Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 24 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Вищий господарський суд України повідомляє: 20.09.2013

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 05.09.2013 № 444-VII обрано суддю Іванова Олексія Геннадійовича, раніше обраного безстроково, на посаду судді Дніпропетровського апеляційного господарського суду.

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 05.09.2013 № 445-VII обрано на посади суддів безстроково:

Господарського суду Автономної Республіки Крим Доброреза Ігоря Олександровича та Потопальського Сергія Степановича;

Господарського суду Луганської області Косенко Тетяну Валеріївну;

Господарського суду Одеської області Цісельського Олега Володимировича;

Господарського суду Чернігівської області Белова Сергія Валерійовича.

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 05.09.2013 № 450-VII обрано на посади суддів безстроково:

Господарського суду Сумської області Заєць Світлану Володимирівну;

Господарського суду Хмельницької області Заверуху Сергія Володимировича;

Господарського суду Чернівецької області Гончарука Олега Валентиновича.

Детальніше »
Привітання Голови Вищого господарського суду України Віктора Татькова з нагоди 20-ї річниці Національної академії правових наук України 18.09.2013

Шановні друзі та колеги!

 

Від імені Вищого господарського суду України, суддівського корпусу системи господарських судів України та від себе особисто щиро вітаю колектив Національної академії правових наук України з нагоди 20-річчя заснування!

З почуттям глибокої гордості відзначаємо, що вища наукова установа в галузі держави і права зустрічає свій ювілей значними здобутками.

За час свого існування Національна академія правових наук України плідно співпрацює з Вищим господарським судом України. Так, провідні вчені академії входять до складу Науково-консультативної ради при Вищому господарському суді України, завданнями якої, зокрема, є попередній розгляд проектів постанов Вищого господарського суду України та постанов пленуму, надання висновків щодо проектів законодавчих актів, підготовка яких потребує наукового обґрунтування, тощо.

З приємністю відзначаємо творчий пошук, натхнення, ініціативу та плідну працю, які є визначальними у роботі вчених-правників академії.

У цей урочистий...

Детальніше »
Вітання з нагоди 65-річчя судді Вищого господарського суду України Подоляк Ольги Антонівни 17.09.2013

Вельмишановна

Ольго Антонівно!

 

Прийміть наші сердечні поздоровлення і найкращі побажання з нагоди Вашого славного ювілею!

Ваш трудовий шлях від слідчого райвідділу внутрішніх справ до шанованого арбітра, а потім і судді Вищого (арбітражного) господарського суду України пронизаний високим фаховим рівнем, виваженістю, вимогливістю та принциповістю.

Ваш високий професіоналізм відзначений високими державними нагородами та відзнаками.

Віддаючи свої сили і здібності, знання і досвід, Ви здобули авторитет серед колег та друзів, Ваша відданість справі, порядність, життєвий досвід є гідним прикладом для наслідування.

Нехай кожен Ваш день буде наповнений любов'ю, теплом рідних, друзів та колег, а життєва нива з року в рік засівається зернами добра і благополуччя!

Міцного Вам здоров'я, родинного затишку, наснаги на довгі роки!

 

З глибокою повагою і вдячністю

 

від імені колективу Вищого

господарського суду України

 

Голова...

Детальніше »
В Одесі відбулося періодичне навчання суддів господарських судів за участю суддів ВГСУ 17.09.2013

З 10 по 13 вересня 2013 року в Одесі Національна школа суддів України спільно з Вищим господарським судом України, Програмою розвитку комерційного права (СLDP) Міністерства торгівлі США, провели періодичне навчання суддів господарських судів з метою підвищення рівня кваліфікації на теми: "Розгляд судових справ щодо порушень прав інтелектуальної власності" та "Розгляд судових справ про банкрутство".

Привітання суддям господарських судів висловив заступник Голови Вищого  господарського суду України Віктор Москаленко.

Перед суддівською аудиторією виступили судді  Вищого господарського суду України Борис Поляков, Ігор Бенедисюк, Богдан Львов; Голова господарського суду Донецької області Олександр Попов, суддя Дніпропетровського апеляційного господарського суду Ігор Вечірко, суддя господарського суду Автономної Республіки Крим Вадим Шкуро, суддя господарського суду Івано-Франківської області Талія Валеєва та багато інших.

Семінар проходив в інтерактивній формі, що дозволило всім бажаючим висловити свої міркування,...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України триває навчальна підготовка працівників апарату 16.09.2013

Сьогодні в актовій залі Вищого господарського суду України (далі-ВГСУ) в рамках навчальної програми Національної школи суддів України, організованої спільно з ВГСУ, відбулася лекція для працівників апарату, яку прочитав заступник керівника апарату Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, д. ю. н. Валентин Сердюк.

Лектор в своєму виступі торкнувся основних положень і співвідношення Законів України: "Про доступ до публічної інформації", "Про доступ до судових рішень" та "Про звернення громадян".

Він також розповів про міжнародний досвід впровадження системи електронного документообігу на прикладі європейських країн.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

Суддя, секретар другої палати Вищого господарського суду України Євген Першиков провів лекційне заняття для працівників апарату ВГСУ 16.09.2013

13 вересня поточного року в рамках продовження реалізації програми з навчальної підготовки працівників апарату суду, що здійснюється Національною школою суддів України спільно з Вищим господарським судом України (далі - ВГСУ), проведено навчальний захід, участь у якому взяли начальники самостійних структурних підрозділів, помічники суддів, секретарі судових засідань та інші працівники апарату ВГСУ.

В рамках проведеного навчання, лектор заходу - суддя, секретар другої судової палати, Заслужений юрист України Першиков Є.В., висвітлив питання організаційного забезпечення працівниками суду підготовки справ до розгляду, в тому числі підбору законодавчих актів, аналітичних матеріалів та судової практики.

Особливу увагу лектором приділено практичним питанням здійснення підготовки справ, при цьому, на конкретних яскравих прикладах з власного досвіду суддя окремо звернув увагу працівників суду на певні нюанси, які необхідно враховувати та приділяти особливу увагу. Окремо лектор зупинився на питаннях особливостей розгляду справ та проведення судового...

Детальніше »
Відбулася підготовка помічників суддів і консультантів місцевих та апеляційних господарських судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської і Чернігівської областей та Київського апеляційного господарського суду 13.09.2013

З 9 по 13 вересня 2013 року відбулася підготовка помічників суддів та консультантів місцевих та апеляційних господарських судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської і Чернігівської областей та Київського апеляційного господарського суду, організована Національною школою суддів України за сприяння Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ).

Суддя-секретар другої судової палати ВГСУ, Заслужений юрист України Євген Першиков прочитав лекцію на теми: "Питання єдності судової практики при розгляді справ", "Розмежування юрисдикцій господарських та адміністративних спорів".

Суддя ВГСУ Ірина Кондратова провела заняття на тему додержання вимог Господарського процесуального кодексу України при складанні судових рішень, застосування Закону України "Про судовий збір", а також розповіла про питання, пов'язані із сплатою, стягненням, розподілом судового збору та інших судових витрат.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

У Вищому господарському суді України проведено навчання суддів та працівників апарату ВГСУ 13.09.2013

12 вересня згідно з програмою Національної школи суддів України з періодичного навчання суддів Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) в актовій залі ВГСУ відбулася лекція на тему: "Методологія тлумачення і застосування нормативно-правових актів. Застосування аналогії права та аналогії закону в судочинстві. Методологія ведення аналітичної роботи в суді".

Лекцію прочитав д. ю. н., завідувач кафедри земельного та аграрного права юридичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Анатолій Мірошниченко.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

12 вересня 2013 року у Вищому господарському суді України відбулося чергове засідання Ради суддів господарських судів України 13.09.2013

12 вересня 2013 року у Вищому господарському суді України відбулося чергове засідання Ради суддів господарських судів України.

На засіданні були прийняті рішення: про скликання конференції суддів господарських судів України на 14 листопада 2013 року; про направлення проекту змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення механізму виконання рішень судів про стягнення судового збору до Ради суддів України на погодження для подальшого звернення до суб'єкта законодавчої ініціативи; створено робочу групу для узагальнення пропозицій та зауважень, наданих господарськими судами України щодо функцiонування автоматизованих систем документообiгу в господарських судах; заслухано інформацію про виконання рішень Ради суддів господарських судів України щодо результатів вивчення організації діяльності господарських судів Волинської і Житомирської областей; розглянуто результати вивчення організації діяльності Севастопольського апеляційного господарського суду; прийнято рішення про зміну терміну вивчення організації діяльності Одеського апеляційного господарського...

Детальніше »
Вищий господарський суд України повідомляє: 12.09.2013

Указом Президента України "Про переведення суддів" від 06.09.2013 № 503/2013 переведено суддів у межах п'ятирічного строку:

Господарського суду Дніпропетровської області на роботу на посадах суддів Господарського суду Харківської області:

Ємельянову Ольгу Олександрівну,

Казарцеву Валерію Вадимівну;

Господарського суду Луганської області Отрош Інну Михайлівну на роботу на посаді судді Господарського суду міста Києва.