Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 30 червня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
УВАГА! АНОНС! Готується до друку "Вісник господарського судочинства" № 2 за 2015 рік 17.06.2015

Готується до друку "Вісник господарського судочинства" № 2 за 2015 рік – офіційний друкований орган Вищого господарського суду України.

Черговий номер зацікавить доповіддю Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова на пленумі Вищого господарського суду України від 5 березня 2015 року.

У цьому випуску часопису будуть опубліковані Постанови пленуму Вищого господарського суду України від 05.03.2015:

- № 1 "Про підсумки роботи господарських судів України в 2014 році та завдання на 2015 рік";

- № 2 "Про хід виконання постанови пленуму ВГСУ від 10.07.2014 № 2 "Про підсумки роботи господарських судів України в 20013 році, в першому півріччі 2014 року та завдання на друге півріччя 2014 року";

- № 3 "Про внесення змін і доповнень до деяких постанов пленуму Вищого господарського суду України";

- № 4 "Про затвердження нової редакції Регламенту пленуму Вищого господарського...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов узяв участь у конференції "Судова реформа: стратегічне планування та подальші кроки" 16.06.2015

15 червня 2015 року у Верховному Суді України відбулася конференція "Судова реформа: стратегічне планування та подальші кроки", організована Радою з питань судової реформи за сприяння Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні".

Вищий господарський суд України (далі - ВГСУ) на заході представляли Голова ВГСУ Богдан Львов, заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук та суддя, секретар пленуму ВГСУ Лариса Рогач.

У конференції також взяли участь заступник Глави Адміністрації Президента Олексій Філатов, заступник Генерального прокурора України Давид Сакварелідзе, народний депутат України, перший заступник голови Комітету ВРУ з питань правової політики та правосуддя Леонід Ємець, Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін, Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, заступник Голови Вищого адміністративного суду України Михайло Смокович, заступник Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Марина Червинська, керівництво Вищої кваліфікаційної комісії...

Детальніше »
Привітання з нагоди обрання Голови та заступника Голови Вищої ради юстиції 10.06.2015

Шановний Ігоре Михайловичу та Олексію Валентиновичу!

Щиро вітаємо Вас з нагоди обрання на посади!

Глибоко переконані, що Ваша відданість своїй справі і багаторічний досвід й надалі сприятимуть професійності і незалежності суддівського корпусу, кваліфікованій та неупередженій діяльності судової гілки влади в Україні.

Нехай Ваша подальша праця увінчається новими здобутками на шляху зміцнення законності, а професійні успіхи будуть постійними супутниками у житті.

Бажаємо міцного здоров'я та натхнення в роботі, миру та злагоди Вам і Вашим родинам! Наснаги, мужності й оптимізму!

З повагою

Колектив Вищого господарського суду України

Суддю Вищого господарського суду України Ігоря Бенедисюка обрано Головою Вищої ради юстиції 09.06.2015

9 червня 2015 року відбулося перше засідання Вищої ради юстиції у новому складі, на якому суддю четвертої судової палати Вищого господарського суду України Ігоря Бенедисюка обрано Головою Вищої ради юстиції.

За даними лічильної комісії за кандидатуру Ігоря Бенедисюка проголосували всі присутні 17 членів Вищої ради юстиції.

Біографія Бенедисюка Ігоря Михайловича

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

У Вищому господарському суді України оптимізовано штатну кількість суддів 09.06.2015

5 червня 2015 року під час засідання Ради суддів України заслухано Голову Державної судової адміністрації України Зеновія Холоднюка щодо оптимізації кількості суддів у судах, зокрема, зменшення кількості суддів у Вищому господарському суді України.

Відповідно до частини четвертої статті 19 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" Державна судова адміністрація України за погодженням із Радою суддів України визначає кількість суддів у судах загальної юрисдикції з урахуванням судового навантаження та в межах видатків, передбачених у Державному бюджеті України на утримання судів та оплату праці суддів.

Відтак, кількість суддів Вищого господарського суду України зі 110 було зменшено до 100 осіб.

 Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Розділ "Судова практика" доповнено новим інформаційним листом 08.06.2015

У розділі "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розміщено інформаційний лист ВГСУ від 03.06.2015 №01-06/904/15 "Про внесення змін і доповнень до пунктів 8,12 Інформаційного листа ВГСУ від 28.03.2013 № 01-06/606/2013".

У зв'язку з виникненням у судовій практиці питань щодо застосування Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VІ), Вищим господарським судом України внесено відповідні зміни і доповнення.

З повним текстом документа можна ознайомитися тут.

 Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Судді ВГСУ взяли участь у "круглому столі" щодо презентації дослідження кваліфікаційних вимог до кандидатів на посаду судді 08.06.2015

8 червня 2015 року у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України (далі – ВККСУ) відбувся "круглий стіл", на якому презентували звіт за результатами дослідження кваліфікаційних вимог для кандидатів на посаду судді.

Від Вищого господарського суду України у заході взяли участь суддя ВГСУ, член Вищої ради юстиції Наталя Волковицька, судді ВГСУ Володимир Поліщук та Борис Грек.

У роботі "круглого столу" також взяли участь керівник проекту USAID "Справедливе правосуддя" Девід Вон, заступник Голови ВККСУ Микола Патрюк, секретар кваліфікаційної палати ВККСУ Станіслав Щотка, проректор Національної школи суддів України Наталія Шукліна, член Ради суддів України Тетяна Чумаченко, судді та експерти.

Дослідження проводилось спільно з Міжнародною громадською організацією "Універсальна екзаменаційна мережа" за підтримки проекту USAID "Справедливе правосуддя".

Аналіз практики судді здійснювався у два етапи методом опитування....

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулися урочисті збори з нагоди 24 річниці створення господарських (арбітражних) судів України 04.06.2015

Економічні перетворення, розбудова ринкової економіки вимагали кардинального реформування органів арбітражу, а тому виникла потреба у створенні спеціального судового органу для розгляду господарських спорів. Таким інститутом судової влади став арбітражний суд. Верховна Рада УРСР 4 червня 1991 року прийняла Закон «Про арбітражний суд», яким надала арбітражним судам статусу органів судової влади, що здійснюють правосуддя в господарських відносинах у якості спеціалізованих судових установ. Відповідно до цього Закону в Україні розпочали діяльність арбітражний суд АР Крим, арбітражні суди областей, міст Києва та Севастополя, що становили єдину систему арбітражних судів України, яку очолив Вищий арбітражний суд України.

Після набрання чинності 10 лютого 1993 року Законом України «Про статус суддів» всі арбітри отримали статус суддів. Прийнята Верховною Радою України 28 червня 1996 року Конституція України створила правову базу, що забезпечила розвиток судово-правової системи в Україні. Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про арбітражний...

Детальніше »
Наталія Волковицька склала присягу члена Вищої ради юстиції 04.06.2015

4 червня 2015 року на засіданні Верховної Ради України суддя Вищого господарського суду України Наталія Волковицька склала присягу члена Вищої ради юстиції.

Крім того, присягу члена Вищої ради юстиції (за посадою) склали Генеральний прокурор України Віктор Шокін та міністр юстиції України Павло Петренко, а також призначені XII позачерговим з'їздом суддів у вересні 2014 року суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Алла Олійник та суддя Вищого адміністративного суду України Олексій Муравйов.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за травень 2015 року 03.06.2015

У травні 2015 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 31 звернення і 4575 запитів на інформацію, зокрема:

31 письмове звернення стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, розподілу справ, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, повернення судового збору, роз'яснень процесуальних документів тощо;

9 письмових запитів на інформацію щодо розгляду касаційних скарг;

4566 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.