Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 2 липня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Вітання судді ІV судової палати ВГСУ Дерепі Володимиру Івановичу з нагоди 65-річчя 18.08.2015

Вельмишановний Володимире Івановичу!

 

Від імені колективу Вищого господарського суду України та від себе особисто щиро вітаю Вас із 65-річним ювілеєм!

Ваш майже сорокарічний професійний суддівський досвід і високе сумління, принциповість та порядність є гідним прикладом для наслідування.

Віддаючи свої сили та досвід улюбленій справі, Ви здобули авторитет серед колег і друзів, а Ваш високий фаховий рівень відзначений численними відомчими нагородами та відзнаками.

З нагоди ювілею зичимо Вам міцного здоров'я, родинного затишку, добра та благополуччя! Нехай кожен Ваш день буде сповнений миром, любов'ю, теплом рідних та близьких!

 

Зі щирою повагою

 

Голова

Вищого господарського суду України Богдан Львов

У ВГСУ відбулася зустріч з представниками Консультативної місії Європейського Союзу (EUAM) 12.08.2015

12 серпня 2015 року у Вищому господарському суді України відбулася зустріч з представниками Консультативної місії Європейського Союзу з реформування цивільного сектора безпеки України (EUAM) - Головою адміністративного апарату консультаційного компонента з питань юстиції Робертом Боером та старшим помічником з питань судової реформи Оленою Точиловською.

Від Вищого господарського суду України у заході взяли участь заступник Голови Вищого господарського суду України Геннадій Кравчук та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ Максим Нарольський.

Під час зустрічі учасники обговорили актуальні питання, зокрема, щодо ефективності організації судової влади в контексті судової реформи, функціонування судів з урахуванням територіальної спеціалізації та інстанційності на прикладі конкретних держав - Польщі, Німеччини і Франції, розмежування підвідомчості спорів між спеціалізованими судами і вирішення конфліктів, що виникають між ними з приводу підвідомчості спорів, підвищення ступеня довіри громадян до судової влади,...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за липень 2015 року 03.08.2015

У липні 2015 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 74 звернення і 6085 запитів на інформацію, зокрема:

74 письмових звернення стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

4 письмових запити на інформацію щодо розгляду касаційних скарг;

6081 усний запит щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

На сайті ВГСУ з'явилася нова рубрика “Базові показники роботи суду” 31.07.2015

На офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розділ "Публічна інформація" доповнено новою рубрикою "Базові показники роботи суду", де всі бажаючі можуть ознайомитися з базовими показниками роботи ВГСУ за І півріччя 2015 року.

Перелік базових показників роботи суду, що підлягають застосуванню, з метою аналізу їх діяльності, затверджено рішенням Ради суддів України від 02 квітня 2015 року № 28, та публікуватиметься щопівроку та щороку на веб-сайтах відповідних судів.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Повідомлення для ЗМІ 30.07.2015

29 липня 2015 року засобами масової інформації поширено повідомлення прес-служби Державної служби фінансового моніторингу України стосовно арешту рахунків діючого судді Вищого господарського суду України та його дружини в банківських установах Ліхтенштейну і Латвії.

У зв'язку з цим повідомляємо, що достовірність відомостей про наявність майна (майнових прав) та відповідність його (їх) вартості, вказаного (вказаних) суддею у Декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, доходам, отриманим із законних джерел, є одним із напрямків перевірки відповідно до вимог Закону України "Про очищення влади".

Згідно з приписами цього Закону та на виконання наказу Голови Вищого господарського суду України від 17.11.2014 № 47 "Про початок проведення перевірки суддів Вищого господарського суду України, передбаченої Законом України "Про очищення влади", у Вищому господарському суді України триває перевірка суддів.

На даний момент до Вищого господарського суду України від компетентних органів будь-якої офіційної інформації...

Детальніше »
Забезпечення гласності та відкритості судового процесу під час здійснення судочинства 28.07.2015

У зв'язку з численними зверненнями, які надходять до Вищого господарського суду України, нагадуємо, що 28 березня 2015 року набув чинності Закон України "Про забезпечення права на справедливий суд", метою якого є підвищення національних стандартів судоустрою і судочинства та забезпечення права на справедливий суд.

Зокрема, статтею 11 цього Закону передбачено, що учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом.

Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання та здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав.

При цьому звертаємо увагу, що зазначені положення...

Детальніше »
Вітання Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова з нагоди 25-ї річниці проголошення Декларації про державний суверенітет України 16.07.2015

Шановні колеги!

 

Щиро вітаю вас із 25-річницею проголошення Декларації про державний суверенітет України!

Ця подія ознаменувала початок шляху до повної незалежності держави та надала можливість українському народу самостійно вирішувати найактуальніші проблеми розбудови власного громадянського суспільства.

Нехай цей доленосний день наповнює серця гордістю за нашу Батьківщину та вселяє надію на її краще майбутнє, додає сил і наснаги у досягненні великої мети - розквіту України.

З нагоди свята бажаю всім мирного неба, міцного здоров'я, великого особистого щастя і родинного затишку, наснаги, вагомих здобутків в ім'я забезпечення гідного рівня життя нинішнього і прийдешніх поколінь українського народу.

 

З повагою

 

Голова

Вищого господарського суду України   Богдан Львов

Вітання судді ІІІ судової палати ВГСУ Міщенку Петру Кириловичу з нагоди 65-річчя 15.07.2015

Вельмишановний Петре Кириловичу!

 

Від імені колективу Вищого господарського суду України та від себе особисто засвідчую Вам глибоку пошану і щиро вітаю з поважним ювілеєм!

Ваш трудовий шлях пронизаний високим фаховим рівнем, виваженістю, вимогливістю та принциповістю, відзначений численними відомчими нагородами та відзнаками.

Віддаючи свої сили і здібності, знання і досвід, Ви здобули авторитет серед колег та друзів, а Ваша відданість справі, порядність, життєвий досвід є гідним прикладом для наслідування.

Нехай кожен Ваш день буде сповнений миром, любов'ю, теплом рідних, друзів та колег, а життєва нива з року в рік засівається зернами добра і благополуччя!

Міцного Вам здоров'я, родинного затишку, наснаги на довгі роки!

 

Зі щирою повагою

Голова

Вищого господарського суду України  Богдан Львов

Розділ "Судова практика" та підрозділ "Пленум ВГСУ" веб-сайту Вищого господарського суду України поповнено новими постановами пленуму 14.07.2015

9 липня 2015 року на черговому засіданні пленуму Вищого господарського суду України прийнято такі постанови:

№ 1 "Про підсумки роботи господарських судів України у першому півріччі 2015 року";

№ 2 "Про хід виконання постанови пленуму Вищого господарського суду України від 05.03.2015 № 1 "Про підсумки роботи господарських судів України в 2014 році та завдання на 2015 рік";

№ 3 "Про внесення змін до персонального складу НКР при Вищому господарському суді України та постанови пленуму Вищого господарського суду України від 10.07.2014 № 4";

№ 4 "Про визнання такою, що втратила чинність, постанови пленуму Вищого господарського суду України від 11.10.2010 № 2";

№ 5 "Про схвалення Пропозицій Вищого господарського суду України щодо вдосконалення конституційного регулювання питань здійснення правосуддя та функціонування судової влади".

Представники ВГСУ взяли участь у роботі круглого столу на тему: "Зловживання учасниками судового процесу процесуальними правами та шляхи протидії цьому" 13.07.2015

10 липня 2015 року відбувся круглий стіл на тему: "Зловживання учасниками судового процесу процесуальними правами та шляхи протидії цьому", організований Незалежною асоціацією банків України, за участі суддів Вищого господарського суду України, Господарського суду міста Києва, провідних юристів та науковців у галузі права.

У роботі заходу від Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) взяли участь суддя, секретар пленуму ВГСУ Лариса Рогач, суддя, секретар першої судової палати ВГСУ Валерій Картере та начальник управління забезпечення роботи першої судової палати Дмитро Умрихін.

Учасники круглого столу обговорили визначення змісту та обсягу поняття "зловживання процесуальним правом" та найбільш розповсюджені різновиди зловживання процесуальними правами із судової практики.

Особливу увагу приділили особливостям правозастосування певних норм процесуального права та напрацюванням найбільш ефективних шляхів протидії зловживанню процесуальними правами.

Прийняті за результатами обговорення висновки учасниками круглого...

Детальніше »