Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 30 червня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Суддя ВГСУ Ігор Бенедисюк взяв участь у відкритому засіданні Комітету з процесуального права "Судова реформа в Україні: перші кроки" 05.02.2015

4 лютого 2015 року Асоціація правників України провела відкрите засідання Комітету з процесуального права "Судова реформа в Україні: перші кроки", в роботі якого взяли участь Заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов; суддя, секретар четвертої судової палати ВГСУ Ігор Бенедисюк; доктор юридичних наук, професор Наталія Кузнєцова; Голова Національної асоціації адвокатів України, Голова Ради адвокатів України Лідія Ізовітова; Президент Асоціації правників України, адвокат Денис Бугай; Голова Комітету Асоціації правників України з процесуального права Анна Огренчук, представники громадських організацій та юристи-науковці.

В ході заходу учасники обговорили, зокрема, нові правила добору суддів; посилення дисциплінарної відповідальності суддів; атестацію суддів як механізм очищення судової влади; оновлення процедури обрання до Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України; необхідність реформування органів суддівського самоврядування; розширення повноважень Верховного Суду України тощо.

 

Відділ...

Детальніше »
Висока оцінка професіоналізму суддів Вищого господарського суду України 05.02.2015

На адресу Вищого господарського суду України надійшли подяки суддям Гоголь Тамарі Григорівні, Добролюбовій Тетяні Василівні та Швецю Віктору Олександровичу за сумлінну працю та відданість своїй справі, висловлені жителями села Бужанка Лисянського району, Черкаської області.

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за січень 2015 року 02.02.2015

У січні 2015 року до Вищого господарського суду України надійшло 58 звернень і 4613 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

58 письмових звернень стосовно дій суддів господарських судів, надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень тощо;

3 письмових запити на інформацію щодо розгляду касаційних скарг;

4610 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжних реквізитів для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Оновлено рубрику «Міжнародні стандарти незалежності суддів» 31.01.2015

На офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оновлено рубрику «Міжнародні стандарти незалежності суддів».

Зокрема, рубрику доповнено такими документами, як:

1) Висновок № 3 (2002) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо принципів та правил, які регулюють професійну поведінку суддів, зокрема, питання етики, несумісної поведінки та безсторонності;

2) Висновок № 7 (2005) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи з питання "Правосуддя та суспільство";

3) Висновок № 17 (2014) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо оцінювання діяльності суддів, якості правосуддя і поваги до незалежності судової влади.

 

Відділ підготовки та організаційно-протокольного забезпечення проведення засідань Пленуму (секретаріат Пленуму), зборів суддів, Науково-консультативної ради та інших заходів

Рада суддів господарських судів України закликала вжити негайних заходів щодо забезпечення конституційних гарантій незалежності судової влади 29.01.2015

29 січня 2015 року Рада суддів господарських судів України звернулася із листом до Ради суддів України вжити негайних заходів щодо забезпечення конституційних гарантій незалежності судової влади та звернутися до компетентних державних органів з метою відповідного реагування стосовно фактів впливу на суди та суддів.

"Розуміючи непросту політичну ситуацію, що склалася на даний час у країні, підтримуючи активність громадськості, яка базується на прагненні побудови незалежної судової системи, Рада суддів господарських судів України одночасно наголошує на неприпустимості спроб тиску на суд, залякування суддів окремими представниками органів законодавчої і виконавчої влади, громадських організацій чи будь-якими іншими особами" - зазначається у зверненні Ради суддів господарських судів України.

 

З повним текстом документа можна ознайомитись тут

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Голова ВГСУ Богдан Львов узяв участь в обговоренні судової реформи 29.01.2015

28 січня 2015 року в прес-центрі інформаційного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" відбувся круглий стіл "Судова реформа в Україні. Зміна системи судів загальної юрисдикції: реформа чи перерозподіл влади" за участю Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова, провідних юристів та науковців у галузі права.

Обговорюючи майбутнє господарських судів, Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов зазначив, що конкуренція наукових думок - це нормальне явище, адже у світі не існує єдиної системи побудови судової влади. Заразом він нагадав, що господарські суди з'явилися не вчора, а мають багаторічну історію. "Втратити все раптово, не маючи альтернатив, - це абсурд. Чисельність суддів-господарників становить лише 1/8 від загальної кількості суддів. Водночас у 2013 році господарські суди розглянули позовних вимог на суму 113 млрд грн., що становить 32,4% від дохідної частини державного бюджету. В 2014 році, попри всі наявні проблеми, кількість справ зросла на 2,4% порівняно з попереднім роком, сума вимог за якими сягнула 183,3 млрд грн., що становить 48,5% від дохідної частини...

Детальніше »
Затверджено перелік ЗМІ для розміщення оголошень про виклик до суду відповідача, третіх осіб, свідків, місце фактичного проживання (перебування) яких невідоме 29.01.2015

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 січня 2015 року №41-р "Про друковані засоби масової інформації загальнодержавної та місцевої сфери розповсюдження, в яких у 2015 році розміщуються оголошення про виклик до суду відповідача, третіх осіб, свідків, місце фактичного проживання (перебування) яких невідоме, повістки про виклик підозрюваного, обвинуваченого та інформація про процесуальні документи", затверджений перелік друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження, в яких у 2015 році розміщуються оголошення про виклик до суду відповідача, третіх осіб, свідків, місце фактичного проживання (перебування) яких невідоме.

Перелік по областях:

Вінницька - "Вінниччина"

Волинська - "Волинь-нова"

Дніпропетровська - "Вісті Придніпров'я"

Донецька - "Донеччина"

Житомирська - "Житомирщина"

Закарпатська - "Новини Закарпаття"

Запорізька - "Запорізька правда"

Івано-Франківська - "Галичина"

Київська - "Час Київщини"

Кіровоградська...

Детальніше »
Вищими спеціалізованими судами прийнято за основу Регламент спільних засідань пленумів 29.01.2015

Нещодавно пленумом Вищого адміністративного суду України у першому читанні прийнято за основу Регламент спільних засідань пленумів вищих спеціалізованих судів, який минулого року також прийнято Вищим господарським судом України та Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Як зазначала секретар пленуму Вищого господарського суду України Лариса Рогач, спільні засідання пленумів вищих спеціалізованих судів проводитимуться з метою забезпечення однакового застосування судами відповідних юрисдикцій норм матеріального та процесуального права, єдності судової практики з окремих категорій справ, розмежування підвідомчості справ між судами різних юрисдикцій, а також прийняття спільного рішення про звернення до Верховного Суду України про направлення конституційного подання щодо конституційності законів та інших правових актів, щодо офіційного тлумачення Конституції і законів України. Крім того, зазначені засідання сприятимуть вирішенню інших питань, спрямованих на покращення взаємодії між судами.

 

Детальніше »
Розділ "Судова практика" доповнено новим інформаційним листом 29.01.2015

У розділі "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розміщено інформаційний лист ВГСУ від 27.01.2015 № 01-06/114/15 "Про доповнення інформаційного листа від 15.03.2011 № 01-06/249 "Про постанови ВСУ, прийняті за результатами перегляду судових рішень господарських судів".

Документ містить правові позиції Верховного Суду України, викладені у постановах, прийнятих за результатами перегляду судових рішень господарських судів у порядку, передбаченому розділом ХІІ2 Господарського процесуального кодексу України, у спорах, що виникають:

1) у зв'язку з приватизацією і орендою державного та комунального майна;

2) з питань захисту права власності;

3) у зв'язку з реалізацією майна з прилюдних торгів;

4) з відносин страхування;

5) з корпоративних правовідносин;

6) з договору підряду;

7) з договору застави;

8) з договору поруки;

9) з договору поставки;

10) з договору про надання послуг;

11) у виконанні інших господарських зобов'язань;

Детальніше »
В Господарському суді Харківської області започатковано програму «Відкритість» 28.01.2015

Господарський суд Харківської області, враховуючи Висновки № 6 (2004) та № 7 (2005) Консультативної ради європейських суддів, з метою інформування громадськості про діяльність суду, підвищення загального рівня правової культури, започаткував програму «Відкритість».

В межах даної програми 26-28 січня 2015 року відбувся ознайомчий візит до Господарського суду Харківської області студентів 2-3 курсів Інституту підготовки кадрів для органів прокуратури України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Програма візиту студентів була досить насиченою - починаючи з отримання базової інформації (щодо значення, завдань та функцій суду в системі органів державної влади, особливостей функціонування господарських судів в системі судової влади) та закінчуючи практичними знаннями з питань роботи суду та реалізації права на судовий захист в господарському суді.

Куратором вказаного заходу в межах Програми «Відкритість» була суддя Господарського суду Харківської області Тетяна Суярко, яка, зокрема, пояснила основні засади...

Детальніше »