Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 29 травня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Оголошення 27.06.2013

27 червня 2013 року у Вищому господарському суді України відбулося чергове засідання Ради суддів господарських судів України.

На засіданні було  прийнято рішення щодо внесення до Вищої ради юстиції подання про призначення Величко Надії Леонідівни на посаду голови Дніпропетровського апеляційного господарського суду, розглянуто результати вивчення організації діяльності господарських судів Волинської та Харківської областей та прийнято рішення щодо створення робочої групи для вивчення організації діяльності Одеського апеляційного господарського суду та господарських судів Одеської, Миколаївської, Херсонської областей.

Привітання Голови Вищого господарського суду України з Днем Конституції України 27.06.2013

Дорогі співвітчизники, щиро вітаю Вас із Днем Конституції України!

 

Висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави і спираючись на багатовікову історію українського державотворення, був прийнятий Основний Закон України - Конституція, яка стала реальною і дієвою основою розбудови незалежної демократичної держави як повноправної учасниці світового співтовариства.

Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність - фундаментальні засади, на яких грунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.

Нехай мир і взаєморозуміння сприяють подальшій розбудові нашої державності, становленню достатку в кожній сім'ї. Зі святом Вас!

 

З повагою

 

Голова Вищого

господарського суду України                                                                          ...

Детальніше »
Оголошення 21.06.2013

Повідомляємо, що 27 червня 2013 року об 11-00 в приміщенні Вищого господарського суду України відбудеться засідання Ради суддів господарських судів України.

До порядку денного засідання внесені питання зарахування до кадрового резерву суддів на заміщення адміністративних посад в господарських судах України та виключення з кадрового резерву, внесення подань Вищій раді юстиції щодо призначення суддів на адміністративні посади в судах та розгляд результатів вивчення організації діяльності господарського суду Волинської області та господарського суду Харківської області.

Внесено зміни до Інструкції з діловодства в господарських судах України 20.06.2013

Наказом від 17.06.2013 р. № 84 Державна судова адміністрація внесла зміни до Інструкції з діловодства в господарських судах.

Зокрема, Інструкцію доповнено нормою, яка встановлює, що процесуальні документи суду виготовляються згідно з вимогами державних стандартів.

Текст процесуального документа зберігається в автоматизованій системі документообігу суду у формі відповідного електронного документа, засвідченого електронним цифровим підписом судді (судді-доповідача).

Крім того, в новій редакції викладено підпункт 2.6.2 пункту 2.6 Інструкції.

Встановлено, що вихідний процесуальний документ суду, який роздруковується для його надсилання (вручення) у встановленому процесуальним законодавством порядку, має обов'язково містити унікальний штрих-код, який автоматично формується автоматизованою системою документообігу суду, розміщується в нижньому правому куті кожної сторінки документа і дає можливість ідентифікувати такий документ. Унікальний штрих-код містить виключно:

- код бази даних суду;

- унікальний ідентифікатор документу в базі даних суду;

- тип...

Детальніше »
Вищий господарський суд України повідомляє: 20.06.2013

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 06.06.2013 № 326-VII обрано на посади суддів безстроково:

Господарського суду Тернопільської області Охотницьку Наталію Володимирівну;

Господарського суду Хмельницької області Смаровоза Михайла Васильовича.

Господарського суду міста Севастополя Кравченко Вікторію Єфимівну та Плієву Наталю Гурамівну.

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 06.06.2013 № 327-VII обрано безстроково на посади суддів Рівненського апеляційного господарського суду:

Мамченко Юлію Андріївну;

Миханюк Марію Вікторівну;

Павлюк Ірину Юріївну.

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 06.06.2013 № 328-VII обрано безстроково на посаду судді Дніпропетровського апеляційного господарського суду Кузнецова Вадима Олександровича.

За результатами надання методичної допомоги Господарському суду Полтавської області з питань застосування банківського, корпоративного та страхового законодавства 18.06.2013

З 10 по 14 червня 2013 року в Господарському суді Полтавської області перебувала робоча група у складі: секретаря першої судової палати, судді Вищого господарського суду України Кота О.В. - керівника робочої групи, суддів Вищого господарського суду України Барицької Т.Л. та Губенко Н.М., начальника управління забезпечення роботи першої судової палати Вищого господарського суду України Умрихіна Д.Л. та головного консультанта вказаного управління Криштак І.В.

Даний захід відбувся на виконання підпункту 3.1.4 пункту 3.1 розділу 3 плану роботи Вищого господарського суду України на 2013 рік.

Робочою групою надано методичну допомогу місцевому суду з метою однакового застосування норм Конституції та законів України при розгляді справ у спорах, пов'язаних із застосуванням банківського, корпоративного та страхового законодавства.

У рамках заходу щодо надання методичної допомоги Господарському суду Полтавської області 13 червня 2013 року проведено "круглий стіл", в якому взяли участь судді зазначеного суду: Ціленко В.А. - голова суду; Пушко І.І. - заступник голови суду, Білоусов С.М. -...

Детальніше »
Співчуття 17.06.2013

Колектив Вищого господарського суду України висловлює щирі співчуття з приводу передчасної смерті судді Господарського суду м. Києва Мельника Сергія Миколайовича.        

З честю виконуючи свої професійні обов'язки протягом 27 років, Сергій Миколайович став прикладом гідного служіння Закону і Справедливості.

Розділяємо біль тяжкої втрати з рідними та близькими, з усіма, хто знав і шанував Сергія Миколайовича як висококваліфікованого фахівця і чудову людину. 

Вічна пам'ять...

 

 

Анонс "Вісника господарського судочинства" №3 17.06.2013

Готується до друку "Вісник господарського судочинства" №3 за 2013 рік - офіційне видання Вищого господарського суду України.

У цьому номері до вашої уваги пропонуються матеріали та рекомендації науково-практичної конференції: "Організація роботи та адміністрування в господарських судах України", що проходила у Харкові 23-24 квітня 2013 року.

Зокрема, тези Голови ВГСУ Віктора Татькова "На шляху до ефективного судочинства", заступників Голови ВГСУ Анатолія Осетинського "Організація роботи та адміністрування - запорука якісного відправлення правосуддя" і Артура Ємельянова "Роль голови суду в процесі притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності" та інших.

Також, на сторінках "Вісника господарського судочинства", читайте актуальне інтерв'ю з головою Одеського апеляційного господарського суду Валерієм Балухом.

Крім того, у цьому номері вийдуть науково-реферативні огляди та узагальнення судової практики; науково-практичний коментар рішень та постанов господарських судів України.

Сторінка вченого зацікавить новелами та оглядами законодавства, судоустрою...

Детальніше »
Оголошення 14.06.2013

14 червня 2013 року у Вищому господарському суді України відбулося чергове засідання Ради суддів господарських судів України. На засіданні було  прийнято рішення щодо обрання Головою Ради суддів господарських судів України Ємельянова Артура Станіславовича, заступником Голови Ради суддів господарських судів України - Власова Юрія Леонідовича.

Радою суддів господарських судів України також було прийнято рішення про внесення подання до Вищої ради юстиції щодо призначення Усатого Віталія Олександровича на посаду заступника голови господарського суду Харківської області, розглянуто результати виконання рішень Ради суддів господарських судів України щодо вивчення організації діяльності Рівненського апеляційного господарського суду та господарських судів Рівненської і Хмельницької областей та прийнято рішення щодо нагородження судді господарського суду Луганської області Середи А.П. Грамотою Вищого господарського суду України та Ради суддів господарських судів України.

Судді ВГСУ взяли участь у II щорічному літньому форумі Асоціації адвокатів України з публічного права 13.06.2013

13 червня 2013 року відбувся II щорічний літній форум Асоціації адвокатів України з публічного права (далі-Форум), в якому взяли участь судді Вищого господарського суду України (далі-ВГСУ) - Мальвіна Данилова та Віталій Корсак, а також провідні юристи, адвокати, експерти і науковці.

Метою проведення Форуму є створення умов для налагодження конструктивного діалогу адвокатської спільноти з регуляторами ринку та представниками влади.

З привітальним словом виступила президент Асоціації адвокатів України Ольга Дмитрієва.

Почесна місія відкривати захід в якості доповідача випала судді ВГСУ, кандидату юридичних наук Мальвіні Даниловій з темою: "Особливості судового захисту прав на користування землею та права власності на земельні ділянки".

Зокрема, вона детально зупинилася на питаннях укладення та виконання договорів оренди землі, а також справляння орендної плати за землю.

Доповідь судді ВГСУ Віталія Корсака стосувалася актуальних питань судової практики щодо розгляду господарськими судами корпоративних спорів.

В свою чергу, організатори Форуму подякували...

Детальніше »