Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 16 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Судді ВГСУ взяли участь у національній презентації документу Венеціанської Комісії "Rule of Law Checklist" 27.06.2017

26 червня 2017 року відбулась національна презентація документу Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія) "Rule of Law Checklist" – "Мірило правовладдя" (далі – національна програма), затвердженого на 106 пленарній сесії Венеціанської комісії 11-12 березня 2016 року.  Захід відбувся в рамках програми реформування сектора юстиції "Нове правосуддя" Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що працює в Україні з жовтня 2016 року.

У заході взяли участь судді ВГСУ: Інна Алєєва, Борис Грек, Лілія Катеринчук, Володимир Коваленко, Ірина Кондратова, а також працівники апарату ВГСУ Ольга Левицька (секретар судового засідання), Ірина Андрієчко (помічник судді) та Інна Криштак (головний консультант першої судової палати). Захід також відвідала суддя Господарського суду міста Києва Оксана Марченко.

Для презентації національної програми в Україну приїхав Глава Венеціанської комісії Джанні Букіккіо, який зазначив, що метою цього документу є слугування інструментом оцінки стану верховенства права в окремій країні через оцінювання відповідних конституційних і законодавчих...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у VI Всеукраїнському форумі з публічного права 19.06.2017

16 червня 2017 року відбувся VI Всеукраїнський Форум з публічного права, організований Асоціацією адвокатів України. 

У заході взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, Голова наглядової Ради Асоціації адвокатів України Ольга Дмитрієва, народний депутат Верховної Ради України Руслан Сидорович, суддя Конституційного Суду України Михайло Гультай, член Вищої ради правосуддя Тетяна Малашенкова, суддя Вищого адміністративного суду України Наталія Блажівська, президент Спілки адвокатів України Олександр Дроздов, заступник бізнес-омбудсмена Ярослав Грегірчак, а також міжнародні експерти, науковці, представники органів державної влади.

Виступаючи з вітальною промовою, Богдан Львов наголосив на важливості професійної підготовки адвокатів, оскільки здійснення представництва інтересів у судах виключно адвокатами закріплене на рівні Конституції України. Крім того, постійне підвищення фахового рівня впливатиме як на кожного учасника судового процесу, так і слугуватиме запорукою позитивного вирішення спору. Разом з тим, зростатиме рівень правової...

Детальніше »
Судді ВГСУ взяли участь у V Міжнародному судово-правовому форумі 16.06.2017

14-15 червня 2017 року відбувся ювілейний V Міжнародний судово-правовий форум, традиційно організований тижневиком “Юридическая практика”.

У роботі Форуму взяли участь керівництво Адміністрації Президента України, Верховного і вищих спеціалізованих судів України, Ради суддів України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, судді, представники провідних юридичних фірм, адвокатського корпусу, прокуратури, відомі вчені, науковці та міжнародні експерти.

Вищий господарський суд України на Форумі представляли Голова ВГСУ Богдан Львов, судді першої судової палати Валерій Картере та Олексій Євсіков і  судді третьої судової палати Володимир Поліщук, Борис Поляков та Олександр Удовиченко.

Упродовж двох днів правники обговорювали перебіг і перспективи судової реформи та суміжних правових інститутів, новели процесуального законодавства, актуальні практики податкових, трудових і банківських спорів, кримінальну відповідальність, банкрутство, захист прав власності, міжнародний досвід щодо конституційної скарги,...

Детальніше »
У ВГСУ відбулася підготовка суддів місцевих господарських судів 16.06.2017

12-16 червня 2017 року у Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України (далі – НШСУ) відбулася підготовка суддів місцевих господарських судів.

Вітальною промовою захід відкрили Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та проректор з науково-дослідної роботи НШСУ Наталія Шукліна.

Під час навчальної програми суддівська аудиторія розглянула низку актуальних питань, зокрема, щодо застосування основних приписів земельного законодавства при розгляді справ господарськими судами, здійснення судового провадження під час розгляду справ у суді першої інстанції за приписами Господарського процесуального кодексу України, особливостей вирішення справ, пов’язаних із перевезенням вантажів залізничним транспортом, проблемних питань дисциплінарної відповідальності судді, застосування Європейської конвенції з прав людини та практики Європейського суду з прав людини в господарському судочинстві, проблемних питань щодо доказування в господарському судочинстві й формалізації електронних доказів у господарському процесі,...

Детальніше »
Судді ВГСУ взяли участь у семінарі, присвяченому реформуванню законодавства про банкрутство 15.06.2017

14-15 червня 2017 року за програмою Національної школи суддів України (далі – НШСУ) з метою підвищення рівня кваліфікації суддів господарських судів, які розглядають справи про банкрутство, відбувся семінар на тему: “Реформа законодавства про банкрутство: формування належної судової практики”, організований спільно з Центром комерційного права.

Метою заходу є обговорення проблемних питань, які виникають у ході розгляду справ про банкрутство з точки зору закону та практики.

Доповідачами й модераторами на заході виступили директор Центру комерційного права Валентина Данішевська, експерти та консультанти Центру, Директор Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України Юрій Моїсеєв, судді третьої судової палати ВГСУ, яка спеціалізується на розгляді спорів про банкрутство та пов'язаних з банкрутством, Володимир Поліщук та Олександр Удовиченко.

Зокрема, суддя ВГСУ Володимир Поліщук у ході семінару зосередив увагу на розгляді практичних аспектів та проблемних питань застосування законодавства про банкрутство,...

Детальніше »
До господарських судів призначено трьох суддів 15.06.2017

Указом Президента України від 12 червня 2017 року №156/2017 призначено у місцевих господарських судах на посади:

судді господарського суду Київської області - ЯНЮК Олену Сергіївну; 

суддів господарського суду міста Києва: ІВЧЕНКА Анатолія Миколайовича, ЩЕРБАКОВА Сергія Олександровича.

У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія 14.06.2017

13 червня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для групи студентів першого курсу Навчально-наукового Юридичного інституту Національного авіаційного університету.

Студенти відвідали музей історії господарських судів України, де  дізналися про  основні віхи історії становлення і розвитку господарських (арбітражних) судів України, починаючи із заснування першого комерційного суду в Одесі 1808 року і до наших днів, про діяльність головних державних арбітрів, голів Вищого господарського суду України, їх заступників, державних арбітрів та суддів у відставці.

Відвідувачі дізналися про діяльність апеляційних та місцевих  господарських судів, про надання працівниками судів благодійної допомоги учасникам АТО, військовим госпіталям, дитячим будинкам та школам-інтернатам тощо.

Молодь жваво спілкувалася з працівниками управління забезпечення роботи другої судової палати, інтересуючись основними напрямками, організацією та змістом роботи суду, практикою застосування чинного законодавства України.

Студенти  оглянули...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія 14.06.2017

9 червня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для учнів 10 класу (правовий профіль) Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Під час екскурсії учні відвідали музей історії господарських судів України, де дізналися про основні етапи становлення і розвитку господарського (арбітражного) судочинства, починаючи зі створення 21 листопада 1922 року арбітражних комісій і до сьогодення, ознайомилися з документально-речовими матеріалами, які розкривають роль у становленні господарського судочинства головних державних арбітрів Красноступа І.Я., Корчака І.І., Матвєєва Ю.Г. та голів Вищого    господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Львова Б.Ю., їх заступників та ветеранів – державних арбітрів і суддів у відставці.

Учні переглянули фотокопії архівних документів, які відображають діяльність господарських (арбітражних) судів України починаючи з 1942 року, стенди-горталки, фотоальбоми та копії публікацій про сьогодення господарських судів України,  оглянули експозиції,...

Детальніше »
Представники першої судової палати Вищого господарського суду України взяли участь у круглому столі на тему: "Перспективи удосконалення законодавства України у сфері захисту прав вкладників і кредиторів неплатоспроможних банків" 09.06.2017

08 червня 2017 року в Інституті законодавства Верховної Ради України  відбувся круглий стіл на тему: "Перспективи удосконалення законодавства України у сфері захисту прав вкладників і кредиторів неплатоспроможних банків" (далі – Круглий стіл), в якому взяли участь представники першої судової палати Вищого господарського суду України: суддя Тетяна Козир, головні спеціалісти відділу забезпечення роботи секретаря палати управління забезпечення роботи першої судової палати Костянтин Мірошниченко та Ігор Лебенчук.     

Учасниками засідання Круглого столу стали народні депутати Верховної Ради України, представники Адміністрації Президента України, Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Конституційного Суду України, Господарського суду міста Києва, Київського апеляційного адміністративного суду,  Окружного адміністративного суду міста Києва, Міжнародного Валютного Фонду та Світового банку, Інституту міжнародних відносин, дипломатичних представництв, банківських установ, громадських організацій.

Експерти обговорювали...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у IV Міжнародному форумі з інтелектуальної власності 07.06.2017

7 червня 2017 року відбувся ІV Міжнародний форум з інтелектуальної власності, організований тижневиком "Юридическая практика". 

У роботі заходу взяли участь судді господарських судів, науковці, практикуючі юристи, представники міжнародних організацій, бізнесу та експертного середовища. 

Голова ВГСУ Богдан Львов у своїй промові на першій панельній дискусії "Інтелектуальний" судоустрій", наголосив, що для розвитку вітчизняної економіки та залучення міжнародних інвестицій надзвичайно важливим є захист прав інтелектуальної власності, а тому створення Вищого суду з питань інтелектуальної власності є позитивною новацією. За словами очільника ВГСУ, наразі ведуться активні дискусії щодо компетенції майбутнього Суду, його функцій, структури тощо. Зокрема, ще остаточно не вирішено, чи це буде лише суд першої інстанції, чи він зможе також і переглядати судові рішення в апеляційному порядку. Проте вже домінує точка зору, що цей Суд має включати в себе і першу, і другу інстанції, адже це матиме низку переваг і не перевантажуватиме майбутню не чисельну судову...

Детальніше »