Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 30 червня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Генеральна прокуратура України: Інформація про затримання Голови Вищого господарського суду України не відповідає дійсності 27.01.2015

Інформація, оприлюднена окремими Інтернет-виданнями про факт затримання Голови Вищого господарського суду України Б. Львова під час отримання неправомірної вигоди, що начебто було задокументовано слідчими Генпрокуратури, не відповідає дійсності. Про це повідомив старший помічник Генерального прокурора України з особливих доручень на своїй сторінці у соціальній мережі "Facebook" Валерій Карпунцов.

Також ним був опублікований лист Голови Вищого господарського суду України від 26 січня, в якому він звернувся до Генерального прокурора з проханням підтвердити або спростувати інформацію щодо одержання ним неправомірної вигоди та відповідного затримання. Це питання обговорювалось, зокрема, і під час сьогоднішньої наради у Генерального прокурора з метою з'ясування походження та правдивості вказаної інформації. 

 

Управління зв'язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України

Огляд ЗМІ: "Довіра до судів виявилася вищою за очікувану". № 11(6015) "Голос України". 27.01.2015

"Мабуть, чи не всі ініціатори судової реформи заявляли, що одна із цілей цієї реформи - відновлення довіри до українських судів. Як виявилось, ставлення українців до судів набагато краще, ніж його малюють політики", - зазначає автор статті, доцент кафедри цивільного та трудового права Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, кандидат юридичних наук Олександр Єфімов.

Суди за рівнем довіри посідають восьме місце в списку з 20 суспільних інститутів і третє серед державних установ. Нижче судів розташувалися ЗМІ, парламент, прокуратура, міліція, банки та інші інститути. Такими виявилися результати дослідження соціологів, проведені в грудні 2014 року. Крім того, ступінь довіри до судів у громадян, які користувалися послугами судів, набагато вищий, ніж серед громадян, які самі ніколи не були учасниками судового розгляду. Ті з них, кому довелося бути учасником судового розгляду, можуть сформувати свою оцінку самостійно. І вона виявляється значно вищою до українських судів, ніж негативна інформація, що її поширюють у ЗМІ.

Довіра...

Детальніше »
Розділ "Публікації у ЗМІ" доповнено новими матеріалами 26.01.2015

Розділ "Публікації у ЗМІ" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено актуальними інтерв'ю керівництва ВГСУ щодо судової реформи. Також усі бажаючі можуть переглянути відеоматеріал цікавої дискусії на вищевказану тему у програмі 5 каналу "Клуб реформ" за участю Голови ВГСУ Богдана Львова, представників Міністерства юстиції України та народних депутатів України.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

СПРОСТУВАННЯ! 24.01.2015

24 січня 2015 року ряд сумнівних сайтів в мережі Інтернет поширили неправдиву інформацію щодо начебто, затримання Голови Вищого господарського суду України на хабарі.

Заявляємо, що ця інформація не відповідає дійсності і є такою, що підриває довіру до системи господарських судів України та особисто до Голови Вищого господарського суду України.

Не вважаємо необхідним втягуватися до публічної замовної PR-кампанії і очікуємо, що адекватну оцінку наклепу дадуть правоохоронні органи.

Ми звертаємося до всіх поважаючих себе ЗМІ, не піддаватися на провокації, не друкувати і не поширювати неперевірену інформацію. Вищий господарський суд України завжди відкритий для журналістів та громадськості і готовий надати будь-які коментарі, що стосуються діяльності суду.

Шановні колеги! Як четверта влада, яка формує громадську думку, Ви повинні дотримуватись і пам'ятати про стандарти журналістики і професійну етику!

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв’язків зі ЗМІ

Ліквідація господарських судів не на часі 23.01.2015

22 січня 2015 року відбувся круглий стіл на тему "Господарські суди: бути чи не бути?", організований Європейською Бізнес Асоціацією за підтримки Ukraine Crisis Media Center. У заході взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд, юристи-науковці, адвокати та представники бізнес-спільноти.

Учасники круглого столу обговорили законопроекти, прийняті Верховною Радою України в першому читанні 13 січня 2015 року: № 1656 "Про забезпечення права на справедливий суд", поданий Президентом України, та № 1497 "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо удосконалення засад організації та функціонування судової влади відповідно до європейських стандартів", ініційований групою народних депутатів. Зазначені проекти законів до другого читання має бути об'єднано в один. Наразі Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя приймає до них депутатські правки. Серед суттєвих відмінностей - відмова від системи...

Детальніше »
"Рівень довіри суспільства до судової влади зростає: господарським судам висловили довіру 61% респондентів", – результати соціологічного дослідження 23.01.2015

22 січня 2015 року відбулася презентація результатів соціологічного дослідження "Оцінка роботи судової системи України", яке проведено соціологічною компанією "Research & Branding".

У заході взяли участь заступник Голови Вищого господарського суду України Геннадій Кравчук, заступник Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Станіслав Кравченко, Голова Ради суддів України, суддя Верховного Суду України Валентина Сімоненко, член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Михайло Макарчук, суддя Верховного Суду України Олександр Прокопенко, представники органів суддівського самоврядування, провідні юристи та експерти в галузі соціологічних досліджень.

Опитування проходило в листопаді - грудні 2014 року в 22 обласних центрах України і місті Києві, за винятком АР Крим, Донецької та Луганської областей. Респондентів розділили на дві групи: загальнонаціональне опитування - все населення України віком 18 років і старше та спеціалізоване...

Детальніше »
Співчуття з приводу передчасної смерті судді Господарського суду Донецької області Гриник Марії Михайлівни 14.01.2015

Колектив Вищого господарського суду України висловлює щирі співчуття з приводу трагічної смерті судді Господарського суду Донецької області Гриник Марії Михайлівни.

Марія Михайлівна, яка 12 січня 2015 року відзначила 50-річний ювілей, перебувала в рейсовому автобусі, що був обстріляний 13 січня в пункті пропуску в населеному пункті Бугас (поблизу Волновахи).

Марія Михайлівна запам'ятається близьким чесною, порядною і відкритою людиною, сповненою любові до рідної землі та готовою завжди прийти на допомогу.

Передчасна смерть Марії Михайлівни є тяжкою втратою для родини, колективу та всіх, хто її знав і любив.

Схиляючись у скорботі та розділяючи біль втрати, висловлюємо глибоке співчуття родині, близьким та колегам Марії Михайлівни.

Хай Господь дасть вам сил і мужності перенести це велике горе.

Переконані, що світлий образ Марії Михайлівни Гриник, її відкрита душа, щирість та доброта назавжди збережуться в нашій пам'яті.

Вічна пам'ять...

 

Колектив Вищого господарського...

Детальніше »
До уваги учасників судового процесу 13.01.2015

Інформація Київської міської дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку "Укрпошта" щодо пересилання поштових відправлень на/з територію Донецької та Луганської областей.

Привітання Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова з новорічними святами! 30.12.2014

Дорогі друзі!

 

Щиро і сердечно вітаю Вас із Новорічними та Різдвяними святами!

Нехай Новий 2015 рік увійде в наше життя мирним, щасливим та радісним, принесе стабільність та впевненість в завтрашньому дні, підвищення добробуту, задоволення від нових перемог на шляху соціально-економічних реформ та демократичних перетворень!

Бажаю Вам доброго здоров'я, великого щастя, родинного затишку, здійснення потаємних мрій та надій, любові та Божої благодаті!

Хай Вас завжди супроводжує почуття справедливості, верховенства закону та віри в перемогу добра над злом.

Зичу Вам, Вашим рідним та близьким Веселих Свят і щасливого Нового року!

 

Зі щирими побажаннями

Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов

До уваги відвідувачів Вищого господарського суду України! Інформація про роботу суду на період новорічних свят 30.12.2014

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.11.2014 № 1084-р та керуючись рішенням зборів суддів Вищого господарського суду України, з метою створення сприятливих умов для святкування 1 січня - Нового року та 7 січня - Різдва Христового, а також раціонального використання робочого часу у Вищому господарському суді України перенесено робочі дні з:

п'ятниці 2 січня - на суботу 17 січня;

четверга 8 січня - на суботу 31 січня;

п'ятниці 9 січня - на суботу 14 лютого.

Таким чином, з 1 по 4 січня та з 7 по 11 січня 2015 року - суд не працюватиме. 31 грудня 2014 року та 6 січня 2015 року - тривалість роботи суду буде скорочено на 1 годину (до 17.00).

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ