Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 2 липня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Затверджено Положення про проведення конкурсів для призначення на посади державних службовців у судах, органах та установах системи правосуддя 07.09.2017

Вища рада правосуддя під час засідання 5 вересня 2017 року розглянула питання про затвердження Положення про проведення конкурсів для призначення на посади державних службовців у судах, органах та установах системи правосуддя.

Як повідомив доповідач із зазначеного питання – заступник Голови Вищої ради правосуддя Вадим Беляневич, відповідно до частини першої статті 150 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», який набрав чинності 30 вересня 2016 року, призначення на посади державних службовців, працівників, які виконують функції з обслуговування, оплата праці та соціальні гарантії працівників апаратів місцевих, апеляційних судів, вищих спеціалізованих судів, апарату Верховного Суду, секретаріатів Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Державної судової адміністрації України регулюються нормами законодавства про державну службу з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Частиною третьою цієї норми передбачено, що особливості проведення конкурсів для призначення на посади державних службовців у судах, органах...

Детальніше »
14 вересня 2017 року ВРП розпочне розгляд матеріалів кандидатів на посади суддів Верховного Суду 06.09.2017

14 вересня 2017 року Вища рада правосуддя розпочне розгляд матеріалів щодо внесення подання Президентові України про призначення на посади суддів Верховного Суду.

14–25 вересня 2017 відбудеться засідання Вищої ради правосуддя, під час якого буде розглянуто матеріали щодо внесення подання Президентові України про призначення на посади суддів Касаційного господарського, Касаційного кримінального, Касаційного цивільного та Касаційного адміністративного судів у складі Верховного Суду.

Нагадаємо, що Вища рада правосуддя отримала від Вищої кваліфікаційної комісії суддів України рекомендації щодо призначення на посади суддів 120 переможців конкурсу до нового Верховного Суду.

Відповідно до Конституції України, законів України «Про Вищу раду правосуддя» та «Про судоустрій і статус суддів» Вища рада правосуддя розглядає рекомендації та ухвалює рішення щодо внесення Президентові України подання про призначення судді на посаду.

За результатами розгляду рекомендацій ВРП може ухвалити рішення про внесення подання Президентові України про призначення...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов привітав підприємців з професійним святом 01.09.2017

01 вересня 2017 року Голова ВГСУ Богдан Львов на запрошення Президента УСПП, Голови Антикризової ради громадськиї організацій України Анатолія Кінаха взяв участь у засіданні Правління УСПП та урочистому зібранні з нагоди Дня підприємця.

У заході взяли участь провідні підприємці та лідери громадських об’єднань України, парламентарі, представники центральних та місцевих органів державної влади, дипломатичного корпусу, національних та міжнародних організацій-партнерів УСПП.

Голова ВГСУ Богдан Львов долучився до численних привітань з нагоди професійного свята, побажав підприємцям міцного здоров'я, терпіння, злагоди, миру та добра. 

У своєму виступі очільник ВГСУ підкреслив, що найголовнішим для розвитку держави є здорова конкуренція та справедливий суд. Він наголосив на важливості добре налагодженого зворотного зв’язку з діловим середовищем, адже воно є не лише “споживачем послуг” господарських судів, але й головним експертом і оцінювачем їх якості. Богдан Львов переконаний, що держава має створювати сприятливий клімат для...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за серпень 2017 року 01.09.2017

У серпні 2017 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 72 звернення і 5173 запити на інформацію, зокрема:

- 72 письмових звернень стосовно надходження, реєстрації та розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 44 письмових запитів на інформацію та 532 онлайн запитів щодо розгляду касаційних скарг;

- 4597 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Привітання Голови ВГСУ Б. Львова з Днем Державного Прапора України та 26-ю річницею Незалежності України! 23.08.2017

Шановні колеги!

 

Щиро вітаю вас з Днем Державного Прапора України та 26-ю річницею Незалежності України!

Ці свята ми відзначаємо у час випробувань на стійкість, відданість та зрілість. Проте ми зуміли переконати світ у незламності українського прагнення до миру та свободи, самостійності та державності, національної єдності та солідарності.

Переконаний, що наші спільні зусилля неодмінно втіляться в омріяний лад і спокій у домівках, злагоду та добробут у країні.

З нагоди свята від усієї душі бажаю вам та вашим рідним щастя, здоров'я, благополуччя та мирного неба над головою!

Нехай кожен день буде сповнений радістю, теплом і новими звершеннями заради процвітання рідної України!

 

З повагою

Голова Вищого господарського суду України    Богдан Львов

У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія 22.08.2017

19 серпня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для представників секретаріату Конституційного Суду України – головних спеціалістів сектору інформаційно-аналітичної роботи Супрович Тетяни Петрівни та Калініченко Наталії Опанасівни, прес-секретаря Голови Конституційного Суду України Папаяні Світлани Василівни.

Під час екскурсії  відвідувачі оглянули музей історії господарських судів України, актовий зал, зали судових засідань, конференц-зал, атріум, бібліотеку суду.

В музеї історії господарських судів України відвідувачі, оглядаючи архівні документи та сотні різних експонатів у виставкових вітринах, ознайомилися з історією  становлення системи господарських (арбітражних) судів, дізналися про вагомий внесок у її розвиток видатних особистостей – головних державних арбітрів Красноступа І.Я., Корчака І.І., Матвєєва Ю.Г., голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Львова Б.Ю., державних арбітрів та суддів у відставці.

Відвідувачі оглянули стенди, фотоальбоми, альбоми публікацій та вітрини...

Детальніше »
Судді господарських судів долучилися до обговорення проектів змін до процесуальних кодексів 19.08.2017

18 серпня 2017 року Харківське регіональне відділення Національної школи суддів України за програмою періодичного навчання суддів місцевих та апеляційних судів провело семінар на тему: “Незалежність та ефективність судової влади у світлі змін до процесуального законодавства України”.

З вітальним словом до учасників заходу звернулась директор Харківського регіонального відділення НШСУ Валентина Коржик, яка нагадала, що семінар організовано з метою підвищення рівня кваліфікації суддів місцевих і апеляційних судів із застосуванням інтерактивних методів навчання та із залученням до дискусії досвідчених суддів, юристів і провідних науковців, зокрема, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. 

Учасники семінару зосередили увагу на основних тенденціях змін до процедури розгляду цивільних, господарських та адміністративних справ.

У рамках ІІІ сесії “Новели господарського процесу” виступили судді господарських судів, зокрема, суддя-спікер, секретар Пленуму ВГСУ Лариса Рогач окреслила основні особливості...

Детальніше »
Голова Вищої ради правосуддя: ВРП забезпечить відкритість та прозорість усієї процедури розгляду рекомендацій на посади суддів Верховного Суду 09.08.2017

Вища рада правосуддя отримала від Вищої кваліфікаційної комісії суддів України рекомендації щодо призначення на посади суддів 120 переможців конкурсу до нового Верховного Суду.

Відповідно до Конституції України, законів України “Про Вищу раду правосуддя” та “Про судоустрій і статус суддів” Вища рада правосуддя розглядає рекомендації та ухвалює рішення щодо внесення Президентові України подання про призначення судді на посаду.

За результатами розгляду рекомендацій ВРП може ухвалити рішення про внесення подання Президентові України про призначення на посаду судді або про відмову у внесенні подання Президентові України про призначення на посаду судді.

Рада може відмовити у внесенні Президентові України подання про призначення судді на посаду виключно з підстав порушення визначеного законом порядку призначення на посаду судді або наявності обґрунтованого сумніву щодо відповідності кандидата критерію доброчесності чи професійної етики або інших обставин, які можуть негативно вплинути на суспільну довіру до судової влади...

Детальніше »
У ВГСУ з'явився безкоштовний доступ до мережі Інтернет 08.08.2017

З метою підвищення комфорту і зручності умов перебування відвідувачів, учасників судового процесу та їх представників у Вищому господарському суді України впроваджено сервіс з безкоштовного доступу до мережі Інтернет за технологією Wi-Fi.

Перебуваючи в приміщенні ВГСУ, громадяни зможуть скористатися цією послугою та отримати доступ до необхідних Інтернет-ресурсів для пошуку важливої інформації, електронної пошти тощо. 

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за липень 2017 року 01.08.2017

У липні 2017 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 83 звернення і 5783 запити на інформацію, зокрема:

- 83 письмові звернення стосовно надходження, реєстрації та розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 23 письмові запити на інформацію та 318 онлайн запитів щодо розгляду касаційних скарг;

- 5442 усні запити щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.