Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 24 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Співчуття з приводу передчасної смерті Голови Донецького апеляційного господарського суду Кулебякіна Олександра Сергійовича 28.08.2014

Колектив Вищого господарського суду України з почуттям великого суму сприйняв звістку про передчасну смерть Голови Донецького апеляційного господарського суду Олександра Сергійовича Кулебякіна.

На 55 році життя перестало битися сповнене сил та далекоглядних планів серце мудрого керівника, досвідченого судді, надійного колеги та турботливого сім'янина.

Професійний шлях О.С. Кулебякіна від секретаря судового засідання до очільника апеляційного округу - це приклад відданості та гідності, любові до професії та рідної землі.

За 20 років самовідданого служіння системі господарського (арбітражного) судочинства Олександр Сергійович удостоєний почесного звання "Заслужений юрист України" та безлічі почесних відзнак і відомчих нагород.

Схиляючись у скорботі та розділяючи біль втрати, висловлюємо глибоке співчуття родині, близьким та колегам Олександра Сергійовича.

Хай Господь дає Вам сил та мужності перенести цю велику втрату.

Переконані, що світлий образ Олександра Сергійовича, його відкрита душа,...

Детальніше »
Розділ "Публікації у ЗМІ" доповнено новими матеріалами 27.08.2014

Розділ "Публікації у ЗМІ" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено відеоматеріалами та актуальними інтерв'ю суддів ВГСУ щодо розмежування юрисдикцій між господарськими та адміністративними судами у справах про застосування антимонопольного законодавства, про практику розгляду справ, пов'язаних із кредитними відносинами.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Привітання Голови Вищого господарського суду України з Днем незалежності України 21.08.2014

Шановні судді та працівники господарських судів України!

 

Від щирого серця вітаю вас з двадцять третьою річницею незалежності України!

Нелегкими і, далеко не безхмарними, видалися ці роки. Шлях соціально-економічних перетворень, на який стала наша держава, є запорукою зміцнення нових правил і стандартів життя, до яких спрямовано наші спільні зусилля.

Від усієї душі бажаю вам наснаги, втілення творчих задумів в ім'я соборної незалежної демократичної процвітаючої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу. Миру вам і вашим родинам, міцного здоров'я та благополуччя.

 

З повагою

Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов

Голова ВГСУ визначатиме територіальну підсудність господарських справ із зони антитерористичної операції 20.08.2014

20 серпня 2014 року набрав чинності Закон України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції", який визначає заходи правового реагування в районі проведення антитерористичної операції і спрямований на забезпечення доступу громадян та юридичних осіб до суду. Законом встановлено зміну територіальної підсудності, зокрема, господарських справ із зони АТО і забезпечення розгляду цих справ господарськими судами, що визначаються Головою Вищого господарського суду України.

Законом передбачено передачу господарських справ судам відповідно до встановленої згідно з цим Законом підсудності протягом десяти робочих днів з дня прийняття розпорядження Головою Вищого господарського суду України.

У разі неможливості передачі матеріалів справи відповідно до встановленої згідно з цим Законом підсудності, вчинення необхідних процесуальних дій здійснюється за документами і матеріалами, поданими учасниками судового процесу, за умови, що такі документи і матеріали є достатніми для прийняття судового...

Детальніше »
Суддя ВГСУ, секретар пленуму Лариса Рогач взяла участь у робочій зустрічі секретарів пленумів вищих спеціалізованих судів 19.08.2014

19 серпня 2014 року в приміщенні Вищого адміністративного суду України відбулася робоча зустріч секретарів пленумів вищих спеціалізованих судів.

У заході взяли участь: від Вищого адміністративного суду України Михайло Смокович, від Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Дмитро Луспеник, від Вищого господарського суду України Лариса Рогач.

Під час зустрічі обговорено результати "круглого столу", який відбувся 5 серпня 2014 року за участю керівництва вищих спеціалізованих судів, а також узгоджено робочі питання та шляхи налагодження співпраці і взаємодія у сфері правосуддя, судоустрою та обміну досвідом.

Зокрема, учасники заходу детально зупинилися на проекті Регламенту спільних засідань пленумів вищих спеціалізованих судів щодо порядку їх скликання і проведення та прийняття відповідних постанов.

Крім того, у вересні цього року заплановано проведення чергового "круглого столу" з метою розв'язання спірних питань розмежування підвідомчості справ між судами різних юрисдикцій.

 

Детальніше »
До уваги учасників судового процесу! 19.08.2014

За повідомленням УДППЗ "Укрпошта" від 23.07.2014 № 521-1598 у зв'язку із загостренням суспільно-політичної ситуації на території Донецької та Луганської областей, проведенням бойових дій в зоні АТО, підвищення ризику виникнення загрози життю та здоров'ю працівників поштового зв'язку, блокуванням шляхів проїзду до міст Донецьк та Луганськ незаконними озброєними угрупованнями, з 22.07.2014 до окремої вказівки, призупинено приймання для пересилання поштових відправлень на адресу населених пунктів:

- Донецької області: Амвросіївського, Старобешівського, Шахтарського, Ясинуватського районів, міст Горлівка, Дзержинськ, Дебальцеве, Донецьк, Єнакієве, Кіровське, Макіївка, Сніжне, Торез, Харцизьк;

- Луганської області: Антрацитівського, Краснодонського, Лутугинського, Перевальського, Попаснянського, Свердловського, Слов'яносербського, Станично-Луганського районів, міст Алчевськ, Брянка, Кіровськ, Красний Луч, Лисичанськ, Луганськ, Первомайськ, Ровеньки, Рубіжне, Сєверодонецьк, Стаханів.

До інших населених пунктів і регіонів Донецької і Луганської областей...

Детальніше »
УВАГА! АНОНС! Готується до друку "Вісник господарського судочинства" №4 за 2014 рік 12.08.2014

Готується до друку "Вісник господарського судочинства" № 4 за 2014 рік - офіційний друкований орган Вищого господарського суду України.

Черговий номер зацікавить доповіддю Голови Вищого господарського суду України на Пленумі ВГСУ 10 липня 2014 року.

У цьому випуску часопису будуть опубліковані Постанови пленуму Вищого господарського суду України від 10.07.2014:

- №1 "Про звільнення і призначення секретаря пленуму Вищого господарського суду України";

- №2 "Про підсумки роботи господарських судів України в 2013 році, в першому півріччі 2014 року та завдання на друге півріччя 2014 року";

- №3 "Про хід виконання постанови пленум Вищого господарського суду України від 21.02.2013 № 5 "Про підсумки роботи господарських судів України у 2012 році та завдання на 2013 рік";

- №4 "Про затвердження Положення про Науково-консультативну раду Вищого господарського суду України та визначення її персонального складу";

- №5 "Про редакційну колегію офіційного друкованого органу Вищого господарського суду України "Вісник господарського...

Детальніше »
Заступник Голови ВГСУ Сергій Могил взяв участь в обговоренні проекту Стратегії розвитку судової влади України 07.08.2014

7 серпня 2014 року Радою суддів України за сприяння Проекту ЄС "Підтримка реформ в сфері юстиції в Україні" проведено робоче засідання щодо обговорення проекту Стратегії розвитку судової влади України, у якому взяв участь заступник Голови Вищого господарського суду України Сергій Могил.

Засідання відбулося у зв'язку із прийняттям Рішення ХІІ позачергового з'їзду суддів України від 20 червня 2014 року щодо розробки, обговорення та схвалення в подальшому Стратегії розвитку судової влади України з метою зміцнення незалежності судів та суддів, відновлення довіри суспільства до судової влади України.

В заході також взяли участь експерти Проекту ЄС, представники Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, Міністерства юстиції України, представники Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, рад суддів загальних, адміністративних та господарських судів, Державної судової адміністрації України, Національної школи суддів України, провідні юристи та представники громадськості.

 

Відділ міжнародно-правового...

Детальніше »
Керівництво ВГСУ та вищих спеціалізованих судів провели спільну зустріч 06.08.2014

5 серпня 2014 року відбулася зустріч керівництва Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ), Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ (далі - ВССУ), Вищого адміністративного суду України (далі - ВАСУ).

Головна мета заходу - налагодження взаємодії вищих спеціалізованих судів в забезпеченні єдності судової практики, зокрема, щодо вирішення спірних питань розмежування юрисдикцій та підвищення довіри до судової влади.

У заході взяли участь Голова ВГСУ Богдан Львов, заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, суддя, секретар пленуму ВГСУ Лариса Рогач; Голова ВССУ Борис Гулько, заступники Голови ВССУ Євген Літвінов і Марина Червинська, суддя, секретар пленуму ВССУ Дмитро Луспеник, суддя, секретар судової палати ВССУ у кримінальних справах Валентина Щепоткіна, суддя, секретар судової палати ВССУ у цивільних справах Олена Кафідова; Голова ВАСУ Олександр Нечитайло, заступник Голови, секретар пленуму ВАСУ Михайло Смокович.

Відкриваючи захід, Голова ВССУ Борис Гулько подякував колегам, які підтримали ініціативу...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за липень 2014 року 04.08.2014

У липні 2014 року до Вищого господарського суду України надійшло 70 звернень і 4990 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

70 письмових звернень стосовно дій суддів господарських судів, автоматичного розподілу справ, розгляду справ, надання копій судових рішень, про надходження та реєстрацію касаційних скарг тощо;

3 письмових запита на інформацію стосовно розгляду конкретних справ;

4987 усних запитів стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та інших нормативно-правових актів.