Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 30 червня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
У Вищому господарському суді України обговорили питання щодо антикорупційного законодавства 26.09.2013

У Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) в рамках навчальної програми Національної школи суддів України, організованої спільно з ВГСУ, відбулася лекція на тему антикорупційного законодавства.

Кандидат юридичних наук, доцент кафедри криміналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Наталія Ахтирська розповіла присутнім про міжнародні стандарти антикорупційного законодавства та їх запровадження в Україні.

Зокрема, вона детально зупинилася на практиці застосування нового антикорупційного законодавства і реалізації Закону України "Про засади запобігання та протидії корупції".

У своїй лекції науковець також приділила окрему увагу роз'ясненню норм антикорупційного законодавства щодо декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

Судді Вищого господарського суду України взяли участь у круглому столі "Права людини в сфері охорони здоров'я" 25.09.2013

24 вересня 2013 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбувся науково-практичний круглий стіл на тему "Права людини в сфері охорони здоров'я: проблеми доктрини і практики".

В ньому взяли участь суддя, секретар Пленуму Вищого господарського суду України, кандидат юридичних наук Геннадій Кравчук, який виступив з доповіддю "Питання захисту охорони здоров'я населення при розгляді спорів господарськими судами", а також суддя Вищого господарського суду України, кандидат юридичних наук Мальвіна Данилова, яка розповіла присутнім про практику застосування господарськими судами законодавства України про охорону здоров'я.

У своїй доповіді Геннадій Кравчук висвітлив обговорювану тему заходу через призму спорів, що розглядаються господарськими судами.

За його словами, створюючи передумови для належного функціонування медичних, медико-санітарних, оздоровчо-профілактичних установ, а також ефективного медичного обслуговування такими установами громадян, господарські суди України найчастіше розглядають спори за участю...

Детальніше »
Заступник Голови Вищого господарського суду України взяв участь у заключній конференції за підсумками діяльності Проекту Twinning 24.09.2013

23 вересня 2013 року у Вищому адміністративному суді України відбулася заключна конференція, на якій підвели підсумки дворічної діяльності Проекту Twinning  «Підвищення ефективності та якості адміністративного судочинства в Україні». 

В заході взяли участь заступник Голови Вищого господарського суду України Артур Ємельянов, керівництво Вищого адміністративного суду України, посли країн-членів ЄС та інші.

Проект Twinning складався із чотирьох компонентів, кожен з яких мав на меті допомогти адміністративним судам вивчити досвід країн-членів ЄС у певній сфері функціонування адмінсудів. Зокрема, в таких сферах: ефективна організація діяльності судів, суддівське самоврядування, розвиток законодавства, навчання і підвищення кваліфікації суддів, співпраця зі ЗМІ.

Місія експертів Проекту Twinning провела цілий ряд зустрічей з керівництвом Вищого господарського суду України для обміну досвідом у сфері взаємовідносин між судовими установами та ЗМІ.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулася лекція для працівників апарату 20.09.2013

У Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ), за участю Національної школи суддів України, для працівників апарату ВГСУ відбулася лекція на тему: "Психологія діяльності працівника апарату".

Лектор, асистент кафедри загальної психології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, кандидат психологічних наук Олеся Ходанович розповіла слухачам про засоби оптимізації міжособистісних стосунків та про важливу роль спілкування в повсякденній роботі.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

Вищий господарський суд України повідомляє: 20.09.2013

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 05.09.2013 № 444-VII обрано суддю Іванова Олексія Геннадійовича, раніше обраного безстроково, на посаду судді Дніпропетровського апеляційного господарського суду.

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 05.09.2013 № 445-VII обрано на посади суддів безстроково:

Господарського суду Автономної Республіки Крим Доброреза Ігоря Олександровича та Потопальського Сергія Степановича;

Господарського суду Луганської області Косенко Тетяну Валеріївну;

Господарського суду Одеської області Цісельського Олега Володимировича;

Господарського суду Чернігівської області Белова Сергія Валерійовича.

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 05.09.2013 № 450-VII обрано на посади суддів безстроково:

Господарського суду Сумської області Заєць Світлану Володимирівну;

Господарського суду Хмельницької області Заверуху Сергія Володимировича;

Господарського суду Чернівецької області Гончарука Олега Валентиновича.

Детальніше »
Привітання Голови Вищого господарського суду України Віктора Татькова з нагоди 20-ї річниці Національної академії правових наук України 18.09.2013

Шановні друзі та колеги!

 

Від імені Вищого господарського суду України, суддівського корпусу системи господарських судів України та від себе особисто щиро вітаю колектив Національної академії правових наук України з нагоди 20-річчя заснування!

З почуттям глибокої гордості відзначаємо, що вища наукова установа в галузі держави і права зустрічає свій ювілей значними здобутками.

За час свого існування Національна академія правових наук України плідно співпрацює з Вищим господарським судом України. Так, провідні вчені академії входять до складу Науково-консультативної ради при Вищому господарському суді України, завданнями якої, зокрема, є попередній розгляд проектів постанов Вищого господарського суду України та постанов пленуму, надання висновків щодо проектів законодавчих актів, підготовка яких потребує наукового обґрунтування, тощо.

З приємністю відзначаємо творчий пошук, натхнення, ініціативу та плідну працю, які є визначальними у роботі вчених-правників академії.

У цей урочистий...

Детальніше »
Вітання з нагоди 65-річчя судді Вищого господарського суду України Подоляк Ольги Антонівни 17.09.2013

Вельмишановна

Ольго Антонівно!

 

Прийміть наші сердечні поздоровлення і найкращі побажання з нагоди Вашого славного ювілею!

Ваш трудовий шлях від слідчого райвідділу внутрішніх справ до шанованого арбітра, а потім і судді Вищого (арбітражного) господарського суду України пронизаний високим фаховим рівнем, виваженістю, вимогливістю та принциповістю.

Ваш високий професіоналізм відзначений високими державними нагородами та відзнаками.

Віддаючи свої сили і здібності, знання і досвід, Ви здобули авторитет серед колег та друзів, Ваша відданість справі, порядність, життєвий досвід є гідним прикладом для наслідування.

Нехай кожен Ваш день буде наповнений любов'ю, теплом рідних, друзів та колег, а життєва нива з року в рік засівається зернами добра і благополуччя!

Міцного Вам здоров'я, родинного затишку, наснаги на довгі роки!

 

З глибокою повагою і вдячністю

 

від імені колективу Вищого

господарського суду України

 

Голова...

Детальніше »
В Одесі відбулося періодичне навчання суддів господарських судів за участю суддів ВГСУ 17.09.2013

З 10 по 13 вересня 2013 року в Одесі Національна школа суддів України спільно з Вищим господарським судом України, Програмою розвитку комерційного права (СLDP) Міністерства торгівлі США, провели періодичне навчання суддів господарських судів з метою підвищення рівня кваліфікації на теми: "Розгляд судових справ щодо порушень прав інтелектуальної власності" та "Розгляд судових справ про банкрутство".

Привітання суддям господарських судів висловив заступник Голови Вищого  господарського суду України Віктор Москаленко.

Перед суддівською аудиторією виступили судді  Вищого господарського суду України Борис Поляков, Ігор Бенедисюк, Богдан Львов; Голова господарського суду Донецької області Олександр Попов, суддя Дніпропетровського апеляційного господарського суду Ігор Вечірко, суддя господарського суду Автономної Республіки Крим Вадим Шкуро, суддя господарського суду Івано-Франківської області Талія Валеєва та багато інших.

Семінар проходив в інтерактивній формі, що дозволило всім бажаючим висловити свої міркування,...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України триває навчальна підготовка працівників апарату 16.09.2013

Сьогодні в актовій залі Вищого господарського суду України (далі-ВГСУ) в рамках навчальної програми Національної школи суддів України, організованої спільно з ВГСУ, відбулася лекція для працівників апарату, яку прочитав заступник керівника апарату Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, д. ю. н. Валентин Сердюк.

Лектор в своєму виступі торкнувся основних положень і співвідношення Законів України: "Про доступ до публічної інформації", "Про доступ до судових рішень" та "Про звернення громадян".

Він також розповів про міжнародний досвід впровадження системи електронного документообігу на прикладі європейських країн.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

Суддя, секретар другої палати Вищого господарського суду України Євген Першиков провів лекційне заняття для працівників апарату ВГСУ 16.09.2013

13 вересня поточного року в рамках продовження реалізації програми з навчальної підготовки працівників апарату суду, що здійснюється Національною школою суддів України спільно з Вищим господарським судом України (далі - ВГСУ), проведено навчальний захід, участь у якому взяли начальники самостійних структурних підрозділів, помічники суддів, секретарі судових засідань та інші працівники апарату ВГСУ.

В рамках проведеного навчання, лектор заходу - суддя, секретар другої судової палати, Заслужений юрист України Першиков Є.В., висвітлив питання організаційного забезпечення працівниками суду підготовки справ до розгляду, в тому числі підбору законодавчих актів, аналітичних матеріалів та судової практики.

Особливу увагу лектором приділено практичним питанням здійснення підготовки справ, при цьому, на конкретних яскравих прикладах з власного досвіду суддя окремо звернув увагу працівників суду на певні нюанси, які необхідно враховувати та приділяти особливу увагу. Окремо лектор зупинився на питаннях особливостей розгляду справ та проведення судового...

Детальніше »