Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 30 червня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Розділ "Публікації у ЗМІ" доповнено новими матеріалами 25.06.2014

Розділ "Публікації у ЗМІ" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено новими матеріалами. Зокрема, інтерв'ю Голови ВГСУ Богдана Львова спеціалізованим юридичним виданням, а також репортажем із ВГСУ за результатами зустрічі керівництва із журналістами.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

ПОВІДОМЛЕННЯ 24.06.2014

Суддя Вищого господарського суду України Ємельянов А.С. спростував інформацію про намір участі у антитерористичній операції на сході України, яка днями з'явились у деяких ЗМІ, а також додатково зазначив, що його особиста позиція полягає у необхідності пошуку шляхів для мирного вирішення конфлікту.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Секретар четвертої судової палати ВГСУ Ігор Бенедисюк взяв участь у роботі "круглого столу" на тему: "Основні напрямки діяльності органів державної влади України щодо захисту прав інтелектуальної власності" 23.06.2014

23 червня 2014 року Державною службою інтелектуальної власності України спільно з Українським альянсом по боротьбі з підробками та піратством в межах просвітницької кампанії "Дні боротьби з підробками та піратством в Україні" проведено "круглий стіл" на тему: "Основні напрямки діяльності органів державної влади України щодо захисту прав інтелектуальної власності".

У роботі "круглого столу" взяв участь секретар четвертої судової палати Вищого господарського суду України Ігор Бенедисюк, який виступив з доповіддю на тему: "Спеціалізація суддів - запорука успішного захисту прав інтелектуальної власності".

Учасниками "круглого столу" обговорювалися актуальні питання боротьби з контрафактною і підробленою продукцією; практичні рекомендації, які зможуть допомогти у боротьбі з розповсюдженням підроблених товарів тощо.

Обрано членів Ради суддів України від Вищого господарського суду України, апеляційних та місцевих господарських судів 23.06.2014

На XІІ позачерговому з'їзді суддів України, що проходив 19-20 червня 2014 року, обрано новий склад Ради суддів України (далі - РСУ).

Зокрема, від Вищого господарського суду України обрано суддю четвертої судової палати ВГСУ Миколу Черкащенка.

Від апеляційних та місцевих господарських судів:

- Олександра Демешина (суддю господарського суду Одеської області);

- Оксану Марченко (суддю господарського суду міста Києва);

- Миколу Синчука (суддю господарського суду Львівської області);

- Михайла Новікова (суддю Київського апеляційного господарського суду).

Крім того, 20 червня 2014 року на своєму першому засіданні члени РСУ обрали головою РСУ Валентину Сімоненко та секретарем РСУ Анатолія Марцинкевича.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

У Вищому господарському суді України завершилася підготовка суддів місцевих господарських судів 23.06.2014

20 червня 2014 року у Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України (далі - НШСУ) завершилася підготовка суддів місцевих господарських судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської і Чернігівської областей та міста Києва, обраних на посаду судді безстроково.

У проведенні підготовки взяли участь керівництво та судді Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) і провідні науковці.

Зокрема, Голова ВГСУ Богдан Львов розповів про практику розгляду господарськими судами України справ у спорах, пов'язаних із захистом прав інтелектуальної власності, а також зупинився на основах конкурентного законодавства та недобросовісної конкуренції.

Крім того, перед слухачами виступили наступні доповідачі:

- Ігор Бенедисюк (суддя ВГСУ, секретар четвертої судової палати, заслужений юрист України) з лекцією на тему: "Особливості розгляду спорів, пов'язаних із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності в мережі Інтернет";

- Борис Поляков (суддя ВГСУ, д.ю.н., професор) з лекціями на...

Детальніше »
До відома відвідувачів офіційного веб-сайту Вищого господарського суду України 20.06.2014

Повідомляємо, що Вищим господарським судом України систематично проводяться тематичні "круглі столи", науково-практичні конференції та інші заходи, спрямовані виключно на надання методичної допомоги судам нижчого рівня з метою однакового застосування норм Конституції та законів України у судовій практиці на основі її узагальнення та аналізу судової статистики, а також рекомендаційних роз'яснень з питань застосування законодавства щодо вирішення справ відповідної судової юрисдикції.

Разом з тим інформуємо, що Вищий господарський суд України не проводить жодних заходів на платній основі.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

У Вищому господарському суді України відбувся "круглий стіл" з питань особливостей розгляду справ про банкрутство 19.06.2014

18 червня 2014 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) відбулося засідання "круглого столу" з питань особливостей розгляду справ про банкрутство.

Відкриваючи захід, Голова ВГСУ Богдан Львов наголосив на важливості питань, винесених на розгляд "круглого столу", як для економіки України та її інвестиційної привабливості, так і для всієї судової системи в цілому. Він також висловив сподівання, що в низці заходів, присвячених проблемам відновлення платоспроможності боржника та процедурам банкрутства, буде розроблена єдина концепція розгляду даної категорії справ. Богдан Львов побажав учасникам активної роботи та плідних дискусій.

В свою чергу, заступник Голови ВГСУ Сергій Могил зазначив, що найближчим часом буде представлений проект постанови Пленуму ВГСУ з питань банкрутства і винесений на обговорення суддівського корпусу. Крім того, він поінформував учасників, що ВГСУ проводиться системна робота з виявлення та усунення випадків неоднакового застосування законодавства у судовій практиці. Сергій Могил також підкреслив, що чинний Закон...

Детальніше »
Анонс "Вісника господарського судочинства" № 3 18.06.2014

Готується до друку "Вісник господарського судочинства" № 3 за 2014 рік - офіційний друкований орган Вищого господарського суду України.

У цьому номері опубліковано Закон України від 17.04.2014 № 1226-VII "Про внесення зміни до статті 35 Господарського процесуального кодексу України щодо підстав звільнення від доказування"; Закон України від 15.04.2014 № 1212-VII "Про внесення змін до статті 19 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" щодо особливостей державної реєстрації прав власності на об'єкти нерухомого майна, закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 року".

У постійному розділі журналу "Інформаційні та оглядові листи Вищого господарського суду України" розміщено наступні матеріали:

Інформаційний лист Вищого господарського суду України від 15.05.2014 № 01-06/615/14 "Про Закон України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України";

Інформаційний лист Вищого господарського суду України від 16.05.2014 № 01-06/632/14 "Про рішення...

Детальніше »
13 червня 2014 року Вищим господарським судом України та Одеським апеляційним господарським судом проведено "круглий стіл" на тему: "Вирішення спорів, що виникають з перевезення вантажів залізницею" на базі Одеського апеляційного господарського суду 16.06.2014

Ініціатором проведення "круглого столу" виступило керівництво Одеського апеляційного господарського суду.

Актуальність такого заходу пов'язана з тим, що чинне нормативне регулювання відповідних правовідносин характеризується рядом внутрішніх протиріч, що відображається на правозастосовчій діяльності.

Засідання "круглого столу" відкрили заступник Голови Вищого господарського суду України Геннадій Кравчук та голова Одеського апеляційного господарського суду Наталія Морщагіна.

Звертаючись до учасників "круглого столу" з вступним словом, Н.Морщагіна наголосила на тому, що формат заходу орієнтовано на вільний обмін думками із залученням до спілкування суддів Вищого господарського суду України, місцевих господарських судів Одеської, Миколаївської та Херсонської областей, Одеського апеляційного господарського суду, науковців, членів адвокатських об'єднань, а також суб'єктів господарювання, що має сприяти виявленню та обговоренню найбільш "наболілих" тем, визначенню "слабких місць", які хвилюють як професійних суддів, так і безпосередньо...

Детальніше »
Розділ "Судова практика" доповнено новим оглядовим листом 16.06.2014

Розділ "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено новим оглядовим листом ВГСУ від 12.06.2014 № 01-06/770/2014 "Про деякі питання практики застосування господарськими судами законодавства про інформацію (за матеріалами справ, розглянутих у касаційному порядку ВГСУ)".

Із повним текстом документу можна ознайомитися тут

 

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ