Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 29 березня 2023 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
За результатами надання методичної допомоги Господарському суду Львівської області з питань застосування банківського, корпоративного та страхового законодавства 30.10.2013

З 21 по 25 жовтня 2013 року в Господарському суді Львівської області перебувала робоча група у складі: секретаря першої судової палати, судді Вищого господарського суду України Кота О.В. - керівника робочої групи, суддів Вищого господарського суду України Євсікова О.О. та Попікової О.В., начальника управління забезпечення роботи першої судової палати Вищого господарського суду України Умрихіна Д.Л., начальника відділу помічників управління забезпечення роботи першої судової палати Лукошкіної Ю.Ю.

Даний захід відбувся на виконання підпункту 3.1.7 пункту 3 розділу ІІІ плану роботи Вищого господарського суду України на 2013 рік.

Робочою групою надано методичну допомогу місцевому суду з метою однакового застосування норм чинного законодавства України при розгляді справ у спорах, пов'язаних із застосуванням банківського, корпоративного та страхового законодавства.

У рамках заходу 24 жовтня 2013 року у приміщенні Львівського національного університету ім. Івана Франка в "Дзеркальній залі" проведено "круглий стіл", в якому взяли участь судді Львівського...

Детальніше »
Оголошення 29.10.2013

Вищий господарський суд України, що знаходиться за адресою: 01016, м. Київ, вул. Копиленка, 6, оголошує про проведення конкурсу на заміщення вакантної посади державного службовця:

Назва вакантної посади: секретар судового засідання.

Вимоги до кандидата: вища освіта за напрямком підготовки "Правознавство" або "Право", досвід роботи за фахом - понад 3 роки, громадянство України, володіння державною мовою, вміння користуватися комп'ютерною технікою.

Довідкова інформація надається за телефоном 536-05-84 (відділ кадрового забезпечення та антикорупційного моніторингу).

Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня виходу публікації про оголошення конкурсу (оголошення в газеті "Голос України" від 12.10.2013 № 191).

Вищий господарський суд України повідомляє: 29.10.2013

Постановою Верховної Ради України від 08.10.2013 № 620-VII обрано безстроково на посаду судді господарського суду міста Севастополя Єфременко Оксану Олександрівну.

 

Указом Президента України "Про призначення суддів" від 18.10.2013 № 570/2013 призначено строком на п'ять років у місцевих господарських судах на посади:

суддів Господарського суду Донецької області Ніколаєву Ларису Вікторівну та Овчаренко Галину Володимирівну;

судді Господарського суду Чернігівської області Шморгуна Вячеслава Віталійовича;

судді Господарського суду міста Києва Маринченка Ярослава Вікторовича.

Указом Президента України "Про призначення суддів" від 18.10.2013 № 571/2013 призначено строком на п'ять років у місцевих господарських судах на посади:

судді Господарського суду Донецької області Груднєву Катерину Ігорівну;

суддів Господарського суду Луганської області Байбака Олега Івановича та Іванова Антона Володимировича;

судді Господарського суду міста Києва Комарову Олену Сергіївну.

За підсумками надання Вищим господарським судом України 22-25 жовтня 2013 року методичної допомоги у застосуванні законодавства про банкрутство господарським судам Харківського апеляційного округу 28.10.2013

Відповідно до підпункту 3.1.8 пункту 3.1 плану роботи Вищого господарського суду України на 2013 рік та згідно з орієнтовним графіком роботи робочої групи Вищого господарського суду України по наданню методичної допомоги господарським судам Полтавської, Сумської, Харківської областей та Харківському апеляційному господарському суду, суддями третьої судової палати у період з 22 по 25 жовтня 2013 року було здійснено заходи по наданню методичної допомоги з питань застосування законодавства про банкрутство господарським судам Харківського апеляційного округу. Методичну допомогу надавали судді Вищого господарського суду України Погребняк В.Я. (керівник робочої групи), Білошкап О.В., Катеринчук Л.Й., Панова І.Ю.

За результатами проведених заходів, 25 жовтня 2013 року у приміщенні Харківського апеляційного господарського суду відбулась підсумкова нарада з обговоренням проблемних питань, пов'язаних із застосуванням Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VI). В нараді прийняли участь судді...

Детальніше »
Завершилася навчальна підготовка суддів місцевих господарських судів, призначених на посаду судді вперше 25.10.2013

25 жовтня 2013 року відповідно до програми Національної школи суддів України за участю Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) завершилося навчання з підготовки суддів місцевих господарських судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської, Чернігівської областей та міста Києва, призначених на посаду судді вперше.

Під час навчальної програми судді ВГСУ поділилися з молодими колегами напрацьованим досвідом в галузі господарського судочинства.

Зокрема, у своїх лекціях вони торкнулися питань, що стосуються процедури банкрутства, інтелектуальної власності, антикорупційного законодавства, регулювання відносин у сфері страхування, а також здійснили аналіз помилок апеляційних господарських судів, які найчастіше стають підставою для скасування судових рішень у касаційному порядку.

Крім того, низку цікавих лекцій прочитали заслужені юристи, провідні вчені та науковці.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

24 жовтня 2013 року відбулося засідання спільного "круглого столу" ВГСУ та Господарського суду Львівської області на тему: "Вирішення господарських спорів пов’язаних із застосування банківського, корпоративного та страхового законодавства" 24.10.2013

24 жовтня 2013 року о 10:00 у приміщенні Львівського національного університету ім. Івана Франка за участю суддів Вищого господарського суду України, суддів Львівського апеляційного господарського суду, суддів Господарських судів Львівської області, Закарпатської області, Івано-Франківської області, Тернопільської області, Чернівецької області, науковців та ЗМІ в межах надання методичної допомоги відбулося засідання спільного "круглого столу" Вищого господарського суду України та господарського суду Львівської області на тему:

"Вирішення господарських спорів пов'язаних із застосування банківського, корпоративного та страхового законодавства"

Під час "круглого столу" обговорили, зокрема, питання пов'язані із:

- визнанням права власності на предмет лізингу, який перебуває в заставі;

- визнання недійсними або розірвання кредитних договорів, договорів поруки, застави та іпотеки;

- визначенням підвідомчості корпоративних спорів;

- визнанням недійсним рішення загальних зборів учасників (акціонерів) господарського...

Детальніше »
За підсумками Міжнародної науково-практичної конференції з питань неспроможності (банкрутства) 18.10.2013

15 - 16 жовтня 2013 року в конференц-залі Палацу Потоцьких (м. Львів) пройшла Міжнародна науково-практична конференція з питань неспроможності (банкрутства).

Захід відбувся за ініціативи Вищого господарського суду України та Львівського апеляційного господарського суду з метою обговорення проблемних питань, пов'язаних із застосуванням Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VI).

З вітальним словом виступили заступник Голови Вищого господарського суду України Москаленко В.С., Голова Львівського апеляційного господарського суду Плотніцький Б.Д., заступник секретаря третьої судової палати Вищого господарського суду України, доктор юридичних наук, професор Поляков Б.М., Голова Львівської обласної державної адміністрації Віктор Шемчук, міський голова Львова Андрій Садовий, начальник Головного управління юстиції у Львівській області Андрій Багряк, заступник Міністра юстиції Вільного та Ганзейського міста Гамбург Вольфганг Зіверт (Німеччина).

В Конференції...

Детальніше »
Вищий господарський суд України повідомляє: 15.10.2013

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 19.09.2013 № 593-VII обрано суддів, раніше обраних безстроково, на посади суддів Київського апеляційного господарського суду:

Власова Юрія Леонідовича;

Копитову Олену Сергіївну;

Самсіна Романа Ігоровича;

Станіка Сергія Романовича;

Шапталу Євгена Юрійовича.

 

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 19.09.2013 № 595-VII обрано суддів, раніше обраних безстроково, на посади суддів:

Дніпропетровського апеляційного господарського суду Кощеєва Ігоря Михайловича;

Донецького апеляційного господарського суду Попкова Дениса Олександровича та Сгару Еллу Валеріївну.

У ВГСУ розпочалася підготовка суддів місцевих господарських судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської, Чернігівської областей та міста Києва, призначених на посаду судді вперше 14.10.2013

14 жовтня 2013 року в приміщенні Вищого господарського суду України відповідно до програми Національної школи суддів України розпочалося навчання з підготовки суддів місцевих господарських судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської, Чернігівської областей та міста Києва, призначених на посаду судді вперше.

На відкритті заходу учасників навчальної програми привітав проректор Національної школи суддів України, суддя Верховного Суду України у відставці, заслужений юрист України Володимир Мазурок, який побажав успіхів суддям та висловив сподівання щодо їх плідного навчання.

 

Довідково: Програма підготовки суддів місцевих господарських судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської, Чернігівської областей та міста Києва, призначених на посаду судді вперше, триватиме до 25 жовтня 2013 року.

Під час навчальної програми лекції з питань господарської юрисдикції читатимуть судді Вищого господарського суду України, вчені та науковці.

 

Програма (pdf)

 

Детальніше »
УВАГА! АНОНС! "Вісника господарського судочинства" №5 за 2013 рік 11.10.2013

Готується до друку "Вісник господарського судочинства" №5 за 2013 рік - офіційне видання Вищого господарського суду України.

До уваги читачів пропонується цікава стаття про чергове десяте засідання Ради голів вищих арбітражних, господарських, економічних та інших судів, що вирішують справи з економічних спорів, яке вперше проходило в Києві під головуванням України.

Для відтворення повної картини вищевказаного заходу у цьому номері надрукована доповідь Голови Вищого господарського суду України Віктора Татькова: "Використання сучасних технологій в судочинстві України на прикладі автоматизованої системи відбору кандидатів для призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство".

Традиційна рубрика видання - "Гордість господарської (арбітражної) системи" відкривається вітанням з нагоди поважного ювілею Анатолія Осетинського, а на продовження теми, актуальне інтерв'ю із Анастасією Заріцькою: "Я люблю життя і прагну бути корисною суспільству".

Також, на сторінках "Вісника господарського судочинства" розміщено інформаційні...

Детальніше »