Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 24 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Привітання Голови ВГСУ Б. Львова з Днем Державного Прапора України та 26-ю річницею Незалежності України! 23.08.2017

Шановні колеги!

 

Щиро вітаю вас з Днем Державного Прапора України та 26-ю річницею Незалежності України!

Ці свята ми відзначаємо у час випробувань на стійкість, відданість та зрілість. Проте ми зуміли переконати світ у незламності українського прагнення до миру та свободи, самостійності та державності, національної єдності та солідарності.

Переконаний, що наші спільні зусилля неодмінно втіляться в омріяний лад і спокій у домівках, злагоду та добробут у країні.

З нагоди свята від усієї душі бажаю вам та вашим рідним щастя, здоров'я, благополуччя та мирного неба над головою!

Нехай кожен день буде сповнений радістю, теплом і новими звершеннями заради процвітання рідної України!

 

З повагою

Голова Вищого господарського суду України    Богдан Львов

У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія 22.08.2017

19 серпня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для представників секретаріату Конституційного Суду України – головних спеціалістів сектору інформаційно-аналітичної роботи Супрович Тетяни Петрівни та Калініченко Наталії Опанасівни, прес-секретаря Голови Конституційного Суду України Папаяні Світлани Василівни.

Під час екскурсії  відвідувачі оглянули музей історії господарських судів України, актовий зал, зали судових засідань, конференц-зал, атріум, бібліотеку суду.

В музеї історії господарських судів України відвідувачі, оглядаючи архівні документи та сотні різних експонатів у виставкових вітринах, ознайомилися з історією  становлення системи господарських (арбітражних) судів, дізналися про вагомий внесок у її розвиток видатних особистостей – головних державних арбітрів Красноступа І.Я., Корчака І.І., Матвєєва Ю.Г., голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Львова Б.Ю., державних арбітрів та суддів у відставці.

Відвідувачі оглянули стенди, фотоальбоми, альбоми публікацій та вітрини...

Детальніше »
Судді господарських судів долучилися до обговорення проектів змін до процесуальних кодексів 19.08.2017

18 серпня 2017 року Харківське регіональне відділення Національної школи суддів України за програмою періодичного навчання суддів місцевих та апеляційних судів провело семінар на тему: “Незалежність та ефективність судової влади у світлі змін до процесуального законодавства України”.

З вітальним словом до учасників заходу звернулась директор Харківського регіонального відділення НШСУ Валентина Коржик, яка нагадала, що семінар організовано з метою підвищення рівня кваліфікації суддів місцевих і апеляційних судів із застосуванням інтерактивних методів навчання та із залученням до дискусії досвідчених суддів, юристів і провідних науковців, зокрема, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. 

Учасники семінару зосередили увагу на основних тенденціях змін до процедури розгляду цивільних, господарських та адміністративних справ.

У рамках ІІІ сесії “Новели господарського процесу” виступили судді господарських судів, зокрема, суддя-спікер, секретар Пленуму ВГСУ Лариса Рогач окреслила основні особливості...

Детальніше »
Голова Вищої ради правосуддя: ВРП забезпечить відкритість та прозорість усієї процедури розгляду рекомендацій на посади суддів Верховного Суду 09.08.2017

Вища рада правосуддя отримала від Вищої кваліфікаційної комісії суддів України рекомендації щодо призначення на посади суддів 120 переможців конкурсу до нового Верховного Суду.

Відповідно до Конституції України, законів України “Про Вищу раду правосуддя” та “Про судоустрій і статус суддів” Вища рада правосуддя розглядає рекомендації та ухвалює рішення щодо внесення Президентові України подання про призначення судді на посаду.

За результатами розгляду рекомендацій ВРП може ухвалити рішення про внесення подання Президентові України про призначення на посаду судді або про відмову у внесенні подання Президентові України про призначення на посаду судді.

Рада може відмовити у внесенні Президентові України подання про призначення судді на посаду виключно з підстав порушення визначеного законом порядку призначення на посаду судді або наявності обґрунтованого сумніву щодо відповідності кандидата критерію доброчесності чи професійної етики або інших обставин, які можуть негативно вплинути на суспільну довіру до судової влади...

Детальніше »
У ВГСУ з'явився безкоштовний доступ до мережі Інтернет 08.08.2017

З метою підвищення комфорту і зручності умов перебування відвідувачів, учасників судового процесу та їх представників у Вищому господарському суді України впроваджено сервіс з безкоштовного доступу до мережі Інтернет за технологією Wi-Fi.

Перебуваючи в приміщенні ВГСУ, громадяни зможуть скористатися цією послугою та отримати доступ до необхідних Інтернет-ресурсів для пошуку важливої інформації, електронної пошти тощо. 

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за липень 2017 року 01.08.2017

У липні 2017 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 83 звернення і 5783 запити на інформацію, зокрема:

- 83 письмові звернення стосовно надходження, реєстрації та розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 23 письмові запити на інформацію та 318 онлайн запитів щодо розгляду касаційних скарг;

- 5442 усні запити щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Керівництво ВГСУ взяло участь в урочистостях з нагоди відкриття оновленого приміщення Господарського суду Рівненської області 21.07.2017

21 липня 2017 року відбулося урочисте відкриття оновленого приміщення Господарського суду Рівненської області за адресою: вулиця Набережна, 26.

На захід завітали Голова ВГСУ Богдан Львов, заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк та член ВККС, голова Ради адвокатів Рівненської області Павло Луцюк.

В урочистостях також взяли участь Голова Рівненського апеляційного господарського суду Олег Мельник, Голова Апеляційного суду Рівненської області Олег Полюхович, очільники місцевих господарських судів, зокрема, Волинської, Житомирської і Хмельницької областей, судді Рівненського міського та районного судів.

До урочистостей долучилися і представники місцевої влади, зокрема, перший заступник голови Рівненської ОДА Юрій Приварський, секретар Рівненської міської ради Сергій Паладійчук, заступник прокурора Рівненської області Тарас Ільящук та заступник начальника УСБУ у Рівненській області Юрій Петруняк.

Приймав гостей в.о. голови Господарського суду Рівненської області Віталій...

Детальніше »
Суддя ВГСУ Лариса Рогач виступила спікером на юридичному практикумі “Матриця перегляду судових рішень в 2017 році”. 20.07.2017

20 липня 2017 року суддя, секретар пленуму ВГСУ Лариса Рогач виступила доповідачем-спікером на юридичному практикумі "Матриця перегляду судових рішень в 2017 році. Нові суди. Нові судді. Нові правила", організованому компанією “ЛІГА:ЗАКОН”.

В заході також взяли участь судді касаційних та апеляційних судів різних юрисдикцій, практикуючі адвокати та юристи підприємств.

У рамках панелі “Юридична суть і значення касаційного оскарження”   суддя-спікер ВГСУ Лариса Рогач підкреслила, що забезпечення ефективного судочинства перш за все покладається на суд. На думку доповідача, вітчизняне законодавство розраховане на законослухняну, добросовісну та правомірну поведінку сторін. У чинному процесуальному законодавстві закріплено, як правильно мають поводитися сторони в судовому засіданні, як належно і своєчасно мають подавати відповідні докази, інформувати суд чи іншу сторону про ті доводи і заперечення, які в них існують. Проте, на жаль, багато суддів на практиці мають безліч прикладів, коли сторона (юридичний представник) зловживають наявними процесуальними...

Детальніше »
У ВГСУ відбулося засідання пленуму Вищого господарського суду України 06.07.2017

6 липня 2017 року відбулося чергове засідання пленуму Вищого господарського суду України (далі – Пленум ВГСУ), у роботі якого взяли участь Голова ВГСУ Богдан Львов, Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, проректор з науково-дослідної роботи Національної школи суддів України Наталія Шукліна, судді ВГСУ, а також керівники місцевих та апеляційних господарських судів України.

Доповідаючи про підсумки роботи господарських судів України у першому півріччі 2017 року, Голова ВГСУ Богдан Львов зазначив, що господарські суди за звітний період здійснювали якісний розгляд справ з дотриманням процесуальних строків, забезпечуючи встановлення правової дисципліни між господарюючими суб'єктами. Він детально зупинився на статистичних показниках роботи системи господарських судів.

"Основні показники роботи господарських судів у І півріччі 2017 року свідчать про ефективність відправлення правосуддя господарськими судами із захисту порушених прав учасників господарських відносин та демонструють результативну...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за червень 2017 року 03.07.2017

У червні 2017 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 73 звернення і 5837 запитів на інформацію, зокрема:

- 73 письмові звернення стосовно надходження, реєстрації та розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 30 письмових запитів на інформацію та 439 онлайн запитів щодо розгляду касаційних скарг;

- 5368 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.