Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 26 травня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
До господарських судів призначено трьох суддів 15.06.2017

Указом Президента України від 12 червня 2017 року №156/2017 призначено у місцевих господарських судах на посади:

судді господарського суду Київської області - ЯНЮК Олену Сергіївну; 

суддів господарського суду міста Києва: ІВЧЕНКА Анатолія Миколайовича, ЩЕРБАКОВА Сергія Олександровича.

У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія 14.06.2017

13 червня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для групи студентів першого курсу Навчально-наукового Юридичного інституту Національного авіаційного університету.

Студенти відвідали музей історії господарських судів України, де  дізналися про  основні віхи історії становлення і розвитку господарських (арбітражних) судів України, починаючи із заснування першого комерційного суду в Одесі 1808 року і до наших днів, про діяльність головних державних арбітрів, голів Вищого господарського суду України, їх заступників, державних арбітрів та суддів у відставці.

Відвідувачі дізналися про діяльність апеляційних та місцевих  господарських судів, про надання працівниками судів благодійної допомоги учасникам АТО, військовим госпіталям, дитячим будинкам та школам-інтернатам тощо.

Молодь жваво спілкувалася з працівниками управління забезпечення роботи другої судової палати, інтересуючись основними напрямками, організацією та змістом роботи суду, практикою застосування чинного законодавства України.

Студенти  оглянули...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія 14.06.2017

9 червня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для учнів 10 класу (правовий профіль) Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Під час екскурсії учні відвідали музей історії господарських судів України, де дізналися про основні етапи становлення і розвитку господарського (арбітражного) судочинства, починаючи зі створення 21 листопада 1922 року арбітражних комісій і до сьогодення, ознайомилися з документально-речовими матеріалами, які розкривають роль у становленні господарського судочинства головних державних арбітрів Красноступа І.Я., Корчака І.І., Матвєєва Ю.Г. та голів Вищого    господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Львова Б.Ю., їх заступників та ветеранів – державних арбітрів і суддів у відставці.

Учні переглянули фотокопії архівних документів, які відображають діяльність господарських (арбітражних) судів України починаючи з 1942 року, стенди-горталки, фотоальбоми та копії публікацій про сьогодення господарських судів України,  оглянули експозиції,...

Детальніше »
Представники першої судової палати Вищого господарського суду України взяли участь у круглому столі на тему: "Перспективи удосконалення законодавства України у сфері захисту прав вкладників і кредиторів неплатоспроможних банків" 09.06.2017

08 червня 2017 року в Інституті законодавства Верховної Ради України  відбувся круглий стіл на тему: "Перспективи удосконалення законодавства України у сфері захисту прав вкладників і кредиторів неплатоспроможних банків" (далі – Круглий стіл), в якому взяли участь представники першої судової палати Вищого господарського суду України: суддя Тетяна Козир, головні спеціалісти відділу забезпечення роботи секретаря палати управління забезпечення роботи першої судової палати Костянтин Мірошниченко та Ігор Лебенчук.     

Учасниками засідання Круглого столу стали народні депутати Верховної Ради України, представники Адміністрації Президента України, Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Конституційного Суду України, Господарського суду міста Києва, Київського апеляційного адміністративного суду,  Окружного адміністративного суду міста Києва, Міжнародного Валютного Фонду та Світового банку, Інституту міжнародних відносин, дипломатичних представництв, банківських установ, громадських організацій.

Експерти обговорювали...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у IV Міжнародному форумі з інтелектуальної власності 07.06.2017

7 червня 2017 року відбувся ІV Міжнародний форум з інтелектуальної власності, організований тижневиком "Юридическая практика". 

У роботі заходу взяли участь судді господарських судів, науковці, практикуючі юристи, представники міжнародних організацій, бізнесу та експертного середовища. 

Голова ВГСУ Богдан Львов у своїй промові на першій панельній дискусії "Інтелектуальний" судоустрій", наголосив, що для розвитку вітчизняної економіки та залучення міжнародних інвестицій надзвичайно важливим є захист прав інтелектуальної власності, а тому створення Вищого суду з питань інтелектуальної власності є позитивною новацією. За словами очільника ВГСУ, наразі ведуться активні дискусії щодо компетенції майбутнього Суду, його функцій, структури тощо. Зокрема, ще остаточно не вирішено, чи це буде лише суд першої інстанції, чи він зможе також і переглядати судові рішення в апеляційному порядку. Проте вже домінує точка зору, що цей Суд має включати в себе і першу, і другу інстанції, адже це матиме низку переваг і не перевантажуватиме майбутню не чисельну судову...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов долучився до урочистих заходів у Київському інституті інтелектуальної власності та права 07.06.2017

7 червня 2017 року Голова ВГСУ Богдан Львов відвідав Київський інститут інтелектуальної власності та права Національного університету «Одеська юридична академія», де взяв участь в урочистостях з нагоди відкриття дошок пошани: "Гордість нашого інституту» і «Кращі студенти нашого інституту» та нового спортивного тренажерного залу у гуртожитку.

Зі щирими вітаннями на свято завітали гості та колишні випускники інституту.

Голова ВГСУ Богдан Львов на правах колишнього випускника Інституту інтелектуальної власності привітав присутніх з цією подією та наголосив, що інтелектуальна власність безсумнівно визначає розвиток світу: “В Україні зараз ця сфера права, поряд з конкурентним законодавством, є найбільш проєвропейською та постійно удосконалюється і розвивається”. 

Очільник ВГСУ також подякував викладацькому складу за те, що вони вкладають в студентів ті знання, які в подальшому дозволяють їм реалізовуватися не лише як особистостям, а й як професіоналам у відповідній сфері.

Кращі студенти були нагороджені Почесними грамотами Інституту...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія 06.06.2017

2 червня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для представників секретаріату Вищої ради правосуддя – заступника керівника секретаріату Вищої ради правосуддя Зуба Дмитра Степановича, начальника управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату  Вищої ради правосуддя Лисенко Оксани Миколаївни, заступника керівника апарату Овідіопольського районного суду Одеської області Паламарчук Ірини Вікторівни.

Під час екскурсії  відвідувачі оглянули актовий зал, зал судових засідань, конференц-зал, атріум, бібліотеку суду.

В музеї історії господарських судів України відвідувачі ознайомилися з документально-речовими матеріалами, які розповідають про створення, становлення і розвиток господарських судів України, роль у їх становленні головних державних арбітрів Красноступа І.Я., Корчака І.І., Матвєєва Ю.Г., голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Львова Б.Ю. та їх заступників, державних арбітрів і суддів у відставці.

Відвідувачі оглянули стенди, фотоальбоми, альбоми публікацій...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за травень 2017 року 02.06.2017

У травні 2017 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 52 звернення і 5073 запити на інформацію, зокрема:

- 52 письмові звернення стосовно надходження, реєстрації та розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 16 письмових запитів на інформацію та 484 онлайн запити щодо розгляду касаційних скарг;

- 4573 усні запити щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Привітання Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова з нагоди 26-ї річниці утворення господарських (арбітражних) судів України 01.06.2017

Шановні колеги!

 

Щиро вітаю Вас з 26-ю річницею утворення господарських (арбітражних) судів України!

26 років яскраво засвідчили, що арбітражно-судова система гідно витримала перевірку часом і довела свою спроможність якісно, оперативно і об'єктивно забезпечувати захист прав та інтересів суб'єктів господарювання. 

Сприяючи розвитку та зміцненню національної економіки нашої держави, господарські суди стали одним із потужних важелів українського судочинства.

Низький уклін та безмежна вдячність державним арбітрам, суддям у відставці, які своєю відповідальною, високопрофесійною працею зробили вагомий внесок у становлення та розбудову господарського (арбітражного) судочинства.

Переконаний, що незважаючи на будь-які обставини, пріоритетними завданнями для нас й надалі залишатимуться забезпечення справедливого, ефективного, якісного правосуддя, підвищення рівня довіри громадськості, а також збереження досвіду та усталених традицій в системі господарських судів.

У цей святковий та важливий день щиро зичу Вам, дорогі колеги,...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулися урочисті збори з нагоди 26-ї річниці утворення господарських (арбітражних) судів 01.06.2017

1 червня 2017 року з нагоди 26-ї річниці утворення господарських (арбітражних) судів України у Вищому господарському суді України відбулися урочисті збори.

У своєму вітальному слові Голова ВГСУ Богдан Львов висловив вдячність колегам, державним арбітрам, суддям у відставці, які своєю відповідальною, високопрофесійною працею зробили вагомий внесок у становлення та розбудову господарського (арбітражного) судочинства.

Привітання з нагоди свята також висловили очільники ВГСУ у відставці Дмитро Притика та Сергій Демченко.

Разом з тим, враховуючи сумлінну і бездоганну працю, досягнення в професійній діяльності, значний внесок у справу забезпечення діяльності господарських судів України відзначено суддів ВГСУ у відставці, а також працівників апарату ВГСУ.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ