Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 18 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Завершилася підготовка суддів апеляційних господарських судів 04.11.2013

З 28 жовтня по 1 листопада 2013 року Національна школа суддів України спільно з Вищим господарським судом України (далі - ВГСУ) провели підготовку суддів апеляційних господарських судів

Під час навчальної програми лекції читали судді ВГСУ, провідні вчені та науковці.

Зокрема, суддя, секретар першої судової палати ВГСУ, кандидат юридичних наук, Заслужений юрист України Олександр Кот приділив увагу питанням формування єдиної судової практики при вирішенні спорів, що виникають при виконанні кредитних договорів.

Суддя, секретар другої судової палати ВГСУ, Заслужений юрист України Євген Першиков торкнувся питань єдності судової практики при розгляді господарських справ.

В свою чергу, суддя ВГСУ, член Ради суддів України Інна Алєєва розповіла про практику Європейського суду з прав людини під час розгляду господарських справ.

Лекцію про притягнення суддів до відповідальності прочитав заступник Голови Вищої ради юстиції, кандидат юридичних наук Олександр Удовиченко.

Суддя ВГСУ, Заслужений юрист України...

Детальніше »
УВАГА! АНОНС! 16 грудня 2013 року відбудеться засідання секції першої та другої судових палат Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України 03.11.2013

16 грудня 2013 року о 14 годині 30 хвилин у приміщенні Вищого господарського суду України буде проведено засідання секції першої та другої судових палат Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України.

З урахуванням компетенції Науково-консультативної ради, встановленої пунктами 3.1.2, 3.1.4 Положення про Науково-консультативну раду Вищого господарського суду України (затвердженого постановою пленуму Вищого господарського суду України від 25.02.2011 № 4), на засіданні Секції планується обговорити окремі питання застосування законодавства про охорону навколишнього природного середовища, виявлені за результатами здійснення узагальнення судової практики.

Метою проведення Секції є наукове опрацювання виявлених проблемних питань правозастосування задля визначення єдиних правових шляхів та формування усталеної судової практики при розгляді господарськими судами відповідної категорії спорів.

Акредитацію для ЗМІ щодо участі у такому заході можна здійснити до 12 грудня 2013 року...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за жовтень 2013 року 01.11.2013

У жовтні 2013 року до Вищого господарського суду України надійшло 63 звернення і 4666 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

- 63 письмових звернення стосовно дій суддів господарських судів, розгляду справ, визначення територіальної підсудності справи, надання копій матеріалів конкретних справ тощо;

- 4 письмових запита на інформацію стосовно розгляду конкретних справ, надання інформації про надходження та реєстрацію касаційних скарг;

- 4662 усних запита стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та інших нормативно-правових актів.

Вищий господарський суд України переконливо переміг Апеляційний суд Київської області в 1 турі розіграшу кубку "ФЕМІДИ" з міні-футболу 01.11.2013

На виконання рішення РСУ від 8 лютого 2013 року № 16 Голова Державної судової адміністрації України Руслан Кирилюк 16 жовтня 2013 року підписав наказ № 131 про проведення турніру з міні-футболу серед команд судових установ із розіграшу Кубку "ФЕМІДИ" 2013.

28 жовтня 2013 року в приміщенні Державної судової адміністрації України проведено жеребкування серед команд-учасниць Турніру, за результатами якого команда Вищого господарського суду України потрапила до групи ″А″ .

 

№                        Група "А"

1         Господарський суд міста Києва

2         Конституційний суд України  

3         Святошинський районний суд міста Києва

4         Київський апеляційний адміністративний суд

5         Команда Вінницького апеляційного адміністративного округу

6         Вищий господарський суд України

7         "Київщина" (Апеляційний суд Київської області)

 

Команда ″Вищий господарський суд України″

 

Воротар:...

Детальніше »
З нагоди ювілею заступника Голови Вищого господарського суду України Віктора Семеновича Москаленка 31.10.2013

 Авторитет суду роками складається з репутації кожного судді. Про Віктора Семеновича Москаленка - заступника Голови Вищого господарського суду України, який значну частину свого життя віддав чесному служінню обраній справі, можна розповідати багато, адже серед юридичної спільноти його знають як глибокого аналітика, людину неординарного складу мислення та фахівця з багаторічним досвідом узагальнення судової практики.

Народився Віктор Семенович 1 листопада 1948 року в селищі Коцюбинське Київської області. З дитинства відзначався прагненням добиратися до суті питання.

Трудову діяльність після навчання в Міському професійно-технічному училищі №43 розпочав у 1966 році електромонтером-ремонтником Підприємства поштовий ящик №50. Згодом за спеціальністю працював на Київському машинобудівному заводі. Після служби в Армії працював налагоджувачем радіоапаратури Київського заводу напівпровідникових приладів та Заводу при КНДІ мікроприладів, диспетчером пожежної частини Управління внутрішніх справ Київського облвиконкому.

Здобувши кваліфікацію...

Детальніше »
Судді ВГСУ взяли участь у робочій зустрічі з комерційного права 31.10.2013

31 жовтня 2013 року в Національному університеті "Києво-Могилянська Академія" відбулася робоча зустріч на тему: "Докази у цивільних та господарських справах. Виконання арбітражних рішень", організована французькою асоціацією "Droit et Commerce" ("Право та Торгівля"), що об'єднує фахівців у галузі права, економіки та фінансів.

У заході взяли участь судді Вищого господарського суду України Лілія Катеринчук, Сергій Куровський, Олександр Сибіга та Володимир Поліщук.

Учасники робочої зустрічі обговорили та порівняли процеси подання доказів у цивільних та комерційних судах Франції та в Україні, а також особливості практики виконання арбітражних рішень у цих країнах.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

За результатами надання методичної допомоги Господарському суду Львівської області з питань застосування банківського, корпоративного та страхового законодавства 30.10.2013

З 21 по 25 жовтня 2013 року в Господарському суді Львівської області перебувала робоча група у складі: секретаря першої судової палати, судді Вищого господарського суду України Кота О.В. - керівника робочої групи, суддів Вищого господарського суду України Євсікова О.О. та Попікової О.В., начальника управління забезпечення роботи першої судової палати Вищого господарського суду України Умрихіна Д.Л., начальника відділу помічників управління забезпечення роботи першої судової палати Лукошкіної Ю.Ю.

Даний захід відбувся на виконання підпункту 3.1.7 пункту 3 розділу ІІІ плану роботи Вищого господарського суду України на 2013 рік.

Робочою групою надано методичну допомогу місцевому суду з метою однакового застосування норм чинного законодавства України при розгляді справ у спорах, пов'язаних із застосуванням банківського, корпоративного та страхового законодавства.

У рамках заходу 24 жовтня 2013 року у приміщенні Львівського національного університету ім. Івана Франка в "Дзеркальній залі" проведено "круглий стіл", в якому взяли участь судді Львівського...

Детальніше »
Оголошення 29.10.2013

Вищий господарський суд України, що знаходиться за адресою: 01016, м. Київ, вул. Копиленка, 6, оголошує про проведення конкурсу на заміщення вакантної посади державного службовця:

Назва вакантної посади: секретар судового засідання.

Вимоги до кандидата: вища освіта за напрямком підготовки "Правознавство" або "Право", досвід роботи за фахом - понад 3 роки, громадянство України, володіння державною мовою, вміння користуватися комп'ютерною технікою.

Довідкова інформація надається за телефоном 536-05-84 (відділ кадрового забезпечення та антикорупційного моніторингу).

Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня виходу публікації про оголошення конкурсу (оголошення в газеті "Голос України" від 12.10.2013 № 191).

Вищий господарський суд України повідомляє: 29.10.2013

Постановою Верховної Ради України від 08.10.2013 № 620-VII обрано безстроково на посаду судді господарського суду міста Севастополя Єфременко Оксану Олександрівну.

 

Указом Президента України "Про призначення суддів" від 18.10.2013 № 570/2013 призначено строком на п'ять років у місцевих господарських судах на посади:

суддів Господарського суду Донецької області Ніколаєву Ларису Вікторівну та Овчаренко Галину Володимирівну;

судді Господарського суду Чернігівської області Шморгуна Вячеслава Віталійовича;

судді Господарського суду міста Києва Маринченка Ярослава Вікторовича.

Указом Президента України "Про призначення суддів" від 18.10.2013 № 571/2013 призначено строком на п'ять років у місцевих господарських судах на посади:

судді Господарського суду Донецької області Груднєву Катерину Ігорівну;

суддів Господарського суду Луганської області Байбака Олега Івановича та Іванова Антона Володимировича;

судді Господарського суду міста Києва Комарову Олену Сергіївну.

За підсумками надання Вищим господарським судом України 22-25 жовтня 2013 року методичної допомоги у застосуванні законодавства про банкрутство господарським судам Харківського апеляційного округу 28.10.2013

Відповідно до підпункту 3.1.8 пункту 3.1 плану роботи Вищого господарського суду України на 2013 рік та згідно з орієнтовним графіком роботи робочої групи Вищого господарського суду України по наданню методичної допомоги господарським судам Полтавської, Сумської, Харківської областей та Харківському апеляційному господарському суду, суддями третьої судової палати у період з 22 по 25 жовтня 2013 року було здійснено заходи по наданню методичної допомоги з питань застосування законодавства про банкрутство господарським судам Харківського апеляційного округу. Методичну допомогу надавали судді Вищого господарського суду України Погребняк В.Я. (керівник робочої групи), Білошкап О.В., Катеринчук Л.Й., Панова І.Ю.

За результатами проведених заходів, 25 жовтня 2013 року у приміщенні Харківського апеляційного господарського суду відбулась підсумкова нарада з обговоренням проблемних питань, пов'язаних із застосуванням Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VI). В нараді прийняли участь судді...

Детальніше »