Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 26 травня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за листопад 2013 року 02.12.2013

У листопаді 2013 року до Вищого господарського суду України надійшло 52 звернення і 3316 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

- 52 письмових звернення стосовно дій суддів господарських судів, розгляду справ, визначення територіальної підсудності справи, надання копій матеріалів конкретних справ тощо;

- 2 письмових запита на інформацію стосовно розгляду касаційних скарг;

- 3314 усних запита стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та інших нормативно-правових актів.

 

У ВГСУ обговорили актуальні питання щодо роботи з Єдиним держреєстром судових рішень та заслухали лекцію з антикорупційного законодавства 29.11.2013

25 листопада 2013 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) Національна школа суддів України спільно з ВГСУ провела підготовку працівників апарату суду з організації роботи з Єдиним державним реєстром судових рішень (далі - ЄДРСР).

Керівник проекту відділу розробки програмного забезпечення ДП "Інформаційні судові системи" Ольга Корнієнко у своїй лекції детально зупинилася на основних моментах при роботі з ЄДРСР.

Зокрема, вона розповіла про проблемні питання, які виникають під час внесення електронних копій судових рішень до автоматизованої системи документообігу суду та їх надсилання технічному адміністратору ЄДРСР.

За словами Ольги Корнієнко, найчастіше у користувачів виникає дуже багато запитань при роботі з текстовим редактором. Його недосконалість пояснюється тим, що він реалізований на застарілих технічних засобах і це призводить до помилок, які заважають зберегти документ, видозмінюючи зовнішній вигляд. У зв'язку з чим, в найближчі 2 місяці спеціалісти ДП "Інформаційні судові системи" проведуть тестування нової версії...

Детальніше »
Відбулося засідання секції першої та другої судових палат Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України 28.11.2013

28 листопада 2013 року відбулося засідання секції першої та другої судових палат Науково-консультативної ради (далі - НКР) Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) під головуванням заступника голови секції першої та другої судових палат ВГСУ, секретаря першої судової палати ВГСУ, кандидата юридичних наук (далі - к.ю.н.), заслуженого юриста України Олександра Кота.

Від імені керівництва ВГСУ з вітальним словом до учасників заходу звернувся заступник Голови ВГСУ, Голова Ради суддів господарських судів України Артур Ємельянов, який наголосив на важливості та актуальності порушених питань порядку денного. У своєму виступі він також звернув увагу присутніх на прогалини в законодавстві щодо підвідомчості справ, пов'язаних з корпоративними спорами.

В роботі НКР активну участь взяли провідні науковці та практики в галузі корпоративного права, зокрема:

- к.ю.н., старший радник юридичної фірми Вадим Беляневич;

- доктор юридичних наук (далі - д.ю.н.), головний науковий співробітник Інституту приватного права і підприємництва НАПрН...

Детальніше »
У ВГСУ розповіли про досвід застосування Конвенції щодо захисту прав людини у національній судовій практиці 28.11.2013

28 листопада 2013 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) Національна школа суддів України спільно з ВГСУ провела навчання для суддів ВГСУ з метою підвищення рівня кваліфікації на тему: "Застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у національній судовій практиці" (далі - Конвенція).

Заступник керівника секретаріату - начальник відділу координації виконання рішень Європейського суду з прав людини Жанна Лук'яненко, особливо підкреслила, що Конвенція являє собою фундаментальну основу всього комплексу міжнародно-правового регулювання в галузі прав і свобод людини, її законних інтересів та потреб, а також є важливим міжнародним правовим документом, спрямованим на захист широкого спектра громадянських та політичних прав.

В своїй лекції доповідач також відмітила важливу роль Європейського суду у забезпеченні чіткого і дієвого контролю за реалізацією державами - учасницями Конвенції взятих на себе зобов'язань щодо дотримання прав людини.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва...

Детальніше »
Вищий господарський суд України повідомляє: 26.11.2013

За поданням Ради суддів господарських судів України Вища рада юстиції прийняла рішення про призначення Новікової Рити Георгіївни на посаду Голови Господарського суду Дніпропетровської області.

Джерело: http://www.vru.gov.ua/news/519

Рада суддів господарських судів України посилює системну роботу щодо об'єктивного висвітлення в ЗМІ інформації про діяльність господарських судів 22.11.2013

21 листопада 2013 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) за участю керівництва ВГСУ, апеляційних та місцевих господарських судів і представників ЗМІ під головуванням Голови Ради суддів господарських судів України, заступника Голови ВГСУ Артура Ємельянова відбулося чергове засідання Ради суддів господарських судів України (далі - РСГСУ).

До порядку денного засідання РСГСУ було включено чотири питання.

По першому питанню порядку денного щодо змісту інформації про діяльність РСГСУ, яка підлягає оприлюдненню на офіційному веб-сайті РСГСУ веб-порталу судовоївлади України, доповів заступник Голови РСГСУ Юрій Власов. Зокрема, він нагадав присутнім, що на попередньому засіданні РСГСУ вже був затверджений зміст інформації, яка підлягає оприлюдненню, та форми звітів щомісячного моніторингу стану інформаційного наповнення веб-сайтів, проте не було затверджено інформації, яка повинна міститися на веб-сайті самої РСГСУ. Тому було запропоновано включити наступні розділи: 1) Інформація про РСГСУ; 2) Новини, події РСГСУ; 3) Організація роботи РСГСУ;...

Детальніше »
Вищий господарський суд України повідомляє: 21.11.2013

Указом Президента України "Про переведення суддів" від 07.11.2013 № 619/2013 переведено у межах п'ятирічного строку суддю Господарського суду Одеської області Новікову Риту Георгіївну на роботу на посаді судді Господарського суду Дніпропетровської області.

Указом Президента України "Про призначення суддів" від 07.11.2013 № 620/2013 призначено Драгнєвіч Олену Володимирівну на посаду судді Господарського суду Луганської області строком на п'ять років.

Важка гра, важка перемога. "Вищий господарський суд України" – "Святошинський районний суд міста Києва" - 3 : 2 19.11.2013

Враховуючи турнірне положення команд, перед поєдинком усі прогнози схилялися до того, що "Вищий господарський суд України" впевнено переможе. Якщо для суду касаційної інстанціїї необхідно ще набирати очки для виходу з групи, то для районного суду шансів вийти з групи вже не було.Проте "Святошинський районний суд міста Києва", граючи в своє задоволення, не поступався супернику у володінні м'ячем.Нервували як гравці суду касаційної інстанції, так і гравці районного суду. Було багато помилок при передачах і майже без гострих моментів. Вже почали закрадатися сумніви чи взагалі пощастить побачити зливу забитих голів у цій грі...Перший тайм завершився атаками господарського суду, а у другій половині ініціативу перехопив вже суд загальної юрисдикції. Не можна сказати, що поблизу воріт "Святошинського районного суду" небезпечних моментів не було, але таких щоб "аж" - то ні.В підсумку у важкому і "тягучому" матчі команда Вищого господарського суду України зуміла здобути мінімальну перемогу і хотілося б вірити, що не останню.

Відбувся перший в практиці господарських судів "круглий стіл" в режимі відеоконференції 18.11.2013

Враховуючи нагальну необхідність оперативного обговорення питань, що виникають у суддів господарських судів Харківського апеляційного округу щодо застосування положень статті 376 Цивільного кодексу України, 15 листопада 2013 року відбувся сеанс відеоконференцзв'язку (в режимі реального часу) між Вищим господарським судом України, Харківським апеляційним господарським судом, господарським судом Харківської області, господарським судом Полтавської області та господарським судом Сумської області.

Від Вищого господарського суду України у заході взяли участь суддя, секретар другої судової палати Євген Першиков (ведучий заходу), суддя секретаря пленуму ВГСУ Геннадій Кравчук, суддя Наталя Волковицька та суддя Лариса Рогач, які зупинились на основних проблемних аспектах та нюансах розгляду відповідної категорії спорів.

Щодо окремих питань розгляду спорів про визнання права власності на самочинно збудоване нерухоме майно за власником (користувачем) земельної ділянки, а також спорів про відшкодування витрат особі, яка здійснила самочинне будівництво...

Детальніше »
За підсумками IV Конференції суддів господарських судів України 15.11.2013

14 листопада 2013 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) за участю 42 делегатів, в тому числі Голови ВГСУ Віктора Татькова та заступника Голови ВГСУ, Голови Ради суддів господарських судів України Артура Ємельянова, відбулася IV Конференція суддів господарських судів України (далі - Конференція).

В роботі Конференції також взяли участь почесні гості: Голова Вищої ради юстиції Олександр Лавринович; заступник Голови Верховного Суду України, секретар судової палати у господарських справах Валентин Барбара; заступник Генерального прокурора України Михайло Гаврилюк; Голова державної судової адміністрації України Руслан Кирилюк; секретар секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад, президент Спілки адвокатів України, Голова Ради адвокатів України Лідія Ізовітова; Голова Ради суддів адміністративних судів України Микола Кобилянський; Голова Ради суддів загальних судів України Інна Отрош; в.о. ректора Національної школи суддів України Наталія Шукліна та інші.

Перед початком Конференції Голова...

Детальніше »