Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 24 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Заступник Голови Вищого господарського суду України Сергій Могил відкрив навчальну програму підготовки голів та заступників голів місцевих господарських судів 29.09.2014

29 вересня 2014 року у Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України розпочалася підготовка голів та заступників голів місцевих господарських судів.

Захід відкрили заступник Голови Вищого господарського суду України Сергій Могил, проректор з науково-дослідної роботи НШСУ Наталія Шукліна і начальник відділу підготовки суддів та працівників апаратів судів НШСУ, суддя ВГСУ у відставці Ольга Подоляк.

Виступаючи з доповіддю, заступник Голови ВГСУ проаналізував низку законопроектів, спрямованих на реформування судової системи, а також повідомив, що законодавчі зміни щодо діяльності господарських судів ретельно вивчаються Вищим господарським судом України і надаються пропозиції та заперечення щодо внесення змін до тих чи інших законопроектів. За словами Сергія Могила, найгострішим є питання фінансування судів та суддів, без якого неможливо гарантувати їх незалежність. На його переконання, будь-які зміни в системі правосуддя мають бути закріплені саме в Законі України "Про судоустрій і статус суддів".

Звертаючись...

Детальніше »
Судді Вищого господарського суду України увійшли до складу Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України 26.09.2014

Під час роботи ХІІ позачергового з'їзду суддів протягом 25-26 вересня 2014 року призначено членів Вищої ради юстиції.

Зокрема, до її складу увійшла суддя Вищого господарського суду України, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Наталя Волковицька, яку підтримали 274 делегати.

Крім того, за результатами голосування у ВРЮ призначено суддю Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Аллу Олійник та суддю Вищого адміністративного суду України Олексія Муравйова.

Також, з'їзд призначив членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України суддю Вищого господарського суду України, заслуженого юриста України Анастасію Заріцьку.

До нового складу ВККС також увійшли судді Верховного Суду України  Юрій Тітов і Микола Патрюк, суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ  Михайло Макарчук, суддя апеляційного суду Харківської області  Валентина Устименко, суддя апеляційного суду Донецької області  Микола Мішин.

Разом з тим, сформовано...

Детальніше »
У ВГСУ завершилася програма підготовки суддів місцевих господарських судів, призначених на посаду вперше 26.09.2014

26 вересня 2014 року Національна школа суддів України за активної участі суддів Вищого господарського суду України завершили підготовку суддів місцевих господарських судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської і Чернігівської областей  та міста Києва, призначених на посаду судді вперше.

Головні питання, які розглянули під час підготовки - відновлення довіри до судової влади та законодавчі зміни в системі правосуддя.

Перед слухачами із лекцією на тему: "Особливості розгляду спорів, пов'язаних із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності в мережі Інтернет" виступив суддя, секретар четвертої судової палати ВГСУ, заслужений юрист України Ігор Бенедисюк.

Проблемних питань здійснення судового провадження під час розгляду справ у суді першої інстанції за приписами Господарського процесуального кодексу України торкнулася суддя, секретар другої судової палати ВГСУ, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Тетяна Дроботова.

Суддя ВГСУ, член Ради суддів господарських судів України Володимир Погребняк...

Детальніше »
Керівництво та судді Вищого господарського суду України взяли участь у ХІІ позачерговому з'їзді суддів України 25.09.2014

25 вересня 2014 року в Києві розпочалася друга частина позачергового XII з'їзду суддів України.

Вітальною промовою відкрив захід Президент України Петро Порошенко: "Перед нами з вами є величезне завдання: побудувати довіру українців до судової гілки влади. Я покладаю дуже високі надії на наше з вами зібрання. Сьогодні я буду виступати перед високою аудиторією, перед усією країною зі своєю новою Програмою, своїм новим баченням програми реформ "Стратегія-2020". Вона передбачає 60 реформ, спеціальних програм, виконання яких підготує Україну для того, щоб через шість років подати заявку на набуття членства в Європейському Союзі. Побудувати систему, коли Україна буде відповідати і Копенгагенським, і Маастрихтським критеріям. Але всі ці критерії стосуються лише економічної частини. Я впевнений, що нам з вами обов'язково вдасться побудувати відповідність країни й іншим критеріям. І саме тому серед цих 60 спеціальних програм, реформа номер один - судова. Я дуже покладаюся на вас і громадськість, що разом з новообраним Парламентом, при повній підтримці мене як Президента, вдасться...

Детальніше »
Представники господарських судів взяли участь в обговоренні проблемних питань розгляду судами корпоративних спорів 25.09.2014

25 вересня 2014 року відбулося засідання комітету Асоціації правників України з процесуального права, присвячене обговоренню проблемних питань розгляду судами корпоративних спорів.

В роботі заходу взяли участь: заступник голови Господарського суду міста Києва Сергій Ковтун; суддя Господарського суду міста Києва Ганна Бондаренко; спеціалісти відділу забезпечення роботи секретаря першої судової палати Вищого господарського суду України Олеся Лукомська та Інна Криштак; представники юридичних груп.

На засіданні Комітету обговорювались проблемні питання щодо:

спорів, пов'язаних з реалізацією корпоративних прав;

судової практики щодо розгляду справ, пов'язаних з корпоративними відносинами;

процесуальних особливостей розгляду корпоративних спорів. Блокування рішень акціонерів: проблематика, протидія;

співвідношення норм трудового та корпоративного права у питаннях управління товариством.

Зокрема, у своєму виступі головний спеціаліст ВГСУ Олеся Лукомська розповіла...

Детальніше »
Секретар четвертої судової палати ВГСУ Ігор Бенедисюк взяв участь у Міжнародному юридичному форумі «Україна-ЄС» 24.09.2014

24 вересня 2014 року відбувся Міжнародний юридичний форум «Україна-ЄС», організований газетою «Юридична практика».

Від Вищого господарського суду України у заході взяв участь суддя, секретар четвертої судової палати ВГСУ Ігор Бенедисюк. Він зупинився на проблемних питаннях формування єдиної судової практики при вирішенні спорів щодо економічної та недобросовісної конкуренції в контексті європейської інтеграції.

У Форумі також взяли участь заступник міністра юстиції України Ігор Бондарчук, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Валерій П'ятницький, заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, президент Американської торгової палати (ACC) Бернард Кейсі, партнери провідних юридичних фірм, керівники і юрисконсульти підприємств України, представники міжнародних та всеукраїнських громадських організацій, бізнес-асоціацій.

В ході заходу учасники обговорили питання реформування законодавства, вільної торгівлі між Україною і ЄС, європейського майбутнього...

Детальніше »
УВАГА! Визначено, які суди розглядатимуть справи, підсудні господарським судам, розташованим в районі проведення АТО 24.09.2014

На виконання Закону України «Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції» № 1632-18 від 12.08.2014 року та відповідно до наданих Державною судовою адміністрацією України подань, Головою Вищого господарського суду України визначено, які суди розглядатимуть справи, підсудні господарським судам, розташованим в районі проведення антитерористичної операції, зокрема:

- господарським судом Запорізької області - господарських справ, підсудних господарському суду Донецької області;

- господарським судом Харківської області - господарських справ, підсудних господарському суду Луганської області;

- Харківським апеляційним господарським судом - господарських справ, що підлягають перегляду в апеляційному порядку Донецьким апеляційним господарським судом.

Справи господарських судів Донецької і Луганської областей та Донецького апеляційного господарського суду, розгляд яких не закінчено і які перебувають у провадженні цих судів, передаються відповідно господарським...

Детальніше »
УВАГА! У Вищому господарському суді України працює телефонна "гаряча лінія" +38 (044) 207-52-32 24.09.2014

З метою покращення роботи, забезпечення права громадян на доступ до правосуддя Вищий господарський суд України (ВГСУ) продовжує системну роботу щодо інформаційної відкритості для громадськості про свою діяльність та функціонування системи господарських судів в цілому.

Так у ВГСУ організовано проведення особистого прийому громадян та представників юридичних осіб з питань організаційного забезпечення діяльності. Ознайомитися з графіком прийому можна тут.

Також, у ВГСУ функціонує інформаційна служба за номером телефону +38(044) 536-18-01, за якою учасникам судового процесу надається інформація щодо руху розгляду касаційних скарг та заяв.

Крім того, можна звертатися на електронну пошту ВГСУ: inbox@vgsu.arbitr.gov.ua - із загальних питань; public@vgsu.arbitr.gov.ua - для надсилання запитів на інформацію.

З 20 січня 2014 року запрацювала телефонна "гаряча лінія" ВГСУ +38(044) 207-52-32, за якою усі бажаючі можуть оперативно отримати всю необхідну інформацію, що стосується організації роботи системи господарських судів України, залишити свої повідомлення,...

Детальніше »
Співчуття з приводу передчасної смерті судді господарського суду Рівненської області Володимира Ярославовича Корсуна 22.09.2014

На 31-у році життя перестало битися серце сповненої сил, далекоглядних планів, любові до життя прекрасної, доброзичливої людини, кваліфікованого судді господарського суду Рівненської області Володимира Корсуна.

Колектив Вищого господарського суду України висловлює глибоке співчуття рідним, близьким та колегам Володимира Корсуна, розділяє їх біль та гіркоту втрати.

Переконані, що світлий образ Володимира Ярославовича, його відкрита душа, щирість та доброта назавжди збережуться в пам'яті всіх, хто його знав.

Вічна пам'ять...

 

 

Колектив Вищого господарського суду України

Заступник Голови Вищого господарського суду України Геннадій Кравчук взяв участь у роботі "круглого столу" щодо проблеми реформування господарських судів України 19.09.2014

18 вересня 2014 року в прес-центрі інформаційного агентства "ЛігаБізнесІнформ" відбувся "круглий стіл", організований Асоціацією правників України, щодо проблеми реформування господарських судів України.

У заході взяли участь заступник Голови Вищого господарського суду України Геннадій Кравчук, суддя, секретар другої судової палати ВГСУ Тетяна Дроботова і суддя ВГСУ Віталій Корсак.

В обговоренні також взяли участь Голова Вищого господарського суду України у відставці, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України Дмитро Притика, суддя Вищого адміністративного суду України Олексій Муравйов, керуючий партнер Юридичної групи LCF Анна Огренчук, доктор юридичних наук, професор, головний науковий співробітник Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва імені академіка Ф.Г.Бурчака НАПрН України Олена Беляневич, провідні юристи та адвокати у галузі господарського права.

Під час "круглого столу" учасники обговорили питання реформування системи господарських судів, відновлення довіри до судової влади, а також важливе...

Детальніше »