Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 30 червня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
За підсумками пленуму Вищого господарського суду України 11.07.2014

10 липня 2014 року вперше під керівництвом Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова відбулося чергове засідання пленуму Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ), на яке було запрошено керівництво місцевих та апеляційних господарських судів України.

В роботі пленуму ВГСУ також взяли участь поважні гості: Анатолій Ємець - в.о. секретаря Судової палати у господарських справах Верховного Суду України, Олександр Нечитайло - Голова Вищого адміністративного суду України, Борис Гулько - Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Зеновій Холоднюк - Голова Державної судової адміністрації України, Валентина Сімоненко - Голова Ради суддів України, Олег Бачун - заступник Генерального прокурора - начальник Головного управління представництва та організації участі у кримінальному провадженні в суді та Микола Оніщук - Ректор Національної школи суддів України.

Першим питанням порядку денного пленуму ВГСУ присутні розглянули та обговорили подання Голови ВГСУ про звільнення з посади секретаря пленуму...

Детальніше »
Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов взяв участь у роботі "круглого столу" на тему: "Вплив реформи судової влади України на забезпечення єдності судової практики" 04.07.2014

4 липня 2014 року Верховний Суд України спільно з проектом Ради Європи "Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні" провели круглий стіл "Вплив реформи судової влади України на забезпечення єдності судової практики", у якому взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, представники аналітичних центрів України, міжнародних організацій і громадських ініціатив, провідні науковці-правники.

З вітальним словом до учасників заходу звернулися Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, народний депутат України, Секретар Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Наталія Агафонова, керівник Головного управління з питань судоустрою і правової політики Адміністрації Президента України Олександр Волков, керівник проекту Ради Європи "Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади України" Андрій Кавакін.

Мета зустрічі - це актуалізація значення аспекту єдності судової практики при проведенні реформи судової влади...

Детальніше »
Обрано Секретаря Ради суддів господарських судів України 03.07.2014

03 липня 2014 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) відбулося перше робоче засідання Ради суддів господарських судів України (далі - РСГСУ) в новому складі, на яке були запрошені Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, член Ради суддів України Микола Черкащенко та представники ЗМІ.

Члени РСГСУ заслухали інформацію Голови РСГСУ Олександра Удовиченка про роботу РСГСУ у І півріччі 2014 року та внесли корективи до плану роботи РСГСУ на ІІ півріччя 2014 року.

Також Голова РСГСУ поінформував присутніх, що вже переведено суддів господарських судів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, які зверталися з заявами до РСГСУ про бажання продовжити працювати в системі господарських судів України. У свою чергу Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк запевнив членів РСГСУ, що всі вони будуть забезпечені відповідним фінансуванням.

В рамках розгляду організаційних питань роботи РСГСУ одноголосним рішенням було обрано Секретаря РСГСУ - суддю Господарського...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов та судді взяли участь у роботі "круглого столу" з розробки посібника для суддів з питань інтелектуальної власності 02.07.2014

1 липня 2014 року розпочав роботу 2-денний "круглий стіл" з розробки посібника для суддів з питань інтелектуальної власності за підтримки програми розвитку комерційного права (CLDP) Міністерства торгівлі США, Посольства США в Україні у координації з Федеральним судовим центром США, Вищим господарським судом України (далі - ВГСУ), Національною школою суддів України (далі - НШСУ).

У заході взяли участь Голова ВГСУ Богдан Львов, судді ВГСУ Віктор Москаленко і Ігор Бенедисюк, судді апеляційних та місцевих господарських судів, старший уповноважений з питань освіти Федерального судового центру США Корін Джі, представник програми розвитку комерційного права (CLDP), юрист Дмитро Скринька, керівництво НШСУ, міжнародні експерти та науковці.

Мета "круглого столу" - це відкрите обговорення та спільне напрацювання пропозицій щодо розробки посібника для суддів з питань інтелектуальної власності, який в подальшому слугуватиме джерелом практичних порад для українських суддів в процесі розгляду судових справ щодо порушень прав інтелектуальної власності. Враховуючи досвід,...

Детальніше »
Відбулася зустріч керівництва Вищого господарського суду України з експертами Ради Європи з гендерних питань 02.07.2014

1 липня 2014 року заступник Голови Вищого господарського суду України Сергій Могил провів зустріч з експертом Ради Європи з гендерних питань Гретою Гобер та національним експертом з гендерних питань Еліною Шишкіною. Від ВГСУ у заході також взяли участь секретарі судових палат ВГСУ Тетяна Дроботова та Ірина Панова, заступники секретарів судових палат ВГСУ Олексій Євсіков та Іван Вовк і керівник апарату ВГСУ Ірина Галівець.

Експерт Ради Європи з гендерних питань Грета Гобер поінформувала присутніх, що їх експертна місія розрахована до кінця 2014 року й організована Офісом Ради Європи в Україні та проектом Ради Європи "Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні", який має на меті здійснення гендерної оцінки судової влади в Україні. Основні завдання експертної місії полягають у проведенні комплексного аналізу гендерних проблем судової влади України та формуванні низки рекомендацій з метою більш ефективного запровадження судової реформи.

"Ми зустрічаємось з найвищими судовими установами, щоб обговорити питання...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за червень 2014 року 01.07.2014

У червні 2014 року до Вищого господарського суду України надійшло 66 звернень і 4834 запита на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

66 письмових звернень стосовно дій суддів господарських судів, автоматичного розподілу справ, розгляду справ, надання копій судових рішень, про надходження та реєстрацію касаційних скарг тощо;

2 письмових запита на інформацію стосовно розгляду конкретних справ;

4832 усних запита стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та інших нормативно-правових актів.

Привітання Голови ВГСУ з Днем Конституції України 27.06.2014

Шановні судді та працівники судової системи!

 

Щиро вітаю вас із визначним державним святом - Днем Конституції України!

Прийнятий 18 років тому Основний Закон став головним оберегом державності та демократії, гарантом незалежності та соборності нашої держави.

У цей урочистий день бажаю вам і надалі послідовно та наполегливо боротися за ефективне втілення в життя конституційних принципів, що гарантують громадянам вільний і гармонійний розвиток, створюють умови для досягнення правового комфорту кожній людині у нашій державі.

Зичу вам міцного здоров'я, добробуту та затишку у ваших родинах, мудрості та далекоглядності, високих досягнень та нових звершень.

Нехай демократичні засади, закріплені Конституцією України, завжди будуть реаліями нашого сьогодення!

 

З повагою

Голова Вищого господарського суду України  Богдан Львов 

Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов взяв участь у Форумі з інтелектуальної власності IPF 2014 27.06.2014

26 червня 2014 року відбувся Форум з інтелектуальної власності IPF 2014 (далі - Форум), у якому взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, суддя, секретар четвертої судової палати Ігор Бенедисюк, а також провідні юристи та міжнародні експерти.

Із вступним словом до учасників Форуму звернулися головний шеф-редактор видання "Юридична практика" Рустам Колесник та Голова Державної служби інтелектуальної власності України Микола Ковіня.

Програма Форуму складалася із чотирьох сесій, зокрема:

- "Розвиток сфери інтелектуальної власності: курс на інвестиційну привабливість України";

- "Європейське майбутнє національного ринку інтелектуальної власності";

- "Захист прав інтелектуальної власності";

- "Судова практика в сфері інтелектуальної власності".

В рамках першої сесії Форуму "Розвиток сфери інтелектуальної власності: курс на інвестиційну привабливість України" виступили Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, президент Української асоціації власників...

Детальніше »
Керівництво та судді ВГСУ взяли участь у семінарі на тему: "Судова практика та правові позиції Вищого господарського суду України у справах про банкрутство" 27.06.2014

26 червня 2014 року видавничий Дім "Ін Юре", редакція науково-практичного журналу "Санація та банкрутство" та ВСРО ВГО "Українська Палата Арбітражних керуючих" провели семінар на тему: "Судова практика та правові позиції Вищого господарського суду України у справах про банкрутство", у якому взяли участь заступник Голови Вищого господарського суду України Сергій Могил, суддя, секретар четвертої судової палати ВГСУ Ірина Панова і суддя ВГСУ Борис Поляков.

Під час семінару його учасники обговорили основні проблемні питання, які виникають у сфері банкрутства та шляхи їх вирішення, а також судову практику у справах про банкрутство. Зокрема, щодо застосування нової редакції Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", впливу комітету кредиторів на перебіг справи про банкрутство, особливостей захисту прав та законних інтересів учасників провадження у справі про банкрутство, а також зупинилися на проблемних питаннях застосування підзаконних актів у сфері банкрутства, організації аукціонів у справах про банкрутство та інші.

Детальніше »
У Вищому господарському суді Україні відбулася підготовка голів та заступників голів апеляційних господарських судів 25.06.2014

24 червня 2014 року у Вищому господарському суді України відбулася підготовка голів та заступників голів апеляційних господарських судів відповідно до програми Національної школи суддів України.

Під час зазначеної підготовки обговорено низку питань, зокрема, щодо стану фінансового та матеріально-технічного забезпечення судової системи України, застосування антикорупційного законодавства, комунікації в судовій владі та підвищення авторитету судової влади в українському суспільстві.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ