Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 18 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Керівником апарату Вищого господарського суду України призначено Пляс Наталію Петрівну 29.04.2015

29 квітня 2015 року Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов представив колективу суду керівника апарату Пляс Наталію Петрівну, яку призначено відповідним наказом Державної судової адміністрації України від 29 квітня 2015 р. № 303/к.

Стаж роботи Наталії Пляс у Вищому господарському суді України складає понад 12 років.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у Міжнародному форумі по боротьбі з підробками та піратством 27.04.2015

24 квітня 2015 року під патронатом Кабінету Міністрів України відбувся Міжнародний форум по боротьбі з підробками та піратством (далі-Форум), присвячений Міжнародному дню інтелектуальної власності. Організаторами виступили Український національний комітет Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine), Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Державна служба інтелектуальної власності, ДП "Український інститут промислової власності".

З вітальною промовою виступили заступник Глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків, президент ICC Ukraine, радник Прем'єр-міністра України Володимир Щелкунов, Голова Державної служби інтелектуальної власності України Алла Жарінова, директор департаменту європейської інтеграції та багатостороннього співробітництва Міністерства економічного розвитку України В'ячеслав Цимбал та координатор бізнес-ініціативи щодо зупинення підробок і піратства (BASCAP) в Україні Міжнародної торгової палати (ICC) Антоніна Пахаренко-Андерсон.

Від Вищого господарського суду України у заході взяли участь Голова ВГСУ Богдан Львов...

Детальніше »
Судді Вищого господарського суду України взяли участь в обговоренні міжнародного досвіду оцінювання професійної діяльності суддів 27.04.2015

24 квітня 2015 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України (далі - ВККСУ) за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» у співпраці з Бюро демократичних інститутів та прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) й проектом Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» провела семінар на тему «Оцінювання професійної діяльності суддів».

Захід організовано у зв'язку з законодавчими змінами до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», якими запроваджується кваліфікаційне оцінювання суддів. ВККСУ уповноважена на проведення такого оцінювання за погодженою з Радою суддів України процедурою і визначеними законом критеріями. Дотримання визнаних стандартів суддівської незалежності й підзвітності суддів є важливим компонентом такої роботи.

У роботі семінару взяли участь члени та представники секретаріату ВККСУ, Вищої ради юстиції, Ради суддів України, Національної школи суддів України, науковці та представники суддівського корпусу. Зокрема,...

Детальніше »
Господарський суд Донецької області відновлює свою роботу 24.04.2015

З 27 квітня 2015 року за адресою: м. Харків, проспект Леніна, 5 відновить роботу Господарський суд Донецької області.

Відповідне Розпорядження Голови Вищого господарського суду України видано згідно частини першої статті 3 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції", Указу Президента України від 12.11.2014 № 868/2014 "Про внесення змін до мережі господарських судів України" та на підставі подання Державної судової адміністрації України від 22.04.2015 № 8-8141/15 про можливість відновлення роботи Господарського суду Донецької області.

З повним текстом документу можна ознайомитись тут.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Судді господарських судів України взяли участь у роботі круглого столу з обговорення проблемних питань, які виникають у розгляді господарськими судами справ у спорах, пов'язаних із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності 23.04.2015

23 квітня 2015 року у Вищому господарському суді України відбувся круглий стіл з обговорення проблемних питань, які виникають у розгляді господарськими судами справ у спорах, пов'язаних із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності.

У роботі заходу взяли участь судді Господарського суду міста Києва, Господарського суду Київської області, Київського апеляційного господарського суду та Вищого господарського суду України, які спеціалізуються на розгляді справ відповідної категорії.

З вітальним словом перед колегами виступив Голова ВГСУ Богдан Львов.

Учасниками круглого столу обговорювалися актуальні питання господарського судочинства, пов'язані із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності, зокрема, щодо стягнення компенсації за порушення виключних майнових авторських прав, про дострокове припинення дії свідоцтва на знак для товарів і послуг, про порушення прав на торговельні марки в мережі Інтернет, про захист прав на сорти рослин тощо.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі...

Детальніше »
Судді ВГСУ взяли участь у комітетських слуханнях на тему "Відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом: шляхи підвищення ефективності чинної системи" 23.04.2015

22 квітня 2015 року Комітет Верховної Ради України з питань економічної політики провів слухання на тему "Відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом: шляхи підвищення ефективності чинної системи" (далі - Комітетські слухання).

Метою проведення Комітетських слухань стало обговорення практики застосування Закону України від 22 грудня 2011 року № 4212-VI "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон), яка сформувалася в Україні після його прийняття протягом 2012-2014 років, та напрацювання пропозицій щодо законодавчого врегулювання проблемних питань.

У роботі заходу взяли участь заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, судді третьої судової палати Ірина Панова (секретар палати) та Володимир Поліщук, суддя другої судової палати Олена Яценко, заступники голів господарських судів Дніпропетровської і Херсонської областей Ніна Камша та Павло Пригуза, представники інших комітетів Верховної Ради України, центральних органів виконавчої влади, громадських організацій та...

Детальніше »
Розділ "Судова практика" доповнено новим інформаційним листом 21.04.2015

У розділі "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розміщено інформаційний лист ВГСУ від 20.04.2015 № 01-06/631/15 "Про доповнення інформаційного листа від 15.03.2011 № 01-06/249 "Про постанови ВСУ, прийняті за результатами перегляду судових рішень господарських судів".

Документ містить правові позиції Верховного Суду України, викладені у постановах, прийнятих за результатами перегляду судових рішень господарських судів у порядку, передбаченому розділом ХІІ2 Господарського процесуального кодексу України, у спорах, що виникають:

1) з питань захисту права власності;

2) з відносин страхування;

3) з корпоративних правовідносин;

4) з договору поруки;

5) у сфері земельних правовідносин;

6) у зв'язку із завданням шкоди;

7) у зв'язку із набуттям, збереженням майна без достатньої правової підстави;

8) з договору поставки;

9) у розгляді справ про банкрутство;

10) у вирішенні питань, пов'язаних із застосуванням позовної давності;

11)...

Детальніше »
Обрано заступників Голови Вищого господарського суду України та секретарів судових палат 16.04.2015

16 квітня 2015 року зборами суддів Вищого господарського суду України таємним голосуванням заступниками Голови ВГСУ обрано суддю другої судової палати Кравчука Геннадія Анатолійовича та суддю четвертої судової палати Могила Сергія Костянтиновича.

Крім того, рішенням зборів суддів Вищого господарського суду України від 16 квітня обрано секретарів судових палат, зокрема:

секретарем першої судової палати Картере Валерія Івановича

секретарем другої судової палати Дроботову Тетяну Борисівну

секретарем третьої судової палати Панову Ірину Юріївну

секретарем четвертої судової палати Бенедисюка Ігоря Михайловича.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Донецький апеляційний господарський суд відновлює свою роботу. Призначено заступника Голови Донецького апеляційного господарського суду 14.04.2015

З 14 квітня 2015 року за адресою: м. Харків, проспект Леніна, 5 відновив роботу Донецький апеляційний господарський суд.

Відповідне Розпорядження Голови Вищого господарського суду України видано згідно частини першої статті 3 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції", Указу Президента України від 12.11.2014 №868/2014 "Про внесення змін до мережі господарських судів України" та на підставі подання Голови Державної судової адміністрації України від 07.04.2015 №8-6433/15 про можливість відновлення роботи Донецького апеляційного господарського суду.

З повним текстом документу можна ознайомитись тут.

Крім того, 25 березня 2015 року в приміщенні Харківського апеляційного господарського суду рішенням зборів суддів Донецького апеляційного господарського суду таємним голосуванням з числа суддівського корпусу заступником Голови зазначеного суду обрано Людмилу Ушенко.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва...

Детальніше »
Господарський суд Луганської області відновлює свою роботу 14.04.2015

З 6 квітня 2015 року за адресою: м. Харків, проспект Леніна, 5 відновив роботу Господарський суд Луганської області.

Відповідне Розпорядження Голови Вищого господарського суду України видано відповідно до частини першої статті 3 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції", Указу Президента України від 12.11.2014 №868/2014 "Про внесення змін до мережі господарських судів України" та на підставі подання Голови Державної судової адміністрації України від 27.03.2015 №8-5754/15 про можливість відновлення роботи Господарського суду Луганської області.

З повним текстом документів можна ознайомитись тут:

1. Про відновлення роботи господарського суду Луганської області.

2. Про внесення змін до розпорядження Вищого господарського суду України від 02.04.2015 №18-р.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ