Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 2 липня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Привітання в.о. Голови Вищого господарського суду України А.Ємельянова з 8 Березня! 06.03.2014

Дорогі жінки!

 

Від щирого серця вітаю Вас зі святом весни - 8 березня.

Завдяки Вашій ніжності, жіночності та вмінню знаходити компроміси наші сім'ї міцні. Від вас залежить добробут і затишок у домі, що впливають і на подальшу долю країни. Саме Ви, дорогі жінки, надихаєте нас на добрі справи.

В цей весняний святковий день бажаю Вам міцного здоров'я, нев'янучої молодості та взаємного кохання!

Нехай прекрасні почуття зігрівають Ваші серця, в душі розквітає весна, а в оселях завжди панують мир і злагода, добро і достаток, надія і щира любов!

 

З повагою

в.о Голови Вищого господарського суду України                                                                                                                                                                        Артур Ємельянов

Рада суддів господарських судів України скликає Конференцію суддів господарських судів 03.03.2014

3 березня 2014 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) під головуванням заступника Голови ВГСУ, Голови Ради суддів господарських судів України Артура Ємельянова відбулося чергове засідання Ради суддів господарських судів України (далі - РСГСУ).

По першому питанню порядку денного члени РСГСУ заслухали інформацію Голови РСГСУ Артура Ємельянова щодо скликання 19 березня 2014 року V Конференції суддів господарських судів України з попереднім порядком денним, зокрема: обрання делегатів на позачерговий ХІІ з'їзд суддів України (який заплановано на 11 квітня 2014 року); інформація Державної судової адміністрації України про фінансове та організаційне забезпечення діяльності господарських судів у 2014 році та інше.

Також головам судів доручено провести збори суддів та до 6 березня 2014 року направити РСГСУ протоколи з інформацією про запропонованих делегатів на V Конференцію суддів. Затвердження делегатів планується на наступному засіданні РСГСУ, яке відбудеться 7 березня 2014 року.

Щодо зарахування до кадрового резерву суддів на заміщення...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за лютий 2014 року 03.03.2014

У лютому 2014 року до Вищого господарського суду України надійшло 39 звернень і 4846 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

- 39 письмових звернень стосовно дій суддів господарських судів, автоматичного розподілу справ, розгляду справ, надання копій судових рішень тощо;

- 2 письмових запита на інформацію стосовно надання інформації про надходження та реєстрацію касаційних скарг, результат їх розгляду;

- 4844 усних запита стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та інших нормативно-правових актів.

У ВГСУ завершилася підготовка суддів місцевих господарських судів, призначених на посаду вперше 28.02.2014

28 лютого 2014 року в приміщенні Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) відбулися завершальні лекції в рамках програми Національної школи суддів України (далі - НШСУ) з підготовки суддів місцевих господарських судів Вінницької, Житомирської, Черкаської, Чернігівської, Київської областей та міста Києва, призначених на посаду судді вперше.

Під час навчання лекції читали судді ВГСУ, провідні вчені та науковці.

Суддя ВГСУ, Секретар пленуму ВГСУ, заслужений юрист України Богдан Львов детально зупинився на питаннях, пов'язаних із захистом прав інтелектуальної власності. На продовження теми свого колеги суддя ВГСУ, заслужений юрист України Ігор Бенедисюк торкнувся у своїй лекції особливостей розгляду спорів щодо захисту прав на об'єкти інтелектуальної власності в мережі Інтернет.

Важливість морально-етичних стандартів у роботі служителів Феміди підкреслила суддя ВГСУ, Секретар Ради суддів України, заслужений юрист України Тетяна Козир.

Суддя ВГСУ, член Ради суддів України Інна Алєєва розповіла про європейську систему...

Детальніше »
Вищий господарський суд України активно застосовує сучасні інноваційні технології 27.02.2014

Використання сучасних інформаційних технологій та інноваційних засобів комунікації, зокрема, системи відеоконференцзв'язку під час розгляду господарських спорів, підвищують якість відправлення правосуддя та рівень довіри до судової системи.

Так, у Вищому господарському суді України колегія суддів у складі головуючого - Володимира Поліщука та суддів Петра Міщенка і Лілії Катеринчук, розглянула касаційну скаргу в режимі відеоконференції за участю представника відповідача, який прибув до Господарського суду Закарпатської області.

Учасники судового процесу мали можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і в повному обсязі реалізовувати інші процесуальні права, надані їм законом.

Використання системи відеоконференцзв'язку забезпечує оперативність здійснення судочинства, доступність для учасників процесу, заощадить час і витрати сторін.

Довідково: Стаціонарним комплектом відеоконференцзв'язку обладнано 5 залів судового засідання Вищого господарського суду України, що дає можливість одночасно...

Детальніше »
Вищий господарський суд України повідомляє: 26.02.2014

Указом Президента України "Про переведення суддів" від 13.02.2014 № 75/2014 суддю Зарічненського районного суду Рівненської області Корсуна Володимира Ярославовича, у межах п'ятирічного строку, переведено на посаду судді Господарського суду Рівненської області.

ЗВЕРНЕННЯ до суддів та працівників судів! 25.02.2014

ЗВЕРНЕННЯ до суддів та працівників судів Голови Верховного Суду України Ярослава РОМАНЮКА, Голови Вищого господарського суду України Віктора ТАТЬКОВА, в.о. Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Євгена ЛІТВІНОВА та в.о. Голови Вищого адміністративного суду України Михайла ЦУРКАНА.

Шановні колеги, працівники судів!

Україну спіткала трагедія - загинули десятки людей, і це непоправне горе болем відгукнулося у серці кожного громадянина нашої держави. Висловлюємо глибокий сум і щире співчуття з приводу трагічної загибелі наших співвітчизників. Їхні імена назавжди залишаться в пам'яті кожного.

У цей непростий час, у період змін у суспільно-політичному житті нашої держави звертаємося до суддів і працівників судів, адже суди були і є легітимними органами державної влади, що єдині здійснюють правосуддя....

Детальніше »
Готується до друку "Вісник господарського судочинства" №1 за 2014 рік 18.02.2014

Готується до друку "Вісник господарського судочинства" № 1 за 2014 рік - офіційний друкований орган Вищого господарського суду України.

У першому номері часопису 2014 року розміщено Указ Президента України від 22.01.2014 р. № 27/2014 "Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності та Свободи України", зокрема, про присвоєння почесного звання "Заслужений юрист України".

Зазначений випуск журналу відкривається інформаційним блоком, який розповість про засідання секції першої та другої судових палат Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України, що відбулося 16 грудня 2013 року та про підсумки надання методичної допомоги Вищим господарським судом України господарському суду Львівської області.

У постійному розділі видання опубліковані Постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17 грудня 2013 року.

Зокрема, Постанова пленуму ВГСУ № 13 "Про внесення змін і доповнень до деяких постанов пленуму Вищого господарського суду України"; Постанова пленуму ВГСУ № 14 "Про деякі питання практики застосування...

Детальніше »
У ВГСУ розпочалася підготовка суддів місцевих господарських судів 18.02.2014

17 лютого 2014 року в приміщенні Вищого господарського суду України відповідно до програми Національної школи суддів України розпочалася підготовка суддів місцевих господарських судів Вінницької, Житомирської, Черкаської, Чернігівської, Київської областей та міста Києва, призначених на посаду судді вперше.

Програма триватиме до 28 лютого 2014 року. Під час підготовки лекції з питань господарської юрисдикції читатимуть судді ВГСУ, вчені та науковці.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

До уваги суддів та працівників апаратів господарських судів! 17.02.2014

На офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розміщено банер професійної юридичної мережі "Феміда".

Зареєструватися у вищезазначеній мережі, а також долучитися до вже існуючої групи "Господарські суди України", можна за наступною адресою http://femida.court.gov.ua

Професійна юридична мережа "Феміда" - віртуальний майданчик для неформального спілкування, який дозволяє кожному користувачеві в режимі on-line обмінюватися інформацією, обговорювати різноманітні теми в галузі юриспруденції, висловлювати свої думки, ідеї та правові позиції з питань, що є предметом професійних дискусій.

Соціальний веб-ресурс дозволяє вийти на новий рівень комунікації, надає ряд додаткових послуг, таких як персональна поштова скринька, безпечне збереження власних файлів (з використанням шифрування), доступ до системи відеоконференцзв'язку,...

Детальніше »