Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 29 травня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Заступник Голови ВГСУ Сергій Могил взяв участь у черговому засіданні Ради суддів України 04.12.2014

4 грудня 2014 року відбулося засідання Ради суддів України, у якому взяли участь заступник Голови Вищого господарського суду України Сергій Могил, секретар Ради суддів господарських судів України Альбіна Романенко, виконуючий обов'язки Голови Державної судової адміністрації України Людмила Гізатуліна.

Під час засідання учасники обговорили питання доступу до правосуддя людей з обмеженими фізичними можливостями. Крім того, з метою визначення єдиного порядку забезпечення суддів службовим житлом Рада суддів України доручила Державній судовій адміністрації України розробити відповідний порядок.

Заслухавши інформацію члена Ради суддів України - голови Комітету адміністрування та організаційного забезпечення діяльності суду Григорія Алейнікова щодо внесення змін до Типового положення про апарат місцевого, апеляційного судів, Рада суддів України погодила запропоновані зміни. Згідно з цим документом керівник апарату суду може мати двох заступників, якщо кількість працівників апарату суду перевищує 60 осіб, або трьох, якщо відповідна кількість працівників...

Детальніше »
Суддя ВГСУ Наталія Волковицька взяла участь у круглому столі на тему "Люстрація судової системи: український та міжнародний досвід" 04.12.2014

4 грудня 2014 року відбувся круглий стіл на тему "Люстрація судової системи: український та міжнародний досвід", організований проектом USAID "Справедливе правосуддя" та проектом Ради Європи "Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні".

У заході взяли участь суддя Вищого господарського суду України, член Вищої ради юстиції Наталія Волковицька, керівник проекту USAID "Справедливе правосуддя" Девід Вон, координатор проекту Ради Європи "Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні" Ліліт Данегян, професор юридичного факультету Мадридського університету Комплутенсе, представник комісії з прав людини Вищої ради адвокатів Польщі Павел Войцех Осік, судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого адміністративного суду України, міжнародні експерти та провідні юристи.

Круглий стіл складався з двох сесій: "Міжнародні та європейські стандарти, досвід щодо дисциплінарної відповідальності і люстрації суддів" і "Виконання законів України в сфері...

Детальніше »
У Львові відбувся "круглий стіл" на тему «Судова реформа 2014: якою вона має бути?» 04.12.2014

2 грудня 2014 року відбувся "круглий стіл" на тему «Судова реформа 2014: якою вона має бути?», організований Львівським апеляційним господарським судом та Господарським судом Львівської області спільно з Європейською Бізнес Асоціацією, Асоціацією правників України та адвокатським об'єднанням «Матвіїв і Партнери».

У заході взяли участь провідні юристи-практики з різних галузей права, представники спеціалізованих судів та судів загальної юрисдикції, Головного управління юстиції у Львівській області, Управління Державної судової адміністрації України у Львівській області, Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області, прокуратури Львівської області, Львівської залізниці, Львівської обласної державної адміністрації та Львівської міської ради, ОБСЄ та вітчизняних громадських організацій, народні депутати України, науковці Львівського національного університету імені Івана Франка, банкіри та арбітражні керуючі.

Від господарської юрисдикції з доповідями виступили голова Львівського апеляційного господарського...

Детальніше »
Розділ «Судова практика» доповнено новими інформаційними листами 04.12.2014

У розділі «Судова практика» на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розміщено інформаційні листи:

«Про внесення змін і доповнень до Інформаційного листа ВГСУ від 12.09.2014 № 01-06/1290/14 «Про Закон України «Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням АТО» (Інформаційний лист ВГСУ від 01.12.2014 № 01-06/2052/14).

«Про внесення доповнень до Інформаційного листа ВГСУ від 05.06.14 №01-06/745/14 «Про деякі питання практики застосування у судовій практиці Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (Інформаційний лист ВГСУ від 01.12.14 №01-06/2053/14).

З повним текстом документів можна ознайомитися тут

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Розділ "Судова практика" поповнився новими постановами пленуму 02.12.2014

З постановами пленуму Вищого господарського суду України від 24.11.2014 можна ознайомитись на Веб-сайті Вищого господарського суду України в рубриці "Постанови Пленуму ВГСУ".

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за листопад 2014 року 01.12.2014

У листопаді 2014 року до Вищого господарського суду України надійшло 54 звернення і 4196 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

54 письмових звернення стосовно дій суддів господарських судів, надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, порядку розгляду справ господарськими судами, які розташовані в районі проведення антитерористичної операції, виконання судових доручень тощо;

6 письмових запитів на інформацію щодо надходження та реєстрації касаційних скарг, результат їх розгляду;

4190 усних запитів стосовно розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжних реквізитів для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими...

Детальніше »
Розділ "Публікації у ЗМІ" доповнено новими матеріалами 01.12.2014

Розділ "Публікації у ЗМІ" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено актуальними інтерв'ю та коментарями суддів ВГСУ, а також відеоматеріалами із засідання "круглого столу" в Одеському апеляційному господарському суді "Гарантії судового захисту прав та інтересів юридичних осіб в Україні".

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Громадськість високо оцінює ефективність організації роботи місцевих та апеляційних господарських судів 28.11.2014

На початку вересня цього року в місцевих та апеляційних господарських судах у рамках Всеукраїнської акції «Зміцнимо довіру громадян до суду» проводилось анонімне опитування громадян-відвідувачів суду за ініціативою Ради суддів України спільно з Центром суддівських студій за підтримки Проекту Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні».

86,5% громадян оцінили ефективність організації роботи місцевих господарських судів (дотримання строків та процедур розгляду справ; вчасність отримання повідомлень про розгляд справ; обґрунтованість затримки/перенесення судових слухань тощо) на "відмінно" та "добре"*.

Водночас 70,6% респондентів оцінили на "відмінно" та "добре" ефективність організації роботи апеляційних господарських судів *.

З результатами анонімного опитування громадян можна ознайомитися в рубриці "Довіра громадськості до системи господарських судів України".

Як повідомлялося раніше, громадяни вважають, що місцеві та апеляційні господарські...

Детальніше »
УВАГА! Перенесення робочих днів у 2015 році! 27.11.2014

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.11.2014 №1084-р, рішення зборів суддів Вищого господарського суду України від 24.11.2014 № 1, статті 34 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», з метою створення сприятливих умов для святкування 1 січня - Нового року та 7 січня - Різдва Христового, а також раціонального використання робочого часу, розпорядженням Вищого господарського суду України від 26.11.2014 № 42-р перенесено робочі дні з:

п'ятниці 2 січня - на суботу 17 січня;

четверга 8 січня - на суботу 31 січня;

п'ятниці 9 січня - на суботу 14 лютого.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

 

 

Відбувся пленум Вищого господарського суду України 25.11.2014

 24 листопада 2014 року у Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ), відбулося чергове засідання пленуму під керівництвом очільника ВГСУ Богдана Львова та секретаря пленуму ВГСУ Лариси Рогач.

У заході також взяли участь заступники Голови ВГСУ Сергій Могил і Геннадій Кравчук, Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Борис Гулько, заступник Генерального прокурора України, начальник Головного управління представництва та організації участі у кримінальному провадженні в суді Олег Бачун, очільники Харківського апеляційного господарського суду Павло Тихий і Львівського апеляційного господарського суду Борис Плотніцький, судді ВГСУ та проректор по забезпеченню організаційної діяльності Національної школи суддів України, суддя Верховного Суду України у відставці Володимир Мазурок.

Заслухавши доповіді суддів ВГСУ Олександра Кота, Віктора Москаленка та секретаря пленуму ВГСУ Лариси Рогач, членами пленуму було прийнято ряд постанов:

1. "Про деякі питання практики...

Детальніше »