Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 30 червня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
VІ конференція суддів господарських судів України сформувала новий склад Ради суддів господарських судів України, визначилася з делегатами на XII позачерговий з'їзд суддів України та кандидатурами до Ради суддів України 11.06.2014

11 червня 2014 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) під головуванням судді ВГСУ, члена Ради суддів господарських судів України (далі - РСГСУ) Олександра Удовиченка відбулася VІ конференція суддів господарських судів України (далі - Конференція).

В роботі Конференції взяли участь Голова ВГСУ Богдан Львов, заступники Голови ВГСУ Геннадій Кравчук і Сергій Могил, та заступник Голови Державної судової адміністрації України Віталій Положишник.

Зі вступним словом до присутніх звернувся Голова ВГСУ Богдан Львов, який запропонував внести на розгляд Конференції питання про створення постійно діючої робочої групи з питань судоустрою, яка від імені господарської юрисдикції напрацьовуватиме пропозиції щодо подальшого реформування судової влади України. Делегати підтримали пропозицію Голови ВГСУ та включили до складу робочої групи суддів ВГСУ - Ніну Кочерову, Ларису Рогач та Віктора Москаленка (за згодою).

На початку своєї роботи Конференція затвердила Порядок проведення конференції суддів господарських судів України, який був...

Детальніше »
Розділ "Судова практика" доповнено новим Інформаційним листом 11.06.2014

Розділ "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено новим Інформаційним листом ВГСУ від 05.06.2014 № 01-06/745/2014 "Про деякі питання практики застосування у судовій практиці Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України".

Із повним текстом документу можна ознайомитися тут

 

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Суддя Вищого господарського суду України Москаленко В.С. взяв участь у роботі круглого столу на тему: "Практика призначення та проведення судової експертизи у сфері промислової власності" 11.06.2014

03 червня 2014 року за участю Державної служби інтелектуальної власності України, державного підприємства "Український інститут промислової власності", суддів різних юрисдикцій, патентних повірених відбувся круглий стіл на тему: "Практика призначення та проведення судової експертизи у сфері промислової власності" (далі - Круглий стіл).

У роботі Круглого столу взяв участь суддя Вищого господарського суду України Москаленко В.С.

Учасниками Круглого столу обговорювалися актуальні питання, пов'язані з призначенням та проведенням судових експертиз у сфері промислової власності, зокрема, щодо доцільності обов'язкового призначення судових експертиз у розгляді справ, пов'язаних із захистом прав інтелектуальної власності; особливості експертного дослідження тощо.

Крім того, представниками судової гілки висловлена думка про те, що для посилення якості захисту прав у сфері інтелектуальної власності необхідно визначення спеціалізації суддів та підвищення кваліфікації суддів у Національній школі суддів України.

У Вищому господарському суді України завершилася підготовка суддів апеляційних господарських судів 06.06.2014

6 червня 2014 року у Вищому господарському суді України завершилася підготовка суддів апеляційних господарських судів за програмою Національної школи суддів України.

У проведенні підготовки взяли участь судді Вищого господарського суду України та провідні науковці.

Зокрема, перед слухачами виступили наступні доповідачі:

Суддя, секретар другої судової палати ВГСУ, заслужений юрист України, к.ю.н. Тетяна Дроботова з лекцією "Право апеляційного оскарження, порядок та межі перегляду справи в апеляційній інстанції. Аналіз причин скасування та зміни судових рішень у сфері господарського судочинства в касаційному порядку".

Суддя, секретар четвертої судової палати ВГСУ, заслужений юрист України Ігор Бенедисюк з лекцією "Особливості розгляду спорів, пов'язаних із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності в мережі Інтернет".

Суддя ВГСУ, секретар Ради суддів України, заслужений юрист України Тетяна Козир з лекцією "Морально-етичні стандарти поведінки судді".

Суддя ВГСУ, д.ю.н., професор Борис Поляков...

Детальніше »
Привітання Голови Вищого господарського суду України з нагоди 23-ї річниці з дня утворення системи господарських судів 03.06.2014

Шановні колеги-судді та працівники апаратів господарських судів України!

 

Щиро вітаю Вас з нагоди 23-ї річниці з дня утворення системи господарських судів України!

Економічні перетворення, розбудова ринкової економіки вимагали кардинального реформування органів арбітражу, а тому виникла потреба у створенні системи господарських судів.

Пройдені нами двадцять три роки наполегливої праці засвідчують, що судовий захист прав та інтересів учасників господарських відносин завжди буде пріоритетним та необхідним для зміцнення національної економіки та правової держави.

Переконаний, що професіоналізм суддів і працівників апаратів господарських судів, їх виваженість і відповідальність завжди стоятимуть на сторожі Закону та будуть свідченням відданості професії.

В цей день щиро зичу Вам здоров'я, добробуту, безмежного щастя, життєвої наснаги та нових здобутків в ім'я процвітання України!

 

З повагою

Голова Вищого господарського суду України  

Детальніше »
До уваги учасників судового процесу! 03.06.2014

Нагадуємо, що починаючи з 27.03.2014 року поштові відправлення, які надсилаються з материкової частини України, не приймаються поштою Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і повертаються у зворотному напрямку.

За даних обставин УДППЗ «Укрпошта» тимчасово призупинила приймання та доставку кореспонденції Вищого господарського суду України адресатам - судам та учасникам судового процесу, які знаходяться на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.

У зв'язку з цим просимо уважно стежити за повідомленнями на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України (vgsu.arbitr.gov.ua) щодо призначення дати та часу судових засідань.

Про дату та час судових засідань можна дізнатися також з відповідних ухвал Вищого господарського суду України, що розміщуються в Єдиному державному реєстрі судових рішень у порядку, визначеному Законом України "Про доступ до судових рішень". До Реєстру вносяться також постанови Вищого господарського суду України. Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України розпочалася підготовка суддів апеляційних господарських судів 02.06.2014

2 червня 2014 року у Вищому господарському суді України відповідно до програми Національної школи суддів України розпочалася підготовка суддів апеляційних господарських судів.

Відкривали захід Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов і проректор з науково-дослідної роботи Національної школи суддів України Наталія Шукліна.

У своєму вітальному слові Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов зазначив про вагомий внесок Національної школи суддів України в підготовку висококваліфікованих кадрів для судової системи.

Звертаючись до колег, він також наголосив про важливу роль кожного судді у формуванні рівня довіри до всієї системи господарських судів України.

На завершення Богдан Львов побажав усім плідної та конструктивної роботи.

Програма підготовки суддів апеляційних господарських судів триватиме до 6 червня 2014 року.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Голова ВГСУ Львов Б.Ю. і судді ВГСУ Бенедисюк І.М. та Москаленко В.С. взяли участь в Конференції, присвяченій відкриттю проекту технічної допомоги ЄС Twinning "Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" 02.06.2014

29 травня 2014 року за участю Державної служби інтелектуальної власності України та державного підприємства "Український інститут промислової власності" відбулася урочиста Конференція, присвячена відкриттю проекту технічної допомоги Європейського Союзу Twinning "Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" (далі - Проект).

У роботі названої Конференції взяли участь Голова Вищого господарського суду України Львов Б.Ю. і судді Вищого господарського суду України Бенедисюк І.М. та Москаленко В.С.

Учасникам Конференції повідомлено, що Координаторами Проекту визначено консорціум Іспанського відомства з питань патентів та торговельних марок та відомства Данії з питань патентів та торговельних марок та основною метою є проведення аналізу деяких законодавчих актів України у сфері інтелектуальної власності щодо його відповідності законодавству Європейського Союзу, тренінгів та низки навчальних програм, зокрема, для суддів господарських, адміністративних та загальних судів, які розглядають справи з питань інтелектуальної...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за травень 2014 року 02.06.2014

У травні 2014 року до Вищого господарського суду України надійшло 87 звернень і 5009 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

- 87 письмових звернень стосовно дій суддів господарських судів, автоматичного розподілу справ, розгляду справ, надання копій судових рішень, про надходження та реєстрацію касаційних скарг тощо;

- 7 письмових запитів на інформацію стосовно розгляду конкретних справ, а також щодо офіційного електронного поштового ресурсу Вищого господарського суду України;

- 5002 усних запита стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та інших нормативно-правових актів.

Обрано делегатів на VI конференцію суддів господарських судів України та позачерговий XII з'їзд суддів України 28.05.2014

28 травня 2014 року на зборах суддів Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) обрано делегатів від ВГСУ на VI конференцію суддів господарських судів України: суддів першої судової палати ВГСУ Аллу Демидову, Валерія Картере, Ніну Кочерову, суддю другої судової палати ВГСУ Ларису Рогач, суддів третьої судової палати ВГСУ Володимира Погребняка і Олександра Удовиченка.

Крім того, збори суддів ВГСУ обрали делегатів на позачерговий XII з'їзд суддів України: суддю першої судової палати ВГСУ Неонілу Мележик, суддів другої судової палати ВГСУ Наталію Волковицьку і Анатолія Полянського, суддю третьої судової палати ВГСУ Володимира Коваленка та суддю четвертої судової палати ВГСУ Миколу Черкащенка.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ