Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 30 червня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за грудень 2014 року 30.12.2014

У грудні 2014 року до Вищого господарського суду України надійшло 63 звернення і 4174 запита на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

63 письмових звернення стосовно дій суддів господарських судів, надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, порядку розгляду справ господарськими судами, які розташовані в районі проведення антитерористичної операції, виконання судових доручень тощо;

2 письмових запита на інформацію щодо надходження та реєстрації касаційних скарг, результат їх розгляду;

4172 усних запита стосовно розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжних реквізитів для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про...

Детальніше »
Судді Вищого господарського суду взяли участь у роботі пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ 22.12.2014

19 грудня 2014 року відбувся пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, у роботі якого взяли участь секретар пленуму Вищого господарського суду України Лариса Рогач та суддя Вищого господарського суду України, член Вищої ради юстиції Наталя Волковицька.

Пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ прийняв у цілому постанову "Про застосування судами міжнародних договорів України при здійсненні правосуддя", до проекту якої в межах співпраці вищих спеціалізованих судів суддями Вищого господарського суду України надано низку пропозицій.

Окрім того, в першому читанні прийнято за основу Регламент спільних засідань пленумів вищих спеціалізованих судів, який у листопаді цього року також прийнято за основу на пленумі Вищого господарського суду України.

 

Секретаріат пленуму Вищого господарського суду України

Колектив Вищого господарського суду України продовжив традицію привітання дітлахів зі святом Святого Миколая 19.12.2014

19 грудня 2014 року працівники Вищого господарського суду України взяли на себе роль помічників Святого Миколая, відвідавши своїх підшефних - Київський міський будинок дитини ім. М.Городецького, що знаходиться у смт. Ворзель. У ньому виховується 120 дітей віком від 1 місяця до 4-х років, у тому числі діти-сироти, діти-інваліди з дитинства, діти, від яких відмовились батьки.

З нагоди дня Святого Миколая малеча отримала солодощі та інші подарунки. Натомість маленькі вихованці підготували зворушливий святковий концерт.

Колектив Вищого господарського суду України щиро прагне, щоб кожна дитина, незважаючи на жодні економічні потрясіння, відчувала турботу та любов.

Секретар четвертої судової палати Вищого господарського суду України Ігор Бенедисюк взяв участь у заходах, організованих Київським університетом права Національної академії наук України 19.12.2014

16 грудня 2014 року на базі Київського університету права Національної академії наук України відбулися круглі столи на теми: "Сучасні тенденції, загрози та перспективи в сфері розвитку інтелектуальної власності у правовій та комерційній площинах: вітчизняна та міжнародна практика" та "Ефективність господарського судочинства".

У роботі вказаних круглих столів взяв участь секретар четвертої судової палати Вищого господарського суду України Ігор Бенедисюк.

Учасниками круглого столу на тему: "Сучасні тенденції, загрози та перспективи в сфері розвитку інтелектуальної власності у правовій та комерційній площинах: вітчизняна та міжнародна практика" обговорено актуальні питання, пов'язані із захистом права інтелектуальної власності в Україні та Європі, проаналізовано існуючі теоретичні та практичні проблеми у законодавчо-правовій, економічній та міжнародній сферах інтелектуальної власності.

Основними ж темами круглого столу "Ефективність господарського судочинства" стало обговорення актуальних питань, пов'язаних із сучасним станом господарського...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України завершилася підготовка суддів місцевих господарських судів, обраних на посаду судді безстроково 16.12.2014

У Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) завершилася підготовка суддів місцевих господарських судів, обраних на посаду судді безстроково, за програмою Національної школи суддів України.

У проведенні підготовки взяли участь судді Вищого господарського суду України, провідні юристи та науковці.

На проблемних питаннях здійснення судового провадження під час розгляду справ у суді першої інстанції за приписами ГПК України зупинилася секретар другої судової палати ВГСУ, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Тетяна Дроботова.

Суддя, секретар пленуму ВГСУ Лариса Рогач приділила увагу питанням, що виникають у господарському процесі у разі продовження строків вирішення спорів за заявами сторін.

Суддя ВГСУ, член Ради суддів господарських судів України Володимир Погребняк для своєї лекції обрав тему страхування та специфіки регулювання правовідносин у цій сфері під час розгляду відповідних справ.

На особливостях вирішення спорів, пов'язаних з перевезенням вантажів залізничним транспортом,...

Детальніше »
Відбувся круглий стіл на тему "Застосування лізингового законодавства" 15.12.2014

11 грудня 2014 року відбулось засідання круглого столу (у форматі відеоконференцзв'язку) на тему "Застосування лізингового законодавства".

З огляду на формат заходу його було проведено між Вищим господарським судом України (далі - ВГСУ) та господарськими судами Рівненського апеляційного округу: Рівненським апеляційним господарським судом, Господарським судом Рівненської області, Господарським судом Волинської області, Господарським судом Вінницької області, Господарським судом Житомирської області та Господарським судом Хмельницької області.

Відкрив засідання круглого столу заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук, який звернув увагу на те, що згідно зі світовою практикою лізинг є ефективним фінансовим інструментом інвестування розвитку економіки. Прикладом цього може слугувати той факт, що через лізинг у Європі фінансується в середньому 25-30% усіх інвестицій і він є одним з найпоширеніших у світовій практиці методів фінансування технічного оснащення та оновлення виробництва. На жаль, в Україні цей показник становить лише 10-15%.

Геннадій...

Детальніше »
УВАГА! ПРОПОНУЄМО ВЗЯТИ УЧАСТЬ В ОПИТУВАННІ ЩОДО ЯКОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ВИЩОГО ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ УКРАЇНИ НА ОФІЦІЙНОМУ ВЕБ-САЙТІ! 15.12.2014

З 12 червня 2014 року на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розпочалося онлайн-опитування громадян щодо якості організації роботи суду.

Участь в опитуванні можуть взяти всі бажаючі за НАСТУПНИМ ПОСИЛАННЯМ або перейти до розділу "Опитування" на офіційному веб-сайті суду.

Для нас дуже важлива Ваша думка, тому просимо відповісти на всі запитання. Опитування цілком анонімне, отримані дані будуть використані виключно для вдосконалення організації роботи Вищого господарського суду України, підвищення ефективності та якості його функціонування.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Вітання Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова з Днем працівників суду 15.12.2014

Шановні колеги - судді та працівники апаратів судів!

 

Прийміть найщиріші привітання з нагоди професійного свята - Дня працівників суду!

В період бурхливих подій та стрімких змін у житті нашої держави судова система України, наближаючись до світових та європейських стандартів правосуддя, відіграє вирішальну роль у реалізації та захисті прав і законних інтересів людини, громадянина та суб'єктів господарювання.

Приємно констатувати, що у ставленні суспільства до судової гілки влади сьогодні відбуваються суттєві позитивні зміни, зокрема, зростання довіри людей. Це є Вашою великою заслугою і великою відповідальністю.

Глибоко переконаний, що Ви й надалі докладатимете всіх зусиль для зміцнення демократичних засад судочинства, забезпечення неупереджених, виважених, незалежних і справедливих судових рішень, які виносяться іменем держави.

Нехай людська шана, повага й довіра стануть гідними орієнтирами у Вашій щоденній роботі!

З нагоди професійного свята зичу Вам витримки та сили духу, натхнення та оптимізму, міцного здоров'я та...

Детальніше »
Суддя ВГСУ, член Вищої ради юстиції Наталія Волковицька у складі української делегації відвідала Республіку Польща 10.12.2014

Нещодавно делегація Вищої ради юстиції на запрошення Національної ради судівництва Республіки Польща, за сприяння Ради Європи у межах проекту "Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади" відвідала з візитом Варшаву.

До складу делегації увійшли суддя Вищого господарського суду України, член Вищої ради юстиції Наталія Волковицька, суддя Вищого адміністративного суду України, член Вищої ради юстиції Олексій Муравйов, суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, член Вищої ради юстиції Алла Олійник, член Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, секретар Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, суддя Верховного Суду України у відставці Станіслав Щотка, менеджер проекту Ради Європи "Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні" Андрій Кавакін, завідувач відділу підготовки матеріалів з питань дисциплінарної відповідальності секретаріату Вищої ради юстиції Алла Василенко, завідувач відділу по роботі зі зверненнями...

Детальніше »
Вийшов друком ювілейний випуск "Вісника господарського судочинства" № 6 за 2014 рік 09.12.2014

Вийшов друком ювілейний оновлений номер "Вісника господарського судочинства" № 6 за 2014 рік, який є офіційним друкованим органом Вищого господарського суду України.

З нагоди 20-ї річниці з часу заснування журналу головний редактор Геннадій Кравчук підготував історичний нарис "Два десятиріччя "Віснику господарського судочинства".

Постійну рубрику "Гордість господарської (арбітражної) системи" присвячено 100-річчю з дня народження Головного арбітра Державного арбітражу при Раді Міністрів УРСР Івана Корчака.

До дня поважного ювілею видання на його сторінках розміщено привітання Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова, першого головного редактора часопису, заступника Голови Вищого господарського суду України (1991-2013 рр.) Анатолія Осетинського, а також привітання зі словами вдячності від читачів та представників юридичної громадськості.

Інтерв'ю головного редактора журналу "Вісник господарського судочинства" Геннадія Кравчука з Головою Вищого господарського суду України Богданом Львовом на тему: "Важливість...

Детальніше »