Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 29 травня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
ХIV з’їздом суддів України членом Вищої ради правосуддя обрано суддю Київського апеляційного господарського суду Віктора Шапрана 16.03.2017

14-15 березня 2017 року за участю 320 делегатів відбувся ХIV позачерговий з’їзд суддів України, скликаний Радою суддів України на виконання Закону України “Про Вищу раду правосуддя”, який вступив у дію 5 січня 2017 року.

Від господарських судів у роботі з’їзду взяли участь Голова ВГСУ Богдан Львов, заступники Голови ВГСУ Геннадій Кравчук і Сергій Могил, очільники апеляційних господарських судів та делегати. Зокрема, від ВГСУ делегатами з’їзду є судді Іван Вовк, Лариса Іванова та Володимир Погребняк.

На початку з’їзду перед делегатами і запрошеними з вітальним словом виступили заступник глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін, Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк та Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков. Всі вони наголосили на відповідальній місії, яка лежить на делегатах з’їзду щодо обрання членів ВРП. 

Відповідно до Закону України “Про Вищу раду правосуддя” з'їзд суддів...

Детальніше »
Суддя ВГСУ Валентин Палій взяв участь у роботі Legal Pharma & Medicine Forum 15.03.2017

15 березня 2017 року тижневик “Юридическая практика” провів Legal Pharma & Medicine Forum, акредитований Національною асоціацією адвокатів України.

У заході взяли участь представники Міністерства охорони здоров'я України, Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, Антимонопольного комітету України, вітчизняні та іноземні експерти у медичній та фармацевтичній галузях, практикуючі юристи, профільні науковці та судді. Зокрема, ВГСУ на Legal Pharma & Medicine Forum представляв суддя четвертої судової палати Валентин Палій.

Програма заходу складалася з п'яти сесій: “Вектори реформи системи охорони здоров'я України”, “Закупівлі у сфері охорони здоров'я”, “Захист інтелектуальної власності в області фармації”, “Судова практика з питань охорони здоров'я” та двох паралельних секцій: “Ринок товарів медичного призначення” та “Страхова медицина”.

Суддя ВГСУ Валентин Палій у рамках четвертої сесії “Захист інтелектуальної власності в області фармації” зупинився на судовому захисті прав інтелектуальної власності...

Детальніше »
Суддя ВГСУ Володимир Поліщук взяв участь у роботі науково-практичної конференції “Підвищення ефективності судових процедур банкрутства” 10.03.2017

10 березня 2017 року відбулася науково-практична конференція “Підвищення ефективності судових процедур банкрутства”, організована ГО “Всеукраїнська Асоціація Арбітражних Керуючих” та “Центром відновлення платоспроможності”.

Метою заходу була консолідація зусиль фахівців на подолання кризи неплатежів між суб'єктами підприємницької діяльності та повного погашення заборгованості із заробітної плати найманих працівників внаслідок ефективного використання судових процедур банкрутства.

У роботі конференції взяли участь народні депутати України, представники Міністерства юстиції України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, банків, торгуючих організацій, юридичних і аудиторських компаній, арбітражні керуючі, оцінювачі та нотаріуси.

ВГСУ представляв суддя третьої судової палати, яка спеціалізується на розгляді спорів про банкрутство та пов'язаних з банкрутством, Володимир Поліщук.

Під час конференції відбулося детальне обговорення, зокрема, законопроекту “Про внесення змін до деяких...

Детальніше »
Привітання Голови ВГСУ Богдана Львова зі святом весни – 8 березня 07.03.2017

Дорогі жінки!

Від щирого серця вітаю Вас зі святом весни – 8 березня.

Виконуючи найсвятішу місію – дарувати життя, робити його світлим і яскравим, Ви є взірцем терпіння, працездатності, волі й милосердя. 

У цей святковий день зичу Вам міцного здоров'я, добра і любові. 

Нехай у Вашому домі завжди панують мир та злагода, а серця будуть зігріті теплом, повагою рідних та близьких. 

Весняного настрою, вічної молодості, творчого натхнення, гармонії, миру та успіхів у всіх благородних справах!

 

З повагою

Голова Вищого

господарського суду України                                                               Богдан Львов

Представники ВГСУ взяли участь у роботі VI Міжнародного Форуму України з питань конкуренції 03.03.2017

2-3 березня 2017 року відбувся VI Міжнародний Форум України з питань конкуренції, організований Фондом розвитку конкуренції та Антимонопольним комітетом України. 

Захід проводиться щорічно з метою обміну міжнародним досвідом у сфері конкуренції і напрацювання пропозицій щодо вдосконалення української конкуренційної політики, права та правозастосування. 

На Форумі презентовано експертний огляд конкуренційної політики і права України, представлений Організацією економічного розвитку та співробітництва (Organisation for Economic Cooperation and Development – OECD) та розглянуто низку важливих питань, зокрема, законодавче забезпечення реформ в сфері конкуренції; реформу судочинства та її вплив на систему захисту і розвитку конкуренції; практичні аспекти імплементації системи моніторингу і контролю державної допомоги; вдосконалення державного регулювання природних монополій та забезпечення справедливої конкуренції на ринках, що регулюються, тощо.

У заході взяли участь очільники Антимонопольного комітету України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулися оглядові екскурсії 03.03.2017

У Вищому господарському суді України відбулися оглядові екскурсії для студентів: 1 березня 2017 року – факультету міжнародної торгівлі та права, що навчаються за спеціальністю "Право" Київського національного торговельно-економічного університету, 2 березня 2017 року – першого курсу спеціальності "Музеєзнавство, пам'яткознавство" факультету культурології Київського національного університету культури,    3 березня 2017 року – для студентів Київського університету культури.

    Під час екскурсії студенти відвідали зали судових засідань, конференц-зал, атріум, бібліотеку суду.

    В музеї історії господарських судів України відвідувачі ознайомилися з документально-речовими матеріалами, які розповідають про створення, становлення і розвиток господарських судів України, показують роль у їх становленні головних державних арбітрів, голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Татькова В.І., Львова Б.Ю., їх заступників, державних арбітрів і суддів у відставці.

    Студенти оглянули стенди, фотоальбоми, альбоми публікацій...

Детальніше »
У ВГСУ відбулася підготовка для підтримання кваліфікації голів та заступників голів місцевих господарських судів 03.03.2017

1-3 березня 2017 року у Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України (далі – НШСУ) відбулася підготовка для підтримання кваліфікації голів та заступників голів місцевих господарських судів.

Вітальною промовою підготовку відкрили Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та ректор НШСУ Микола Оніщук.

Під час навчальної програми суддівська аудиторія розглянула низку актуальних питань, зокрема, щодо судового адміністрування, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, антикорупційного законодавства, суддівської етики і доброчесності судді, дисциплінарної відповідальності судді, комунікації в судовій владі, застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини при здійсненні правосуддя судами господарської юрисдикції, основних положень Закону України "Про судовий збір", перспективи подальшого реформування судової системи України.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія 01.03.2017

    28 лютого 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів четвертого курсу Навчально-наукового гуманітарного інституту Таврійського національного університету імені    В.І. Вернадського, під час якої вони відвідали музей історії господарських судів України, конференц-зал, атріум, бібліотеку.

    Під час екскурсії в музеї історії господарських судів України відвідувачі дізналися про основні етапи становлення арбітражно-судової системи України, оглянули персональні стенди та вітрини головних державних арбітрів, голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Татькова В.І., Львова Б.Ю. та їх заступників, державних арбітрів і суддів у відставці.

    Студенти ознайомилися з копіями архівних документів, які відображають діяльність господарських (арбітражних) судів починаючи з 1942 року. Із стендів-горталок та альбомів дізналися про їх сьогодення – професійну та наукову діяльність суддів та працівників апаратів Вищого господарського суду України, апеляційних та місцевих господарських...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за лютий 2017 року 01.03.2017

У лютому 2017 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 61 звернення і 4094 запити на інформацію, зокрема:

- 61 письмове звернення стосовно надходження, реєстрації та розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 35 письмових запитів на інформацію та 187 онлайн запитів щодо розгляду касаційних скарг;

- 3872 усних запити щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

У Вищому господарському суді України відбулися оглядові екскурсії 28.02.2017

Протягом п'яти днів – з 17 лютого по 24 лютого 2017 року – Вищий господарський суд України відвідали групи студентів Ірпінського державного коледжу економіки та права.

Під час екскурсій студенти побували в музеї історії господарських судів України, залах судових засідань, конференц-залі, атріумі, бібліотеці.

Відвідувачі оглянули сотні різноманітних документально-речових матеріалів, які відображають основні віхи історії становлення арбітражно-судової системи та дізналися про особливості найбільш важливих її етапів, починаючи зі створення 21 листопада 1922 року арбітражних комісій і до сьогодення. 

Студенти почерпнули інформацію про плідну діяльність головних державних арбітрів Красноступа І.Я., Корчака І.І., Матвєєва Ю.Г. та голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Татькова В.І., Львова Б.Ю., їх заступників, державних арбітрів та суддів у відставці, персональні стенди та вітрини яких розміщено в одному із залів музею.

Відвідувачі переглянули стенди-горталки та фотоальбоми, присвячені діяльності місцевих та апеляційних господарських...

Детальніше »