Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 2 липня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Судді Вищого господарського суду України взяли участь в Семінарі з альтернативних методів врегулювання комерційних спорів 28.05.2014

20-22 травня 2014 року у місті Києві відбувся Семінар з альтернативних методів врегулювання комерційних спорів (далі - Семінар).

Семінар організовано Програмою розвитку комерційного права (CLDP) Міністерства торгівлі США, Посольством США в Україні у координації з Українським центром медіації при Києво-Могилянській Бізнес Школі.

У роботі Семінару взяли участь судді Вищого господарського суду України Бенедисюк І.М., Мачульський Г.М., Москаленко В.С. та Рогач Л.І.

Учасниками Семінару обговорювалися питання законодавства та зарубіжного досвіду, пов'язані з розробкою і застосуванням альтернативних методів врегулювання спорів в України, зокрема, необхідність розвитку медіації та арбітражу як альтернативних методів врегулювання спорів, методи та процедури переговорів і консультацій, які забезпечують взаємовигідні результати.

Рада суддів господарських судів України скликає Конференцію суддів господарських судів України 26.05.2014

26 травня 2014 року у Вищому господарському суді України відбулося засідання Ради суддів господарських судів України (далі - РСГСУ), на яке було запрошено Голову Державної судової адміністрації України Зеновія Холоднюка.

Заслухавши інформацію Голови РСГСУ Артура Ємельянова щодо скликання VI Конференції суддів господарських судів України (далі - Конференції), РСГСУ вирішила провести її 11 червня 2014 року, схваливши попередній перелік питань для розгляду на Конференції, а саме: щодо обрання делегатів на позачерговий ХІІ з'їзд суддів України (який заплановано на 19-20 червня 2014 року), формування нового складу РСГСУ, розгляд Порядку проведення конференції суддів господарських судів України.

За рішенням РСГСУ, головам судів необхідно на зборах суддів обрати делегатів на VI Конференцію суддів господарських судів України і в строк до 2 червня 2014 року направити відповідне рішення зборів. Також, головам місцевих та апеляційних господарських судів до 6 червня 2014 року направити РСГСУ рішення зборів суддів з пропозиціями щодо делегатів на позачерговий ХІІ з'їзд суддів...

Детальніше »
Керівництво Вищого господарського суду України та голови апеляційних і місцевих господарських судів обговорили подальші дії в частині зміцнення довіри до судової влади 26.05.2014

22 травня 2014 року у Вищому господарському суді України відбулася нарада голів апеляційних і місцевих господарських судів України під головуванням очільника Вищого господарського суду України Богдана Львова.

У заході також взяли участь народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя Леонід Ємець, перший заступник міністра юстиції України Інна Ємельянова, суддя Верховного Суду України, заступник секретаря судової палати в господарських справах Павло Колесник, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк і почесний гість - Голова ВГСУ 1991-2006 рр. Дмитро Притика.

Основною темою наради стало обговорення та вирішення проблемних питань, пов'язаних з функціонуванням системи господарських судів і координація подальших дій у частині зміцнення довіри до судової влади.

Відкриття заходу Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов розпочав із привітання голів апеляційних і місцевих господарських судів із призначенням на посади. За його словами, це свідчить...

Детальніше »
Розділ "Судова практика" доповнено новими інформаційними та оглядовими листами 26.05.2014

Розділ "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено новими інформаційними листами ВГСУ:

- від 16.05.2014 № 01-06/632/14 "Про рішення Європейського суду з прав людини, які набули статусу остаточних";

- від 20.05.2014 № 01-06/646/2014 "Про доповнення Інформаційного листа ВГСУ від 15.03.2011 № 01-06/249 "Про постанови ВСУ, прийняті за результатами перегляду судових рішень господарських судів" .

А також Оглядовим листом ВГСУ від 21.05.2014 № 01-06/662/2014 "Про деякі питання практики застосування господарськими судами законодавства про залізничні перевезення (за матеріалами справ, розглянутих у касаційному порядку ВГСУ)".

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Вищий господарський суд України оголошує конкурс 18.05.2014

В рамках Плану заходів з підготовки святкування 25-річчя утворення господарських (арбітражних) судів України, яке відбудеться в червні 2016 року, Вищий господарський суд України оголошує конкурс на кращу публікацію (науковий, аналітичний або публіцистичний матеріал) про систему господарських судів, господарське судочинство та інші питання, пов’язані з діяльністю господарських судів України.

Конкурс проводиться з метою підвищення інтересу юридичної спільноти до визначення та аналізу актуальних питань, що існують в господарському судочинстві, а також пошуку шляхів їх вирішення.

До участі у конкурсі запрошуються працівники судів, адвокати, юристи, аспіранти, ад’юнкти, пошукачі, студенти-магістри вищих юридичних навчальних закладів та представники ЗМІ тощо.

 

З умовами конкурсу можна ознайомитися тут.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

У Вищому господарському суді України відбувся семінар: "Корпоративні конфлікти: практика врегулювання та розгляду спорів" 16.05.2014

14 травня 2014 року на базі Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) Національна школа суддів України та Центр комерційного права провели семінар "Корпоративні конфлікти: практика врегулювання та розгляду спорів".

У заході взяли участь судді ВГСУ Валерій Картере, Лариса Іванова, Наталія Дунаєвська, Неоніла Мележик, Світлана Самусенко, судді апеляційних та місцевих господарських судів, члени Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, провідні юристи та науковці.

Від імені керівництва з вітальним словом до присутніх звернувся заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук, який зазначив про актуальність семінару, а також готовність Вищого господарського суду України для пропозицій по вдосконаленню практики розгляду корпоративних спорів і побажав слухачам плідної та конструктивної роботи.

Директор Центру комерційного права Валентина Данішевська у своєму виступі подякувала за сприяння у проведенні семінару керівництву Вищого господарського суду України, Національної школи суддів України, Національної комісії з цінних...

Детальніше »
Розділ "Судова практика" доповнено новим Інформаційним листом 16.05.2014

Розділ "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено новим Інформаційним листом ВГСУ від 15.05.2014 № 01-06/615/14.

У зв'язку з прийняттям Верховною Радою України Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" (далі - Закон), який набрав чинності 27.04.2014, Вищий господарський суд України вважає за необхідне звернути увагу на окремі положення Закону.

Із повним текстом документу можна ознайомитися тут

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Новий підхід Вищого господарського суду України до розподілу справ 15.05.2014

На виконання рішення зборів суддів Вищого господарського суду України від 13.05.2014 з 15 травня 2014 року визначення судді-доповідача здійснюється з урахуванням істотно зменшеної кількості видів спеціалізації без зайвої деталізації, що, за висновками спеціалістів з програмного забезпечення, унеможливлює, навіть теоретично, "керовану передачу" справи конкретному судді.

 

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Судді Вищого господарського суду України Бенедисюк І.М. та Москаленко В.С. взяли участь у засіданні Робочої групи щодо внесення змін до книги четвертої Цивільного кодексу України 15.05.2014

15 травня 2014 року за участю Державної служби інтелектуальної власності України, державного підприємства "Український інститут промислової власності" та Вищого господарського суду України відбулося засідання Робочої групи щодо внесення змін до книги четвертої Цивільного кодексу України.

У засіданні Робочої групи взяли участь судді Вищого господарського суду України Бенедисюк І.М. та Москаленко В.С.

Учасниками засідання Робочої групи активно обговорювалися можливі шляхи удосконалення законодавства та внесення змін до Цивільного кодексу України, спеціальних законів у сфері інтелектуальної власності, зокрема, у сфері промислової власності, авторського права та суміжних прав.

Зборами суддів Вищого господарського суду України затверджено склад судових палат, спеціалізацію суддів відповідних судових палат та персональний склад колегій суддів 13.05.2014

13 травня 2014 року під головуванням очільника Вищого господарського суду України Богдана Львова відбулися збори суддів.

Згідно з порядком денним зборами суддів Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) затверджено кількісний та персональний склад чотирьох судових палат ВГСУ. Зокрема, до першої судової палати ВГСУ ввійшли 26 суддів (секретар судової палати Лариса Іванова), до другої - 25 суддів (секретар - Тетяна Дроботова), до третьої - 16 суддів (секретар - Ірина Панова), до четвертої - 34 судді (секретар - Ігор Бенедисюк).

Крім того, зборами суддів ВГСУ затверджено персональний склад колегій суддів у складі судових палат ВГСУ, а також спеціалізацію суддів відповідних судових палат.

Зокрема, судді першої судової палати ВГСУ розглядатимуть справи зі спорів:

- що виникають при укладенні, зміні, розірванні, визнанні недійсними договорів та виконанні господарських зобов'язань та з інших підстав;

- з банківської діяльності та обігу цінних паперів;

- з корпоративних відносин.

Судді другої судової...

Детальніше »