Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 24 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Завершилася навчальна підготовка суддів місцевих господарських судів, призначених на посаду судді вперше 25.10.2013

25 жовтня 2013 року відповідно до програми Національної школи суддів України за участю Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) завершилося навчання з підготовки суддів місцевих господарських судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської, Чернігівської областей та міста Києва, призначених на посаду судді вперше.

Під час навчальної програми судді ВГСУ поділилися з молодими колегами напрацьованим досвідом в галузі господарського судочинства.

Зокрема, у своїх лекціях вони торкнулися питань, що стосуються процедури банкрутства, інтелектуальної власності, антикорупційного законодавства, регулювання відносин у сфері страхування, а також здійснили аналіз помилок апеляційних господарських судів, які найчастіше стають підставою для скасування судових рішень у касаційному порядку.

Крім того, низку цікавих лекцій прочитали заслужені юристи, провідні вчені та науковці.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

24 жовтня 2013 року відбулося засідання спільного "круглого столу" ВГСУ та Господарського суду Львівської області на тему: "Вирішення господарських спорів пов’язаних із застосування банківського, корпоративного та страхового законодавства" 24.10.2013

24 жовтня 2013 року о 10:00 у приміщенні Львівського національного університету ім. Івана Франка за участю суддів Вищого господарського суду України, суддів Львівського апеляційного господарського суду, суддів Господарських судів Львівської області, Закарпатської області, Івано-Франківської області, Тернопільської області, Чернівецької області, науковців та ЗМІ в межах надання методичної допомоги відбулося засідання спільного "круглого столу" Вищого господарського суду України та господарського суду Львівської області на тему:

"Вирішення господарських спорів пов'язаних із застосування банківського, корпоративного та страхового законодавства"

Під час "круглого столу" обговорили, зокрема, питання пов'язані із:

- визнанням права власності на предмет лізингу, який перебуває в заставі;

- визнання недійсними або розірвання кредитних договорів, договорів поруки, застави та іпотеки;

- визначенням підвідомчості корпоративних спорів;

- визнанням недійсним рішення загальних зборів учасників (акціонерів) господарського...

Детальніше »
За підсумками Міжнародної науково-практичної конференції з питань неспроможності (банкрутства) 18.10.2013

15 - 16 жовтня 2013 року в конференц-залі Палацу Потоцьких (м. Львів) пройшла Міжнародна науково-практична конференція з питань неспроможності (банкрутства).

Захід відбувся за ініціативи Вищого господарського суду України та Львівського апеляційного господарського суду з метою обговорення проблемних питань, пов'язаних із застосуванням Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VI).

З вітальним словом виступили заступник Голови Вищого господарського суду України Москаленко В.С., Голова Львівського апеляційного господарського суду Плотніцький Б.Д., заступник секретаря третьої судової палати Вищого господарського суду України, доктор юридичних наук, професор Поляков Б.М., Голова Львівської обласної державної адміністрації Віктор Шемчук, міський голова Львова Андрій Садовий, начальник Головного управління юстиції у Львівській області Андрій Багряк, заступник Міністра юстиції Вільного та Ганзейського міста Гамбург Вольфганг Зіверт (Німеччина).

В Конференції...

Детальніше »
Вищий господарський суд України повідомляє: 15.10.2013

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 19.09.2013 № 593-VII обрано суддів, раніше обраних безстроково, на посади суддів Київського апеляційного господарського суду:

Власова Юрія Леонідовича;

Копитову Олену Сергіївну;

Самсіна Романа Ігоровича;

Станіка Сергія Романовича;

Шапталу Євгена Юрійовича.

 

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 19.09.2013 № 595-VII обрано суддів, раніше обраних безстроково, на посади суддів:

Дніпропетровського апеляційного господарського суду Кощеєва Ігоря Михайловича;

Донецького апеляційного господарського суду Попкова Дениса Олександровича та Сгару Еллу Валеріївну.

У ВГСУ розпочалася підготовка суддів місцевих господарських судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської, Чернігівської областей та міста Києва, призначених на посаду судді вперше 14.10.2013

14 жовтня 2013 року в приміщенні Вищого господарського суду України відповідно до програми Національної школи суддів України розпочалося навчання з підготовки суддів місцевих господарських судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської, Чернігівської областей та міста Києва, призначених на посаду судді вперше.

На відкритті заходу учасників навчальної програми привітав проректор Національної школи суддів України, суддя Верховного Суду України у відставці, заслужений юрист України Володимир Мазурок, який побажав успіхів суддям та висловив сподівання щодо їх плідного навчання.

 

Довідково: Програма підготовки суддів місцевих господарських судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської, Чернігівської областей та міста Києва, призначених на посаду судді вперше, триватиме до 25 жовтня 2013 року.

Під час навчальної програми лекції з питань господарської юрисдикції читатимуть судді Вищого господарського суду України, вчені та науковці.

 

Програма (pdf)

 

Детальніше »
УВАГА! АНОНС! "Вісника господарського судочинства" №5 за 2013 рік 11.10.2013

Готується до друку "Вісник господарського судочинства" №5 за 2013 рік - офіційне видання Вищого господарського суду України.

До уваги читачів пропонується цікава стаття про чергове десяте засідання Ради голів вищих арбітражних, господарських, економічних та інших судів, що вирішують справи з економічних спорів, яке вперше проходило в Києві під головуванням України.

Для відтворення повної картини вищевказаного заходу у цьому номері надрукована доповідь Голови Вищого господарського суду України Віктора Татькова: "Використання сучасних технологій в судочинстві України на прикладі автоматизованої системи відбору кандидатів для призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство".

Традиційна рубрика видання - "Гордість господарської (арбітражної) системи" відкривається вітанням з нагоди поважного ювілею Анатолія Осетинського, а на продовження теми, актуальне інтерв'ю із Анастасією Заріцькою: "Я люблю життя і прагну бути корисною суспільству".

Також, на сторінках "Вісника господарського судочинства" розміщено інформаційні...

Детальніше »
За підсумками підготовки суддів місцевих господарських судів, обраних на посаду судді безстроково 11.10.2013

З 30 вересня по 11 жовтня 2013 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) відповідно до програми Національної школи суддів України (далі - НШСУ) відбулася підготовка суддів місцевих господарських судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської і Чернігівської областей та міста Києва, обраних на посаду судді безстроково.

Під час навчальної програми лекції читали судді ВГСУ, провідні вчені та науковці.

Зокрема, суддя, секретар другої судової палати ВГСУ, Заслужений юрист України Євген Першиков торкнувся питань єдності судової практики при розгляді господарських справ.

Судді ВГСУ, заслужені юристи України Богдан Львов та Ігор Бенедисюк приділили увагу питанням, пов'язаним із захистом прав інтелектуальної власності.

В свою чергу, суддя ВГСУ, кандидат юридичних наук, Заслужений юрист України Наталія Волковицька детально зупинилася на застосуванні окремих норм Цивільного і Господарського кодексів України у господарських правовідносинах.

Проблемні питання здійснення судового провадження під...

Детальніше »
Про засідання Ради суддів господарських судів України 11.10.2013

10 жовтня 2013 року у Вищому господарському суді України відбулося чергове засідання Ради суддів господарських судів України.

На засіданні були прийняті наступні рішення:

1.Про зарахування до кадрового резерву суддів на заміщення адміністративних посад в господарських судах України та виключення з кадрового резерву.

2.Про внесення подань Вищій раді юстиції щодо призначення судді Морщагіної Наталії Станіславівни на посаду голови Одеського апеляційного господарського суду, судді Сковородіної Олени Миколаївни на посаду заступника голови господарського суду Донецької області, судді Дарміна Михайла Олександровича на посаду заступника голови Дніпропетровського апеляційного господарського суду.

3.Про ініціювання внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006р. №268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів".

4.Про направлення Кабінету Міністрів України та Державній судовій адміністрації України...

Детальніше »
Обрано делегатів на конференцію суддів господарських судів України 09.10.2013

9 вересня 2013 року на зборах суддів Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) обрано делегатів від ВГСУ на конференцію суддів господарських судів України: Голову ВГСУ Віктора Татькова, заступника Голови ВГСУ, голову ради суддів господарських судів України Артура Ємельянова, секретаря першої судової палати, суддю ВГСУ Олександра Кота, секретаря четвертої судової палати, суддю ВГСУ Сергія Могила, суддів ВГСУ Валерія Картере і Володимира Погребняка.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

Привітання Голови Вищого господарського суду України Віктора Татькова з Днем юриста 07.10.2013

Шановні колеги!

 

Прийміть найщиріші вітання з нагоди свята - Дня юриста.

Своєю щоденною працею та багатогранною діяльністю Ви здійснюєте вагомий внесок в розбудову нашої демократичної, правової держави.

Ваш вибір професії - це шлях відповідальності, справедливості, відданості, цілеспрямованості.

На Вас покладено велику місію - бути на сторожі конституційних прав і свобод громадян, захищати права та інтереси юридичних осіб, гарантованих Конституцією та законодавством України.

Вам належить важливе місце у реалізації правової політики держави, вихованні поваги до Закону, формуванні правової культури суспільства.

Переконаний, що властиве Вам почуття відповідальності й надалі допомагатиме служінню ідеалам Добра та Справедливості на благо України.

Твердо вірю, що Ви з честю примножуватимете славні традиції своєї професії і докладатимете всіх зусиль задля утвердження на теренах нашої Батьківщини ідеалів верховенства права та справедливості.

Бажаю Вам плідної...

Детальніше »