Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 30 червня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
У Вищому господарському суді України завершилася програма підготовки голів та заступників голів місцевих господарських судів 03.10.2014

У Вищому господарському суді України завершилася підготовка голів та заступників голів місцевих господарських судів за програмою Національної школи суддів України.

Свої доповіді Голова ВГСУ Богдан Львов та заступник Голови ВГСУ Сергій Могил присвятили останнім законодавчим змінам у системі правосуддя.

Суддя ВГСУ, Голова Ради суддів господарських судів України Олександр Удовиченко у своїй лекції приділив увагу правовому і соціального захисту суддів та їх сімей.

На питаннях узагальнення та єдності судової практики як засобу вдосконалення судової діяльності зупинилася суддя, секретар другої судової палати ВГСУ Тетяна Дроботова.

Керівник апарату ВГСУ Ірина Галівець розповіла про роль керівника апарату в організації діяльності суду.

Крім того, під час навчальної програми суддівська аудиторія заслухала низку цікавих тематичних лекцій, зокрема "Психологічні прийоми запобігання ефекту професійного вигорання у суддів", "Комунікації в судовій владі. Проблеми підвищення авторитету судової влади в українському...

Детальніше »
Співчуття з приводу передчасної смерті судді Дніпропетровського апеляційного господарського суду Тищик Ірини Валентинівни 01.10.2014

Колектив Вищого господарського суду України висловлює щирі співчуття з приводу передчасної смерті судді Дніпропетровського апеляційного господарського суду Ірини Валентинівни Тищик.

На 56 році життя перестало битися серце надійної колеги, високопрофесійної судді та зразкової матері, готової завжди прийти на допомогу.

Життя Ірини Валентинівни було наповнене високою порядністю, авторитетом, чесністю, відкритістю, любов'ю до рідної землі. За 22 роки сумлінного служіння системі господарського (арбітражного) судочинства вона удостоєна численних почесних відзнак та відомчих нагород.

Передчасна смерть Ірини Валентинівни є тяжкою втратою для родини, колективу та всіх, хто її знав і любив. Хай Господь дасть вам сил і мужності перенести це велике горе.

Переконані, що світлий образ Ірини Валентинівни Тищик, її відкрита душа, щирість та доброта назавжди збережуться в нашій пам'яті.

Вічна пам'ять...

 

Колектив Вищого господарського суду України

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за вересень 2014 року 01.10.2014

У вересні 2014 року до Вищого господарського суду України надійшло 100 звернень і 4515 запита на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

100 письмових звернень стосовно дій суддів господарських судів, розгляду справ, надання копій судових рішень, про надходження та реєстрацію касаційних скарг, зміни територіальної підсудності справ господарських судів, які розташовані в районі проведення антитерористичної операції, виконання судових доручень тощо;

10 письмових запитів на інформацію стосовно надання інформації про надходження та реєстрацію касаційних скарг, результат їх розгляду;

4505 усних запита стосовно розгляду судових справ Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних",...

Детальніше »
Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов наголосив на важливій ролі місцевих судів у формуванні іміджу всієї господарської системи 30.09.2014

30 вересня 2014 року Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов виступив з лекцією щодо законодавчих змін у системі правосуддя в рамках програми підготовки голів та заступників голів місцевих господарських судів.

Під час виступу Голова ВГСУ зупинився на проблемах і перспективах судової реформи в Україні, важливості дотримання професійної етики судді. Він також акцентував увагу присутніх на своєчасності та актуальності Закону України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні". Водночас Богдан Львов закликав очільників судів ознайомитися з основними положеннями нещодавно прийнятого Закону України "Про очищення влади".

Крім того, Голова ВГСУ окреслив головні пріоритети у роботі системи господарських судів - збереження позитивної тенденції щодо дотримання строків розгляду справ та забезпечення єдності судової практики.

На завершення виступу Богдан Львов наголосив на важливій ролі місцевих судів у формуванні іміджу всієї господарської системи. Крім того, він закликав суддів дотримуватись встановленого часу розгляду...

Детальніше »
Заступник Голови Вищого господарського суду України Сергій Могил відкрив навчальну програму підготовки голів та заступників голів місцевих господарських судів 29.09.2014

29 вересня 2014 року у Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України розпочалася підготовка голів та заступників голів місцевих господарських судів.

Захід відкрили заступник Голови Вищого господарського суду України Сергій Могил, проректор з науково-дослідної роботи НШСУ Наталія Шукліна і начальник відділу підготовки суддів та працівників апаратів судів НШСУ, суддя ВГСУ у відставці Ольга Подоляк.

Виступаючи з доповіддю, заступник Голови ВГСУ проаналізував низку законопроектів, спрямованих на реформування судової системи, а також повідомив, що законодавчі зміни щодо діяльності господарських судів ретельно вивчаються Вищим господарським судом України і надаються пропозиції та заперечення щодо внесення змін до тих чи інших законопроектів. За словами Сергія Могила, найгострішим є питання фінансування судів та суддів, без якого неможливо гарантувати їх незалежність. На його переконання, будь-які зміни в системі правосуддя мають бути закріплені саме в Законі України "Про судоустрій і статус суддів".

Звертаючись...

Детальніше »
Судді Вищого господарського суду України увійшли до складу Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України 26.09.2014

Під час роботи ХІІ позачергового з'їзду суддів протягом 25-26 вересня 2014 року призначено членів Вищої ради юстиції.

Зокрема, до її складу увійшла суддя Вищого господарського суду України, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Наталя Волковицька, яку підтримали 274 делегати.

Крім того, за результатами голосування у ВРЮ призначено суддю Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Аллу Олійник та суддю Вищого адміністративного суду України Олексія Муравйова.

Також, з'їзд призначив членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України суддю Вищого господарського суду України, заслуженого юриста України Анастасію Заріцьку.

До нового складу ВККС також увійшли судді Верховного Суду України  Юрій Тітов і Микола Патрюк, суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ  Михайло Макарчук, суддя апеляційного суду Харківської області  Валентина Устименко, суддя апеляційного суду Донецької області  Микола Мішин.

Разом з тим, сформовано...

Детальніше »
У ВГСУ завершилася програма підготовки суддів місцевих господарських судів, призначених на посаду вперше 26.09.2014

26 вересня 2014 року Національна школа суддів України за активної участі суддів Вищого господарського суду України завершили підготовку суддів місцевих господарських судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської і Чернігівської областей  та міста Києва, призначених на посаду судді вперше.

Головні питання, які розглянули під час підготовки - відновлення довіри до судової влади та законодавчі зміни в системі правосуддя.

Перед слухачами із лекцією на тему: "Особливості розгляду спорів, пов'язаних із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності в мережі Інтернет" виступив суддя, секретар четвертої судової палати ВГСУ, заслужений юрист України Ігор Бенедисюк.

Проблемних питань здійснення судового провадження під час розгляду справ у суді першої інстанції за приписами Господарського процесуального кодексу України торкнулася суддя, секретар другої судової палати ВГСУ, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Тетяна Дроботова.

Суддя ВГСУ, член Ради суддів господарських судів України Володимир Погребняк...

Детальніше »
Керівництво та судді Вищого господарського суду України взяли участь у ХІІ позачерговому з'їзді суддів України 25.09.2014

25 вересня 2014 року в Києві розпочалася друга частина позачергового XII з'їзду суддів України.

Вітальною промовою відкрив захід Президент України Петро Порошенко: "Перед нами з вами є величезне завдання: побудувати довіру українців до судової гілки влади. Я покладаю дуже високі надії на наше з вами зібрання. Сьогодні я буду виступати перед високою аудиторією, перед усією країною зі своєю новою Програмою, своїм новим баченням програми реформ "Стратегія-2020". Вона передбачає 60 реформ, спеціальних програм, виконання яких підготує Україну для того, щоб через шість років подати заявку на набуття членства в Європейському Союзі. Побудувати систему, коли Україна буде відповідати і Копенгагенським, і Маастрихтським критеріям. Але всі ці критерії стосуються лише економічної частини. Я впевнений, що нам з вами обов'язково вдасться побудувати відповідність країни й іншим критеріям. І саме тому серед цих 60 спеціальних програм, реформа номер один - судова. Я дуже покладаюся на вас і громадськість, що разом з новообраним Парламентом, при повній підтримці мене як Президента, вдасться...

Детальніше »
Представники господарських судів взяли участь в обговоренні проблемних питань розгляду судами корпоративних спорів 25.09.2014

25 вересня 2014 року відбулося засідання комітету Асоціації правників України з процесуального права, присвячене обговоренню проблемних питань розгляду судами корпоративних спорів.

В роботі заходу взяли участь: заступник голови Господарського суду міста Києва Сергій Ковтун; суддя Господарського суду міста Києва Ганна Бондаренко; спеціалісти відділу забезпечення роботи секретаря першої судової палати Вищого господарського суду України Олеся Лукомська та Інна Криштак; представники юридичних груп.

На засіданні Комітету обговорювались проблемні питання щодо:

спорів, пов'язаних з реалізацією корпоративних прав;

судової практики щодо розгляду справ, пов'язаних з корпоративними відносинами;

процесуальних особливостей розгляду корпоративних спорів. Блокування рішень акціонерів: проблематика, протидія;

співвідношення норм трудового та корпоративного права у питаннях управління товариством.

Зокрема, у своєму виступі головний спеціаліст ВГСУ Олеся Лукомська розповіла...

Детальніше »
Секретар четвертої судової палати ВГСУ Ігор Бенедисюк взяв участь у Міжнародному юридичному форумі «Україна-ЄС» 24.09.2014

24 вересня 2014 року відбувся Міжнародний юридичний форум «Україна-ЄС», організований газетою «Юридична практика».

Від Вищого господарського суду України у заході взяв участь суддя, секретар четвертої судової палати ВГСУ Ігор Бенедисюк. Він зупинився на проблемних питаннях формування єдиної судової практики при вирішенні спорів щодо економічної та недобросовісної конкуренції в контексті європейської інтеграції.

У Форумі також взяли участь заступник міністра юстиції України Ігор Бондарчук, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Валерій П'ятницький, заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, президент Американської торгової палати (ACC) Бернард Кейсі, партнери провідних юридичних фірм, керівники і юрисконсульти підприємств України, представники міжнародних та всеукраїнських громадських організацій, бізнес-асоціацій.

В ході заходу учасники обговорили питання реформування законодавства, вільної торгівлі між Україною і ЄС, європейського майбутнього...

Детальніше »