Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 26 травня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Розділ "Публікації у ЗМІ" доповнено новими матеріалами 26.01.2015

Розділ "Публікації у ЗМІ" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено актуальними інтерв'ю керівництва ВГСУ щодо судової реформи. Також усі бажаючі можуть переглянути відеоматеріал цікавої дискусії на вищевказану тему у програмі 5 каналу "Клуб реформ" за участю Голови ВГСУ Богдана Львова, представників Міністерства юстиції України та народних депутатів України.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

СПРОСТУВАННЯ! 24.01.2015

24 січня 2015 року ряд сумнівних сайтів в мережі Інтернет поширили неправдиву інформацію щодо начебто, затримання Голови Вищого господарського суду України на хабарі.

Заявляємо, що ця інформація не відповідає дійсності і є такою, що підриває довіру до системи господарських судів України та особисто до Голови Вищого господарського суду України.

Не вважаємо необхідним втягуватися до публічної замовної PR-кампанії і очікуємо, що адекватну оцінку наклепу дадуть правоохоронні органи.

Ми звертаємося до всіх поважаючих себе ЗМІ, не піддаватися на провокації, не друкувати і не поширювати неперевірену інформацію. Вищий господарський суд України завжди відкритий для журналістів та громадськості і готовий надати будь-які коментарі, що стосуються діяльності суду.

Шановні колеги! Як четверта влада, яка формує громадську думку, Ви повинні дотримуватись і пам'ятати про стандарти журналістики і професійну етику!

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв’язків зі ЗМІ

Ліквідація господарських судів не на часі 23.01.2015

22 січня 2015 року відбувся круглий стіл на тему "Господарські суди: бути чи не бути?", організований Європейською Бізнес Асоціацією за підтримки Ukraine Crisis Media Center. У заході взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд, юристи-науковці, адвокати та представники бізнес-спільноти.

Учасники круглого столу обговорили законопроекти, прийняті Верховною Радою України в першому читанні 13 січня 2015 року: № 1656 "Про забезпечення права на справедливий суд", поданий Президентом України, та № 1497 "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо удосконалення засад організації та функціонування судової влади відповідно до європейських стандартів", ініційований групою народних депутатів. Зазначені проекти законів до другого читання має бути об'єднано в один. Наразі Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя приймає до них депутатські правки. Серед суттєвих відмінностей - відмова від системи...

Детальніше »
"Рівень довіри суспільства до судової влади зростає: господарським судам висловили довіру 61% респондентів", – результати соціологічного дослідження 23.01.2015

22 січня 2015 року відбулася презентація результатів соціологічного дослідження "Оцінка роботи судової системи України", яке проведено соціологічною компанією "Research & Branding".

У заході взяли участь заступник Голови Вищого господарського суду України Геннадій Кравчук, заступник Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Станіслав Кравченко, Голова Ради суддів України, суддя Верховного Суду України Валентина Сімоненко, член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Михайло Макарчук, суддя Верховного Суду України Олександр Прокопенко, представники органів суддівського самоврядування, провідні юристи та експерти в галузі соціологічних досліджень.

Опитування проходило в листопаді - грудні 2014 року в 22 обласних центрах України і місті Києві, за винятком АР Крим, Донецької та Луганської областей. Респондентів розділили на дві групи: загальнонаціональне опитування - все населення України віком 18 років і старше та спеціалізоване...

Детальніше »
Співчуття з приводу передчасної смерті судді Господарського суду Донецької області Гриник Марії Михайлівни 14.01.2015

Колектив Вищого господарського суду України висловлює щирі співчуття з приводу трагічної смерті судді Господарського суду Донецької області Гриник Марії Михайлівни.

Марія Михайлівна, яка 12 січня 2015 року відзначила 50-річний ювілей, перебувала в рейсовому автобусі, що був обстріляний 13 січня в пункті пропуску в населеному пункті Бугас (поблизу Волновахи).

Марія Михайлівна запам'ятається близьким чесною, порядною і відкритою людиною, сповненою любові до рідної землі та готовою завжди прийти на допомогу.

Передчасна смерть Марії Михайлівни є тяжкою втратою для родини, колективу та всіх, хто її знав і любив.

Схиляючись у скорботі та розділяючи біль втрати, висловлюємо глибоке співчуття родині, близьким та колегам Марії Михайлівни.

Хай Господь дасть вам сил і мужності перенести це велике горе.

Переконані, що світлий образ Марії Михайлівни Гриник, її відкрита душа, щирість та доброта назавжди збережуться в нашій пам'яті.

Вічна пам'ять...

 

Колектив Вищого господарського...

Детальніше »
До уваги учасників судового процесу 13.01.2015

Інформація Київської міської дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку "Укрпошта" щодо пересилання поштових відправлень на/з територію Донецької та Луганської областей.

Привітання Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова з новорічними святами! 30.12.2014

Дорогі друзі!

 

Щиро і сердечно вітаю Вас із Новорічними та Різдвяними святами!

Нехай Новий 2015 рік увійде в наше життя мирним, щасливим та радісним, принесе стабільність та впевненість в завтрашньому дні, підвищення добробуту, задоволення від нових перемог на шляху соціально-економічних реформ та демократичних перетворень!

Бажаю Вам доброго здоров'я, великого щастя, родинного затишку, здійснення потаємних мрій та надій, любові та Божої благодаті!

Хай Вас завжди супроводжує почуття справедливості, верховенства закону та віри в перемогу добра над злом.

Зичу Вам, Вашим рідним та близьким Веселих Свят і щасливого Нового року!

 

Зі щирими побажаннями

Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов

До уваги відвідувачів Вищого господарського суду України! Інформація про роботу суду на період новорічних свят 30.12.2014

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.11.2014 № 1084-р та керуючись рішенням зборів суддів Вищого господарського суду України, з метою створення сприятливих умов для святкування 1 січня - Нового року та 7 січня - Різдва Христового, а також раціонального використання робочого часу у Вищому господарському суді України перенесено робочі дні з:

п'ятниці 2 січня - на суботу 17 січня;

четверга 8 січня - на суботу 31 січня;

п'ятниці 9 січня - на суботу 14 лютого.

Таким чином, з 1 по 4 січня та з 7 по 11 січня 2015 року - суд не працюватиме. 31 грудня 2014 року та 6 січня 2015 року - тривалість роботи суду буде скорочено на 1 годину (до 17.00).

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за грудень 2014 року 30.12.2014

У грудні 2014 року до Вищого господарського суду України надійшло 63 звернення і 4174 запита на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

63 письмових звернення стосовно дій суддів господарських судів, надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, порядку розгляду справ господарськими судами, які розташовані в районі проведення антитерористичної операції, виконання судових доручень тощо;

2 письмових запита на інформацію щодо надходження та реєстрації касаційних скарг, результат їх розгляду;

4172 усних запита стосовно розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжних реквізитів для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про...

Детальніше »
Судді Вищого господарського суду взяли участь у роботі пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ 22.12.2014

19 грудня 2014 року відбувся пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, у роботі якого взяли участь секретар пленуму Вищого господарського суду України Лариса Рогач та суддя Вищого господарського суду України, член Вищої ради юстиції Наталя Волковицька.

Пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ прийняв у цілому постанову "Про застосування судами міжнародних договорів України при здійсненні правосуддя", до проекту якої в межах співпраці вищих спеціалізованих судів суддями Вищого господарського суду України надано низку пропозицій.

Окрім того, в першому читанні прийнято за основу Регламент спільних засідань пленумів вищих спеціалізованих судів, який у листопаді цього року також прийнято за основу на пленумі Вищого господарського суду України.

 

Секретаріат пленуму Вищого господарського суду України