Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 16 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Голова ВГСУ Богдан Львов узяв участь в обговоренні судової реформи 29.01.2015

28 січня 2015 року в прес-центрі інформаційного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" відбувся круглий стіл "Судова реформа в Україні. Зміна системи судів загальної юрисдикції: реформа чи перерозподіл влади" за участю Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова, провідних юристів та науковців у галузі права.

Обговорюючи майбутнє господарських судів, Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов зазначив, що конкуренція наукових думок - це нормальне явище, адже у світі не існує єдиної системи побудови судової влади. Заразом він нагадав, що господарські суди з'явилися не вчора, а мають багаторічну історію. "Втратити все раптово, не маючи альтернатив, - це абсурд. Чисельність суддів-господарників становить лише 1/8 від загальної кількості суддів. Водночас у 2013 році господарські суди розглянули позовних вимог на суму 113 млрд грн., що становить 32,4% від дохідної частини державного бюджету. В 2014 році, попри всі наявні проблеми, кількість справ зросла на 2,4% порівняно з попереднім роком, сума вимог за якими сягнула 183,3 млрд грн., що становить 48,5% від дохідної частини...

Детальніше »
Затверджено перелік ЗМІ для розміщення оголошень про виклик до суду відповідача, третіх осіб, свідків, місце фактичного проживання (перебування) яких невідоме 29.01.2015

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 січня 2015 року №41-р "Про друковані засоби масової інформації загальнодержавної та місцевої сфери розповсюдження, в яких у 2015 році розміщуються оголошення про виклик до суду відповідача, третіх осіб, свідків, місце фактичного проживання (перебування) яких невідоме, повістки про виклик підозрюваного, обвинуваченого та інформація про процесуальні документи", затверджений перелік друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження, в яких у 2015 році розміщуються оголошення про виклик до суду відповідача, третіх осіб, свідків, місце фактичного проживання (перебування) яких невідоме.

Перелік по областях:

Вінницька - "Вінниччина"

Волинська - "Волинь-нова"

Дніпропетровська - "Вісті Придніпров'я"

Донецька - "Донеччина"

Житомирська - "Житомирщина"

Закарпатська - "Новини Закарпаття"

Запорізька - "Запорізька правда"

Івано-Франківська - "Галичина"

Київська - "Час Київщини"

Кіровоградська...

Детальніше »
Вищими спеціалізованими судами прийнято за основу Регламент спільних засідань пленумів 29.01.2015

Нещодавно пленумом Вищого адміністративного суду України у першому читанні прийнято за основу Регламент спільних засідань пленумів вищих спеціалізованих судів, який минулого року також прийнято Вищим господарським судом України та Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Як зазначала секретар пленуму Вищого господарського суду України Лариса Рогач, спільні засідання пленумів вищих спеціалізованих судів проводитимуться з метою забезпечення однакового застосування судами відповідних юрисдикцій норм матеріального та процесуального права, єдності судової практики з окремих категорій справ, розмежування підвідомчості справ між судами різних юрисдикцій, а також прийняття спільного рішення про звернення до Верховного Суду України про направлення конституційного подання щодо конституційності законів та інших правових актів, щодо офіційного тлумачення Конституції і законів України. Крім того, зазначені засідання сприятимуть вирішенню інших питань, спрямованих на покращення взаємодії між судами.

 

Детальніше »
Розділ "Судова практика" доповнено новим інформаційним листом 29.01.2015

У розділі "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розміщено інформаційний лист ВГСУ від 27.01.2015 № 01-06/114/15 "Про доповнення інформаційного листа від 15.03.2011 № 01-06/249 "Про постанови ВСУ, прийняті за результатами перегляду судових рішень господарських судів".

Документ містить правові позиції Верховного Суду України, викладені у постановах, прийнятих за результатами перегляду судових рішень господарських судів у порядку, передбаченому розділом ХІІ2 Господарського процесуального кодексу України, у спорах, що виникають:

1) у зв'язку з приватизацією і орендою державного та комунального майна;

2) з питань захисту права власності;

3) у зв'язку з реалізацією майна з прилюдних торгів;

4) з відносин страхування;

5) з корпоративних правовідносин;

6) з договору підряду;

7) з договору застави;

8) з договору поруки;

9) з договору поставки;

10) з договору про надання послуг;

11) у виконанні інших господарських зобов'язань;

Детальніше »
В Господарському суді Харківської області започатковано програму «Відкритість» 28.01.2015

Господарський суд Харківської області, враховуючи Висновки № 6 (2004) та № 7 (2005) Консультативної ради європейських суддів, з метою інформування громадськості про діяльність суду, підвищення загального рівня правової культури, започаткував програму «Відкритість».

В межах даної програми 26-28 січня 2015 року відбувся ознайомчий візит до Господарського суду Харківської області студентів 2-3 курсів Інституту підготовки кадрів для органів прокуратури України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Програма візиту студентів була досить насиченою - починаючи з отримання базової інформації (щодо значення, завдань та функцій суду в системі органів державної влади, особливостей функціонування господарських судів в системі судової влади) та закінчуючи практичними знаннями з питань роботи суду та реалізації права на судовий захист в господарському суді.

Куратором вказаного заходу в межах Програми «Відкритість» була суддя Господарського суду Харківської області Тетяна Суярко, яка, зокрема, пояснила основні засади...

Детальніше »
Генеральна прокуратура України: Інформація про затримання Голови Вищого господарського суду України не відповідає дійсності 27.01.2015

Інформація, оприлюднена окремими Інтернет-виданнями про факт затримання Голови Вищого господарського суду України Б. Львова під час отримання неправомірної вигоди, що начебто було задокументовано слідчими Генпрокуратури, не відповідає дійсності. Про це повідомив старший помічник Генерального прокурора України з особливих доручень на своїй сторінці у соціальній мережі "Facebook" Валерій Карпунцов.

Також ним був опублікований лист Голови Вищого господарського суду України від 26 січня, в якому він звернувся до Генерального прокурора з проханням підтвердити або спростувати інформацію щодо одержання ним неправомірної вигоди та відповідного затримання. Це питання обговорювалось, зокрема, і під час сьогоднішньої наради у Генерального прокурора з метою з'ясування походження та правдивості вказаної інформації. 

 

Управління зв'язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України

Огляд ЗМІ: "Довіра до судів виявилася вищою за очікувану". № 11(6015) "Голос України". 27.01.2015

"Мабуть, чи не всі ініціатори судової реформи заявляли, що одна із цілей цієї реформи - відновлення довіри до українських судів. Як виявилось, ставлення українців до судів набагато краще, ніж його малюють політики", - зазначає автор статті, доцент кафедри цивільного та трудового права Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, кандидат юридичних наук Олександр Єфімов.

Суди за рівнем довіри посідають восьме місце в списку з 20 суспільних інститутів і третє серед державних установ. Нижче судів розташувалися ЗМІ, парламент, прокуратура, міліція, банки та інші інститути. Такими виявилися результати дослідження соціологів, проведені в грудні 2014 року. Крім того, ступінь довіри до судів у громадян, які користувалися послугами судів, набагато вищий, ніж серед громадян, які самі ніколи не були учасниками судового розгляду. Ті з них, кому довелося бути учасником судового розгляду, можуть сформувати свою оцінку самостійно. І вона виявляється значно вищою до українських судів, ніж негативна інформація, що її поширюють у ЗМІ.

Довіра...

Детальніше »
Розділ "Публікації у ЗМІ" доповнено новими матеріалами 26.01.2015

Розділ "Публікації у ЗМІ" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено актуальними інтерв'ю керівництва ВГСУ щодо судової реформи. Також усі бажаючі можуть переглянути відеоматеріал цікавої дискусії на вищевказану тему у програмі 5 каналу "Клуб реформ" за участю Голови ВГСУ Богдана Львова, представників Міністерства юстиції України та народних депутатів України.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

СПРОСТУВАННЯ! 24.01.2015

24 січня 2015 року ряд сумнівних сайтів в мережі Інтернет поширили неправдиву інформацію щодо начебто, затримання Голови Вищого господарського суду України на хабарі.

Заявляємо, що ця інформація не відповідає дійсності і є такою, що підриває довіру до системи господарських судів України та особисто до Голови Вищого господарського суду України.

Не вважаємо необхідним втягуватися до публічної замовної PR-кампанії і очікуємо, що адекватну оцінку наклепу дадуть правоохоронні органи.

Ми звертаємося до всіх поважаючих себе ЗМІ, не піддаватися на провокації, не друкувати і не поширювати неперевірену інформацію. Вищий господарський суд України завжди відкритий для журналістів та громадськості і готовий надати будь-які коментарі, що стосуються діяльності суду.

Шановні колеги! Як четверта влада, яка формує громадську думку, Ви повинні дотримуватись і пам'ятати про стандарти журналістики і професійну етику!

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв’язків зі ЗМІ

Ліквідація господарських судів не на часі 23.01.2015

22 січня 2015 року відбувся круглий стіл на тему "Господарські суди: бути чи не бути?", організований Європейською Бізнес Асоціацією за підтримки Ukraine Crisis Media Center. У заході взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд, юристи-науковці, адвокати та представники бізнес-спільноти.

Учасники круглого столу обговорили законопроекти, прийняті Верховною Радою України в першому читанні 13 січня 2015 року: № 1656 "Про забезпечення права на справедливий суд", поданий Президентом України, та № 1497 "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо удосконалення засад організації та функціонування судової влади відповідно до європейських стандартів", ініційований групою народних депутатів. Зазначені проекти законів до другого читання має бути об'єднано в один. Наразі Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя приймає до них депутатські правки. Серед суттєвих відмінностей - відмова від системи...

Детальніше »