Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 2 липня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за жовтень 2014 року 05.11.2014

У жовтні 2014 року до Вищого господарського суду України надійшло 71 звернення і 4110 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

71 письмове звернення стосовно дій суддів господарських судів, надходження та реєстрації касаційних скарг, автоматичного розподілу справ, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, порядку розгляду справ господарськими судами, які розташовані в районі проведення антитерористичної операції, виконання судових доручень тощо;

12 письмових запитів на інформацію стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, результат їх розгляду;

4098 усних запитів стосовно розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжних реквізитів для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних...

Детальніше »
До уваги учасників судового процесу 03.11.2014

За повідомленням Київської міської дирекції УДППЗ "Укрпошта" від 20.10.2014 № 50-06/851, станом на 16.10.2014 р. поновлено роботу з приймання реєстрованих поштових відправлень у відділеннях поштового зв'язку (далі - ВПЗ) таких населених пунктів:

ВПЗ Горлівка №№ 1, 7, 24, 26, 29, 32,46;

ВПЗ Єнакієве №№ 5, 14, 20, 27, 29, 30;

ВПЗ Дебальцеве № 1;

ВПЗ Світлодарське, Миронівський, Сніжне;

ВПЗ Южнокомунарськ № 3;

ВПЗ Торез № 7;

ВПЗ Амвросіївка № 4.

Обов'язковою умовою пересилання реєстрованих поштових відправлень є зазначення номера телефону адресата для його інформування про надходження поштового відправлення.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

У Вищому господарському суді України пройшли підготовку судді апеляційних господарських судів 31.10.2014

Протягом 27 - 31 жовтня 2014 року у Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України проходили підготовку судді апеляційних господарських судів.

Перед слухачами з актуальними доповідями виступили судді ВГСУ. Зокрема, Голова ВГСУ Богдан Львов свою доповідь присвятив останнім законодавчим змінам у системі правосуддя та питанню відновлення довіри до судової влади.

На проблемних питаннях здійснення судового провадження під час розгляду справ у суді першої інстанції за приписами ГПК України та єдності судової практики як засобу вдосконалення судочинства зупинилася суддя, секретар другої судової палати ВГСУ, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Тетяна Дроботова.

Про господарські зобов'язання та відповідальність за їх порушення розповіла суддя, секретар Пленуму ВГСУ Лариса Рогач.

Питанням, які виникають при застосуванні неустойки як самостійного виду забезпечення виконання зобов'язань, присвятив свою лекцію суддя ВГСУ, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Борис Грек.

Детальніше »
Голова ВГСУ та судді взяли участь у "круглому столі" щодо реформування судової системи України 30.10.2014

30 жовтня 2014 року відбувся "круглий стіл" на тему "Якою має бути реформа судової системи України?", організований Юридичною групою LCF та Національною асоціацією банків України (НАБУ).

У заході взяли участь Голова ВАСУ Олександр Нечитайло, суддя ВАСУ, член ВРЮ Олексій Муравйов, суддя КСУ Наталя Шаптала, суддя ВСУ Лілія Григор'єва, суддя ВССУ Алла Лесько, суддя Київського апеляційного господарського суду Олена Коротун, суддя Господарського суду міста Києва Оксана Марченко, керівник групи експертів проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" Віргіліюс Валанчюс, керуючий партнер Юридичної групи LCF Анна Огренчук, Голова Ради НАБУ Роман Шпек, доктор юридичних наук, професор, головний науковий співробітник Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва імені академіка Ф.Г. Бурчака НАПрН України Олена Беляневич, провідні юристи та науковці.

Від Вищого господарського суду України у заході взяли участь Голова ВГСУ Богдан Львов, заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук, судді ВГСУ Лариса Іванова (секретар першої судової палати), Тетяна...

Детальніше »
Розділ "Судова практика" доповнено новим інформаційним листом 30.10.2014

У розділі "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розміщено новий інформаційний лист ВГСУ від 27.10.2014 № 01-06/1666/14 "Про доповнення інформаційного листа ВГСУ від 15.03.2011 № 01-06/249 "Про постанови ВСУ, прийняті за результатами перегляду судових рішень господарських судів".

Зазначений документ інформує про правові позиції Верховного Суду України, викладені у постановах, прийнятих за результатами перегляду судових рішень господарських судів у порядку, передбаченому розділом ХІІ2 Господарського процесуального кодексу України.

З повним текстом документа можна ознайомитися тут

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов увійшов до складу Ради з питань судової реформи 28.10.2014

27 жовтня 2014 року Президент України Петро Порошенко своїм Указом затвердив Положення та персональний склад Ради з питань судової реформи, до якої увійшли керівники відповідних центральних органів виконавчої влади, а також за згодою - Голова Верховного Суду України, голова Ради суддів України, голови вищих спеціалізованих судів, Голова Державної судової адміністрації України, Генеральний прокурор України, представники правничих громадських об'єднань, юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, відповідних міжнародних організацій, провідні фахівці у галузі права.

Рада з питань судової реформи є консультативно-дорадчим органом при Президентові України, який у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, а також затвердженим Положенням.

Основними її завданнями є підготовка та подання Главі держави пропозицій стосовно стратегії реформування судоустрою та судочинства, інших суміжних правових інститутів, розроблення планів дій щодо...

Детальніше »
УВАГА! АНОНС! Готується до друку "Вісник господарського судочинства" № 5 за 2014 рік 27.10.2014

Готується до друку журнал "Вісник господарського судочинства" № 5 за 2014 рік, який є офіційним друкованим органом Вищого господарського суду України.

У цьому номері буде опубліковано Закон України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції", розпорядження Вищого господарського суду України від 02.09.2014 № 28-р "Про зміну територіальної підсудності господарських справ", наказ Державної судової адміністрації України від 22.09.2014 № 124 "Про організаційні заходи щодо виконання положень Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції".

У постійному розділі журналу "Інформаційні та оглядові листи Вищого господарського суду України" буде розміщено інформаційний лист Вищого господарського суду України від 12.09.2014 № 01-06/1290/14 "Про Закон України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції".

Розділ "Сторінка вченого" зацікавить такими публікаціями:

Детальніше »
Відбулось засідання "круглого столу" з проблемних питань застосування природоохоронного законодавства в господарському судочинстві 27.10.2014

24 жовтня 2014 року в Господарському суді Львівської області проведено засідання "круглого столу" з питань застосування природоохоронного законодавства.

Засідання "круглого столу" відкрили заступник Голови Вищого господарського суду України Геннадій Кравчук, голова Львівського апеляційного господарського суду Борис Плотніцький та голова Господарського суду Львівської області Михайло Юркевич, які у своїх виступах наголосили на важливості та актуальності такого заходу.

Зокрема, було звернуто увагу на те, що захід організовано за підсумками надання Вищим господарським судом України методичної допомоги господарському суду Львівської області з питань застосування законодавства про охорону навколишнього природного середовища. Метою заходу стало всебічне обговорення виявлених проблемних питань у розширеному форматі із залученням фахівців та науковців для пошуку найоптимальніших шляхів вирішення порушених питань.

Фактично цей захід є продовженням "круглого столу" із зазначеної тематики, проведеного в минулому році у господарському...

Детальніше »
Представники господарських судів взяли участь у VIII Щорічному форумі з корпоративного права 24.10.2014

24 жовтня 2014 року відбувся VIII Щорічний форум з корпоративного права, організований Асоціацією правників України за підтримки Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, в якому взяли участь судді першої судової палати Вищого господарського суду України Лариса Іванова - секретар палати, Олексій Євсіков, Валерій Картере та Олександр Кот, суддя другої судової палати Вищого господарського суду України Віталій Корсак, суддя Господарського суду міста Києва Ганна Бондаренко, працівники управління забезпечення роботи першої судової палати Інна Криштак, Олеся Лукомська, Юлія Лукошкіна, Олександр Якусик, представники профільних державних органів, юристи-практики та експерти у сфері корпоративного права.

Програма заходу складалася з таких сесій: "Господарські товариства: чи є життя в епоху змін?"; "Реформування корпоративного законодавства України: революція ідей чи еволюція практик?"; "Гармонізація корпоративного законодавства України з правом ЄС: на що очікувати?"; "Судова практика та актуальні проблеми правозастосування: від Риму до Криму".

У...

Детальніше »
Суддя Вищого господарського суду України Володимир Поліщук взяв участь у роботі ІІ Щорічного форуму юрисконсультів 23.10.2014

23 жовтня 2014 року відбувся ІІ Щорічний форум юрисконсультів, організований видавництвом «Юридична практика», в роботі якого взяв участь суддя, заступник секретаря третьої судової палати Вищого господарського суду України Володимир Поліщук.

Захід щороку проводиться з метою інформування юридичної спільноти про діяльність юридичних департаментів провідних компаній України.

Робота Форуму вже традиційно проходила у форматі кількох паралельних сесій, на яких розглядалися питання судової практики; оподаткування; інтелектуальної власності; банкрутства; міжнародної торгівлі тощо. Окрема сесія цьогоріч була присвячена правовим аспектам ведення бізнесу в Криму та на Донбасі.

У межах секції «Судова практика. Банкрутство» з доповіддю щодо судової практики оскарження дій ліквідаторів банків виступив суддя Вищого господарського суду України Володимир Поліщук. Актуальною проблемою для банків він назвав нарахування податків під час ліквідаційної процедури банку. «Склалась подвійна практика. Моя позиція ґрунтується на тому, що...

Детальніше »