Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 18 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Вищий господарський суд України активно застосовує сучасні інноваційні технології 27.02.2014

Використання сучасних інформаційних технологій та інноваційних засобів комунікації, зокрема, системи відеоконференцзв'язку під час розгляду господарських спорів, підвищують якість відправлення правосуддя та рівень довіри до судової системи.

Так, у Вищому господарському суді України колегія суддів у складі головуючого - Володимира Поліщука та суддів Петра Міщенка і Лілії Катеринчук, розглянула касаційну скаргу в режимі відеоконференції за участю представника відповідача, який прибув до Господарського суду Закарпатської області.

Учасники судового процесу мали можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і в повному обсязі реалізовувати інші процесуальні права, надані їм законом.

Використання системи відеоконференцзв'язку забезпечує оперативність здійснення судочинства, доступність для учасників процесу, заощадить час і витрати сторін.

Довідково: Стаціонарним комплектом відеоконференцзв'язку обладнано 5 залів судового засідання Вищого господарського суду України, що дає можливість одночасно...

Детальніше »
Вищий господарський суд України повідомляє: 26.02.2014

Указом Президента України "Про переведення суддів" від 13.02.2014 № 75/2014 суддю Зарічненського районного суду Рівненської області Корсуна Володимира Ярославовича, у межах п'ятирічного строку, переведено на посаду судді Господарського суду Рівненської області.

ЗВЕРНЕННЯ до суддів та працівників судів! 25.02.2014

ЗВЕРНЕННЯ до суддів та працівників судів Голови Верховного Суду України Ярослава РОМАНЮКА, Голови Вищого господарського суду України Віктора ТАТЬКОВА, в.о. Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Євгена ЛІТВІНОВА та в.о. Голови Вищого адміністративного суду України Михайла ЦУРКАНА.

Шановні колеги, працівники судів!

Україну спіткала трагедія - загинули десятки людей, і це непоправне горе болем відгукнулося у серці кожного громадянина нашої держави. Висловлюємо глибокий сум і щире співчуття з приводу трагічної загибелі наших співвітчизників. Їхні імена назавжди залишаться в пам'яті кожного.

У цей непростий час, у період змін у суспільно-політичному житті нашої держави звертаємося до суддів і працівників судів, адже суди були і є легітимними органами державної влади, що єдині здійснюють правосуддя....

Детальніше »
Готується до друку "Вісник господарського судочинства" №1 за 2014 рік 18.02.2014

Готується до друку "Вісник господарського судочинства" № 1 за 2014 рік - офіційний друкований орган Вищого господарського суду України.

У першому номері часопису 2014 року розміщено Указ Президента України від 22.01.2014 р. № 27/2014 "Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності та Свободи України", зокрема, про присвоєння почесного звання "Заслужений юрист України".

Зазначений випуск журналу відкривається інформаційним блоком, який розповість про засідання секції першої та другої судових палат Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України, що відбулося 16 грудня 2013 року та про підсумки надання методичної допомоги Вищим господарським судом України господарському суду Львівської області.

У постійному розділі видання опубліковані Постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17 грудня 2013 року.

Зокрема, Постанова пленуму ВГСУ № 13 "Про внесення змін і доповнень до деяких постанов пленуму Вищого господарського суду України"; Постанова пленуму ВГСУ № 14 "Про деякі питання практики застосування...

Детальніше »
У ВГСУ розпочалася підготовка суддів місцевих господарських судів 18.02.2014

17 лютого 2014 року в приміщенні Вищого господарського суду України відповідно до програми Національної школи суддів України розпочалася підготовка суддів місцевих господарських судів Вінницької, Житомирської, Черкаської, Чернігівської, Київської областей та міста Києва, призначених на посаду судді вперше.

Програма триватиме до 28 лютого 2014 року. Під час підготовки лекції з питань господарської юрисдикції читатимуть судді ВГСУ, вчені та науковці.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

До уваги суддів та працівників апаратів господарських судів! 17.02.2014

На офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розміщено банер професійної юридичної мережі "Феміда".

Зареєструватися у вищезазначеній мережі, а також долучитися до вже існуючої групи "Господарські суди України", можна за наступною адресою http://femida.court.gov.ua

Професійна юридична мережа "Феміда" - віртуальний майданчик для неформального спілкування, який дозволяє кожному користувачеві в режимі on-line обмінюватися інформацією, обговорювати різноманітні теми в галузі юриспруденції, висловлювати свої думки, ідеї та правові позиції з питань, що є предметом професійних дискусій.

Соціальний веб-ресурс дозволяє вийти на новий рівень комунікації, надає ряд додаткових послуг, таких як персональна поштова скринька, безпечне збереження власних файлів (з використанням шифрування), доступ до системи відеоконференцзв'язку,...

Детальніше »
У приміщенні Вищого господарського суду України обирали найдостойніших для представлення України у Вашингтоні 17.02.2014

Протягом 14-16 лютого 2014 року традиційно у приміщенні Вищого господарського суду України проходив відбірковий національний раунд міжнародного студентського Конкурсу з міжнародного публічного права імені Філіпа Джессапа, який був започаткований в Гарвардській школі права ще у 1960 році.

Основною метою конкурсу є розвиток праворозуміння студентів у застосуванні норм міжнародного права, принципу верховенства права, обмін досвідом між правовими школами світу та зосередження уваги на гострих правових проблемах сучасності.

Щорічно в конкурсі змагаються більше 600 студентських команд із 90 країн світу. Змагання відбуваються у формі усних дебатів та письмових подань, імітуючи процедуру Міжнародного Суду ООН.

В цьогорічному національному відбірковому раунді взяли участь студентські команди з провідних вищих навчальних закладів України, зокрема, з:

- Київського університету права;

- Національного університету "Києво-Могилянська академія";

- Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, юридичний

Детальніше »
Виконуючий обов'язки Голови ВГСУ Артур Ємельянов взяв участь у зустрічі з делегацією Ради Європи 11.02.2014

10 лютого 2014 року у Верховному Суді України відбулася зустріч з делегацією Ради Європи на чолі з Комісаром РЄ з прав людини Нілсом Муйжніексом, у якій взяв участь виконуючий обов'язки Голови Вищого господарського суду України Артур Ємельянов.

Метою зустрічі стало ознайомлення з поточною ситуацією в Україні у сфері захисту прав людини.

У заході також взяли участь Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, Голова Вищого адміністративного суду України Ігор Темкіжев, Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Андрій Солодков, а також представник Генерального секретаря РЄ в Україні, керівник офісу РЄ в Україні Владімір Рістовскі.

Учасники зустрічі обговорили питання безпеки і незалежності суддів, реформування судової системи, дотримання основних положень Конвенції з прав людини.

Насамкінець представники делегації Ради Європи висловили сподівання на подальшу плідну і результативну співпрацю.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва...

Детальніше »
Вищий господарський суд України відкрив офіційні сторінки в соцмережах 10.02.2014

Відтепер останні новини Вищого господарського суду України миттєво публікуються в соціальній мережі "Facebook" за адресою: https://www.facebook.com/vgsu.arbitr.gov.ua, де кожен громадянин може ознайомитися з діяльністю Вищого господарського суду України та отримати необхідну корисну інформацію.

Переглянути телевізійні сюжети і телепрограми за участю керівництва та суддів ВГСУ можуть усі бажаючі, завітавши на офіційний канал ВГСУ на "Youtube" за адресою: http://www.youtube.com/channel/UC2yG7DsatnlHUkQf0i6zamw

Таким чином, Вищий господарський суд України дає можливість висловитися широкому загалу і пропонує аудиторії долучатися до обговорення актуальних питань на своїх офіційних сторінках в мережі Інтернет.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

У Вищому господарському суді України створено належні умови для реалізації прав учасників судового процесу брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції 08.02.2014

У Вищому господарському суді України створено всі умови, що забезпечують належну якість зображення та звуку під час проведення судового засідання в режимі відеоконференції. В учасника процесу, який знаходиться поза межами зали судового засідання де розглядається справа, є можливість спостерігати за його перебігом, ставити запитання, отримувати відповіді, реалізовувати інші процесуальні права та виконувати процесуальні обов'язки.

Стаціонарним комплектом відеоконференцзв'язку обладнано 5 залів судового засідання Вищого господарського суду України, що дає можливість одночасно проводити декілька судових засідань в режимі відеоконференції.

Використання систем відеоконференцзв'язку значно підвищує оперативність судового процесу, забезпечує доступ до участі у судовому засіданні тих учасників, які знаходяться далеко від місця його проведення.

Можливість участі у судовому засіданні дистанційно дозволяє учасникам процесу активно впливати на його хід за відсутності змоги прибути на слухання справи до приміщення відповідного суду.

Детальніше »