Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 2 липня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Дорогі ветерани та співвітчизники! 08.05.2015

У ці травневі дні український народ відзначає День пам'яті та примирення і День перемоги над нацизмом.

  Ми пам'ятаємо про тих, хто, не шкодуючи власного життя, захищав рідну землю, наше сьогодення. Ми знаємо, що перемагає той, хто захищає свою Батьківщину, і віримо, що в нинішній боротьбі з агресором український народ обов'язково переможе.

  Нехай червона квітка маку, як символ пам'яті про загиблих у Другій світовій війні, буде нагадуванням нинішньому та прийдешнім поколінням про найбільшу цінність у світі - людське життя.

  Низький уклін, вічна пам'ять та слава ветеранам, які зі зброєю в руках захистили свободу і незалежність нашої країни. Напередодні світлого свята бажаю Вам щастя, здоров'я, оптимізму та довголіття! Нехай у Ваших родинах панує злагода, спокій та благополуччя, а оселі повняться достатком і затишком! Мирного неба Вам та Вашим родинам!

 

Зі щирою повагою

Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов

До уваги учасників судового процесу! 07.05.2015

Інформація Київської міської дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" щодо пересилання поштових відправлень на/з територію Донецької та Луганської областей.

Суддю, секретаря четвертої судової палати Вищого господарського суду України Ігоря Бенедисюка Президент України призначив членом Вищої ради юстиції 05.05.2015

30 квітня 2015 року Указом Президента України суддю, секретаря четвертої судової палати ВГСУ Ігоря Бенедисюка призначено членом Вищої ради юстиції.

За повідомленням прес-служби Президента України, на зустрічі з новопризначеними членами Вищої ради юстиції Порошенко П.О. наголосив: «Нашими спільними зусиллями ми зможемо забезпечити реалізацію права громадян на справедливий суд».

Глава держави висловив побажання: «Внаслідок наших спільних дій має значно зрости довіра суспільства до судової гілки влади, щоб ми дали можливість працювати чесним суддям».

«Для мене, коли ми говоримо про європейські цінності, про необхідний інвестиційний клімат, про захист прав людини, першу важливість має незалежний суд і незалежність суддівської гілки влади», - наголосив Петро Порошенко.

Крім того Президент України підкреслив, що з 14-ти осіб, яких було допущено до участі у конкурсі, комісія зробила достойний вибір. «Починається реалізація нового Закону про справедливий суд», - відзначив Президент.

Церемонію складання...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за квітень 2015 року 05.05.2015

У квітні 2015 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 59 звернень і 4428 запитів на інформацію, зокрема:

59 письмових звернень стосовно дій суддів господарських судів, надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, розподілу справ, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, повернення судового збору тощо;

10 письмових запитів на інформацію щодо розгляду касаційних скарг;

4369 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Керівником апарату Вищого господарського суду України призначено Пляс Наталію Петрівну 29.04.2015

29 квітня 2015 року Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов представив колективу суду керівника апарату Пляс Наталію Петрівну, яку призначено відповідним наказом Державної судової адміністрації України від 29 квітня 2015 р. № 303/к.

Стаж роботи Наталії Пляс у Вищому господарському суді України складає понад 12 років.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у Міжнародному форумі по боротьбі з підробками та піратством 27.04.2015

24 квітня 2015 року під патронатом Кабінету Міністрів України відбувся Міжнародний форум по боротьбі з підробками та піратством (далі-Форум), присвячений Міжнародному дню інтелектуальної власності. Організаторами виступили Український національний комітет Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine), Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Державна служба інтелектуальної власності, ДП "Український інститут промислової власності".

З вітальною промовою виступили заступник Глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків, президент ICC Ukraine, радник Прем'єр-міністра України Володимир Щелкунов, Голова Державної служби інтелектуальної власності України Алла Жарінова, директор департаменту європейської інтеграції та багатостороннього співробітництва Міністерства економічного розвитку України В'ячеслав Цимбал та координатор бізнес-ініціативи щодо зупинення підробок і піратства (BASCAP) в Україні Міжнародної торгової палати (ICC) Антоніна Пахаренко-Андерсон.

Від Вищого господарського суду України у заході взяли участь Голова ВГСУ Богдан Львов...

Детальніше »
Судді Вищого господарського суду України взяли участь в обговоренні міжнародного досвіду оцінювання професійної діяльності суддів 27.04.2015

24 квітня 2015 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України (далі - ВККСУ) за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» у співпраці з Бюро демократичних інститутів та прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) й проектом Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» провела семінар на тему «Оцінювання професійної діяльності суддів».

Захід організовано у зв'язку з законодавчими змінами до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», якими запроваджується кваліфікаційне оцінювання суддів. ВККСУ уповноважена на проведення такого оцінювання за погодженою з Радою суддів України процедурою і визначеними законом критеріями. Дотримання визнаних стандартів суддівської незалежності й підзвітності суддів є важливим компонентом такої роботи.

У роботі семінару взяли участь члени та представники секретаріату ВККСУ, Вищої ради юстиції, Ради суддів України, Національної школи суддів України, науковці та представники суддівського корпусу. Зокрема,...

Детальніше »
Господарський суд Донецької області відновлює свою роботу 24.04.2015

З 27 квітня 2015 року за адресою: м. Харків, проспект Леніна, 5 відновить роботу Господарський суд Донецької області.

Відповідне Розпорядження Голови Вищого господарського суду України видано згідно частини першої статті 3 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції", Указу Президента України від 12.11.2014 № 868/2014 "Про внесення змін до мережі господарських судів України" та на підставі подання Державної судової адміністрації України від 22.04.2015 № 8-8141/15 про можливість відновлення роботи Господарського суду Донецької області.

З повним текстом документу можна ознайомитись тут.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Судді господарських судів України взяли участь у роботі круглого столу з обговорення проблемних питань, які виникають у розгляді господарськими судами справ у спорах, пов'язаних із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності 23.04.2015

23 квітня 2015 року у Вищому господарському суді України відбувся круглий стіл з обговорення проблемних питань, які виникають у розгляді господарськими судами справ у спорах, пов'язаних із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності.

У роботі заходу взяли участь судді Господарського суду міста Києва, Господарського суду Київської області, Київського апеляційного господарського суду та Вищого господарського суду України, які спеціалізуються на розгляді справ відповідної категорії.

З вітальним словом перед колегами виступив Голова ВГСУ Богдан Львов.

Учасниками круглого столу обговорювалися актуальні питання господарського судочинства, пов'язані із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності, зокрема, щодо стягнення компенсації за порушення виключних майнових авторських прав, про дострокове припинення дії свідоцтва на знак для товарів і послуг, про порушення прав на торговельні марки в мережі Інтернет, про захист прав на сорти рослин тощо.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі...

Детальніше »
Судді ВГСУ взяли участь у комітетських слуханнях на тему "Відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом: шляхи підвищення ефективності чинної системи" 23.04.2015

22 квітня 2015 року Комітет Верховної Ради України з питань економічної політики провів слухання на тему "Відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом: шляхи підвищення ефективності чинної системи" (далі - Комітетські слухання).

Метою проведення Комітетських слухань стало обговорення практики застосування Закону України від 22 грудня 2011 року № 4212-VI "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон), яка сформувалася в Україні після його прийняття протягом 2012-2014 років, та напрацювання пропозицій щодо законодавчого врегулювання проблемних питань.

У роботі заходу взяли участь заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, судді третьої судової палати Ірина Панова (секретар палати) та Володимир Поліщук, суддя другої судової палати Олена Яценко, заступники голів господарських судів Дніпропетровської і Херсонської областей Ніна Камша та Павло Пригуза, представники інших комітетів Верховної Ради України, центральних органів виконавчої влади, громадських організацій та...

Детальніше »