Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 18 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
У ВГСУ розпочалася підготовка суддів місцевих господарських судів Вінницької, Житомирської, Черкаської, Чернігівської, Київської областей та міста Києва, обраних на посаду судді безстроково 01.10.2013

1 жовтня 2013 року в приміщенні Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) відповідно до програми Національної школи суддів України (далі - НШСУ) розпочалося навчання з підготовки суддів місцевих господарських судів Вінницької, Житомирської, Черкаської, Чернігівської, Київської областей та міста Києва, обраних на посаду судді безстроково.

Лекцію на тему прав та обов'язків сторін у судовому процесі прочитала суддя ВГСУ, член Ради суддів України Інна Алєєва. Вона також розповіла слухачам про застосування в роботі місцевих та апеляційних господарських судів постанов Пленуму ВСУ та пленумів вищих спеціалізованих судів.

Суддя ВГСУ Ірина Кондратова у своїй лекції торкнулася проблемних питань, які виникають під час написання судових рішень.

Довідково: Програма підготовки суддів місцевих господарських судів Вінницької, Житомирської, Черкаської, Чернігівської, Київської областей та міста Києва триватиме до 11 жовтня 2013 року.

Під час навчальної програми лекції з питань господарської юрисдикції читатимуть судді ВГСУ, вчені...

Детальніше »
Вищий господарський суд України повідомляє: 01.10.2013

Постановою Верховної Ради України "Про звільнення суддів" від 19.09.2013 № 604-VII звільнено з посад суддів:

Вищого господарського суду України Осетинського Анатолія Йосиповича та Подоляк Ольгу Антонівну - у зв'язку з поданням заяв про відставку;

Дніпропетровського апеляційного господарського суду Лотоцьку Лілію Олександрівну - у зв'язку з поданням заяви про відставку;

Донецького апеляційного господарського суду Азарову Зінаїду Петрівну - у зв'язку з поданням заяви про відставку;

Львівського апеляційного господарського суду Процика Тараса Степановича - у зв'язку з поданням заяви про відставку;

Одеського апеляційного господарського суду Балуха Валерія Сергійовича - у зв'язку з поданням заяви про відставку та Михайлова Миколу Володимировича - у зв'язку із досягненням шістдесяти п'яти років;

Господарського суду Харківської області Ковальчук Лідію Василівну - у зв'язку з поданням заяви про відставку;

Господарського суду міста Києва Хоменка Миколу Григоровича - у зв'язку з поданням заяви про відставку.

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за вересень 2013 року 01.10.2013

У вересні 2013 року до Вищого господарського суду України надійшло 34 звернення і 4581 запит на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

- 34 письмових звернення стосовно дій суддів господарських судів, розгляду справ, надання копій матеріалів конкретних справ тощо;

- 4581 усний запит стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та інших нормативно-правових актів.

 

Детальніше »
З нагоди ювілею заступника Голови Вищого господарського суду України Осетинського Анатолія Йосиповича 27.09.2013

В його очах завжди світиться іскра любові до життя, бажання діяти, бути в гущі подій, готовність вирішувати, розуміти, підтримати, та ще ледь вловима іскорка суворості, доречніше сказати впевненості й цілеспрямованості. Будучи високопрофесійним фахівцем своєї справи, має завжди тверду позицію та масштабний спектр бачення любого питання. Саме таким ми знаємо Осетинського Анатолія Йосиповича - заступника Голови Вищого господарського суду України, який цими днями святкує поважний ювілей - 65 років.

Система господарських судів, яку ми маємо на сьогодні, створена на фундаменті, що будувався протягом дев'ятьох десятків років діяльності державних арбітражних і судових органів з розгляду господарських спорів. Анатолій Йосипович - один з небагатьох, хто віддав системі близько сорока років свого життя. У різний час обіймав різні посади, але життєвому принципу: залишатися собою, рухатися вперед ніколи не зраджував.

Справою всього життя Анатолія Йосиповича стала діяльність, пов'язана із системою арбітражних органів.

Економічна реформа 1965 року передбачала перехід до економічних...

Детальніше »
Працівники апарату Вищого господарського суду України заслухали лекцію з українського ділового мовлення 27.09.2013

27 вересня 2013 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ), за участю Національної школи суддів України, для працівників апарату ВГСУ відбулася лекція з українського ділового мовлення.

У своєму виступі доцент кафедри культури української мови Національного педагогічного університету ім. Драгоманова Оксана Кабиш приділила значну увагу питанням процесуального документування.

Зокрема, лектор зупинилася на основних моментах, які виникають у працівників апарату суду під час складання відповідей на звернення та запити. Вона також нагадала про головні вимоги до оформлення процесуальних документів.

За словами Оксани Кабиш, важливу роль в роботі працівників суду відіграє етика ділового мовлення та спілкування, а тому для вдосконалення рівня професійних знань, варто послуговуватися спеціалізованою літературою, також, не останнє місце в цьому контексті займають подібні тематичні лекції.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

Суддя ВГСУ Геннадій Кравчук розповів про практику розгляду земельних спорів господарськими судами 27.09.2013

26 вересня 2013 року в прес-центрі "ЛІГАБізнесінформ" відбувся круглий стіл "Перспективи орендного землекористування в АПК" за участю судді, секретаря Пленуму Вищого господарського суду України, кандидата юридичних наук Геннадія Кравчука.

В заході також взяли участь народні депутати України, члени Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики, представники Державної реєстраційної служби України, Державного агентства земельних ресурсів України, Антимонопольного комітету України, провідні юристи та спеціалісти в галузі АПК.

Під час круглого столу його учасники обговорили проблемні питання та шляхи вдосконалення аграрних відносин, процедури отримання в оренду та реєстрації державних і комунальних земель, реалізацію права продажу оренди земель сільського господарства, тощо.

Зокрема, Геннадій Кравчук поділився з колегами практичним досвідом застосування законодавства про оренду землі, звернувши особливу увагу на загальні тенденції розгляду земельних спорів господарськими судами. Також, він окремо зупинився на останніх...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України обговорили питання щодо антикорупційного законодавства 26.09.2013

У Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) в рамках навчальної програми Національної школи суддів України, організованої спільно з ВГСУ, відбулася лекція на тему антикорупційного законодавства.

Кандидат юридичних наук, доцент кафедри криміналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Наталія Ахтирська розповіла присутнім про міжнародні стандарти антикорупційного законодавства та їх запровадження в Україні.

Зокрема, вона детально зупинилася на практиці застосування нового антикорупційного законодавства і реалізації Закону України "Про засади запобігання та протидії корупції".

У своїй лекції науковець також приділила окрему увагу роз'ясненню норм антикорупційного законодавства щодо декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

Судді Вищого господарського суду України взяли участь у круглому столі "Права людини в сфері охорони здоров'я" 25.09.2013

24 вересня 2013 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбувся науково-практичний круглий стіл на тему "Права людини в сфері охорони здоров'я: проблеми доктрини і практики".

В ньому взяли участь суддя, секретар Пленуму Вищого господарського суду України, кандидат юридичних наук Геннадій Кравчук, який виступив з доповіддю "Питання захисту охорони здоров'я населення при розгляді спорів господарськими судами", а також суддя Вищого господарського суду України, кандидат юридичних наук Мальвіна Данилова, яка розповіла присутнім про практику застосування господарськими судами законодавства України про охорону здоров'я.

У своїй доповіді Геннадій Кравчук висвітлив обговорювану тему заходу через призму спорів, що розглядаються господарськими судами.

За його словами, створюючи передумови для належного функціонування медичних, медико-санітарних, оздоровчо-профілактичних установ, а також ефективного медичного обслуговування такими установами громадян, господарські суди України найчастіше розглядають спори за участю...

Детальніше »
Заступник Голови Вищого господарського суду України взяв участь у заключній конференції за підсумками діяльності Проекту Twinning 24.09.2013

23 вересня 2013 року у Вищому адміністративному суді України відбулася заключна конференція, на якій підвели підсумки дворічної діяльності Проекту Twinning  «Підвищення ефективності та якості адміністративного судочинства в Україні». 

В заході взяли участь заступник Голови Вищого господарського суду України Артур Ємельянов, керівництво Вищого адміністративного суду України, посли країн-членів ЄС та інші.

Проект Twinning складався із чотирьох компонентів, кожен з яких мав на меті допомогти адміністративним судам вивчити досвід країн-членів ЄС у певній сфері функціонування адмінсудів. Зокрема, в таких сферах: ефективна організація діяльності судів, суддівське самоврядування, розвиток законодавства, навчання і підвищення кваліфікації суддів, співпраця зі ЗМІ.

Місія експертів Проекту Twinning провела цілий ряд зустрічей з керівництвом Вищого господарського суду України для обміну досвідом у сфері взаємовідносин між судовими установами та ЗМІ.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулася лекція для працівників апарату 20.09.2013

У Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ), за участю Національної школи суддів України, для працівників апарату ВГСУ відбулася лекція на тему: "Психологія діяльності працівника апарату".

Лектор, асистент кафедри загальної психології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, кандидат психологічних наук Олеся Ходанович розповіла слухачам про засоби оптимізації міжособистісних стосунків та про важливу роль спілкування в повсякденній роботі.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ