Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 26 травня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Суддя, секретар першої судової палати ВГСУ Валерій Картере взяв участь у круглому столі "Припинення поруки: судова практика та її наслідки для банків" 02.06.2015

28 травня 2015 року відбувся круглий стіл на тему: "Припинення поруки: судова практика та її наслідки для банків", організований Незалежною асоціацією банків України, за участі суддів Верховного Суду України, Вищого господарського суду України, Київського апеляційного господарського суду, провідних юристів та науковців у галузі права.

У роботі заходу від Вищого господарського суду України взяли участь суддя, секретар першої судової палати Вищого господарського суду України Валерій Картере та начальник управління забезпечення роботи першої судової палати Дмитро Умрихін.

Учасники круглого столу обговорили питання застосування частин першої та четвертої статті 559 Цивільного кодексу України. Зокрема, проаналізовано випадки, коли відбувається збільшення обсягу відповідальності поручителя внаслідок зміни забезпеченого порукою зобов'язання: - підвищення розміру процентів або встановлення нових умов щодо порядку зміни розміру процентної ставки, що призведе до її збільшення; - відстрочення виконання, що призводить до збільшення періоду, за який нараховуються...

Детальніше »
Відбулося засідання Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України 28.05.2015

27 травня 2015 року відбулося засідання Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України (далі - НКР). З вітальним словом до учасників заходу звернулися заступник Голови Геннадій Кравчук та суддя ВГСУ у відставці, заступник Голови НКР Віктор Москаленко.

У роботі НКР також брали активну участь суддя, секретар пленуму ВГСУ Лариса Рогач, суддя, секретар першої судової палати ВГСУ Валерій Картере, суддя, секретар другої судової палати ВГСУ Тетяна Дроботова, суддя, секретар третьої судової палати ВГСУ Ірина Панова, суддя, член Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, д.ю.н., професор, головний науковий співробітник Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва імені академіка Ф.Г. Бурчака НАПрН України Олена Беляневич, к.ю.н., доцент кафедри господарського права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ірина Лукач, проректор із забезпечення організаційної діяльності Національної школи суддів України Володимир Мазурок, д.ю.н., професор, завідувач кафедри земельного та аграрного права Київського національного...

Детальніше »
Обрано безстроково суддів господарських судів 27.05.2015

Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 21.05.2015

№ 479-VIII обрано безстроково на посади суддів:

господарського суду Дніпропетровської області:

Бондарєва Едуарда Миколайовича;

Назаренко Наталію Григорівну;

Суховарова Артема Володимировича;

господарського суду Житомирської області:

Прядко Оксану Василівну;

Шніт Альону Василівну;

господарського суду Івано-Франківської області:

Валєєву Талію Емірівну;

Ткаченко Ірину Вікторівну;

господарського суду Київської області:

Бацуцу Віталія Михайловича;

Горбасенка Павла Володимировича;

Сокуренко Ларису Віталіївну,

Третьякову Оксану Олегівну;

господарського суду Львівської області - Фартушка Тараса Богдановича;

господарського суду Одеської області - Найфлейша Володимира Давидовича;

господарського суду Харківської області:

Добрелю Наталю Сергіївну;

Новікову...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов та заступник Голови Геннадій Кравчук відвідали з робочим візитом господарські суди Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської і Черкаської областей та Дніпропетровський апеляційний господарський суд 25.05.2015

Протягом 21-22 травня 2015 року керівництво Вищого господарського суду України відвідало з робочим візитом господарські суди Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської і Черкаської областей та Дніпропетровський апеляційний господарський суд.

Вже традиційно візит почався із знайомства керівництва Вищого господарського суду України із суддівським корпусом та огляду приміщень відповідних господарських судів. Далі відбулися зустрічі з трудовими колективами, на яких обговорювалися стратегічні питання функціонування судової системи України: подальші етапи судової реформи, внесення змін до Конституції України, участі представників господарських судів у робочих групах по розробці проектів змін процесуального законодавства, законодавчих змін щодо розміру судового збору тощо.

Зокрема, Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов поінформував колег, що існує конструктивний діалог з експертною групою з проведення конституційної реформи, розробниками проектів змін до законодавства про судоустрій, судовий збір та процесуального законодавства.

Детальніше »
Співчуття з приводу передчасної смерті судді господарського суду Одеської області Брагіної Ярослави Василівни 20.05.2015

Колектив Вищого господарського суду України з глибоким сумом сприйняв звістку про передчасну смерть судді господарського суду Одеської області Брагіної Ярослави Василівни.

На 59 році життя перестало битися серце прекрасної, доброзичливої людини, чуйної жінки, люблячої матері, кваліфікованої судді, яка на своєму професійному шляху віддано і чесно служила Феміді, завжди залишалась неупередженою та принциповою. 

Розділяючи біль втрати, висловлюємо щире співчуття рідним, близьким, друзям та колегам Ярослави Василівни. 

Вічна пам'ять...

 

Колектив

Вищого господарського суду України

Суддя, секретар четвертої судової палати ВГСУ Ігор Бенедисюк взяв участь у Форумі з антимонопольного права 19.05.2015

19 травня 2015 року відбувся Форум з антимонопольного права (далі -Форум), організований редакцією газети "Юридична практика" спільно з Фондом розвитку конкуренції.

У заході взяли участь представники Верховної Ради України, Міністерства юстиції України, Антимонопольного комітету України (далі - АМКУ), Вищого адміністративного суду України, Фонду розвитку конкуренції, провідні юристи та адвокати.

Вищий господарський суд України на Форумі представляв суддя, секретар четвертої судової палати Ігор Бенедисюк, якого Указом Президента України від 30.04.2015 р. № 252/2015 призначено членом Вищої ради юстиції.

Під час тематичної сесії "Судова практика з антимонопольних спорів" Ігор Бенедисюк ознайомив учасників заходу з актуальними питаннями вирішення спорів, пов'язаних із застосуванням конкурентного законодавства. У цьому контексті він наголосив на важливості спеціалізації, оскільки розгляд зазначеної категорії спорів має свою специфіку. На його думку, запровадження відповідної спеціалізації палат сприяє забезпеченню однакової судової практики.

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов: «Ставлення суспільства до суду формується його бездоганною роботою» 18.05.2015

Протягом 14-16 травня 2015 року Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та заступник Голови ВГСУ Сергій Могил відвідали господарські суди Донецького та Харківського апеляційних округів з метою вирішення організаційних питань.

В рамках робочого візиту очільники ВГСУ ознайомилися з роботою та обговорили проблемні питання діяльності Донецького апеляційного господарського суду та господарських судів Донецької і Луганської областей, які, у зв'язку з проведенням антитерористичної операції, нещодавно відновили свою роботу у Харкові. Варто констатувати, що попри всі складнощі організаційного та матеріально-технічного характеру, вказані суди продовжують на належному рівні забезпечувати судовий захист прав і законних інтересів суб'єктів господарювання, здійснювати справедливий судовий розгляд у визначені законом строки.

На зустрічі з керівництвом та суддівським корпусом вказаних господарських судів Голова ВГСУ Богдан Львов зупинився не лише на питаннях, які стосуються адміністративних чи процесуальних особливостей їх роботи, але й звернув увагу на...

Детальніше »
Керівники вищих органів судової влади висловили свою позицію щодо проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо фінансового забезпечення працівників судової системи)" 14.05.2015

У Верховній Раді України 10 квітня 2015 року зареєстровано проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо фінансового забезпечення працівників судової системи)" (реєстраційний номер 2630), яким передбачено внесення змін до законів України "Про судоустрій і статус суддів" та "Про Вищу раду юстиції" у частині надання права Кабінету Міністрів України в цілому визначати умови оплати праці суддів та інших працівників органів судової влади.

Голова Конституційного Суду України, Голова Верховного Суду України, в. о. Голови Ради суддів України, Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справа, Голова Вищого адміністративного суду України, Голова Вищого господарського суду України, Голова Державної судової адміністрації України, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, керівник секретаріату Вищої ради юстиції звернулися до Президента України та Голови Верховної Ради України зі спільними листами, в яких просять сприяти недопущенню...

Детальніше »
Очільники вищих органів судової влади звернулися до Голови Верховної Ради України з пропозиціями і зауваженнями до проекту Закону України "Про державну службу" 14.05.2015

Очільники Конституційного Суду України, Верховного Суду України, Ради суддів України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого адміністративного суду України, Вищого господарського суду України, Державної судової адміністрації України звернулися до Голови Верховної Ради України зі спільним листом, в якому просять підтримати позицію судової влади, врахувати пропозиції і зауваження до проекту Закону України "Про державну службу" та не допустити порушення гарантованих державою прав працівників апаратів судів, зокрема, помічників суддів.

 

З повним текстом листа можна ознайомитися тут.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

У Вищому господарському суді України відбувся семінар "Корпоративні конфлікти: практика врегулювання та розгляду спорів" 12.05.2015

12 травня 2015 року у Вищому господарському суді України Національна школа суддів України (далі - НШСУ) у співпраці з Центром комерційного права провели семінар "Корпоративні конфлікти: практика врегулювання та розгляду спорів" за участю суддів ВГСУ, апеляційних та місцевих господарських судів.

Захід відкрили Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, проректор з науково-дослідної роботи НШСУ Наталія Шукліна та директор Центру комерційного права Валентина Данішевська.

На думку очільника Вищого господарського суду України, спори, що виникають з корпоративних відносин і справи про банкрутство є актуальними напрямками в судовій практиці і їх розгляд відіграє важливу роль у забезпеченні стабільності економічних процесів у державі. На завершення свого виступу Богдан Львов відмітив активну професійну позицію НШСУ у підвищенні кваліфікації суддів і побажав колегам натхнення на подальшу плідну роботу.

Крім того, у Вищому господарському суді України за програмою НШСУ проходитимуть підготовку судді місцевих господарських судів...

Детальніше »