Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 16 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
УВАГА! АНОНС! Готується до друку "Вісник господарського судочинства" № 1 за 2015 рік 18.03.2015

Незабаром вийде друком черговий випуск "Вісника господарського судочинства" № 1 за 2015 рік.

На сторінках видання буде розміщено оглядову статтю про проведення круглого столу, присвяченого 20-річчю офіційного друкованого органу Вищого господарського суду України, а також привітання з нагоди цієї знаменної події.

Із продовженням публікації юридичного радника Німецького фонду міжнародного правового співробітництва Г. Рижкова "Правосуддя в Федеративній Республіці Німеччина" можна ознайомитись у новій рубриці "Судові системи зарубіжних країн".

До уваги читачів у цьому номері журналу також пропонуються аналітичні матеріали: "Застосування лізингового законодавства в господарському судочинстві", "Довідка (витяг) за результатами вивчення та узагальнення судової практики вирішення господарськими судами спорів, що пов'язані з обігом цінних паперів за 2012-2013 роки".

Традиційна рубрика часопису "Гордість господарської (арбітражної) системи" розповість про відданість своїй справі судді Жаботиної Галини Василівни.

"Сторінка...

Детальніше »
Розділ "Судова практика" та підрозділ "Пленум ВГСУ" Веб-сайту Вищого господарського суду України поповнено новими постановами пленуму 18.03.2015

5 березня 2015 року на черговому засіданні пленуму Вищого господарського суду України прийнято такі постанови:

№ 1 "Про підсумки роботи господарських судів України у 2014 році та завдання на 2015 рік";

№ 2 "Про хід виконання постанови пленуму Вищого господарського суду України від 10.07.2014 № 2 "Про підсумки роботи господарських судів України у 2013 році, в першому півріччі 2014 року та завдання на друге півріччя 2014 року";

№ 3 "Про внесення змін і доповнень до деяких постанов пленуму Вищого господарського суду України";

№ 4 "Про затвердження нової редакції Регламенту пленуму Вищого господарського суду України";

№ 5 "Про затвердження Положення про порядок підготовки, прийняття та оприлюднення постанов пленуму Вищого господарського суду України з питань застосування господарськими судами законодавства при вирішенні справ".

Вищий господарський суд України подав пропозиції щодо кандидатур до складу Конституційної Комісії 11.03.2015

На виконання Указу Президента України від 03.03.2015 № 119/2015 Вищий господарський суд України подав пропозиції щодо кандидатур до складу Конституційної Комісії. Зокрема, рекомендовано кандидатури Богдана Львова - Голови ВГСУ та Валентина Щербини - доктора юридичних наук, професора, академіка Національної академії правових наук України, завідувача кафедри господарського права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Подати пропозиції щодо кандидатур до складу Конституційної Комісії запропоновано депутатським фракціям (депутатським групам) у Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Верховному Суду України, вищим спеціалізованим судам, Раді суддів України, асоціаціям органів місцевого самоврядування, Національній академії наук України, Національній академії правових наук України, юридичним вищим навчальним закладам та установам, правничим громадським об'єднанням, відповідним міжнародним організаціям.

Конституційна Комісія створюється як спеціальний допоміжний орган при Президентові України з метою напрацювання узгоджених...

Детальніше »
Дорогі жінки! 06.03.2015

Сердечно вітаю Вас з чудовим святом весни - 8 Березня. Усе найсвітліше, що є у нашому житті - радість, щастя, кохання, пов'язане з Жінкою - берегинею роду. Без Вашої допомоги та підтримки не уявляється теперішнє і майбутнє незалежної України. Саме Ви даруєте наснагу на нові звершення в ім'я нашої Вітчизни.

Від усієї душі зичу Вам міцного здоров'я, добра і любові. Нехай у Вашому домі завжди панують мир та злагода, а серця будуть зігріті теплом, повагою рідних та близьких. Щоб кожний день Ви зустрічали з посмішкою, з передчуттям радості, з впевненістю у майбутньому. Весняного настрою, вічної молодості, творчого натхнення, гармонії, успіхів у всіх благородних справах!

 

З повагою

Голова Вищого

господарського суду України Богдан Львов

"2015 рік має стати роком істотних якісних перетворень у господарському судочинстві," – Голова ВГСУ Богдан Львов 05.03.2015

05 березня 2015 року відбулося чергове засідання пленуму Вищого господарського суду України, на яке було запрошено керівництво місцевих та апеляційних господарських судів України. У роботі пленуму ВГСУ також взяли участь Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, заступник Генерального прокурора України Віталій Касько і заступник начальника управління представництва в суді, захисту інтересів громадян та держави при виконанні судових рішень Генеральної прокуратури України Юрій Капшученко.

Доповідаючи про підсумки роботи господарських судів України у 2014 році та завдання на 2015 рік, Голова ВГСУ Богдан Львов зазначив, що в сучасних складних економічних умовах саме господарські суди є тим стабілізуючим фактором, який має забезпечити функціонування бізнесу, інвестиційну привабливість підприємств, договірну дисципліну, захист прав власності, збереження робочих місць, а також надходження податків у державну казну. Він зауважив, що, незважаючи на "втрачені" навесні 2014 року господарські суди АР Крим і непрацюючі суди Донецька та Луганська, у...

Детальніше »
Суддя першої судової палати Вищого господарського суду України Олександр Кот взяв участь у Legal Banking Forum 02.03.2015

25 лютого 2015 року відбувся Legal Banking Forum, організований газетою "Юридическая практика" за підтримки Незалежної асоціації банків України. У заході взяли участь представники органів державної влади, судді, міжнародні експерти, представники громадських організацій, представники правлінь та керівники юридичних департаментів провідних банків, партнери українських та міжнародних юридичних фірм.

На засіданні секції, присвяченої обговоренню кредитних спорів, виступив суддя першої судової палати Вищого господарського суду України Олександр Кот з доповіддю "Актуальна практика вирішення спорів, що виникають з кредитних договорів".

Суддя звернув увагу присутніх на проблемні питання застосування статті 652 ЦК України "Зміна або розірвання договору у зв'язку з істотною зміною обставин". Зокрема, він зазначив, що найчастіше у кредитних відносинах позичальники, заявляючи позов про розірвання кредитних договорів, посилалися на зміну обставин у зв'язку зі світовою фінансовою кризою, яка істотно погіршила їх стан, у тому числі і у зв'язку із знеціненням національної...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за лютий 2015 року 02.03.2015

У лютому 2015 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 59 звернень і 4719 запитів на інформацію, зокрема:

59 письмових звернень стосовно дій суддів господарських судів, надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, повернення судового збору тощо;

4 письмових запити на інформацію щодо розгляду касаційних скарг;

4715 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Судді господарських судів України взяли участь у семінарі з питань колективного управління авторськими правами в Україні. 26.02.2015

17-19 лютого 2015 року у місті Києві відбувся семінар з питань колективного управління авторськими правами в Україні (далі - Семінар), який організовано за підтримки Програми розвитку комерційного права (CLDP) Міністерства торгівлі США та у координації з Державною службою інтелектуальної власності України, Проектом ЄС "Twinning", Посольством США в Україні.

У роботі Семінару взяли участь секретар четвертої судової палати Вищого господарського суду України Бенедисюк І.М., суддя Київського апеляційного господарського суду Доманська М.Л., судді господарського суду міста Києва Гумега О.В., Марченко О.В., суддя господарського суду Дніпропетровської області Крижний О.М. та суддя Вищого господарського суду України у відставці Москаленко В.С.

Учасниками Семінару обговорювалися актуальні питання, пов'язані з вступом до колективного управління авторським правом і суміжними правами; забезпеченням прозорості колективного управління правами; світовим передовим досвідом функціонування ефективних систем колективного управління правами, у тому числі щодо телевізійних...

Детальніше »
У ВГСУ пройшли 20-ті ювілейні національні раунди Міжнародного конкурсу імені Філіпа Джессапа 24.02.2015

Протягом 20-22 лютого 2015 року в приміщенні ВГСУ пройшли відбіркові національні раунди щорічного Міжнародного студентського конкурсу з міжнародного публічного права ім. Філіпа Джессапа.

Конкурс, організований Міжнародною асоціацією студентів-правників (International Law Students Association, ILSA), є найбільшим та найпрестижнішим у світі судовим змаганням з міжнародного публічного права, в якому щорічно беруть участь команди з понад 500 вищих навчальних закладів з 80 країн світу.

Змагання Філіпа Джессапа було започатковано 1960 року в Гарвардській школі права з метою набуття студентами досвіду застосування міжнародного публічного права в імітаційному залі суду.

Конкурс уже 20 років приймає команди з України. За останні роки близько 50 студентських команд взяли участь у національному етапі дебатів і більше 10 змагались у фіналі Конкурсу у Вашингтоні. Українці впевнено входять в ТОП-50 учасників, зокрема, у 2007 і 2008 роках студенти увійшли до 16 найсильніших команд світу. Беручи участь у Конкурсі, студенти розвивають аналітичні та письмові здібності, оволодівають ораторським...

Детальніше »
До уваги засобів масової інформації! 19.02.2015

У світлі судової реформи увага суспільства прикута до діяльності судової гілки влади. Разом з тим, останнім часом набули системного та відвертого характеру випадки тиску на суддів. Не останнє місце в розпалюванні негативних настроїв серед населення займають й деякі ЗМІ, які розповсюджують неправдиву інформацію, що безперечно, підриває довіру до правосуддя.

Для уникнення дезінформування суспільства про процеси, які відбуваються у судовій системі України, Вищий господарський суд України закликає ЗМІ дотримуватись стандартів журналістики та професійної етики, не піддаватися на провокації, не тиражувати недостовірну інформацію, що порушує законні права та інтереси, посягає на честь і гідність особи. Переконані, що створення ефективної системи взаємодії судів і ЗМІ є одним із пріоритетних напрямків демократизації нашої держави.

У свою чергу, Вищий господарський суд України завжди відкритий для діалогу з представниками ЗМІ та громадськістю і готовий надати об'єктивну та всебічну інформацію, коментарі, інтерв'ю, а також оперативно відповісти на будь-які...

Детальніше »