Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 2 липня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
У приміщенні Вищого господарського суду України обирали найдостойніших для представлення України у Вашингтоні 17.02.2014

Протягом 14-16 лютого 2014 року традиційно у приміщенні Вищого господарського суду України проходив відбірковий національний раунд міжнародного студентського Конкурсу з міжнародного публічного права імені Філіпа Джессапа, який був започаткований в Гарвардській школі права ще у 1960 році.

Основною метою конкурсу є розвиток праворозуміння студентів у застосуванні норм міжнародного права, принципу верховенства права, обмін досвідом між правовими школами світу та зосередження уваги на гострих правових проблемах сучасності.

Щорічно в конкурсі змагаються більше 600 студентських команд із 90 країн світу. Змагання відбуваються у формі усних дебатів та письмових подань, імітуючи процедуру Міжнародного Суду ООН.

В цьогорічному національному відбірковому раунді взяли участь студентські команди з провідних вищих навчальних закладів України, зокрема, з:

- Київського університету права;

- Національного університету "Києво-Могилянська академія";

- Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, юридичний

Детальніше »
Виконуючий обов'язки Голови ВГСУ Артур Ємельянов взяв участь у зустрічі з делегацією Ради Європи 11.02.2014

10 лютого 2014 року у Верховному Суді України відбулася зустріч з делегацією Ради Європи на чолі з Комісаром РЄ з прав людини Нілсом Муйжніексом, у якій взяв участь виконуючий обов'язки Голови Вищого господарського суду України Артур Ємельянов.

Метою зустрічі стало ознайомлення з поточною ситуацією в Україні у сфері захисту прав людини.

У заході також взяли участь Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, Голова Вищого адміністративного суду України Ігор Темкіжев, Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Андрій Солодков, а також представник Генерального секретаря РЄ в Україні, керівник офісу РЄ в Україні Владімір Рістовскі.

Учасники зустрічі обговорили питання безпеки і незалежності суддів, реформування судової системи, дотримання основних положень Конвенції з прав людини.

Насамкінець представники делегації Ради Європи висловили сподівання на подальшу плідну і результативну співпрацю.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва...

Детальніше »
Вищий господарський суд України відкрив офіційні сторінки в соцмережах 10.02.2014

Відтепер останні новини Вищого господарського суду України миттєво публікуються в соціальній мережі "Facebook" за адресою: https://www.facebook.com/vgsu.arbitr.gov.ua, де кожен громадянин може ознайомитися з діяльністю Вищого господарського суду України та отримати необхідну корисну інформацію.

Переглянути телевізійні сюжети і телепрограми за участю керівництва та суддів ВГСУ можуть усі бажаючі, завітавши на офіційний канал ВГСУ на "Youtube" за адресою: http://www.youtube.com/channel/UC2yG7DsatnlHUkQf0i6zamw

Таким чином, Вищий господарський суд України дає можливість висловитися широкому загалу і пропонує аудиторії долучатися до обговорення актуальних питань на своїх офіційних сторінках в мережі Інтернет.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

У Вищому господарському суді України створено належні умови для реалізації прав учасників судового процесу брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції 08.02.2014

У Вищому господарському суді України створено всі умови, що забезпечують належну якість зображення та звуку під час проведення судового засідання в режимі відеоконференції. В учасника процесу, який знаходиться поза межами зали судового засідання де розглядається справа, є можливість спостерігати за його перебігом, ставити запитання, отримувати відповіді, реалізовувати інші процесуальні права та виконувати процесуальні обов'язки.

Стаціонарним комплектом відеоконференцзв'язку обладнано 5 залів судового засідання Вищого господарського суду України, що дає можливість одночасно проводити декілька судових засідань в режимі відеоконференції.

Використання систем відеоконференцзв'язку значно підвищує оперативність судового процесу, забезпечує доступ до участі у судовому засіданні тих учасників, які знаходяться далеко від місця його проведення.

Можливість участі у судовому засіданні дистанційно дозволяє учасникам процесу активно впливати на його хід за відсутності змоги прибути на слухання справи до приміщення відповідного суду.

Детальніше »
Вищим господарським судом України налагоджено процес обміну інформацією в електронному вигляді з учасниками судового провадження 06.02.2014

Використання сучасних електронних технологій у судочинстві - шлях до забезпечення якісного та оперативного здійснення правосуддя.

У рамках інноваційного Проекту "Електронний суд" налагоджено процес швидкого обміну інформацією в електронному вигляді між Вищим господарським судом України та учасниками судового процесу.

Для одержання процесуальних документів в електронному вигляді учасникам судового процесу необхідно зареєструватися у системі обміну електронними документами (створити поштову скриньку електронного суду), розташованій на офіційному веб-порталі судової влади за адресою: mail.gov.ua.

Наступним кроком є заповнення заявки про отримання процесуальних документів в електронному вигляді (далі - Заявка), бланк якої розміщений за посиланням: http://e-court.mail.gov.ua/registration/zayava.html.

Заявка подається разом із касаційною скаргою. Щоб отримувати процесуальні документи в електронному вигляді після подання касаційної скарги...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за січень 2014 року 03.02.2014

У січні 2014 року до Вищого господарського суду України надійшло 46 звернень і 4596 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

- 46 письмових звернень стосовно дій суддів господарських судів, розгляду справ, надання копій судових рішень тощо;

- 5 письмових запитів на інформацію стосовно надання інформації про надходження та реєстрацію касаційних скарг, результат їх розгляду;

- 4591 усний запит стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та інших нормативно-правових актів.

Розділ "Публікації у ЗМІ" оновлено відеоматеріалами 24.01.2014

"
Радою суддів господарських судів України рекомендовано низку заходів з оприлюднення господарськими судами інформації про свою діяльність 23.01.2014

23 січня 2014 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) під головуванням заступника Голови ВГСУ, Голови Ради суддів господарських судів України Артура Ємельянова за участю секретарів судових палат ВГСУ та представників ЗМІ відбулося чергове засідання Ради суддів господарських судів України (далі - РСГСУ).

Першим питанням порядку денного, на виконання планів роботи РСГСУ та ВГСУ на 2014 рік, РСГСУ створила та затвердила склад робочої групи з вивчення організації діяльності Київського апеляційного господарського суду, господарських судів міста Києва, Київської, Черкаської та Чернігівської областей, яку очолив заступник Голови РСГСУ Юрій Власов. Крім того, своїм рішенням РСГСУ уповноважила Голову РСГСУ Артура Ємельянова визначити та включити до складу робочої групи суддів ВГСУ, працівників апаратів ВГСУ, Київського апеляційного господарського суду, Державної судової адміністрації України та ДП "Інформаційні судові системи", з метою вивчення питань організації діяльності вказаних судів.

Щодо кандидатур на виключення та зарахування до кадрового...

Детальніше »
Господарські суди - на захисті прав та інтересів осіб, позбавлених батьківського піклування 23.01.2014

Комітет Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів звернувся до Ради суддів господарських судів України з приводу письмового звернення від Громадської організації "Об'єднання сиріт України" щодо винесення подяки колегії суддів господарського суду міста Києва у складі Людмили Пукшин, Інни Отрош, Оксани Грєхової.

Як зазначається в зверненні, "Господарським судом міста Києва розглядалась господарська справа за позовом Громадської організації "Об'єднання сиріт України" до Інституту світової економіки та міжнародних відносин НАН України про усунення перешкод у користуванні орендованим приміщенням. Судом уважно було розглянуто усі клопотання для встановлення об'єктивної істини та прийнято рішення на користь позивача".

"З огляду на зазначене, дуже приємно відмітити, що при розгляді вищезазначеної справи судді захистили законні права громадської організації, яка опікується особами, позбавленими батьківського піклування. У зв'язку з чим, просимо розглянути питання можливості винесення подяки вищевказаним суддям", - йдеться...

Детальніше »
Вищий господарський суд України повідомляє: 23.01.2014

Указом Президента України "Про призначення суддів" від 17.01.2014 № 13/2014 Осаулову Наталю Анатоліївну призначено на посаду судді господарського суду Вінницької області строком на п'ять років.