Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 2 липня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Керівництво ВГСУ взяло участь в урочистостях з нагоди відкриття оновленого приміщення Господарського суду Рівненської області 21.07.2017

21 липня 2017 року відбулося урочисте відкриття оновленого приміщення Господарського суду Рівненської області за адресою: вулиця Набережна, 26.

На захід завітали Голова ВГСУ Богдан Львов, заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк та член ВККС, голова Ради адвокатів Рівненської області Павло Луцюк.

В урочистостях також взяли участь Голова Рівненського апеляційного господарського суду Олег Мельник, Голова Апеляційного суду Рівненської області Олег Полюхович, очільники місцевих господарських судів, зокрема, Волинської, Житомирської і Хмельницької областей, судді Рівненського міського та районного судів.

До урочистостей долучилися і представники місцевої влади, зокрема, перший заступник голови Рівненської ОДА Юрій Приварський, секретар Рівненської міської ради Сергій Паладійчук, заступник прокурора Рівненської області Тарас Ільящук та заступник начальника УСБУ у Рівненській області Юрій Петруняк.

Приймав гостей в.о. голови Господарського суду Рівненської області Віталій...

Детальніше »
Суддя ВГСУ Лариса Рогач виступила спікером на юридичному практикумі “Матриця перегляду судових рішень в 2017 році”. 20.07.2017

20 липня 2017 року суддя, секретар пленуму ВГСУ Лариса Рогач виступила доповідачем-спікером на юридичному практикумі "Матриця перегляду судових рішень в 2017 році. Нові суди. Нові судді. Нові правила", організованому компанією “ЛІГА:ЗАКОН”.

В заході також взяли участь судді касаційних та апеляційних судів різних юрисдикцій, практикуючі адвокати та юристи підприємств.

У рамках панелі “Юридична суть і значення касаційного оскарження”   суддя-спікер ВГСУ Лариса Рогач підкреслила, що забезпечення ефективного судочинства перш за все покладається на суд. На думку доповідача, вітчизняне законодавство розраховане на законослухняну, добросовісну та правомірну поведінку сторін. У чинному процесуальному законодавстві закріплено, як правильно мають поводитися сторони в судовому засіданні, як належно і своєчасно мають подавати відповідні докази, інформувати суд чи іншу сторону про ті доводи і заперечення, які в них існують. Проте, на жаль, багато суддів на практиці мають безліч прикладів, коли сторона (юридичний представник) зловживають наявними процесуальними...

Детальніше »
У ВГСУ відбулося засідання пленуму Вищого господарського суду України 06.07.2017

6 липня 2017 року відбулося чергове засідання пленуму Вищого господарського суду України (далі – Пленум ВГСУ), у роботі якого взяли участь Голова ВГСУ Богдан Львов, Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, проректор з науково-дослідної роботи Національної школи суддів України Наталія Шукліна, судді ВГСУ, а також керівники місцевих та апеляційних господарських судів України.

Доповідаючи про підсумки роботи господарських судів України у першому півріччі 2017 року, Голова ВГСУ Богдан Львов зазначив, що господарські суди за звітний період здійснювали якісний розгляд справ з дотриманням процесуальних строків, забезпечуючи встановлення правової дисципліни між господарюючими суб'єктами. Він детально зупинився на статистичних показниках роботи системи господарських судів.

"Основні показники роботи господарських судів у І півріччі 2017 року свідчать про ефективність відправлення правосуддя господарськими судами із захисту порушених прав учасників господарських відносин та демонструють результативну...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за червень 2017 року 03.07.2017

У червні 2017 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 73 звернення і 5837 запитів на інформацію, зокрема:

- 73 письмові звернення стосовно надходження, реєстрації та розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 30 письмових запитів на інформацію та 439 онлайн запитів щодо розгляду касаційних скарг;

- 5368 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Привітання Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова з Днем Конституції України 27.06.2017

Шановні колеги!

 

Щиро вітаю Вас з загальнодержавним святом - Днем Конституції України!

Основний Закон закріпив абсолютну цінність людини, її життя та здоров'я, честі й достоїнства, недоторканності та безпеки. Водночас став надійним фундаментом для реальної та дієвої розбудови незалежної України, забезпечення національної злагоди, соціально-економічного та гуманітарного розвитку держави. 

Тож нехай це свято додає нам сил та впевненості для досягнення поставлених цілей, а дух законності прийде до серця кожного з нас та здійсняться сподівання на краще майбутнє нашої незалежної європейської України.

Від щирого серця бажаю Вам та Вашим родинам міцного здоров'я і матеріального благополуччя, миру та злагоди, успіхів і нових звершень на благо нашої держави. 

 

З повагою

Голова Вищого

господарського суду України                                                                   Богдан Львов

Судді ВГСУ взяли участь у національній презентації документу Венеціанської Комісії "Rule of Law Checklist" 27.06.2017

26 червня 2017 року відбулась національна презентація документу Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія) "Rule of Law Checklist" – "Мірило правовладдя" (далі – національна програма), затвердженого на 106 пленарній сесії Венеціанської комісії 11-12 березня 2016 року.  Захід відбувся в рамках програми реформування сектора юстиції "Нове правосуддя" Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що працює в Україні з жовтня 2016 року.

У заході взяли участь судді ВГСУ: Інна Алєєва, Борис Грек, Лілія Катеринчук, Володимир Коваленко, Ірина Кондратова, а також працівники апарату ВГСУ Ольга Левицька (секретар судового засідання), Ірина Андрієчко (помічник судді) та Інна Криштак (головний консультант першої судової палати). Захід також відвідала суддя Господарського суду міста Києва Оксана Марченко.

Для презентації національної програми в Україну приїхав Глава Венеціанської комісії Джанні Букіккіо, який зазначив, що метою цього документу є слугування інструментом оцінки стану верховенства права в окремій країні через оцінювання відповідних конституційних і законодавчих...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у VI Всеукраїнському форумі з публічного права 19.06.2017

16 червня 2017 року відбувся VI Всеукраїнський Форум з публічного права, організований Асоціацією адвокатів України. 

У заході взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, Голова наглядової Ради Асоціації адвокатів України Ольга Дмитрієва, народний депутат Верховної Ради України Руслан Сидорович, суддя Конституційного Суду України Михайло Гультай, член Вищої ради правосуддя Тетяна Малашенкова, суддя Вищого адміністративного суду України Наталія Блажівська, президент Спілки адвокатів України Олександр Дроздов, заступник бізнес-омбудсмена Ярослав Грегірчак, а також міжнародні експерти, науковці, представники органів державної влади.

Виступаючи з вітальною промовою, Богдан Львов наголосив на важливості професійної підготовки адвокатів, оскільки здійснення представництва інтересів у судах виключно адвокатами закріплене на рівні Конституції України. Крім того, постійне підвищення фахового рівня впливатиме як на кожного учасника судового процесу, так і слугуватиме запорукою позитивного вирішення спору. Разом з тим, зростатиме рівень правової...

Детальніше »
Судді ВГСУ взяли участь у V Міжнародному судово-правовому форумі 16.06.2017

14-15 червня 2017 року відбувся ювілейний V Міжнародний судово-правовий форум, традиційно організований тижневиком “Юридическая практика”.

У роботі Форуму взяли участь керівництво Адміністрації Президента України, Верховного і вищих спеціалізованих судів України, Ради суддів України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, судді, представники провідних юридичних фірм, адвокатського корпусу, прокуратури, відомі вчені, науковці та міжнародні експерти.

Вищий господарський суд України на Форумі представляли Голова ВГСУ Богдан Львов, судді першої судової палати Валерій Картере та Олексій Євсіков і  судді третьої судової палати Володимир Поліщук, Борис Поляков та Олександр Удовиченко.

Упродовж двох днів правники обговорювали перебіг і перспективи судової реформи та суміжних правових інститутів, новели процесуального законодавства, актуальні практики податкових, трудових і банківських спорів, кримінальну відповідальність, банкрутство, захист прав власності, міжнародний досвід щодо конституційної скарги,...

Детальніше »
У ВГСУ відбулася підготовка суддів місцевих господарських судів 16.06.2017

12-16 червня 2017 року у Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України (далі – НШСУ) відбулася підготовка суддів місцевих господарських судів.

Вітальною промовою захід відкрили Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та проректор з науково-дослідної роботи НШСУ Наталія Шукліна.

Під час навчальної програми суддівська аудиторія розглянула низку актуальних питань, зокрема, щодо застосування основних приписів земельного законодавства при розгляді справ господарськими судами, здійснення судового провадження під час розгляду справ у суді першої інстанції за приписами Господарського процесуального кодексу України, особливостей вирішення справ, пов’язаних із перевезенням вантажів залізничним транспортом, проблемних питань дисциплінарної відповідальності судді, застосування Європейської конвенції з прав людини та практики Європейського суду з прав людини в господарському судочинстві, проблемних питань щодо доказування в господарському судочинстві й формалізації електронних доказів у господарському процесі,...

Детальніше »
Судді ВГСУ взяли участь у семінарі, присвяченому реформуванню законодавства про банкрутство 15.06.2017

14-15 червня 2017 року за програмою Національної школи суддів України (далі – НШСУ) з метою підвищення рівня кваліфікації суддів господарських судів, які розглядають справи про банкрутство, відбувся семінар на тему: “Реформа законодавства про банкрутство: формування належної судової практики”, організований спільно з Центром комерційного права.

Метою заходу є обговорення проблемних питань, які виникають у ході розгляду справ про банкрутство з точки зору закону та практики.

Доповідачами й модераторами на заході виступили директор Центру комерційного права Валентина Данішевська, експерти та консультанти Центру, Директор Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України Юрій Моїсеєв, судді третьої судової палати ВГСУ, яка спеціалізується на розгляді спорів про банкрутство та пов'язаних з банкрутством, Володимир Поліщук та Олександр Удовиченко.

Зокрема, суддя ВГСУ Володимир Поліщук у ході семінару зосередив увагу на розгляді практичних аспектів та проблемних питань застосування законодавства про банкрутство,...

Детальніше »