Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 29 травня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Проведена підготовка голів та заступників голів апеляційних господарських судів 12.06.2013

З 10 червня по 12 червня 2013 року відповідно до програми Національної школи суддів України (далі - НШСУ) відбулася підготовка голів та заступників голів апеляційних господарських та адміністративних судів, апеляційних судів областей, міст Києва та Севастополя, Апеляційного суду АРК.

Під час навчальної програми виступили: Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк; заступник Голови Верховного Суду України Валентин Барбара, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін, Голова Державної судової адміністрації України Руслан Кирилюк.

В рамках навчальної підготовки 12 червня у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) перед суддівською аудиторією виступили заступник Голови ВГСУ, кандидат юридичних наук Артур Ємельянов та заступник Голови Вищого адміністративного суду України Михайло Цуркан.

В своїй доповіді "Методи підвищення якості відправлення судочинства" Артур Ємельянов зазначив, що одиницею виміру якості правосуддя є насамперед довіра громадян, а основний показник якості відправлення правосуддя - це кількість скасованих...

Детальніше »
Підсумки підготовки суддів місцевих господарських судів, призначених на посаду вперше 11.06.2013

З 27 травня по 7 червня 2013 року в приміщенні Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) відповідно до програми Національної школи суддів України (далі - НШСУ) відбулася підготовка суддів місцевих господарських судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської і Чернігівської областей та міста Києва, призначених на посаду вперше.

В ході навчання судді Вищого господарського суду України поділилися зі слухачами своїми фаховими знаннями та напрацьованим досвідом в галузі  господарського судочинства.

Крім того, низку цікавих лекцій прочитали заслужені юристи, вчені та науковці.

Зокрема, суддя-секретар першої судової палати ВГСУ, кандидат юридичних наук, Заслужений юрист України Олександр Кот розповів про формування єдиної судової практики при вирішенні спорів, що виникають при  виконанні кредитних договорів.

Своїм досвідом та практикою суддя-секретар другої судової палати ВГСУ, Заслужений юрист України Євген Першиков, а також суддя ВГСУ, Заслужений юрист України Богдан Львов поділилися зі слухачами на семінарі за окремою програмою під назвою...

Детальніше »
Оголошення 07.06.2013

Повідомляємо, що засідання Ради суддів господарських судів України, призначене на 10 червня, переноситься на 14 червня 2013 року на 11-00.  Засідання відбудеться в приміщенні Вищого господарського суду України.

До порядку денного засідання внесені організаційні питання роботи Ради суддів господарських судів України, зарахування до кадрового резерву суддів на заміщення адміністративних посад в господарських судах України та виключення з кадрового резерву, питання внесення подань Вищій раді юстиції щодо призначення суддів на адміністративні посади в судах, розгляд результатів виконання рішень Ради суддів господарських судів України щодо вивчення організації діяльності господарських судів.

Інформація про Міжнародну науково-практичну конференцію у м. Мінську 07.06.2013

21 червня 2013 року у м. Мінську відбудеться Міжнародна науково-практична конференція на тему: "Альтернативні способи вирішення спорів у Співдружності Незалежних Держав: від національних до міжнародних інструментів".

Організатори конференції: Економічний Суд Співдружності Незалежних Держав, Секретаріат Ради Міжпарламентської Асамблеї держав-учасниць СНД, Міжнародний союз громадських об'єднань юристів "Міжнародний союз юристів", Вищий Господарський Суд Республіки Білорусь, громадське об'єднання "Білоруський республіканський союз юристів", Білоруський державний університет і Міжнародний університет "МІТСВ".

Метою конференції є вивчення особливостей національних і міжнародних позасудових процедур вирішення спорів, а також специфіки їх використання в діяльності Економічного Суду СНД і Міжнародного центру по врегулюванню спорів при Економічному Суді СНД.

У ході конференції планується також обговорити актуальні питання практичної реалізації порядку вирішення спорів в рамках Договору про зону вільної торгівлі від 18 жовтня 2011 року.

У конференції візьмуть...

Детальніше »
Розділ "Судова практика" поповнився новими постановами Пленуму ВГСУ 06.06.2013

З постановами Пленуму Вищого господарського суду України від 29.05.2013 можна ознайомитись на Веб-сайті Вищого господарського суду України в рубриці "Постанови Пленуму ВГСУ". 

Вищий господарський суд України проти Господарського суду міста Києва: 13 забитих м’ячів на двох 06.06.2013

З нагоди 22-ї річниці створення системи господарських судів України 4 червня 2013 року на одному із стадіонів міста Києва зійшлися у товариському двобої футбольні команди Господарського суду міста Києва та Вищого господарського суду України.

Востаннє суперники зустрічались не так вже й давно - у грудні 2012 року на турнірі "Кубок Феміди". Тоді поєдинок завершився фантастичною нічиєю 2:2. Тож сьогодні, перед своїми вболівальниками, команди намагалися якимось чином реабілітуватися.

Матч розвивався за неймовірним сценарієм. Команду Господарського суду міста Києва не влаштовувала навіть нічия, адже у останніх не кращі показники в особистих зустрічах з Вищим господарським судом України.

Проте, попри зусилля капітана команди Господарського суду міста Києва Романа Бойко та компанії фінальний свисток зафіксував перемогу Вищого господарського суду України з рахунком 7:6.

 

Див. фото

За підсумками семінару з питань застосування нової редакції Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" 05.06.2013

Відповідно до плану роботи Вищого господарського суду України на 2013 рік 31 травня 2013 року в приміщенні Одеського апеляційного господарського суду третьою судовою палатою Вищого господарського суду України проведено семінар з питань застосування нової редакції Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон).

Від Вищого господарського суду України в заході взяли участь: суддя, заступник Голови суду Москаленко В.С., суддя, секретар третьої судової палати Заріцька А.О., суддя, заступник секретаря третьої судової палати Поляков Б.М., судді Коваленко В.М., Погребняк В.Я., Поліщук В.Ю. та Ткаченко Н.Г.

Також в роботі семінару взяли участь судді Одеського, Донецького, Дніпропетровського та Севастопольського апеляційних округів та судді господарських судів Вінницької, Черкаської областей, які розглядають справи про банкрутство.

Зі вступним вітальним словом до учасників семінару звернувся заступник Голови Вищого господарського суду України Віктор Москаленко, який поінформував присутніх, що проведенню даного семінару...

Детальніше »
До 22-ї річниці створення системи господарських судів України нагороджено суддів і працівників апаратів господарських судів 04.06.2013

З нагоди 22-ї річниці створення господарських судів України, враховуючи сумлінну і бездоганну працю, досягнення в професійній діяльності, значний внесок у справу забезпечення діяльності господарських судів України суддів і працівників апаратів господарських судів України, нагороджено:

Почесною відзнакою "Знак Пошани" суддю Господарського суду Дніпропетровської області у відставці Катерину Моніну;

Знаком Вищого господарського суду України "За сумлінну працю": голову Господарського суду Харківської області Майю Калантай; суддю Донецького апеляційного господарського суду Зінаїду Азарову; суддю Одеського апеляційного господарського суду Володимира Бєляновського; суддю Господарського суду Вінницької області Надію Говор; суддю Господарського суду Херсонської області Людмилу Александрову; суддю Господарського суду Чернігівської області Любов Лавриненко;

Нагрудним знаком Вищого господарського суду України "Почесний працівник господарського суду України": заступника голови Господарського...

Детальніше »
Вищий господарський суд України повідомляє: 04.06.2013

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 23.05.2013 № 304-VII обрано на посади суддів безстроково:

господарського суду Донецької області: Курило Ганну Євгеніївну, Попкова Дениса Олександровича;

господарського суду Київської області Щоткіна Олега Віталійовича;

господарського суду Одеської області Петренко Наталію Дмитрівну;

господарського суду Харківської області Чистякову Інну Олегівну;

господарського суду Херсонської області Людоговську Вікторію Володимирівну;

господарського суду Черкаської області Васяновича Анатолія Володимировича;

господарського суду міста Києва: Головіну Катерину Ільдарівну, Самсіна Романа Ігоровича;

господарського суду міста Севастополя Головко Валерію Олегівну.

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 23.05.2013 № 305-VII обрано безстроково на посаду судді господарського суду Київської області Лопатіна Антона Володимировича.

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 23.05.2013 № 306-VII обрано суддю Розізнану Інну Вікторівну, раніше обрану безстроково, на  посаду...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за травень 2013 року 04.06.2013

У травні 2013 року до Вищого господарського суду України надійшло 29  звернень і 2915 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

- 29 письмових звернень стосовно дій суддів господарських судів та Вищого господарського суду України, автоматичного розподілу справ, розгляду справ, надання копій матеріалів конкретних справ тощо;

- 6 письмових запитів на інформацію стосовно розгляду конкретних справ, надання платіжних реквізитів для сплати судового збору за подання заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України, надання інформації про надходження та реєстрацію касаційних скарг тощо;

- 2909 усних запитів стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ...

Детальніше »