Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 30 червня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Привітання Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова з Днем юриста 06.10.2017

Шановні колеги!

 

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята – Дня юриста.

Обравши цей нелегкий шлях, який вимагає відданості, чесності, принциповості, неупередженості, об'єктивності, Ви присвятили своє життя служінню Закону. 

Переконаний, що Ви з честю примножуватимете славні традиції своєї професії і докладатимете всіх зусиль задля утвердження на теренах нашої Батьківщини ідеалів верховенства права та справедливості.

В цей святковий день щиро бажаю Вам мирного неба, міцного здоров'я, родинного щастя, душевної наснаги, невичерпних життєвих сил та енергії для нових звершень в ім'я процвітання України!

 

З повагою

Голова Вищого господарського суду України  Б. Львов

У розділі "Законодавство" розміщено переклад видання "Rule of Law Checklist" 05.10.2017

26 червня 2017 року відбулася публічна презентація українською мовою видання "Rule of Law Checklist", розробленого і затвердженого Венеційською Комісією на 106 пленарній сесії 11-12 березня 2016 року.

Метою "Rule of Law Checklist" є слугування інструментом оцінки стану верховенства права в окремій країні через оцінювання відповідних конституційних і законодавчих структур, законодавства та судової практики.

З огляду на масштаб та важливість вказаного видання Вищий господарський суд України для подальшого практичного використання пропонує ознайомитися з документом за посиланням

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Оголошення! 04.10.2017

Офіційний веб-сайт Вищого господарського суду України доповнено новим розділом "Інформація про приватних виконавців".

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Судді ВГСУ обговорили доступність та ефективність судового захисту за новим процесуальним законодавством України 03.10.2017

3 жовтня 2017 року Чернівецьке регіональне відділення Національної школи суддів України за програмою періодичного навчання суддів місцевих та апеляційних судів з метою підвищення рівня їхньої кваліфікації провело семінар на тему: "Доступність та ефективність судового захисту за зміненим процесуальним законодавством України".

До навчання залучено суддів з Дніпропетровської, Чернівецької, Львівської та Тернопільської областей, увагу яких було зосереджено на концептуальних засадах судового процесу та основних новелах господарського, адміністративного, цивільного і кримінального процесів.

Відкриваючи семінар, директор Чернівецького регіонального відділення НШСУ Анатолій Огородник привітав учасників та зауважив, що вже сьогодні є нагальна необхідність вивчати та обговорювати основні концептуальні засади нового процесуального законодавства України.

Водночас декан юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету, к.ю.н., доцент Сергій Банах зазначив, що цей захід є дуже цікавим, як для викладачів, так і для студентів, адже в...

Детальніше »
Президент України призначив суддів до місцевих господарських судів 03.10.2017

Указом Президента України від 28 вересня 2017 року №296/2017 призначено у місцевих господарських судах на посади:

судді господарського суду Дніпропетровської області - БЄЛІК Вікторію Геннадіївну;

судді господарського суду Донецької області - ЧЕРНОВУ Оксану Володимирівну;

судді господарського суду Кіровоградської області - ПОЛІЩУК Ганну Борисівну;

суддів господарського суду Рівненської області: БЕРЕЖНЮК Віту Вячеславівну, ЦЕРКОВНУ Наталію Федорівну;

судді господарського суду Сумської області - СПИРИДОНОВУ Надію Олександрівну;

суддів господарського суду Харківської області: БУРАКОВУ Аллу Миколаївну, ЖИГАЛКІНА Івана Павловича, РИЛЬОВУ Вікторію В'ячеславівну, ШАТЕРНІКОВА Миколу Івановича;

судді господарського суду міста Києва - БАРАНОВА Дмитра Олександровича.

Про утворення Вищого суду з питань інтелектуальної власності 03.10.2017

На офіціному веб-сайті Президента України оприлюднено  Указ від 29 вересня №299/2017 "Про утворення Вищого суду з питань інтелектуальної власності", який прийнято відповідно до підпункту 6 пункту 161 і розділу XV "Перехідні положення" Конституції України, статті 19, пунктів 15, 40 розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

30 вересня 2017 року Державною судовою адміністрацією України затверджено наказ №929 "Про визначення кількості суддів у Вищому суді з питань інтелектуальної власності", яким визначено кількість суддів у Вищому суді з питань інтелектуальної власності  - 21 посаду. Наказ Державної судової адміністрації України видано після погодження Вищою радою правосуддя кількості суддів (рішення ВРП від 30.09.2017 № 3065/0/15-17).

Судді ВГСУ взяли участь у роботі VІ Судового форуму АПУ 02.10.2017

28-29 вересня 2017 року відбувся один із наймасштабніших та найпливовіших заходів року на юридичному ринку країни - VІ Судовий форум (далі – Форум) Асоціації правників України. 

У заході взяли участь заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков, голова комітету АПУ з процесуального права, керуючий партнер LCF Анна Огренчук, Голова департаменту з питань правосуддя та правового співробітництва Генерального директорату з прав людини і верховенства права Ради Європи Ханне Юнкер, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, керівник групи експертів Проекту ЄС “Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні” Довідас Віткаускас, члени Вищої ради правосуддя, судді вищих спеціалізованих судів, судді апеляційних і місцевих господарських судів, провідні юристи та науковці.

Від Вищого господарського суду України у заході взяли участь Голова ВГСУ Богдан Львов, судді ВГСУ Лариса Рогач, Тетяна Дроботова, Інна Алєєва, Віталій...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за вересень 2017 року 02.10.2017

У вересні 2017 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 114 звернень і 5994 запити на інформацію, зокрема:

- 114 письмових звернень стосовно надходження, реєстрації та розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 37 письмових запитів на інформацію та 507 онлайн запитів щодо розгляду касаційних скарг;

- 5450 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Співчуття з приводу смерті судді Одеського апеляційного господарського суду Ліпчанської Надії Володимирівни 25.09.2017

Колектив Вищого господарського суду України висловлює щирі співчуття з приводу смерті судді Одеського апеляційного господарського суду Ліпчанської Надії Володимирівни

З честю виконуючи свої професійні обов'язки, Надія Володимирівна була прикладом гідного служіння Закону і Справедливості.

Розділяємо біль тяжкої втрати з рідними та близькими, з усіма, хто знав і шанував її як висококваліфікованого фахівця та чудову людину. 

Переконані, що світлий образ Ліпчанської Надії Володимирівни, її відкрита душа, щирість та доброта назавжди збережуться в нашій пам'яті. 

Вічна пам'ять... 

 

Колектив Вищого господарського суду України

Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь в урочистостях з нагоди 25-річчя діяльності Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України 14.09.2017

14 вересня 2017 року відбулися урочистості з нагоди  25-річчя діяльності Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України (далі - МКАС при ТПП України), а також IV Міжнародні арбітражні читання пам'яті академіка І.Г.Побірченка на тему: "Міжнародний комерційний арбітраж: виклики сучасності". 

У заході взяли участь заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, Голова МКАС при ТПП України Микола Селівон, Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, депутат Верховної Ради України Руслан Сидорович, державний секретар Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олексій Перевезенцев, провідні юристи та науковці.

Виступаючи з вітальною промовою, Голова ВГСУ Богдан Львов зазначив, що діяльність МКАС при ТПП України є яскравим прикладом успішного функціонування в Україні позасудової процедури вирішення спорів між суб'єктами підприємницької діяльності.

"Найбільш високе досягнення МКАС - це збереження професійного корпусу арбітрів...

Детальніше »