Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 29 березня 2023 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у засіданні Парламентсько-громадської платформи 10.07.2015

9 липня 2015 року відбулося засідання Парламентсько-громадської платформи "Конституційна реформа через суспільний діалог: удосконалення Основного Закону в світлі вітчизняної конституційної традиції".

У заході взяли участь Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, суддя Конституційного Суду України Станіслав Шевчук, суддя Верховного Суду України Олександр Волков, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська, посол, координатор проектів ОБСЄ в Україні Вайдотас Верба, секретар Ради з питань судової реформи при Президенті України Костянтин Красовський, члени Вищої ради юстиції, члени Конституційної Комісії, провідні міжнародні експерти та науковці.

У рамках зустрічі відбулися дискусії щодо результатів та перспектив конституційного процесу в Україні, конституційної реформи і децентралізації, конституційної реформи і проблем реінтеграції Донбасу.

Під час панельної дискусії "Судова...

Детальніше »
За результатами пленуму Вищого господарського суду України 09.07.2015

09 липня 2015 року відбулося чергове засідання пленуму Вищого господарського суду України (далі - Пленум), на яке було запрошено керівництво місцевих та апеляційних господарських судів України. У роботі Пленуму також взяли участь Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, заступник Генерального прокурора України Віталій Касько, проректор по забезпеченню організаційної діяльності Національної школи суддів України Володимир Мазурок та член Вищої ради юстиції Наталія Волковицька.

Відкриваючи засідання, Голова Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) Богдан Львов з нагоди Дня Конституції України вручив заступнику Голови ВГСУ у відставці Віктору Москаленку орден "За заслуги" ІІІ ступеня, подякувавши за значний особистий внесок у розбудову господарського судочинства, вагомі трудові здобутки і високий професіоналізм (Указ Президента України №367/2015).

Доповідаючи "Про підсумки роботи господарських судів у першому півріччі 2015 року", згідно з порядком денним Пленуму, Голова ВГСУ зазначив, що з часу проведення попереднього Пленуму...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за червень 2015 року 02.07.2015

У червні 2015 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 41 звернення і 4779 запитів на інформацію, зокрема:

- 41 письмове звернення стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, роз'яснення процесуальних документів тощо;

- 4 письмових запити на інформацію щодо розгляду касаційних скарг;

- 4775 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Привітання Голови Вищого господарського суду України з Днем Конституції України 26.06.2015

Шановні колеги!

 

Щиро вітаю Вас із визначним державним святом - Днем Конституції України!

Народження Основного Закону закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Це стало найважливішим кроком у забезпеченні прав і свобод людини, сприяло подальшому зміцненню міжнародного авторитету України.

Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність - фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.

Як засвідчив досвід усіх років незалежності України, Основний Закон має відповідати сучасним потребам і міжнародним стандартам.

Початок роботи Конституційної Комісії при Президентові України ознаменував важливий етап конституційної реформи.

Головна вимога до оновленої Конституції - це подальша демократизація та дієвість положень нового документу з огляду на нові виклики, які стоять перед нашою державою.

Переконаний,...

Детальніше »
Відбулось засідання круглого столу в форматі відеоконференцзв'язку 26.06.2015

26 червня 2015 року відбулось засідання круглого столу (в форматі відеоконференцзв'язку) за участю суддів Вищого господарського суду України, Дніпропетровського апеляційного господарського суду, господарського суду Дніпропетровської області та господарського суду Кіровоградської області з обговорення специфіки розгляду справ, пов'язаних з орендною платою за землю, господарськими судами Дніпропетровського апеляційного округу.

Необхідність проведення такого заходу зумовлена тим, що для обґрунтування позовних вимог у спорах про стягнення орендної плати за землю (або про внесення змін до договору оренди щодо розміру орендної плати), що розглядались господарськими судами Дніпропетровського апеляційного округу, позивач (міськрада або прокурор в інтересах міськради), як правило, посилався на рішення міської ради про затвердження нормативної грошової оцінки, яке в подальшому було визнано нечинним постановою адміністративного суду, а наступними судовими актами адміністративних судів роз'яснено визначення моменту, з якого його дія є припиненою.

Відкрив...

Детальніше »
Оголошення! 26.06.2015

У Вищому господарському суді України, що знаходиться за адресою: 01016, м. Київ, вул. Копиленка, 6, оголошено конкурс на заміщення вакантної посади спеціаліста I категорії відділу господарства та матеріально-технічного забезпечення.

Вимоги до кандидата: вища освіта (спеціаліст чи магістр) за напрямком підготовки у галузі енергозабезпечення підприємства, бажаний стаж роботи за фахом не менше 2 років, громадянство України, володіння державною мовою, знання нормативно-правових документів та основ з організації енергетичного забезпечення підприємства.

Довідкова інформація щодо основних функціональних обов'язків, порядку проведення конкурсу, переліку питань для перевірки знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень, умов оплати праці тощо надається за телефонами 536-05-33 або 536-05-84 (відділ кадрового забезпечення).

Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня виходу публікації про оголошення конкурсу (Голос України 03.06.2015 № 96) до 03.07.2015. 

Судді Вищого господарського суду України взяли участь у роботі круглого столу в господарському суді міста Києва 25.06.2015

24 червня 2015 року в господарському суді міста Києва проведено засідання круглого столу з обговорення окремих питань застосування господарськими судами законодавства при вирішенні земельних спорів.

Захід організовано з метою реалізації принципу відкритості діяльності суду та забезпечення єдності практики застосування земельного законодавства.

У засіданні круглого столу взяли участь судді Вищого господарського суду України - Тетяна Дроботова (секретар другої судової палати) та Світлана Бакуліна; судді господарського суду міста Києва - Валерій Князьков (голова суду), Сергій Стасюк (заступник голови суду), Тетяна Васильченко, Роман Бойко, а також суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Костянтин Пащенко.

З наукового погляду питання висвітлювались завідувачем кафедри земельного та аграрного права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, членом Вищої ради юстиції Анатолієм Мірошниченко.

Крім того, на зібранні були присутні депутати Київської міської ради, фахівці...

Детальніше »
Відбулось засідання круглого столу з питань застосування земельного законодавства 22.06.2015

19 червня 2015 року на базі Одеського апеляційного господарського суду проведено засідання круглого столу з питань застосування господарськими судами законодавства при вирішенні спорів, пов'язаних з орендою землі державної та комунальної власності.

Цей захід проведено на виконання пункту 3.23 розділу 3 Плану роботи Вищого господарського суду України на 2015 рік за ініціативи другої судової палати Вищого господарського суду України в особі її секретаря Дроботової Тетяни Борисівни та активного сприяння суддів і працівників апарату Одеського апеляційного господарського суду, очолюваного Морщагіною Наталією Станіславівною.

У засіданні круглого столу взяли участь близько 150 осіб, у тому числі: судді Вищого господарського суду України та Одеського апеляційного господарського округу; науковці Національного університету "Одеська юридична академія", Одеського державного аграрного університету, Національної школи суддів України; представники Одеської та Херсонської обласних державних адміністрацій, Одеської обласної ради, Миколаївської міської ради,...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у Форумі з інтелектуальної власності IPF 2015 19.06.2015

18 червня 2015 року відбувся Форум з інтелектуальної власності IPF 2015 (далі - Форум).

У заході взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та суддя четвертої судової палати Вищого господарського суду України Валентин Палій, Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, Голова Державної служби інтелектуальної власності України Алла Жарінова, директор Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України Олена Орлюк, провідні юристи та науковці.

Виступаючи в рамках першої сесії Форуму "Майбутнє сфери інтелектуальної власності України", Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов звернув увагу на проблеми підсудності спорів в сфері інтелектуальної власності, а також зупинився на важливості спеціалізації судів.

Крім того, він відповів на запитання учасників Форуму щодо напрацювань Конституційної комісії і Ради з питань судової реформи та доцільності заснування в Україні патентного суду.

Голова Державної служби інтелектуальної власності України...

Детальніше »
Пропозиції щодо вдосконалення конституційного регулювання питань здійснення правосуддя та функціонування судової влади 18.06.2015

27 травня 2015 року на засіданні Науково-консультативної ради при Вищому господарському суді України схвалено Пропозиції щодо вдосконалення конституційного регулювання питань здійснення правосуддя та функціонування судової влади. (див. тут)

Вчений секретар НКР при Вищому господарському суді України