Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 15 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за червень 2014 року 01.07.2014

У червні 2014 року до Вищого господарського суду України надійшло 66 звернень і 4834 запита на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

66 письмових звернень стосовно дій суддів господарських судів, автоматичного розподілу справ, розгляду справ, надання копій судових рішень, про надходження та реєстрацію касаційних скарг тощо;

2 письмових запита на інформацію стосовно розгляду конкретних справ;

4832 усних запита стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та інших нормативно-правових актів.

Привітання Голови ВГСУ з Днем Конституції України 27.06.2014

Шановні судді та працівники судової системи!

 

Щиро вітаю вас із визначним державним святом - Днем Конституції України!

Прийнятий 18 років тому Основний Закон став головним оберегом державності та демократії, гарантом незалежності та соборності нашої держави.

У цей урочистий день бажаю вам і надалі послідовно та наполегливо боротися за ефективне втілення в життя конституційних принципів, що гарантують громадянам вільний і гармонійний розвиток, створюють умови для досягнення правового комфорту кожній людині у нашій державі.

Зичу вам міцного здоров'я, добробуту та затишку у ваших родинах, мудрості та далекоглядності, високих досягнень та нових звершень.

Нехай демократичні засади, закріплені Конституцією України, завжди будуть реаліями нашого сьогодення!

 

З повагою

Голова Вищого господарського суду України  Богдан Львов 

Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов взяв участь у Форумі з інтелектуальної власності IPF 2014 27.06.2014

26 червня 2014 року відбувся Форум з інтелектуальної власності IPF 2014 (далі - Форум), у якому взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, суддя, секретар четвертої судової палати Ігор Бенедисюк, а також провідні юристи та міжнародні експерти.

Із вступним словом до учасників Форуму звернулися головний шеф-редактор видання "Юридична практика" Рустам Колесник та Голова Державної служби інтелектуальної власності України Микола Ковіня.

Програма Форуму складалася із чотирьох сесій, зокрема:

- "Розвиток сфери інтелектуальної власності: курс на інвестиційну привабливість України";

- "Європейське майбутнє національного ринку інтелектуальної власності";

- "Захист прав інтелектуальної власності";

- "Судова практика в сфері інтелектуальної власності".

В рамках першої сесії Форуму "Розвиток сфери інтелектуальної власності: курс на інвестиційну привабливість України" виступили Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, президент Української асоціації власників...

Детальніше »
Керівництво та судді ВГСУ взяли участь у семінарі на тему: "Судова практика та правові позиції Вищого господарського суду України у справах про банкрутство" 27.06.2014

26 червня 2014 року видавничий Дім "Ін Юре", редакція науково-практичного журналу "Санація та банкрутство" та ВСРО ВГО "Українська Палата Арбітражних керуючих" провели семінар на тему: "Судова практика та правові позиції Вищого господарського суду України у справах про банкрутство", у якому взяли участь заступник Голови Вищого господарського суду України Сергій Могил, суддя, секретар четвертої судової палати ВГСУ Ірина Панова і суддя ВГСУ Борис Поляков.

Під час семінару його учасники обговорили основні проблемні питання, які виникають у сфері банкрутства та шляхи їх вирішення, а також судову практику у справах про банкрутство. Зокрема, щодо застосування нової редакції Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", впливу комітету кредиторів на перебіг справи про банкрутство, особливостей захисту прав та законних інтересів учасників провадження у справі про банкрутство, а також зупинилися на проблемних питаннях застосування підзаконних актів у сфері банкрутства, організації аукціонів у справах про банкрутство та інші.

Детальніше »
У Вищому господарському суді Україні відбулася підготовка голів та заступників голів апеляційних господарських судів 25.06.2014

24 червня 2014 року у Вищому господарському суді України відбулася підготовка голів та заступників голів апеляційних господарських судів відповідно до програми Національної школи суддів України.

Під час зазначеної підготовки обговорено низку питань, зокрема, щодо стану фінансового та матеріально-технічного забезпечення судової системи України, застосування антикорупційного законодавства, комунікації в судовій владі та підвищення авторитету судової влади в українському суспільстві.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Розділ "Публікації у ЗМІ" доповнено новими матеріалами 25.06.2014

Розділ "Публікації у ЗМІ" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено новими матеріалами. Зокрема, інтерв'ю Голови ВГСУ Богдана Львова спеціалізованим юридичним виданням, а також репортажем із ВГСУ за результатами зустрічі керівництва із журналістами.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

ПОВІДОМЛЕННЯ 24.06.2014

Суддя Вищого господарського суду України Ємельянов А.С. спростував інформацію про намір участі у антитерористичній операції на сході України, яка днями з'явились у деяких ЗМІ, а також додатково зазначив, що його особиста позиція полягає у необхідності пошуку шляхів для мирного вирішення конфлікту.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Секретар четвертої судової палати ВГСУ Ігор Бенедисюк взяв участь у роботі "круглого столу" на тему: "Основні напрямки діяльності органів державної влади України щодо захисту прав інтелектуальної власності" 23.06.2014

23 червня 2014 року Державною службою інтелектуальної власності України спільно з Українським альянсом по боротьбі з підробками та піратством в межах просвітницької кампанії "Дні боротьби з підробками та піратством в Україні" проведено "круглий стіл" на тему: "Основні напрямки діяльності органів державної влади України щодо захисту прав інтелектуальної власності".

У роботі "круглого столу" взяв участь секретар четвертої судової палати Вищого господарського суду України Ігор Бенедисюк, який виступив з доповіддю на тему: "Спеціалізація суддів - запорука успішного захисту прав інтелектуальної власності".

Учасниками "круглого столу" обговорювалися актуальні питання боротьби з контрафактною і підробленою продукцією; практичні рекомендації, які зможуть допомогти у боротьбі з розповсюдженням підроблених товарів тощо.

Обрано членів Ради суддів України від Вищого господарського суду України, апеляційних та місцевих господарських судів 23.06.2014

На XІІ позачерговому з'їзді суддів України, що проходив 19-20 червня 2014 року, обрано новий склад Ради суддів України (далі - РСУ).

Зокрема, від Вищого господарського суду України обрано суддю четвертої судової палати ВГСУ Миколу Черкащенка.

Від апеляційних та місцевих господарських судів:

- Олександра Демешина (суддю господарського суду Одеської області);

- Оксану Марченко (суддю господарського суду міста Києва);

- Миколу Синчука (суддю господарського суду Львівської області);

- Михайла Новікова (суддю Київського апеляційного господарського суду).

Крім того, 20 червня 2014 року на своєму першому засіданні члени РСУ обрали головою РСУ Валентину Сімоненко та секретарем РСУ Анатолія Марцинкевича.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

У Вищому господарському суді України завершилася підготовка суддів місцевих господарських судів 23.06.2014

20 червня 2014 року у Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України (далі - НШСУ) завершилася підготовка суддів місцевих господарських судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської і Чернігівської областей та міста Києва, обраних на посаду судді безстроково.

У проведенні підготовки взяли участь керівництво та судді Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) і провідні науковці.

Зокрема, Голова ВГСУ Богдан Львов розповів про практику розгляду господарськими судами України справ у спорах, пов'язаних із захистом прав інтелектуальної власності, а також зупинився на основах конкурентного законодавства та недобросовісної конкуренції.

Крім того, перед слухачами виступили наступні доповідачі:

- Ігор Бенедисюк (суддя ВГСУ, секретар четвертої судової палати, заслужений юрист України) з лекцією на тему: "Особливості розгляду спорів, пов'язаних із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності в мережі Інтернет";

- Борис Поляков (суддя ВГСУ, д.ю.н., професор) з лекціями на...

Детальніше »