Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 30 червня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Суддя першої судової палати Вищого господарського суду України Олександр Кот взяв участь у Legal Banking Forum 02.03.2015

25 лютого 2015 року відбувся Legal Banking Forum, організований газетою "Юридическая практика" за підтримки Незалежної асоціації банків України. У заході взяли участь представники органів державної влади, судді, міжнародні експерти, представники громадських організацій, представники правлінь та керівники юридичних департаментів провідних банків, партнери українських та міжнародних юридичних фірм.

На засіданні секції, присвяченої обговоренню кредитних спорів, виступив суддя першої судової палати Вищого господарського суду України Олександр Кот з доповіддю "Актуальна практика вирішення спорів, що виникають з кредитних договорів".

Суддя звернув увагу присутніх на проблемні питання застосування статті 652 ЦК України "Зміна або розірвання договору у зв'язку з істотною зміною обставин". Зокрема, він зазначив, що найчастіше у кредитних відносинах позичальники, заявляючи позов про розірвання кредитних договорів, посилалися на зміну обставин у зв'язку зі світовою фінансовою кризою, яка істотно погіршила їх стан, у тому числі і у зв'язку із знеціненням національної...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за лютий 2015 року 02.03.2015

У лютому 2015 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 59 звернень і 4719 запитів на інформацію, зокрема:

59 письмових звернень стосовно дій суддів господарських судів, надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, повернення судового збору тощо;

4 письмових запити на інформацію щодо розгляду касаційних скарг;

4715 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Судді господарських судів України взяли участь у семінарі з питань колективного управління авторськими правами в Україні. 26.02.2015

17-19 лютого 2015 року у місті Києві відбувся семінар з питань колективного управління авторськими правами в Україні (далі - Семінар), який організовано за підтримки Програми розвитку комерційного права (CLDP) Міністерства торгівлі США та у координації з Державною службою інтелектуальної власності України, Проектом ЄС "Twinning", Посольством США в Україні.

У роботі Семінару взяли участь секретар четвертої судової палати Вищого господарського суду України Бенедисюк І.М., суддя Київського апеляційного господарського суду Доманська М.Л., судді господарського суду міста Києва Гумега О.В., Марченко О.В., суддя господарського суду Дніпропетровської області Крижний О.М. та суддя Вищого господарського суду України у відставці Москаленко В.С.

Учасниками Семінару обговорювалися актуальні питання, пов'язані з вступом до колективного управління авторським правом і суміжними правами; забезпеченням прозорості колективного управління правами; світовим передовим досвідом функціонування ефективних систем колективного управління правами, у тому числі щодо телевізійних...

Детальніше »
У ВГСУ пройшли 20-ті ювілейні національні раунди Міжнародного конкурсу імені Філіпа Джессапа 24.02.2015

Протягом 20-22 лютого 2015 року в приміщенні ВГСУ пройшли відбіркові національні раунди щорічного Міжнародного студентського конкурсу з міжнародного публічного права ім. Філіпа Джессапа.

Конкурс, організований Міжнародною асоціацією студентів-правників (International Law Students Association, ILSA), є найбільшим та найпрестижнішим у світі судовим змаганням з міжнародного публічного права, в якому щорічно беруть участь команди з понад 500 вищих навчальних закладів з 80 країн світу.

Змагання Філіпа Джессапа було започатковано 1960 року в Гарвардській школі права з метою набуття студентами досвіду застосування міжнародного публічного права в імітаційному залі суду.

Конкурс уже 20 років приймає команди з України. За останні роки близько 50 студентських команд взяли участь у національному етапі дебатів і більше 10 змагались у фіналі Конкурсу у Вашингтоні. Українці впевнено входять в ТОП-50 учасників, зокрема, у 2007 і 2008 роках студенти увійшли до 16 найсильніших команд світу. Беручи участь у Конкурсі, студенти розвивають аналітичні та письмові здібності, оволодівають ораторським...

Детальніше »
До уваги засобів масової інформації! 19.02.2015

У світлі судової реформи увага суспільства прикута до діяльності судової гілки влади. Разом з тим, останнім часом набули системного та відвертого характеру випадки тиску на суддів. Не останнє місце в розпалюванні негативних настроїв серед населення займають й деякі ЗМІ, які розповсюджують неправдиву інформацію, що безперечно, підриває довіру до правосуддя.

Для уникнення дезінформування суспільства про процеси, які відбуваються у судовій системі України, Вищий господарський суд України закликає ЗМІ дотримуватись стандартів журналістики та професійної етики, не піддаватися на провокації, не тиражувати недостовірну інформацію, що порушує законні права та інтереси, посягає на честь і гідність особи. Переконані, що створення ефективної системи взаємодії судів і ЗМІ є одним із пріоритетних напрямків демократизації нашої держави.

У свою чергу, Вищий господарський суд України завжди відкритий для діалогу з представниками ЗМІ та громадськістю і готовий надати об'єктивну та всебічну інформацію, коментарі, інтерв'ю, а також оперативно відповісти на будь-які...

Детальніше »
За результатами надання Вищим господарським судом України методичної допомоги Господарському суду Івано-Франківської області 18.02.2015

На виконання плану роботи Вищого господарського суду України на 2015 рік робоча група ВГСУ у складі керівника робочої групи, секретаря першої судової палати, судді Лариси Іванової, судді Лариси Гольцової, головного спеціаліста відділу забезпечення роботи секретаря першої судової палати Олесі Лукомської та помічника судді Олександра Якусика з 09 по 13 лютого 2015 року перебувала у Господарському суді Івано-Франківської області.

У рамках заходів щодо надання методичної допомоги проведено круглий стіл, у якому взяли участь судді Господарського суду Івано-Франківської області та його очільник Марина Шіляк.

Учасники круглого столу обговорили результати надання методичної допомоги та актуальні питання, що виникають у суддів Господарського суду Івано-Франківської області під час вирішення спорів, пов'язаних із застосуванням банківського та корпоративного законодавства.

Керівник робочої групи, секретар першої судової палати, суддя ВГСУ Лариса Іванова ознайомила суддів місцевого господарського суду з окремими положеннями проекту постанови...

Детальніше »
Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов відкрив навчальний курс програми підготовки суддів місцевих господарських судів, призначених на посаду судді вперше 16.02.2015

16 лютого 2015 року у Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України (далі - НШСУ) розпочалася підготовка суддів місцевих господарських судів, призначених на посаду судді вперше.

Захід відкрили Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та проректор з науково-дослідної роботи НШСУ Наталія Шукліна.

Очільник Вищого господарського суду України звернувся до колег з промовою, в якій окреслив головні пріоритети у роботі системи господарських судів - збереження позитивної тенденції щодо рівня якості судових рішень та дотримання найкоротших строків розгляду справ.

На завершення виступу Богдан Львов наголосив на важливій ролі високих стандартів поведінки з метою зміцнення довіри громадян до судової гілки влади. Крім того, він закликав суддів дотримуватись встановленого часу розгляду справ і заздалегідь планувати свій робочий графік, а також виявляти тактовність, ввічливість, витримку та повагу до учасників судового процесу.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва...

Детальніше »
Суддю Господарського суду Харківської області Олександра Мамалуя відзначено за зразкове виконання військового обов'язку 14.02.2015

На адресу Вищого господарського суду України надійшов лист з подякою судді Господарського суду Харківської області Олександру Мамалую, який з 13 липня 2014 року бере активну участь у проведенні антитерористичної операції як заступник командира взводу роти снайперів.

"Під час проведення АТО в Донецькій області проявив рішучість та відвагу. За зразкове виконання військового обов'язку гвардії молодший сержант Олександр Мамалуй заохочувався командуванням бригади. За особисту доблесть, високий професіоналізм та вірність військовій присязі тричі був представлений до державних нагород" - зазначається в листі від командування 93 окремої гвардійської механізованої Харківської двічі ордена Червоного Прапора, орденів Суворова і Кутузова бригади.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Розділ "Публікації у ЗМІ" доповнено новими матеріалами 10.02.2015

Розділ "Публікації у ЗМІ" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено актуальними інтерв'ю Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова щодо законодавчих змін у судовій системі України та функціонування системи господарських судів.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Повний перелік публікацій офіційного друкованого органу ВГСУ "Вісник Господарського судочинства" у 1994-2014 роках 06.02.2015

На офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в підрозділі "Вісник ВГСУ" розділу "Про Вищий господарський суд України" розміщено українською та англійською мовами повний перелік публікацій "Збірника рішень та арбітражної практики Вищого арбітражного суду України", "Вісника Вищого арбітражного суду України", Вісника господарського судочинства" у 1994-2014 роках (за тематичними розділами)

 

A complete list Publications of official bulletin of the Supreme Economic Court of Ukraine "Bulletin of economic justice" released from 1994 till 2014

A complete list of publications in Ukrainian and English of the "Digest of decisions and arbitration practice of the Supreme Arbitration Court of Ukraine", "Bulletin of the Supreme Arbitration Court of Ukraine", "Bulletin of the Supreme Arbitration Court of Ukraine", "Bulletin of Economic Justice" released from 1992 till 2014 (divided into thematic sections) is published on the official website of the Supreme Economic Court of Ukraine in the "Bulletin of the Supreme Arbitration Court of Ukraine" subsection of the "On the Supreme Economic Court of Ukraine" section.