Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 18 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Відбулось засідання круглого столу в форматі відеоконференцзв'язку 26.06.2015

26 червня 2015 року відбулось засідання круглого столу (в форматі відеоконференцзв'язку) за участю суддів Вищого господарського суду України, Дніпропетровського апеляційного господарського суду, господарського суду Дніпропетровської області та господарського суду Кіровоградської області з обговорення специфіки розгляду справ, пов'язаних з орендною платою за землю, господарськими судами Дніпропетровського апеляційного округу.

Необхідність проведення такого заходу зумовлена тим, що для обґрунтування позовних вимог у спорах про стягнення орендної плати за землю (або про внесення змін до договору оренди щодо розміру орендної плати), що розглядались господарськими судами Дніпропетровського апеляційного округу, позивач (міськрада або прокурор в інтересах міськради), як правило, посилався на рішення міської ради про затвердження нормативної грошової оцінки, яке в подальшому було визнано нечинним постановою адміністративного суду, а наступними судовими актами адміністративних судів роз'яснено визначення моменту, з якого його дія є припиненою.

Відкрив...

Детальніше »
Оголошення! 26.06.2015

У Вищому господарському суді України, що знаходиться за адресою: 01016, м. Київ, вул. Копиленка, 6, оголошено конкурс на заміщення вакантної посади спеціаліста I категорії відділу господарства та матеріально-технічного забезпечення.

Вимоги до кандидата: вища освіта (спеціаліст чи магістр) за напрямком підготовки у галузі енергозабезпечення підприємства, бажаний стаж роботи за фахом не менше 2 років, громадянство України, володіння державною мовою, знання нормативно-правових документів та основ з організації енергетичного забезпечення підприємства.

Довідкова інформація щодо основних функціональних обов'язків, порядку проведення конкурсу, переліку питань для перевірки знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень, умов оплати праці тощо надається за телефонами 536-05-33 або 536-05-84 (відділ кадрового забезпечення).

Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня виходу публікації про оголошення конкурсу (Голос України 03.06.2015 № 96) до 03.07.2015. 

Судді Вищого господарського суду України взяли участь у роботі круглого столу в господарському суді міста Києва 25.06.2015

24 червня 2015 року в господарському суді міста Києва проведено засідання круглого столу з обговорення окремих питань застосування господарськими судами законодавства при вирішенні земельних спорів.

Захід організовано з метою реалізації принципу відкритості діяльності суду та забезпечення єдності практики застосування земельного законодавства.

У засіданні круглого столу взяли участь судді Вищого господарського суду України - Тетяна Дроботова (секретар другої судової палати) та Світлана Бакуліна; судді господарського суду міста Києва - Валерій Князьков (голова суду), Сергій Стасюк (заступник голови суду), Тетяна Васильченко, Роман Бойко, а також суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Костянтин Пащенко.

З наукового погляду питання висвітлювались завідувачем кафедри земельного та аграрного права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, членом Вищої ради юстиції Анатолієм Мірошниченко.

Крім того, на зібранні були присутні депутати Київської міської ради, фахівці...

Детальніше »
Відбулось засідання круглого столу з питань застосування земельного законодавства 22.06.2015

19 червня 2015 року на базі Одеського апеляційного господарського суду проведено засідання круглого столу з питань застосування господарськими судами законодавства при вирішенні спорів, пов'язаних з орендою землі державної та комунальної власності.

Цей захід проведено на виконання пункту 3.23 розділу 3 Плану роботи Вищого господарського суду України на 2015 рік за ініціативи другої судової палати Вищого господарського суду України в особі її секретаря Дроботової Тетяни Борисівни та активного сприяння суддів і працівників апарату Одеського апеляційного господарського суду, очолюваного Морщагіною Наталією Станіславівною.

У засіданні круглого столу взяли участь близько 150 осіб, у тому числі: судді Вищого господарського суду України та Одеського апеляційного господарського округу; науковці Національного університету "Одеська юридична академія", Одеського державного аграрного університету, Національної школи суддів України; представники Одеської та Херсонської обласних державних адміністрацій, Одеської обласної ради, Миколаївської міської ради,...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у Форумі з інтелектуальної власності IPF 2015 19.06.2015

18 червня 2015 року відбувся Форум з інтелектуальної власності IPF 2015 (далі - Форум).

У заході взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та суддя четвертої судової палати Вищого господарського суду України Валентин Палій, Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, Голова Державної служби інтелектуальної власності України Алла Жарінова, директор Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України Олена Орлюк, провідні юристи та науковці.

Виступаючи в рамках першої сесії Форуму "Майбутнє сфери інтелектуальної власності України", Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов звернув увагу на проблеми підсудності спорів в сфері інтелектуальної власності, а також зупинився на важливості спеціалізації судів.

Крім того, він відповів на запитання учасників Форуму щодо напрацювань Конституційної комісії і Ради з питань судової реформи та доцільності заснування в Україні патентного суду.

Голова Державної служби інтелектуальної власності України...

Детальніше »
Пропозиції щодо вдосконалення конституційного регулювання питань здійснення правосуддя та функціонування судової влади 18.06.2015

27 травня 2015 року на засіданні Науково-консультативної ради при Вищому господарському суді України схвалено Пропозиції щодо вдосконалення конституційного регулювання питань здійснення правосуддя та функціонування судової влади. (див. тут)

Вчений секретар НКР при Вищому господарському суді України

УВАГА! АНОНС! Готується до друку "Вісник господарського судочинства" № 2 за 2015 рік 17.06.2015

Готується до друку "Вісник господарського судочинства" № 2 за 2015 рік – офіційний друкований орган Вищого господарського суду України.

Черговий номер зацікавить доповіддю Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова на пленумі Вищого господарського суду України від 5 березня 2015 року.

У цьому випуску часопису будуть опубліковані Постанови пленуму Вищого господарського суду України від 05.03.2015:

- № 1 "Про підсумки роботи господарських судів України в 2014 році та завдання на 2015 рік";

- № 2 "Про хід виконання постанови пленуму ВГСУ від 10.07.2014 № 2 "Про підсумки роботи господарських судів України в 20013 році, в першому півріччі 2014 року та завдання на друге півріччя 2014 року";

- № 3 "Про внесення змін і доповнень до деяких постанов пленуму Вищого господарського суду України";

- № 4 "Про затвердження нової редакції Регламенту пленуму Вищого господарського...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов узяв участь у конференції "Судова реформа: стратегічне планування та подальші кроки" 16.06.2015

15 червня 2015 року у Верховному Суді України відбулася конференція "Судова реформа: стратегічне планування та подальші кроки", організована Радою з питань судової реформи за сприяння Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні".

Вищий господарський суд України (далі - ВГСУ) на заході представляли Голова ВГСУ Богдан Львов, заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук та суддя, секретар пленуму ВГСУ Лариса Рогач.

У конференції також взяли участь заступник Глави Адміністрації Президента Олексій Філатов, заступник Генерального прокурора України Давид Сакварелідзе, народний депутат України, перший заступник голови Комітету ВРУ з питань правової політики та правосуддя Леонід Ємець, Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін, Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, заступник Голови Вищого адміністративного суду України Михайло Смокович, заступник Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Марина Червинська, керівництво Вищої кваліфікаційної комісії...

Детальніше »
Привітання з нагоди обрання Голови та заступника Голови Вищої ради юстиції 10.06.2015

Шановний Ігоре Михайловичу та Олексію Валентиновичу!

Щиро вітаємо Вас з нагоди обрання на посади!

Глибоко переконані, що Ваша відданість своїй справі і багаторічний досвід й надалі сприятимуть професійності і незалежності суддівського корпусу, кваліфікованій та неупередженій діяльності судової гілки влади в Україні.

Нехай Ваша подальша праця увінчається новими здобутками на шляху зміцнення законності, а професійні успіхи будуть постійними супутниками у житті.

Бажаємо міцного здоров'я та натхнення в роботі, миру та злагоди Вам і Вашим родинам! Наснаги, мужності й оптимізму!

З повагою

Колектив Вищого господарського суду України

Суддю Вищого господарського суду України Ігоря Бенедисюка обрано Головою Вищої ради юстиції 09.06.2015

9 червня 2015 року відбулося перше засідання Вищої ради юстиції у новому складі, на якому суддю четвертої судової палати Вищого господарського суду України Ігоря Бенедисюка обрано Головою Вищої ради юстиції.

За даними лічильної комісії за кандидатуру Ігоря Бенедисюка проголосували всі присутні 17 членів Вищої ради юстиції.

Біографія Бенедисюка Ігоря Михайловича

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ