Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 18 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за грудень 2013 року 09.01.2014

У грудні 2013 року до Вищого господарського суду України надійшло 60 звернень і 4023 запита на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

- 60 письмових звернень стосовно дій суддів господарських судів, розгляду справ, надання копій матеріалів конкретних справ тощо;

- 3 письмових запита на інформацію стосовно розгляду касаційних скарг, надання копій процесуальних документів тощо.

- 4020 усних запита стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та інших нормативно-правових актів.

Розділ "Судова практика" доповнено новими постановами Пленуму ВГСУ 27.12.2013

Розділ "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено новими постановами Пленуму ВГСУ від 17.12.2013 р., зокрема:

№ 13 "Про внесення змін і доповнень до деяких постанов пленуму Вищого господарського суду України";

№ 14 "Про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов'язань";

№ 15 "Про затвердження Положення про порядок проведення санації до порушення провадження у справі про банкрутство";

№ 16 "Про затвердження Положення про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство";

№ 17 "Про звільнення і призначення секретаря пленуму ВГСУ".

Із зазначеними постановами можна ознайомитися в рубриці "Постанови Пленуму ВГСУ".

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

УВАГА! Перенесення робочих днів у січні 2014 року 27.12.2013

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.11.2013 № 920-р, розпорядження Вищого господарського суду України від 02.12.2013 № 28-р, з метою створення сприятливих умов для святкування 1 січня - Нового року та 7 січня - Різдва Христового, а також раціонального використання робочого часу у 2014 році для суддів та працівників апарату Вищого господарського суду України перенесено робочі дні з:

четверга 2 січня - на суботу 11 січня;

п'ятниці 3 січня - на суботу 25 січня;

понеділка 6 січня - на суботу 8 лютого.

Суддя ВГСУ Борис Поляков взяв участь у семінарі щодо застосування нового законодавства України про банкрутство 23.12.2013

20 грудня 2013 року Вищий господарський суд України (далі - ВГСУ), видавничий Дім "Ін Юре", редакція науково-практичного юридичного журналу "Санація та банкрутство" провели семінар: "Судова практика та правові позиції щодо застосування нового законодавства України про банкрутство", в якому взяв участь суддя, заступник секретаря третьої судової палати ВГСУ, д.ю.н., професор Борис Поляков.

Експертами на семінарі також виступили: суддя Дніпропетровського апеляційного господарського суду Ігор Вечірко, суддя Господарського суду Івано-Франківської області Талія Валеєва, заступник директора департаменту - начальник управління з питань банкрутства Департаменту нотаріату та банкрутства Міністерства юстиції України Сергій Шкуро, арбітражні керуючі і провідні юристи.

Виступаючи з доповіддю, Борис Поляков зазначив, що з моменту набрання чинності Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника та визнання його банкрутом" пройшов невеликий відрізок часу, майже рік, проте, за цей час уже склалася судова практика ВГСУ з даної категорії справ.

Він...

Детальніше »
Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков взяв участь у Подячному молебні з нагоди завершення 2013 року 20.12.2013

Біля пам'ятника Святому рівноапостольному великому князю Володимиру на Володимирській гірці у Києві відбувся традиційний Подячний молебень за участі Президента України, керівництва уряду, органів судової влади, членів Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій.

Представники духовенства молилися за мир та єдність українського народу, закликали відкинути "все, що розділяє нас", "любити Україну в собі, а не себе в Україні".

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

За підсумками засідання Ради суддів господарських судів України 19.12.2013

19 грудня 2013 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) під головуванням Голови Ради суддів господарських судів України, заступника Голови ВГСУ Артура Ємельянова відбулося засідання Ради суддів господарських судів України (далі - РСГСУ).

Доповідаючи про роботу РСГСУ у 2013 році, Артур Ємельянов, зокрема, нагадав присутнім, що її діяльність здійснювалася у відповідності до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та плану роботи РСГСУ на 2013 рік і була спрямована на виконання рішень конференції суддів господарських судів України, здійснення контролю за організацією діяльності господарських судів, внесення подань до Вищої ради юстиції про призначення суддів на адміністративні посади, правовий захист суддів та фінансове забезпечення судів. Голова РСГСУ зазначив, що всі пункти плану роботи РСГСУ на 2013 рік виконані в повному обсязі, а ІV конференцією суддів господарських судів України, яка відбулася 14 листопада 2013 року, роботу РСГСУ визнано задовільною.

Крім того, обговорено та затверджено план роботи РСГСУ на 2014 рік, представлений Головою...

Детальніше »
Голова ВГСУ Віктор Татьков взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції з нагоди 3-ї річниці створення Національної школи суддів України 19.12.2013

19 грудня 2013 року Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков та судді ВГСУ взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції з нагоди 3-ї річниці створення Національної школи суддів України "Стандарти підготовки суддів: міжнародний досвід, завдання для України".

У роботі науково-практичної конференції (далі - Конференція) також взяли участь представники Адміністрації Президента України, народні депутати України, керівництво Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і Ради суддів України, судді, представники юридичних навчальних закладів, міжнародних та громадських організацій.

Відкриваючи Конференцію, із вступним словом до присутніх в залі Пленуму Верховного Суду України звернувся ректор Національної школи суддів України, заслужений юрист України Микола Оніщук, який розповів про історію створення закладу, що забезпечує підготовку висококваліфікованих кадрів для судової системи та здійснює науково-дослідну діяльність.

Вітальну адресу від імені Глави держави...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулося засідання Пленуму ВГСУ 18.12.2013

17 грудня 2013 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) під керівництвом Голови ВГСУ Віктора Татькова відбулося засідання Пленуму ВГСУ (далі - Пленум).

В роботі Пленуму взяли участь заступники Голови ВГСУ Артур Ємельянов і Віктор Москаленко, секретар Пленуму Геннадій Кравчук та судді ВГСУ.

Доповідав по проектах постанов Пленуму та детально розкривав їх актуальність заступник Голови ВГСУ Віктор Москаленко.

Зокрема, доповідаючи проект постанови "Про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов'язань", він зазначив, що вивченню даної теми передувала досить кропітка робота. Крім того, зазначений документ постанови отримав позитивний висновок Верховного Суду України. За словами Віктора Москаленка, вказана постанова Пленуму забезпечить єдність судової практики у вирішенні відповідної категорії справ.

Під час обговорення проекту постанови "Про внесення змін і доповнень до деяких постанов пленуму Вищого господарського суду України", присутні підтримали пропозицію...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України призначено нових секретарів судових палат 18.12.2013

 У зв'язку з досягненням шістдесятип'ятирічного віку секретарями другої та третьої судових палат ВГСУ відповідно Євгеном Першиковим та Анастасією Заріцькою, рішенням зборів суддів ВГСУ строком на один рік призначено:

- суддю Кравчука Геннадія Анатолійовича - секретарем другої судової палати ВГСУ;

- суддю, секретаря Ради суддів господарських судів України Шевчук Світлану Ростиславівну - секретарем третьої судової палати ВГСУ.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

За підсумками засідання секції першої та другої судових палат Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України 16.12.2013

16 грудня 2013 року відбулося засідання секції першої та другої судових палат Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України (далі - Секція НКР), на якому суддями Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ), апеляційних та місцевих господарських судів спільно з науковцями, а також за участю профільних фахівців і галузевих спеціалістів обговорено окремі питання застосування законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Захід відбувся під головуванням секретаря другої судової палати ВГСУ, заслуженого юриста України Євгена Першикова, який, зокрема, повідомив присутнім, що відповідно до плану роботи Вищого господарського суду України на 2013 рік у другій судовій палаті вивчено та узагальнено судову практику застосування господарськими судами законодавства про охорону навколишнього природного середовища, за результатами чого суддею ВГСУ Григорієм Мачульським складено відповідну довідку.

В процесі узагальнення було виявлено низку питань, щодо яких існують різні правові підходи та погляди. У зв'язку з цим, на засіданні...

Детальніше »