Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 16 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
У Вищому господарському суді України відбувся семінар: "Корпоративні конфлікти: практика врегулювання та розгляду спорів" 16.05.2014

14 травня 2014 року на базі Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) Національна школа суддів України та Центр комерційного права провели семінар "Корпоративні конфлікти: практика врегулювання та розгляду спорів".

У заході взяли участь судді ВГСУ Валерій Картере, Лариса Іванова, Наталія Дунаєвська, Неоніла Мележик, Світлана Самусенко, судді апеляційних та місцевих господарських судів, члени Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, провідні юристи та науковці.

Від імені керівництва з вітальним словом до присутніх звернувся заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук, який зазначив про актуальність семінару, а також готовність Вищого господарського суду України для пропозицій по вдосконаленню практики розгляду корпоративних спорів і побажав слухачам плідної та конструктивної роботи.

Директор Центру комерційного права Валентина Данішевська у своєму виступі подякувала за сприяння у проведенні семінару керівництву Вищого господарського суду України, Національної школи суддів України, Національної комісії з цінних...

Детальніше »
Розділ "Судова практика" доповнено новим Інформаційним листом 16.05.2014

Розділ "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено новим Інформаційним листом ВГСУ від 15.05.2014 № 01-06/615/14.

У зв'язку з прийняттям Верховною Радою України Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" (далі - Закон), який набрав чинності 27.04.2014, Вищий господарський суд України вважає за необхідне звернути увагу на окремі положення Закону.

Із повним текстом документу можна ознайомитися тут

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Новий підхід Вищого господарського суду України до розподілу справ 15.05.2014

На виконання рішення зборів суддів Вищого господарського суду України від 13.05.2014 з 15 травня 2014 року визначення судді-доповідача здійснюється з урахуванням істотно зменшеної кількості видів спеціалізації без зайвої деталізації, що, за висновками спеціалістів з програмного забезпечення, унеможливлює, навіть теоретично, "керовану передачу" справи конкретному судді.

 

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Судді Вищого господарського суду України Бенедисюк І.М. та Москаленко В.С. взяли участь у засіданні Робочої групи щодо внесення змін до книги четвертої Цивільного кодексу України 15.05.2014

15 травня 2014 року за участю Державної служби інтелектуальної власності України, державного підприємства "Український інститут промислової власності" та Вищого господарського суду України відбулося засідання Робочої групи щодо внесення змін до книги четвертої Цивільного кодексу України.

У засіданні Робочої групи взяли участь судді Вищого господарського суду України Бенедисюк І.М. та Москаленко В.С.

Учасниками засідання Робочої групи активно обговорювалися можливі шляхи удосконалення законодавства та внесення змін до Цивільного кодексу України, спеціальних законів у сфері інтелектуальної власності, зокрема, у сфері промислової власності, авторського права та суміжних прав.

Зборами суддів Вищого господарського суду України затверджено склад судових палат, спеціалізацію суддів відповідних судових палат та персональний склад колегій суддів 13.05.2014

13 травня 2014 року під головуванням очільника Вищого господарського суду України Богдана Львова відбулися збори суддів.

Згідно з порядком денним зборами суддів Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) затверджено кількісний та персональний склад чотирьох судових палат ВГСУ. Зокрема, до першої судової палати ВГСУ ввійшли 26 суддів (секретар судової палати Лариса Іванова), до другої - 25 суддів (секретар - Тетяна Дроботова), до третьої - 16 суддів (секретар - Ірина Панова), до четвертої - 34 судді (секретар - Ігор Бенедисюк).

Крім того, зборами суддів ВГСУ затверджено персональний склад колегій суддів у складі судових палат ВГСУ, а також спеціалізацію суддів відповідних судових палат.

Зокрема, судді першої судової палати ВГСУ розглядатимуть справи зі спорів:

- що виникають при укладенні, зміні, розірванні, визнанні недійсними договорів та виконанні господарських зобов'язань та з інших підстав;

- з банківської діяльності та обігу цінних паперів;

- з корпоративних відносин.

Судді другої судової...

Детальніше »
Вищий господарський суд України повідомляє: 05.05.2014

Указом виконуючого обов'язки Президента України, Голови Верховної Ради України "Про переведення суддів" від 23.04.2014 № 430/2014 переведено, у межах п'ятирічного строку, суддів:

господарського суду Автономної Республіки Крим Ейвазову Аіду Рафіківну на роботу на посаді судді господарського суду Київської області;

господарського суду Автономної Республіки Крим Шаратова Юрія Анатолійовича на роботу на посаді судді господарського суду Одеської області.

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за квітень 2014 року 05.05.2014

У квітні 2014 року до Вищого господарського суду України надійшло 37 звернень і 4272 запита на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

 - 37 письмових звернень стосовно дій суддів господарських судів, автоматичного розподілу справ, розгляду справ, надання копій судових рішень тощо;

 - 6 письмових запитів на інформацію стосовно надання інформації про надходження та реєстрацію касаційних скарг, результат їх розгляду;

 - 4266 усних запита стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України,інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та інших нормативно-правових актів.

Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов взяв участь у "круглому столі" на тему: "Відновлення довіри до судової системи України: План дій" 28.04.2014

24 квітня 2014 року відбувся "круглий стіл" на тему: "Відновлення довіри до судової системи України: План дій", організований Верховним Судом України спільно з проектом ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні".

У заході взяли участь Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, Міністр юстиції України Павло Петренко, Голова Вищого спеціалізованого суду України Борис Гулько, Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та суддя Вищого господарського суду України Володимир Погребняк, в.о. Голови Вищого адміністративного суду України Катерина Леонтович, голова підкомітету з питань цивільного, господарського та адміністративного судочинства Комітету Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя Леонід Ємець, Перший радник, керівник відділу "Економічна співпраця, соціальний та регіональний розвиток" Представництва ЄС в Україні Хосе Роман Леон Лора, Спеціальний представник Генерального секретаря Ради Європи Джероен Шоккенброк, головний експерт проекту Віргіліус Валанчіус, представники міжнародних і громадських організацій.

Детальніше »
Секретар четвертої судової палати Вищого господарського суду України Бенедисюк І.М. взяв участь у Загальних зборах Української асоціації власників торговельних марок 25.04.2014

24 квітня 2014 року за участю Державної служби інтелектуальної власності України, державного підприємства "Український інститут промислової власності" та Вищого господарського суду України відбулися Загальні збори Української асоціації власників торговельних марок, на яких, зокрема, обговорювалися питання функціонування та напрямків діяльності названої Асоціації.

У засіданні Загальних зборів взяв участь секретар четвертої судової палати Вищого господарського суду України Бенедисюк І.М.

Під час вітального виступу Ігор Бенедисюк поінформував учасників Загальних зборів про основні напрямки роботи Вищого господарського суду України щодо підвищення захисту прав інтелектуальної власності в умовах відновлення довіри до судової влади в Україні.

Крім того, І.Бенедисюк висловив сподівання на подальшу тісну співпрацю Державної служби інтелектуальної власності України, Української асоціації власників торговельних марок та Вищого господарського суду України з питань захисту прав інтелектуальної власності та покращення інвестиційної...

Детальніше »
Судді Вищого господарського суду України взяли участь в роботі "круглого столу" на тему: "Робота банківського сектору в Україні: нові виклики" 24.04.2014

24 квітня 2014 року відбувся "круглий стіл" на тему: "Робота банківського сектору в Україні: нові виклики", генеральним медіапартнером якого виступила редакція газети "Юридическая практика". Співорганізаторами заходу стала Незалежна асоціація банків України за підтримки Торгово-промислової палати України та проекту FinMaidan.

В роботі "круглого столу" взяли участь суддя Верховного Суду України Валентина Симоненко, судді Вищого господарського суду України Олександр Кот та Володимир Поліщук, суддя Вищого адміністративного суду України Антон Лосєв, представники бізнес-асоціацій, керівники та юрисконсульти провідних вітчизняних банків.

Відкрив захід шеф-редактор газети "Юридическая практика" Рустам Колесник.

Від Вищого господарського суду України з вітальним словом до присутніх звернувся суддя Вищого господарського суду України Олександр Кот, який побажав усім плідної роботи та наголосив, що сьогодні перед банківською системою стоять дійсно серйозні виклики. На переконання Олександра Кота, подібні фахові зібрання є дуже своєчасними і сприятимуть виробленню ефективних...

Детальніше »