Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 29 травня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Вищий господарський суд України повідомляє 11.04.2014

У зв'язку із набранням чинності Закону України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні" від 08.04.2014 № 1188-VII, відповідно до наказу Вищого господарського суду України від 11.04.2014 № 97-к Голова Вищого господарського суду України, його заступники та секретарі судових палат з 11.04.2014 вважаються такими, що звільнені з адміністративних посад.

Відповідно до наказу Вищого господарського суду України від 11.04.2014 № 98-к "Про здійснення повноважень Голови Вищого господарського суду України" з 11.04.2014 приступив до здійснення адміністративних повноважень на посаді Голови Вищого господарського суду України Дерепа Володимир Іванович.

 

Увага! Анонс! Щодо чергового засідання Ради суддів господарських судів України 10.04.2014

 Чергове засідання Ради суддів господарських судів України відбудеться 11 квітня 2014 року об 11:00 в приміщенні Вищого господарського суду України.

За додатковою інформацією та з питань акредитації представників засобів масової інформації прохання звертатися за телефоном: (044) 207-52-20 до 18:00 10 квітня 2014 року.

 

Господарські суди України підтримують ініціативу ВГСУ щодо відкритості у соцмережах 10.04.2014

Розуміючи суспільну важливість повного та всебічного висвітлення діяльності судової влади, Вищим господарським судом України (далі - ВГСУ) здійснюється системна робота в цьому напрямку. Зокрема, з метою публічності та відкритості створено офіційні сторінки ВГСУ в соціальних мережах. Крім того, ініціативу ВГСУ підтримали апеляційні господарські суди України.

Так, нещодавно запрацювала сторінка Львівського апеляційного господарського суду у соціальній мережі "Facebook".

Сторінка Львівського апеляційного господарського суду є загальнодоступною для усіх бажаючих, де можна дізнатися контактну інформацію та переглянути матеріали заходів, що відбуваються у суді.

Ведення офіційної сторінки суду здійснює відділ забезпечення роботи голови суду та заступників голови суду.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

На сайті ВГСУ з'явилася нова рубрика "Міжнародні стандарти незалежності суддів" 03.04.2014

На офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розділ "Законодавство" доповнено новою рубрикою "Міжнародні стандарти незалежності суддів", де всі бажаючі можуть ознайомитися із "Загальною декларацією прав людини", "Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод", "Європейською хартією про закон "Про статус суддів" та іншими важливими документами.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Розділ "Судова практика" доповнено новим Інформаційним листом 02.04.2014

Розділ "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено новим Інформаційним листом ВГСУ від 01.04.2014 № 01-06/483/14 "Щодо виконання рішення Європейського суду з прав людини щодо справедливої сатисфакції у справі "Агрокомплекс проти України".

Із повним текстом документу можна ознайомитися тут

У Дніпропетровську та Донецьку розпочалася підготовка суддів місцевих господарських судів 01.04.2014

31 березня на базі Дніпропетровського місцевого регіонального відділення Національної школи суддів України (далі – НШСУ) розпочалася підготовка суддів місцевих господарських судів.

Підготовку проходять 21 суддя, в тому числі 13 суддів місцевих господарських судів, яких призначено на посаду судді вперше та 8 суддів місцевих господарських судів, яких обрано на посаду судді безстроково з Дніпропетровської, Кіровоградської та Луганської областей. 

Лекції читатимуть судді Дніпропетровського апеляційного господарського суду та провідні юристи.

Під час занять обговорюватимуть теми антикорупційного законодавства, конституційно-правових засад здійснення правосуддя в Україні, особливостей розгляду корпоративних та земельних спорів, а також проблемні питання, що виникають при поверненні позовної заяви, відмови у її прийнятті, залишенні позову без розгляду, припиненні та зупиненні провадження у справі та інші.

Згідно затвердженого плану Національної школи суддів України, 31 березня 2014 року в Донецьку місцеве регіональне відділення НШСУ розпочало підготовку...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за березень 2014 року 01.04.2014

У березні 2014 року до Вищого господарського суду України надійшло 66 звернень і 4685 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

- 66 письмових звернень стосовно дій суддів господарських судів, автоматичного розподілу справ, розгляду справ, надання копій судових рішень тощо;

- 3 письмових запити на інформацію стосовно надання інформації про надходження та реєстрацію касаційних скарг, результат їх розгляду;

- 4682 усних запити стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та інших нормативно-правових актів.

 

У Вищому господарському суді України розпочалася підготовка суддів ВГСУ за програмою Національної школи суддів України 31.03.2014

31 березня 2014 року Національна школа суддів України (далі - НШСУ) на базі Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) розпочала підготовку суддів ВГСУ.

У відкритті заходу взяли участь в.о. Голови ВГСУ Артур Ємельянов, ректор НШСУ Микола Оніщук та проректор з науково-дослідної роботи НШСУ Наталія Шукліна.

У своєму вітальному слові в.о. Голови ВГСУ Артур Ємельянов зазначив, що завдяки плідній співпраці ВГСУ і НШСУ, суддівський корпус має можливість предметно поспілкуватися із провідними юристами, міжнародними експертами та науковцями.

Звертаючись до колег, він також наголосив, що за останні десять років спостерігається збільшення кількості справ, які розглядаються господарськими судами, зазначивши про підвищення якості розгляду цих справ.

За словами в.о. Голови ВГСУ Артура Ємельянова, така позитивна динаміка спостерігається завдяки стабільній позиції ВГСУ щодо єдності судової практики та її застосуванню господарськими судами всіх інстанцій.

В свою чергу, ректор НШСУ Микола Оніщук подякував керівництву ВГСУ...

Детальніше »
Суддя третьої судової палати ВГСУ Володимир Поліщук взяв участь у "круглому столі" на тему: "Банкрутство за новими правилами" 26.03.2014

25 березня 2014 року за ініціативи Незалежної асоціації банків України відбувся "круглий стіл" на тему: "Банкрутство за новими правилами", у якому взяли участь суддя Вищого господарського суду України Володимир Поліщук, судді Київського апеляційного господарського суду, а також представники банківського сектору та юристи.

Під час заходу учасники обговорили питання практичного застосування Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Основна частина питань, які були адресовані Володимиру Поліщуку, стосувалася підстав порушення провадження у справі про банкрутство, окремих аспектів доведення безспірності вимог кредитора та неплатоспроможності боржника, досудової санації і призначення арбітражного керуючого, повернення проблемної заборгованості банківськими установами та інших.

Учасники "круглого столу" висловили переконання, що подібні зустрічі сприяють виявленню існуючих проблем, що виникають на практиці при застосуванні нового законодавства про банкрутство і спільному пошуку ефективних...

Детальніше »
ЗВЕРНЕННЯ Ради суддів господарських судів України до суддів і працівників апаратів господарських судів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя 24.03.2014

Шановні колеги!

 

Рада суддів господарських судів України глибоко стурбована подіями, які сьогодні відбуваються в Автономній Республіці Крим та пов'язані з виданням Російською Федерацією 21 березня 2014 року закону про прийняття до Російської Федерації Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб'єктів - Республіки Крим і міста федерального значення Севастополя.

Рада суддів господарських судів України розуміє, в якому складному та суперечливому становищі опинились судді і працівники апаратів господарських судів Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та їхні сім'ї.

Судді господарських судів України розділяють вашу стурбованість відносно подальшої праці, місця проживання, соціального захисту та побутового забезпечення вас та ваших сімей.

Радою суддів господарських судів України направлені звернення до виконуючого обов'язки Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Ради суддів України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та...

Детальніше »