Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 26 травня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
У Вищому господарському суді України призначено нових секретарів судових палат 18.12.2013

 У зв'язку з досягненням шістдесятип'ятирічного віку секретарями другої та третьої судових палат ВГСУ відповідно Євгеном Першиковим та Анастасією Заріцькою, рішенням зборів суддів ВГСУ строком на один рік призначено:

- суддю Кравчука Геннадія Анатолійовича - секретарем другої судової палати ВГСУ;

- суддю, секретаря Ради суддів господарських судів України Шевчук Світлану Ростиславівну - секретарем третьої судової палати ВГСУ.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

За підсумками засідання секції першої та другої судових палат Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України 16.12.2013

16 грудня 2013 року відбулося засідання секції першої та другої судових палат Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України (далі - Секція НКР), на якому суддями Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ), апеляційних та місцевих господарських судів спільно з науковцями, а також за участю профільних фахівців і галузевих спеціалістів обговорено окремі питання застосування законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Захід відбувся під головуванням секретаря другої судової палати ВГСУ, заслуженого юриста України Євгена Першикова, який, зокрема, повідомив присутнім, що відповідно до плану роботи Вищого господарського суду України на 2013 рік у другій судовій палаті вивчено та узагальнено судову практику застосування господарськими судами законодавства про охорону навколишнього природного середовища, за результатами чого суддею ВГСУ Григорієм Мачульським складено відповідну довідку.

В процесі узагальнення було виявлено низку питань, щодо яких існують різні правові підходи та погляди. У зв'язку з цим, на засіданні...

Детальніше »
УВАГА!АНОНС! Готується до друку "Вісник господарського судочинства" №6 16.12.2013

Напередодні новорічних та різдвяних свят готується до друку "Вісник господарського судочинства" № 6 за 2013 рік - офіційний друкований орган Вищого господарського суду України.

У цьому номері опубліковано Закон України від 19.09.2013 р. № 590-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору".

У постійному розділі журналу "Інформаційні та оглядові листи Вищого господарського суду України" розміщено наступні матеріали:

Інформаційний лист Вищого господарського суду України від 10.10.2013 № 01-06/1473/2013 "Про деякі питання співвідношення правових позицій, викладених в Інформаційних листах Вищого арбітражного суду України та Вищого господарського суду України і в постановах пленуму Вищого господарського суду України";

Інформаційний лист Вищого господарського суду України від 30.10.2013 № 01-06/1556/13 "Про рішення Європейського суду з прав людини, які набули статусу остаточних";

Інформаційний лист Вищого господарського суду України від 14.11.2013 № 01-06/1645/13 "Про...

Детальніше »
Привітання Голови Вищого господарського суду України Віктора Татькова з Днем працівників суду! 13.12.2013

Шановні колеги - судді та працівники апаратів судів!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята - Дня працівників суду.

Ефективна діяльність судової системи - це важливий фактор розвитку нашої країни на шляху творення громадянського суспільства, становлення України як демократичної правової держави.

На Вас покладено особливу відпові­дальність за зміцнення авторитету та довіри суспіль­ства до судової гілки влади, захист прав і свобод людини.

У цей святковий день зичу Вам здоров'я, невичерпної енергії, мужності, оптимізму, натхнення для нових звершень на ниві правосуддя!

Я глибоко переконаний, що Ви й надалі докладатимете максимум зусиль для зміцнення демократичних засад судочинства, віддано служитимете Закону, ідеалам Добра і Справедливості.

Нехай Вашу почесну працю завжди супроводжує успіх, а кожен день повниться плідним змістом і наближає нас до спільної мети - утвердження верховенства права в нашій державі!

Прийміть найщиріші побажання добра, великого людського...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України обговорили питання застосування Закону України "Про доступ до публічної інформації" 03.12.2013

У Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) в рамках навчальної програми Національної школи суддів України, організованої спільно з ВГСУ, відбулася лекція на тему: "Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації та інформації, що становить суспільний інтерес, відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Перший заступник Голови Державної служби з питань захисту персональних даних Лілія Олексюк зупинилася на основних положеннях Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Як зазначила лектор, вищезазначений закон - це необхідний атрибут будь-якого демократичного суспільства, а вільний доступ до інформації гарантуватиме прозорість роботи влади.

В своїй лекції вона також торкнулася проблемних аспектів, які виникають під час зберігання, використання і поширення інформації.

Крім того, Лілія Олексюк нагадала, що згідно з Законом України "Про внесення змін до деяких...

Детальніше »
Розділ "Судова практика" доповнено новим Інформаційним листом 03.12.2013

Розділ "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено новим Інформаційним листом від 09.12.2013 № 01-06/1772/2013 "Про Рішення КСУ від 28.11.2013 № 12-рп/2013 щодо офіційного тлумачення положень пункту 7 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір".

Зокрема, в зазначеному листі звертається увага господарських судів на те, що згідно з пунктом 7 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору звільняються лише державні органи і державні підприємства, установи та організації, які звернулися до суду із заявами щодо захисту прав та інтересів інших осіб у випадках, передбачених законодавством. На юридичних осіб приватного права, які створені згідно з частиною другою статті 47 Закону України "Про авторське право і суміжні права", зазначене положення Закону України "Про судовий збір" не поширюється.

Відділ міжнародно-правового співробітництва

 та зв'язків зі ЗМІ

 

Заступник Голови ВГСУ Артур Ємельянов взяв участь у "круглому столі" з обговорення спірних питань правозастосування окремих норм Цивільного кодексу України 03.12.2013

6 грудня 2013 року в приміщенні Верховного Суду України відбулося засідання "круглого столу" стосовно проблем обчислення у судовій практиці строку позовної давності у страховому зобов'язанні відповідно до положень статті 993 Цивільного кодексу України та проблем застосування статті 203 Цивільного кодексу України стосовно визнання недійсними правочинів, які підлягають державній реєстрації.

Відкрив захід заступник Голови Верховного Суду України - секретар Судової палати у цивільних справах Анатолій Ярема.

Від Вищого господарського суду України в роботі "круглого столу" взяв участь заступник Голови Артур Ємельянов, який озвучив правові позиції Вищого господарського суду України щодо проблемних питань, які обговорювалися.

В заході також взяли участь судді Судових палат у цивільних і господарських справах Верховного Суду України, представники Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, члени Науково-консультативної ради при Верховному Суді України та науковці.

 

Відділ...

Детальніше »
Внесено зміни до Інструкції з діловодства в господарських судах 03.12.2013

З метою вдосконалення діловодства в господарських судах Державна судова адміністрація України (далі - ДСАУ) змінила порядок передавання документів і справ до електронного архіву. Зміни до Інструкції з діловодства в господарських судах України внесені наказом ДСАУ від 29.11.2013 за № 161.

Відтепер інформація направляється до електронного архіву суду підрозділом апарату суду, який відповідає за інформаційно-технічне забезпечення роботи суду, один раз на рік у лютому місяці, наступному за звітним.

Зміни до Інструкції було погоджено з Вищим господарським судом України (лист від 20 листопада 2013 року № 01-17/1301/1668/13).

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

 

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за листопад 2013 року 02.12.2013

У листопаді 2013 року до Вищого господарського суду України надійшло 52 звернення і 3316 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

- 52 письмових звернення стосовно дій суддів господарських судів, розгляду справ, визначення територіальної підсудності справи, надання копій матеріалів конкретних справ тощо;

- 2 письмових запита на інформацію стосовно розгляду касаційних скарг;

- 3314 усних запита стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та інших нормативно-правових актів.

 

У ВГСУ обговорили актуальні питання щодо роботи з Єдиним держреєстром судових рішень та заслухали лекцію з антикорупційного законодавства 29.11.2013

25 листопада 2013 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) Національна школа суддів України спільно з ВГСУ провела підготовку працівників апарату суду з організації роботи з Єдиним державним реєстром судових рішень (далі - ЄДРСР).

Керівник проекту відділу розробки програмного забезпечення ДП "Інформаційні судові системи" Ольга Корнієнко у своїй лекції детально зупинилася на основних моментах при роботі з ЄДРСР.

Зокрема, вона розповіла про проблемні питання, які виникають під час внесення електронних копій судових рішень до автоматизованої системи документообігу суду та їх надсилання технічному адміністратору ЄДРСР.

За словами Ольги Корнієнко, найчастіше у користувачів виникає дуже багато запитань при роботі з текстовим редактором. Його недосконалість пояснюється тим, що він реалізований на застарілих технічних засобах і це призводить до помилок, які заважають зберегти документ, видозмінюючи зовнішній вигляд. У зв'язку з чим, в найближчі 2 місяці спеціалісти ДП "Інформаційні судові системи" проведуть тестування нової версії...

Детальніше »