Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 16 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Відбувся круглий стіл на тему "Застосування лізингового законодавства" 15.12.2014

11 грудня 2014 року відбулось засідання круглого столу (у форматі відеоконференцзв'язку) на тему "Застосування лізингового законодавства".

З огляду на формат заходу його було проведено між Вищим господарським судом України (далі - ВГСУ) та господарськими судами Рівненського апеляційного округу: Рівненським апеляційним господарським судом, Господарським судом Рівненської області, Господарським судом Волинської області, Господарським судом Вінницької області, Господарським судом Житомирської області та Господарським судом Хмельницької області.

Відкрив засідання круглого столу заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук, який звернув увагу на те, що згідно зі світовою практикою лізинг є ефективним фінансовим інструментом інвестування розвитку економіки. Прикладом цього може слугувати той факт, що через лізинг у Європі фінансується в середньому 25-30% усіх інвестицій і він є одним з найпоширеніших у світовій практиці методів фінансування технічного оснащення та оновлення виробництва. На жаль, в Україні цей показник становить лише 10-15%.

Геннадій...

Детальніше »
УВАГА! ПРОПОНУЄМО ВЗЯТИ УЧАСТЬ В ОПИТУВАННІ ЩОДО ЯКОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ВИЩОГО ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ УКРАЇНИ НА ОФІЦІЙНОМУ ВЕБ-САЙТІ! 15.12.2014

З 12 червня 2014 року на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розпочалося онлайн-опитування громадян щодо якості організації роботи суду.

Участь в опитуванні можуть взяти всі бажаючі за НАСТУПНИМ ПОСИЛАННЯМ або перейти до розділу "Опитування" на офіційному веб-сайті суду.

Для нас дуже важлива Ваша думка, тому просимо відповісти на всі запитання. Опитування цілком анонімне, отримані дані будуть використані виключно для вдосконалення організації роботи Вищого господарського суду України, підвищення ефективності та якості його функціонування.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Вітання Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова з Днем працівників суду 15.12.2014

Шановні колеги - судді та працівники апаратів судів!

 

Прийміть найщиріші привітання з нагоди професійного свята - Дня працівників суду!

В період бурхливих подій та стрімких змін у житті нашої держави судова система України, наближаючись до світових та європейських стандартів правосуддя, відіграє вирішальну роль у реалізації та захисті прав і законних інтересів людини, громадянина та суб'єктів господарювання.

Приємно констатувати, що у ставленні суспільства до судової гілки влади сьогодні відбуваються суттєві позитивні зміни, зокрема, зростання довіри людей. Це є Вашою великою заслугою і великою відповідальністю.

Глибоко переконаний, що Ви й надалі докладатимете всіх зусиль для зміцнення демократичних засад судочинства, забезпечення неупереджених, виважених, незалежних і справедливих судових рішень, які виносяться іменем держави.

Нехай людська шана, повага й довіра стануть гідними орієнтирами у Вашій щоденній роботі!

З нагоди професійного свята зичу Вам витримки та сили духу, натхнення та оптимізму, міцного здоров'я та...

Детальніше »
Суддя ВГСУ, член Вищої ради юстиції Наталія Волковицька у складі української делегації відвідала Республіку Польща 10.12.2014

Нещодавно делегація Вищої ради юстиції на запрошення Національної ради судівництва Республіки Польща, за сприяння Ради Європи у межах проекту "Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади" відвідала з візитом Варшаву.

До складу делегації увійшли суддя Вищого господарського суду України, член Вищої ради юстиції Наталія Волковицька, суддя Вищого адміністративного суду України, член Вищої ради юстиції Олексій Муравйов, суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, член Вищої ради юстиції Алла Олійник, член Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, секретар Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, суддя Верховного Суду України у відставці Станіслав Щотка, менеджер проекту Ради Європи "Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні" Андрій Кавакін, завідувач відділу підготовки матеріалів з питань дисциплінарної відповідальності секретаріату Вищої ради юстиції Алла Василенко, завідувач відділу по роботі зі зверненнями...

Детальніше »
Вийшов друком ювілейний випуск "Вісника господарського судочинства" № 6 за 2014 рік 09.12.2014

Вийшов друком ювілейний оновлений номер "Вісника господарського судочинства" № 6 за 2014 рік, який є офіційним друкованим органом Вищого господарського суду України.

З нагоди 20-ї річниці з часу заснування журналу головний редактор Геннадій Кравчук підготував історичний нарис "Два десятиріччя "Віснику господарського судочинства".

Постійну рубрику "Гордість господарської (арбітражної) системи" присвячено 100-річчю з дня народження Головного арбітра Державного арбітражу при Раді Міністрів УРСР Івана Корчака.

До дня поважного ювілею видання на його сторінках розміщено привітання Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова, першого головного редактора часопису, заступника Голови Вищого господарського суду України (1991-2013 рр.) Анатолія Осетинського, а також привітання зі словами вдячності від читачів та представників юридичної громадськості.

Інтерв'ю головного редактора журналу "Вісник господарського судочинства" Геннадія Кравчука з Головою Вищого господарського суду України Богданом Львовом на тему: "Важливість...

Детальніше »
"Віснику господарського судочинства" – 20 років 05.12.2014

У грудні 2014 року виповнюється 20 років офіційному друкованому органу Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) "Вісник господарського судочинства" (далі - "Вісник"). З цієї нагоди у ВГСУ відбувся круглий стіл за участю членів редакційної колегії часопису, голів апеляційних господарських судів, суддів ВГСУ, представників ЗМІ та поважних гостей.

У вітальній промові Голова ВГСУ Богдан Львов подякував усім, хто стояв біля витоків "Вісника", і нагадав, що з доброї волі тодішнього Голови ВГСУ Дмитра Притики та за участі авторитетної редакційної колегії на чолі з тодішнім заступником Голови ВГСУ Анатолієм Осетинським часопис протягом двох десятиліть інформував широке коло читачів про стан та проблеми господарського судочинства, практику розгляду господарських спорів та розмежування юрисдикцій, вміщував аналітичні довідки, наукові реферати, висвітлював актуальні теми у правничих публікаціях тощо.

Також він наголосив, що попередник "Вісника господарського судочинства" - "Збірник рішень та арбітражної практики Вищого арбітражного суду України" - став...

Детальніше »
До уваги учасників судового процесу 05.12.2014

Станом на 27.11.2014 р. призупинено приймання поштових відправлень на/з територію Донецької та Луганської областей до/з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження.

 

З відповідним повідомленням Київської міської дирекції УДППЗ "Укрпошта" від 27.11.2014 № 50-06/1005 можна ознайомитися тут.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Заступник Голови ВГСУ Сергій Могил взяв участь у черговому засіданні Ради суддів України 04.12.2014

4 грудня 2014 року відбулося засідання Ради суддів України, у якому взяли участь заступник Голови Вищого господарського суду України Сергій Могил, секретар Ради суддів господарських судів України Альбіна Романенко, виконуючий обов'язки Голови Державної судової адміністрації України Людмила Гізатуліна.

Під час засідання учасники обговорили питання доступу до правосуддя людей з обмеженими фізичними можливостями. Крім того, з метою визначення єдиного порядку забезпечення суддів службовим житлом Рада суддів України доручила Державній судовій адміністрації України розробити відповідний порядок.

Заслухавши інформацію члена Ради суддів України - голови Комітету адміністрування та організаційного забезпечення діяльності суду Григорія Алейнікова щодо внесення змін до Типового положення про апарат місцевого, апеляційного судів, Рада суддів України погодила запропоновані зміни. Згідно з цим документом керівник апарату суду може мати двох заступників, якщо кількість працівників апарату суду перевищує 60 осіб, або трьох, якщо відповідна кількість працівників...

Детальніше »
Суддя ВГСУ Наталія Волковицька взяла участь у круглому столі на тему "Люстрація судової системи: український та міжнародний досвід" 04.12.2014

4 грудня 2014 року відбувся круглий стіл на тему "Люстрація судової системи: український та міжнародний досвід", організований проектом USAID "Справедливе правосуддя" та проектом Ради Європи "Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні".

У заході взяли участь суддя Вищого господарського суду України, член Вищої ради юстиції Наталія Волковицька, керівник проекту USAID "Справедливе правосуддя" Девід Вон, координатор проекту Ради Європи "Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні" Ліліт Данегян, професор юридичного факультету Мадридського університету Комплутенсе, представник комісії з прав людини Вищої ради адвокатів Польщі Павел Войцех Осік, судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого адміністративного суду України, міжнародні експерти та провідні юристи.

Круглий стіл складався з двох сесій: "Міжнародні та європейські стандарти, досвід щодо дисциплінарної відповідальності і люстрації суддів" і "Виконання законів України в сфері...

Детальніше »
У Львові відбувся "круглий стіл" на тему «Судова реформа 2014: якою вона має бути?» 04.12.2014

2 грудня 2014 року відбувся "круглий стіл" на тему «Судова реформа 2014: якою вона має бути?», організований Львівським апеляційним господарським судом та Господарським судом Львівської області спільно з Європейською Бізнес Асоціацією, Асоціацією правників України та адвокатським об'єднанням «Матвіїв і Партнери».

У заході взяли участь провідні юристи-практики з різних галузей права, представники спеціалізованих судів та судів загальної юрисдикції, Головного управління юстиції у Львівській області, Управління Державної судової адміністрації України у Львівській області, Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області, прокуратури Львівської області, Львівської залізниці, Львівської обласної державної адміністрації та Львівської міської ради, ОБСЄ та вітчизняних громадських організацій, народні депутати України, науковці Львівського національного університету імені Івана Франка, банкіри та арбітражні керуючі.

Від господарської юрисдикції з доповідями виступили голова Львівського апеляційного господарського...

Детальніше »