Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 24 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Вітання Голови ВГСУ Богдана Львова з Великоднем 10.04.2015

Дорогі друзі!

 

Сердечно вітаю Вас зі Святом Великодня - воістину Величним Днем Торжества Життя і Любові!

Хай благодатна світла радість Воскресіння Христового осяє Вашу душу, з весняною силою пробудить у ній Віру, Надію та Любов, а Господнє благословення на добрі справи в ім'я людей та України завжди буде з Вами!

Щиро бажаю Вам родинного щастя та міцного здоров'я, божої благодаті і віри у світле майбутнє нашої української держави!

Нехай у ваших домівках завжди панує мир і злагода, в серцях - добро, а в думках - мудрість.

З повагою

 

Голова Вищого

господарського суду України Богдан Львов

Розділ "Судова практика" доповнено новим інформаційним листом 03.04.2015

У розділі "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розміщено інформаційний лист ВГСУ від 18.03.2015 № 01-06/360/15 "Щодо виконання рішення Європейського суду з прав людини щодо справедливої сатисфакції у справі "Бочан проти України (№ 2)".

 

З повним текстом документа можна ознайомитися тут

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Внесено зміни до переліку ЗМІ для розміщення оголошень про виклик до суду відповідача, третіх осіб, свідків, місце фактичного проживання (перебування) яких невідоме 03.04.2015

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року №265-р внесено зміни до переліку друкованих засобів масової інформації загальнодержавної та місцевої сфери розповсюдження, в яких у 2015 році розміщуються оголошення про виклик до суду відповідача, третіх осіб, свідків, місце фактичного проживання (перебування) яких невідоме.

Затверджений перелік друкованих ЗМІ по областях:

Вінницька - "Вінниччина"

Волинська - "Волинь-нова"

Дніпропетровська - "Вісті Придніпров'я"

Донецька - "Донеччина"

Житомирська - "Житомирщина"

Закарпатська - "Новини Закарпаття"

Запорізька - "Запорізька правда"

Івано-Франківська - "Галичина"

Київська - "Час Київщини"

Кіровоградська - "Народне Слово"

Луганська - "Час пік"

Львівська - "Львівська пошта"

Миколаївська - "Рідне Прибужжя"

Одеська - "Одеські вісті"

Полтавська - "Зоря Полтавщини"

Рівненська - "Вісті Рівненщини"

Сумська - "Сумщина"

Детальніше »
Головою Вищого господарського суду України обрано Богдана Львова 02.04.2015

2 квітня 2015 року збори суддів Вищого господарського суду України таємним голосуванням обрали Головою ВГСУ Богдана Львова. За відповідне рішення проголосувало 69 суддів із 89 присутніх на зборах.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Розділ "Публікації в ЗМІ" доповнено новими матеріалами 02.04.2015

Розділ "Публікації в ЗМІ" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено актуальними інтерв'ю суддів ВГСУ щодо судового захисту іноземних інвесторів, специфіки розгляду спорів, що виникають з контрактних правовідносин, особливостей розгляду спорів про банкрутство, а також щодо новел Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд".

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Юридична спільнота обговорила перші кроки нової судової реформи 01.04.2015

За підтримки Американсько-української ділової ради (U.S.-Ukraine Business Council), яка представляє інтереси американських підприємств, що здійснюють свою діяльність на території України, 31 березня 2015 року відбувся круглий стіл "Судова реформа в Україні: перспективи для бізнесу".

З доповідями виступили керівник проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" Віргіліюс Валанчюс, Секретар Ради з питань судової реформи при Президентові України Костянтин Красовський і члени Ради з питань судової реформи при Президентові України Богдан Львов (Голова ВГСУ), Вадим Беляневич та Ганна Огренчук.

У роботі заходу також взяли участь судді ВГСУ Тетяна Барицька, Надія Губенко, Валерій Картере, Ірина Кондратова, Володимир Поліщук (заступник секретаря ІІІ судової палати), Олександр Сибіга, представники громадських організацій, адвокати та науковці.

На обговорення під час проведення круглого столу було винесено такі теми: основні завдання судової реформи очима представників бізнесу, перспективи розвитку вітчизняного бізнесу в світлі нової судової реформи,...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за березень 2015 року 01.04.2015

У березні 2015 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 50 звернень і 4432 запити на інформацію, зокрема:

50 письмових звернень стосовно дій суддів господарських судів, надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, розподілу справ, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, доступу до приміщення суду для участі у судових засіданнях тощо;

8 письмових запитів на інформацію щодо розгляду касаційних скарг, штатного розпису апарату Вищого господарського суду України;

4424 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових...

Детальніше »
Заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук взяв участь у робочій зустрічі з експертами Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" 31.03.2015

30 березня 2015 року у приміщенні Верховного Суду України відбулася робоча зустріч з іноземними експертами Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" щодо оцінювання суддів та імплементації нового законодавства.

Від Вищого господарського суду України у заході взяли участь заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук та суддя, секретар другої судової палати ВГСУ Тетяна Дроботова.

Проект "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні", який впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу, спрямований на допомогу в розробці загальної стратегії реформ сектору юстиції та зміцнення верховенства права в Україні.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

У Харківському апеляційному господарському суді відбувся круглий стіл на тему «Особливості розгляду справ про банкрутство» 30.03.2015

27 березня 2015 року в новому сучасному приміщенні Харківського апеляційного господарського суду відбувся розширений круглий стіл на тему «Особливості розгляду справ про банкрутство». Захід відкрив голова Харківського апеляційного господарського суду Павло Тихий, який побажав його учасникам плідної праці.

У свою чергу, заступник голови Харківського апеляційного господарського суду Олексій Крестьянінов відмітив, що вказаний захід є значною за своїм масштабом подією, оскільки до участі в ньому були запрошені судді місцевих господарських судів Донецької, Запорізької, Луганської, Полтавської, Сумської та Харківської областей, Донецького та Харківського апеляційних господарських судів, а також Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ), які спеціалізуються на розгляді справ про банкрутство та своєю присутністю забезпечили представництво всіх трьох судових інстанцій господарської «вертикалі», охопивши більшу частину Лівобережної України.

Варто зауважити, що, незважаючи на складну ситуацію, яка склалася на Сході України у зв'язку...

Детальніше »
УВАГА! З 29 березня 2015 року змінюються підстави, строк та порядок подання заяви про перегляд судових рішень господарських судів Верховним Судом України 26.03.2015

Законом України від 12.02.2015 № 192-VIII "Про забезпечення права на справедливий суд" (далі - Закон) вносяться зміни до низки законодавчих актів з метою підвищення національних стандартів судоустрою і судочинства та забезпечення права на справедливий суд, в тому числі до Господарського процесуального кодексу України.

Зокрема, Законом розширяється перелік підстав для подання заяви про перегляд Верховним Судом України судових рішень господарських судів та змінено порядок подання вищезазначеної заяви.

Так, заява про перегляд судових рішень господарських судів може бути подана виключно з таких підстав:

- неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що спричинило до ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;

- неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права - при оскарженні судового рішення, яке перешкоджає подальшому провадженню у справі або яке прийнято з порушенням правил підвідомчості...

Детальніше »