відбулася Міжнародна науково-практична конференція 04.07.2013

21 червня 2013 року у Мінську відбулася Міжнародна науково-практична конференція на тему: "Альтернативні способи вирішення спорів у Співдружності Незалежних Держав: від національних до міжнародних інструментів" (далі - Конференція).

Мета Конференції - вивчення особливостей національних і міжнародних позасудових процедур вирішення спорів, а також специфіки їх використання в діяльності Економічного Суду СНД і Міжнародного центру по врегулюванню спорів при Економічному Суді СНД.

Під час заходу були представлені позиції і точки зору з обговорюваних питань видатних вчених у галузі права та економіки, представників судових органів, міжнародних арбітражних судів, міжнародних громадських об'єднань юристів та інших учасників.

На основі позицій і думок, висловлених учасниками, прийнято Підсумковий документ Конференції, який передбачається направити до держав-учасниць СНД, органів та інститутів Співдружності.

На завершення роботи Конференції Голова Економічного Суду СНД Камєнкова Л.Е. від імені Економічного Суду СНД подякувала всім за активну участь у заході, цікаві...

Детальніше »
08 липня 2013 року відбудеться засідання секції першої та другої судових палат Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України 04.07.2013

08 липня 2013 року о 14 годині 30 хвилин у приміщенні Вищого господарського суду України буде проведено засідання секції першої та другої судових палат Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України.

На засіданні Секції суддями Вищого господарського суду України спільно з провідними науковцями та вченими України, а також за участю фахових спеціалістів галузі залізничного транспорту планується у форматі дискусії, як у теоретичному, так і у практичному аспектах, обговорити проект постанови пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики вирішення спорів, що виникають з перевезення вантажів залізницею".

Метою проведення Секції є наукове опрацювання вказаного проекту постанови Пленуму, враховуючи його важливість та актуальність для формування єдиної судової практики при розгляді господарськими судами відповідної категорії спорів.

 

Акредитацію для ЗМІ щодо участі у такому заході можна здійснити до 04 липня 2013 року за телефоном +38 (044) 536 05 67. Контактна особа: Олійник Людмила...

Детальніше »