Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 24 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Вищий господарський суд України повідомляє: 26.11.2013

За поданням Ради суддів господарських судів України Вища рада юстиції прийняла рішення про призначення Новікової Рити Георгіївни на посаду Голови Господарського суду Дніпропетровської області.

Джерело: http://www.vru.gov.ua/news/519

Рада суддів господарських судів України посилює системну роботу щодо об'єктивного висвітлення в ЗМІ інформації про діяльність господарських судів 22.11.2013

21 листопада 2013 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) за участю керівництва ВГСУ, апеляційних та місцевих господарських судів і представників ЗМІ під головуванням Голови Ради суддів господарських судів України, заступника Голови ВГСУ Артура Ємельянова відбулося чергове засідання Ради суддів господарських судів України (далі - РСГСУ).

До порядку денного засідання РСГСУ було включено чотири питання.

По першому питанню порядку денного щодо змісту інформації про діяльність РСГСУ, яка підлягає оприлюдненню на офіційному веб-сайті РСГСУ веб-порталу судовоївлади України, доповів заступник Голови РСГСУ Юрій Власов. Зокрема, він нагадав присутнім, що на попередньому засіданні РСГСУ вже був затверджений зміст інформації, яка підлягає оприлюдненню, та форми звітів щомісячного моніторингу стану інформаційного наповнення веб-сайтів, проте не було затверджено інформації, яка повинна міститися на веб-сайті самої РСГСУ. Тому було запропоновано включити наступні розділи: 1) Інформація про РСГСУ; 2) Новини, події РСГСУ; 3) Організація роботи РСГСУ;...

Детальніше »
Вищий господарський суд України повідомляє: 21.11.2013

Указом Президента України "Про переведення суддів" від 07.11.2013 № 619/2013 переведено у межах п'ятирічного строку суддю Господарського суду Одеської області Новікову Риту Георгіївну на роботу на посаді судді Господарського суду Дніпропетровської області.

Указом Президента України "Про призначення суддів" від 07.11.2013 № 620/2013 призначено Драгнєвіч Олену Володимирівну на посаду судді Господарського суду Луганської області строком на п'ять років.

Важка гра, важка перемога. "Вищий господарський суд України" – "Святошинський районний суд міста Києва" - 3 : 2 19.11.2013

Враховуючи турнірне положення команд, перед поєдинком усі прогнози схилялися до того, що "Вищий господарський суд України" впевнено переможе. Якщо для суду касаційної інстанціїї необхідно ще набирати очки для виходу з групи, то для районного суду шансів вийти з групи вже не було.Проте "Святошинський районний суд міста Києва", граючи в своє задоволення, не поступався супернику у володінні м'ячем.Нервували як гравці суду касаційної інстанції, так і гравці районного суду. Було багато помилок при передачах і майже без гострих моментів. Вже почали закрадатися сумніви чи взагалі пощастить побачити зливу забитих голів у цій грі...Перший тайм завершився атаками господарського суду, а у другій половині ініціативу перехопив вже суд загальної юрисдикції. Не можна сказати, що поблизу воріт "Святошинського районного суду" небезпечних моментів не було, але таких щоб "аж" - то ні.В підсумку у важкому і "тягучому" матчі команда Вищого господарського суду України зуміла здобути мінімальну перемогу і хотілося б вірити, що не останню.

Відбувся перший в практиці господарських судів "круглий стіл" в режимі відеоконференції 18.11.2013

Враховуючи нагальну необхідність оперативного обговорення питань, що виникають у суддів господарських судів Харківського апеляційного округу щодо застосування положень статті 376 Цивільного кодексу України, 15 листопада 2013 року відбувся сеанс відеоконференцзв'язку (в режимі реального часу) між Вищим господарським судом України, Харківським апеляційним господарським судом, господарським судом Харківської області, господарським судом Полтавської області та господарським судом Сумської області.

Від Вищого господарського суду України у заході взяли участь суддя, секретар другої судової палати Євген Першиков (ведучий заходу), суддя секретаря пленуму ВГСУ Геннадій Кравчук, суддя Наталя Волковицька та суддя Лариса Рогач, які зупинились на основних проблемних аспектах та нюансах розгляду відповідної категорії спорів.

Щодо окремих питань розгляду спорів про визнання права власності на самочинно збудоване нерухоме майно за власником (користувачем) земельної ділянки, а також спорів про відшкодування витрат особі, яка здійснила самочинне будівництво...

Детальніше »
За підсумками IV Конференції суддів господарських судів України 15.11.2013

14 листопада 2013 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) за участю 42 делегатів, в тому числі Голови ВГСУ Віктора Татькова та заступника Голови ВГСУ, Голови Ради суддів господарських судів України Артура Ємельянова, відбулася IV Конференція суддів господарських судів України (далі - Конференція).

В роботі Конференції також взяли участь почесні гості: Голова Вищої ради юстиції Олександр Лавринович; заступник Голови Верховного Суду України, секретар судової палати у господарських справах Валентин Барбара; заступник Генерального прокурора України Михайло Гаврилюк; Голова державної судової адміністрації України Руслан Кирилюк; секретар секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад, президент Спілки адвокатів України, Голова Ради адвокатів України Лідія Ізовітова; Голова Ради суддів адміністративних судів України Микола Кобилянський; Голова Ради суддів загальних судів України Інна Отрош; в.о. ректора Національної школи суддів України Наталія Шукліна та інші.

Перед початком Конференції Голова...

Детальніше »
Секретар другої судової палати ВГСУ Євген Першиков поділився досвідом щодо практики розгляду спорів з орендних правовідносин 14.11.2013

13 листопада 2013 року секретар другої судової палати Вищого господарського суду України, заслужений юрист України Євген Першиков взяв участь у навчальному семінарі для юристів та фахівців на тему "Договірні відносини".

Під час заходу, проведеного із залученням профільних юристів та спеціалістів відповідної галузі, було обговорено, зокрема, проблемні питання та шляхи вдосконалення орендних відносин, процедури отримання в оренду земель та приміщень державної та комунальної форм власності.

Євген Першиков поділився з присутніми практичним досвідом та детально зупинився на окремих нюансах оренди землі, а також державного та комунального майна. Окрему увагу приділив питанням істотних умов оренди за Господарським кодексом України, індексації орендної плати, визнання договору оренди неукладеним, недійсним. При цьому доповідач наголосив на новелах судової практики щодо розгляду відповідної категорії спорів.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

Кубок «ФЕМІДИ» з міні-футболу. Команда Вищого господарського суду України розписує нічию з Господарським судом міста Києва 11.11.2013

Матч 9 листопада 2013 року доля присудила провести двом командам із однієї судової системи.

Як ми вже згадували у попередніх звітах, зазначені команди зустрічалися на турнірі з розіграшу кубка «ФЕМІДИ» у 2012 році. Проте минулого року при дуже напруженій грі рахунок на табло залишився 2:2.

Обидві команди ведуть боротьбу за вихід із групи в плей-офф. Отже, на навчально-тренувальній базі «Динамо» в Конча-Заспі відбувся матч за "шість очок".

Скориставшись позиційними помилками захисників суду касаційної інстанції, Гоподарський суд міста Києва вже досить швидко вів у рахунку 2:0. Наприкінці першого тайму Вищий господарський суд України скоротив відстань 2:1.

Другий тайм був менш насиченим цікавими подіями. Хоча команди і не переставали думати, насамперед, про атаку, забити багато не вдалося. Найкращим моментом другого тайму сміливо можна назвати удар зі штрафного судді Вищого господарського суду України Володимира Студенця, який і приніс перемогу суду касаційної інстанції у другому таймі 1:2.

Загалом фінальний...

Детальніше »
Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков взяв участь в урочистостях з нагоди 70-річчя визволення міста Києва від фашистських загарбників 07.11.2013

6 листопада 2013 року Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков взяв участь в урочистостях з нагоди 70-річчя визволення міста Києва від фашистських загарбників.

Вшанування пам'яті полеглих у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років відбулося за участю Президента України Віктора Януковича. Глава держави разом із ветеранами поклав квіти до могили Невідомого солдата в парку Вічної Слави.

В заході також взяли участь: Президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко, Прем'єр-міністр України Микола Азаров, Голова Верховної Ради України Володимир Рибак, Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, Голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Присяжнюк, члени Кабінету Міністрів України та кияни.

"Сьогодні ми відзначаємо 70-ту річницю визволення столиці України, міста-героя Києва від нацистських загарбників. Важко переоцінити моральну вагу цієї перемоги для всього українського народу, для мешканців сотень і тисяч міст та сіл, які тривалий час перебували на окупованій ворогом території....

Детальніше »
Суддя, секретар першої судової палати ВГСУ Олександр Кот розповів про питання зловживання процесуальними правами в господарському процесі 05.11.2013

17 жовтня 2013 року в готелі "Прем'єр Палас" відбувся Форум юрисконсультів в якому взяв участь суддя, секретар першої судової палати Вищого господарського суду України, кандидат юридичних наук Олександр Кот.

Під час засідання секції "Судова практика" її учасники обговорили особливості вирішення судових спорів, пов'язаних з кредитними правовідносинами, про визнання договорів неукладеними, питання зловживання процесуальними правами та інше.

Зокрема, Олександр Кот довів до відома учасників Форуму основні питання зловживання процесуальними правами в господарському процесі.

Особливу увагу у своїй доповіді суддя Вищого господарського суду України приділив розгляду основними інститутами Ради Європи питання зловживання процесуальними правами та підкреслив, що зазначене питання розглядається як досить вагома проблема, що заважає реалізації ряду принципів про захист прав особи в судовому процесі.

Доповідач зробив акцент на Рекомендаціях Комітету Міністрів Ради Європи №R(81)7, №R(95)5, нормах процесуальних кодексів, спрямованих на...

Детальніше »