Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 16 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
85% громадян довіряють місцевим господарським судам 11.11.2014

З 1 по 5 вересня 2014 року в місцевих господарських судах у рамках Всеукраїнської акції «Зміцнимо довіру громадян до суду» проводилось анонімне опитування громадян-відвідувачів суду за ініціативою Ради суддів України спільно з Центром суддівських студій за підтримки Проекту Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні».

На запитання «Чи довіряєте Ви суду, в якому розглядається Ваша справа?» 85,2% громадян-відвідувачів місцевих господарських судів відповіли «Так» та «Скоріше Так».*

З результатами анонімного опитування громадян-відвідувачів місцевих господарських судів можна ознайомитися в підрубриці "Довіра громадськості до місцевих господарських судів".

* Анонімне опитування громадян-відвідувачів у 4 місцевих господарських судах не проводилося

 

Відділ підготовки та організаційно-протокольного забезпечення

проведення засідань Пленуму (секретаріат Пленуму),

зборів суддів, Науково-консультативної ради та інших заходів

Збори суддів Вищого господарського суду України підтримали звернення ВССУ стосовно внесення подання до Конституційного Суду України щодо конституційності деяких положень Закону України "Про очищення влади" 07.11.2014

29 жовтня 2014 року зборами суддів Вищого господарського суду України прийнято рішення № 2 про підтримку постанови пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року №12 "Про звернення до Верховного Суду України про направлення до Конституційного Суду України конституційного подання щодо відповідності Конституції України положень пункту 13 частини другої статті 3, пункту 5 частини сьомої статті 3, підпункту 2 пункту 4 Прикінцевих та перехідних положень, а також частин третьої, дев'ятої, десятої статті 3 у частині притягнення до юридичної відповідальності суддів та застосування до них заборони, передбаченої частиною четвертою статті 1 Закону України від 16 вересня 2014 року № 1682-VII "Про очищення влади".

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Голова ВГСУ Богдан Львов узяв участь у міжнародній науково-практичній конференції "Національні стандарти суддівської освіти: професійна психологічна підготовка" 07.11.2014

4 листопада 2014 року відбулася міжнародна науково-практична конференція "Національні стандарти суддівської освіти: професійна психологічна підготовка", організована Національною школою суддів України за підтримки уряду Швеції спільно з проектом Ради Європи "Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні", а також Інститутом психології імені Г.С. Костюка Національної академії педагогічних наук України.

Мета проведення заходу - обмін думками та досвідом щодо впровадження національних стандартів суддівської освіти.

У конференції взяли участь представники судової влади, психологи-практики, українські та міжнародні експерти, провідні науковці, представники міжнародних організацій.

Відкриваючи захід, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук зупинився на питаннях суддівської освіти в Україні,  національних стандартах та рекомендаціях Ради Європи. Також учасників привітали суддя Верховного Суду України Лілія Григор'єва, координатор проектів Департаменту верховенства права та правового...

Детальніше »
Заступник Голови ВГСУ Сергій Могил взяв участь в обговоренні результатів опитування громадян – відвідувачів судів 07.11.2014

5 листопада 2014 року відбувся "круглий стіл" на тему "Презентація та обговорення результатів опитування громадян - відвідувачів судів", організований Центром суддівських студій у співпраці з Радою суддів України у межах проекту Ради Європи "Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні".

Під час заходу учасникам представили моніторинговий звіт за результатами анонімного опитування громадян - відвідувачів судів під час Всеукраїнської акції "Зміцнимо довіру громадян до суду".

Як зазначила директор Центру суддівських студій Наталія Верещінська, опитування проводилося з 1 по 5 вересня поточного року і було опитано 21 732 респондента. Опитування проводилося у всіх судах України, крім АР Крим, Донецької та Луганської областей. Зокрема, респондентам було запропоновано оцінити зручність умов перебування в суді, повноту, якість та доступність інформації для відвідувачів суду, ефективність організації роботи суду та інше.

На завершення "круглого столу" учасники обмінялися думками щодо висновків та рекомендацій,...

Детальніше »
Розділ "Судова практика" доповнено новим інформаційним листом 06.11.2014

У розділі "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розміщено новий інформаційний лист ВГСУ від 04.11.2014 №01-06/1686/14 "Про внесення змін до пунктів 10, 33 інформаційного листа ВГСУ від 28.03.2013 №01-06/606/2013 "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

З повним текстом документа можна ознайомитися тут

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ 

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за жовтень 2014 року 05.11.2014

У жовтні 2014 року до Вищого господарського суду України надійшло 71 звернення і 4110 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

71 письмове звернення стосовно дій суддів господарських судів, надходження та реєстрації касаційних скарг, автоматичного розподілу справ, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, порядку розгляду справ господарськими судами, які розташовані в районі проведення антитерористичної операції, виконання судових доручень тощо;

12 письмових запитів на інформацію стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, результат їх розгляду;

4098 усних запитів стосовно розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжних реквізитів для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних...

Детальніше »
До уваги учасників судового процесу 03.11.2014

За повідомленням Київської міської дирекції УДППЗ "Укрпошта" від 20.10.2014 № 50-06/851, станом на 16.10.2014 р. поновлено роботу з приймання реєстрованих поштових відправлень у відділеннях поштового зв'язку (далі - ВПЗ) таких населених пунктів:

ВПЗ Горлівка №№ 1, 7, 24, 26, 29, 32,46;

ВПЗ Єнакієве №№ 5, 14, 20, 27, 29, 30;

ВПЗ Дебальцеве № 1;

ВПЗ Світлодарське, Миронівський, Сніжне;

ВПЗ Южнокомунарськ № 3;

ВПЗ Торез № 7;

ВПЗ Амвросіївка № 4.

Обов'язковою умовою пересилання реєстрованих поштових відправлень є зазначення номера телефону адресата для його інформування про надходження поштового відправлення.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

У Вищому господарському суді України пройшли підготовку судді апеляційних господарських судів 31.10.2014

Протягом 27 - 31 жовтня 2014 року у Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України проходили підготовку судді апеляційних господарських судів.

Перед слухачами з актуальними доповідями виступили судді ВГСУ. Зокрема, Голова ВГСУ Богдан Львов свою доповідь присвятив останнім законодавчим змінам у системі правосуддя та питанню відновлення довіри до судової влади.

На проблемних питаннях здійснення судового провадження під час розгляду справ у суді першої інстанції за приписами ГПК України та єдності судової практики як засобу вдосконалення судочинства зупинилася суддя, секретар другої судової палати ВГСУ, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Тетяна Дроботова.

Про господарські зобов'язання та відповідальність за їх порушення розповіла суддя, секретар Пленуму ВГСУ Лариса Рогач.

Питанням, які виникають при застосуванні неустойки як самостійного виду забезпечення виконання зобов'язань, присвятив свою лекцію суддя ВГСУ, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Борис Грек.

Детальніше »
Голова ВГСУ та судді взяли участь у "круглому столі" щодо реформування судової системи України 30.10.2014

30 жовтня 2014 року відбувся "круглий стіл" на тему "Якою має бути реформа судової системи України?", організований Юридичною групою LCF та Національною асоціацією банків України (НАБУ).

У заході взяли участь Голова ВАСУ Олександр Нечитайло, суддя ВАСУ, член ВРЮ Олексій Муравйов, суддя КСУ Наталя Шаптала, суддя ВСУ Лілія Григор'єва, суддя ВССУ Алла Лесько, суддя Київського апеляційного господарського суду Олена Коротун, суддя Господарського суду міста Києва Оксана Марченко, керівник групи експертів проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" Віргіліюс Валанчюс, керуючий партнер Юридичної групи LCF Анна Огренчук, Голова Ради НАБУ Роман Шпек, доктор юридичних наук, професор, головний науковий співробітник Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва імені академіка Ф.Г. Бурчака НАПрН України Олена Беляневич, провідні юристи та науковці.

Від Вищого господарського суду України у заході взяли участь Голова ВГСУ Богдан Львов, заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук, судді ВГСУ Лариса Іванова (секретар першої судової палати), Тетяна...

Детальніше »
Розділ "Судова практика" доповнено новим інформаційним листом 30.10.2014

У розділі "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розміщено новий інформаційний лист ВГСУ від 27.10.2014 № 01-06/1666/14 "Про доповнення інформаційного листа ВГСУ від 15.03.2011 № 01-06/249 "Про постанови ВСУ, прийняті за результатами перегляду судових рішень господарських судів".

Зазначений документ інформує про правові позиції Верховного Суду України, викладені у постановах, прийнятих за результатами перегляду судових рішень господарських судів у порядку, передбаченому розділом ХІІ2 Господарського процесуального кодексу України.

З повним текстом документа можна ознайомитися тут

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ