Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 2 липня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Секретар другої судової палати ВГСУ Євген Першиков поділився досвідом щодо практики розгляду спорів з орендних правовідносин 14.11.2013

13 листопада 2013 року секретар другої судової палати Вищого господарського суду України, заслужений юрист України Євген Першиков взяв участь у навчальному семінарі для юристів та фахівців на тему "Договірні відносини".

Під час заходу, проведеного із залученням профільних юристів та спеціалістів відповідної галузі, було обговорено, зокрема, проблемні питання та шляхи вдосконалення орендних відносин, процедури отримання в оренду земель та приміщень державної та комунальної форм власності.

Євген Першиков поділився з присутніми практичним досвідом та детально зупинився на окремих нюансах оренди землі, а також державного та комунального майна. Окрему увагу приділив питанням істотних умов оренди за Господарським кодексом України, індексації орендної плати, визнання договору оренди неукладеним, недійсним. При цьому доповідач наголосив на новелах судової практики щодо розгляду відповідної категорії спорів.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

Кубок «ФЕМІДИ» з міні-футболу. Команда Вищого господарського суду України розписує нічию з Господарським судом міста Києва 11.11.2013

Матч 9 листопада 2013 року доля присудила провести двом командам із однієї судової системи.

Як ми вже згадували у попередніх звітах, зазначені команди зустрічалися на турнірі з розіграшу кубка «ФЕМІДИ» у 2012 році. Проте минулого року при дуже напруженій грі рахунок на табло залишився 2:2.

Обидві команди ведуть боротьбу за вихід із групи в плей-офф. Отже, на навчально-тренувальній базі «Динамо» в Конча-Заспі відбувся матч за "шість очок".

Скориставшись позиційними помилками захисників суду касаційної інстанції, Гоподарський суд міста Києва вже досить швидко вів у рахунку 2:0. Наприкінці першого тайму Вищий господарський суд України скоротив відстань 2:1.

Другий тайм був менш насиченим цікавими подіями. Хоча команди і не переставали думати, насамперед, про атаку, забити багато не вдалося. Найкращим моментом другого тайму сміливо можна назвати удар зі штрафного судді Вищого господарського суду України Володимира Студенця, який і приніс перемогу суду касаційної інстанції у другому таймі 1:2.

Загалом фінальний...

Детальніше »
Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков взяв участь в урочистостях з нагоди 70-річчя визволення міста Києва від фашистських загарбників 07.11.2013

6 листопада 2013 року Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков взяв участь в урочистостях з нагоди 70-річчя визволення міста Києва від фашистських загарбників.

Вшанування пам'яті полеглих у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років відбулося за участю Президента України Віктора Януковича. Глава держави разом із ветеранами поклав квіти до могили Невідомого солдата в парку Вічної Слави.

В заході також взяли участь: Президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко, Прем'єр-міністр України Микола Азаров, Голова Верховної Ради України Володимир Рибак, Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, Голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Присяжнюк, члени Кабінету Міністрів України та кияни.

"Сьогодні ми відзначаємо 70-ту річницю визволення столиці України, міста-героя Києва від нацистських загарбників. Важко переоцінити моральну вагу цієї перемоги для всього українського народу, для мешканців сотень і тисяч міст та сіл, які тривалий час перебували на окупованій ворогом території....

Детальніше »
Суддя, секретар першої судової палати ВГСУ Олександр Кот розповів про питання зловживання процесуальними правами в господарському процесі 05.11.2013

17 жовтня 2013 року в готелі "Прем'єр Палас" відбувся Форум юрисконсультів в якому взяв участь суддя, секретар першої судової палати Вищого господарського суду України, кандидат юридичних наук Олександр Кот.

Під час засідання секції "Судова практика" її учасники обговорили особливості вирішення судових спорів, пов'язаних з кредитними правовідносинами, про визнання договорів неукладеними, питання зловживання процесуальними правами та інше.

Зокрема, Олександр Кот довів до відома учасників Форуму основні питання зловживання процесуальними правами в господарському процесі.

Особливу увагу у своїй доповіді суддя Вищого господарського суду України приділив розгляду основними інститутами Ради Європи питання зловживання процесуальними правами та підкреслив, що зазначене питання розглядається як досить вагома проблема, що заважає реалізації ряду принципів про захист прав особи в судовому процесі.

Доповідач зробив акцент на Рекомендаціях Комітету Міністрів Ради Європи №R(81)7, №R(95)5, нормах процесуальних кодексів, спрямованих на...

Детальніше »
Завершилася підготовка суддів апеляційних господарських судів 04.11.2013

З 28 жовтня по 1 листопада 2013 року Національна школа суддів України спільно з Вищим господарським судом України (далі - ВГСУ) провели підготовку суддів апеляційних господарських судів

Під час навчальної програми лекції читали судді ВГСУ, провідні вчені та науковці.

Зокрема, суддя, секретар першої судової палати ВГСУ, кандидат юридичних наук, Заслужений юрист України Олександр Кот приділив увагу питанням формування єдиної судової практики при вирішенні спорів, що виникають при виконанні кредитних договорів.

Суддя, секретар другої судової палати ВГСУ, Заслужений юрист України Євген Першиков торкнувся питань єдності судової практики при розгляді господарських справ.

В свою чергу, суддя ВГСУ, член Ради суддів України Інна Алєєва розповіла про практику Європейського суду з прав людини під час розгляду господарських справ.

Лекцію про притягнення суддів до відповідальності прочитав заступник Голови Вищої ради юстиції, кандидат юридичних наук Олександр Удовиченко.

Суддя ВГСУ, Заслужений юрист України...

Детальніше »
УВАГА! АНОНС! 16 грудня 2013 року відбудеться засідання секції першої та другої судових палат Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України 03.11.2013

16 грудня 2013 року о 14 годині 30 хвилин у приміщенні Вищого господарського суду України буде проведено засідання секції першої та другої судових палат Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України.

З урахуванням компетенції Науково-консультативної ради, встановленої пунктами 3.1.2, 3.1.4 Положення про Науково-консультативну раду Вищого господарського суду України (затвердженого постановою пленуму Вищого господарського суду України від 25.02.2011 № 4), на засіданні Секції планується обговорити окремі питання застосування законодавства про охорону навколишнього природного середовища, виявлені за результатами здійснення узагальнення судової практики.

Метою проведення Секції є наукове опрацювання виявлених проблемних питань правозастосування задля визначення єдиних правових шляхів та формування усталеної судової практики при розгляді господарськими судами відповідної категорії спорів.

Акредитацію для ЗМІ щодо участі у такому заході можна здійснити до 12 грудня 2013 року...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за жовтень 2013 року 01.11.2013

У жовтні 2013 року до Вищого господарського суду України надійшло 63 звернення і 4666 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

- 63 письмових звернення стосовно дій суддів господарських судів, розгляду справ, визначення територіальної підсудності справи, надання копій матеріалів конкретних справ тощо;

- 4 письмових запита на інформацію стосовно розгляду конкретних справ, надання інформації про надходження та реєстрацію касаційних скарг;

- 4662 усних запита стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та інших нормативно-правових актів.

Вищий господарський суд України переконливо переміг Апеляційний суд Київської області в 1 турі розіграшу кубку "ФЕМІДИ" з міні-футболу 01.11.2013

На виконання рішення РСУ від 8 лютого 2013 року № 16 Голова Державної судової адміністрації України Руслан Кирилюк 16 жовтня 2013 року підписав наказ № 131 про проведення турніру з міні-футболу серед команд судових установ із розіграшу Кубку "ФЕМІДИ" 2013.

28 жовтня 2013 року в приміщенні Державної судової адміністрації України проведено жеребкування серед команд-учасниць Турніру, за результатами якого команда Вищого господарського суду України потрапила до групи ″А″ .

 

№                        Група "А"

1         Господарський суд міста Києва

2         Конституційний суд України  

3         Святошинський районний суд міста Києва

4         Київський апеляційний адміністративний суд

5         Команда Вінницького апеляційного адміністративного округу

6         Вищий господарський суд України

7         "Київщина" (Апеляційний суд Київської області)

 

Команда ″Вищий господарський суд України″

 

Воротар:...

Детальніше »
З нагоди ювілею заступника Голови Вищого господарського суду України Віктора Семеновича Москаленка 31.10.2013

 Авторитет суду роками складається з репутації кожного судді. Про Віктора Семеновича Москаленка - заступника Голови Вищого господарського суду України, який значну частину свого життя віддав чесному служінню обраній справі, можна розповідати багато, адже серед юридичної спільноти його знають як глибокого аналітика, людину неординарного складу мислення та фахівця з багаторічним досвідом узагальнення судової практики.

Народився Віктор Семенович 1 листопада 1948 року в селищі Коцюбинське Київської області. З дитинства відзначався прагненням добиратися до суті питання.

Трудову діяльність після навчання в Міському професійно-технічному училищі №43 розпочав у 1966 році електромонтером-ремонтником Підприємства поштовий ящик №50. Згодом за спеціальністю працював на Київському машинобудівному заводі. Після служби в Армії працював налагоджувачем радіоапаратури Київського заводу напівпровідникових приладів та Заводу при КНДІ мікроприладів, диспетчером пожежної частини Управління внутрішніх справ Київського облвиконкому.

Здобувши кваліфікацію...

Детальніше »
Судді ВГСУ взяли участь у робочій зустрічі з комерційного права 31.10.2013

31 жовтня 2013 року в Національному університеті "Києво-Могилянська Академія" відбулася робоча зустріч на тему: "Докази у цивільних та господарських справах. Виконання арбітражних рішень", організована французькою асоціацією "Droit et Commerce" ("Право та Торгівля"), що об'єднує фахівців у галузі права, економіки та фінансів.

У заході взяли участь судді Вищого господарського суду України Лілія Катеринчук, Сергій Куровський, Олександр Сибіга та Володимир Поліщук.

Учасники робочої зустрічі обговорили та порівняли процеси подання доказів у цивільних та комерційних судах Франції та в Україні, а також особливості практики виконання арбітражних рішень у цих країнах.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ