Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 24 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Повідомлення для ЗМІ 30.07.2015

29 липня 2015 року засобами масової інформації поширено повідомлення прес-служби Державної служби фінансового моніторингу України стосовно арешту рахунків діючого судді Вищого господарського суду України та його дружини в банківських установах Ліхтенштейну і Латвії.

У зв'язку з цим повідомляємо, що достовірність відомостей про наявність майна (майнових прав) та відповідність його (їх) вартості, вказаного (вказаних) суддею у Декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, доходам, отриманим із законних джерел, є одним із напрямків перевірки відповідно до вимог Закону України "Про очищення влади".

Згідно з приписами цього Закону та на виконання наказу Голови Вищого господарського суду України від 17.11.2014 № 47 "Про початок проведення перевірки суддів Вищого господарського суду України, передбаченої Законом України "Про очищення влади", у Вищому господарському суді України триває перевірка суддів.

На даний момент до Вищого господарського суду України від компетентних органів будь-якої офіційної інформації...

Детальніше »
Забезпечення гласності та відкритості судового процесу під час здійснення судочинства 28.07.2015

У зв'язку з численними зверненнями, які надходять до Вищого господарського суду України, нагадуємо, що 28 березня 2015 року набув чинності Закон України "Про забезпечення права на справедливий суд", метою якого є підвищення національних стандартів судоустрою і судочинства та забезпечення права на справедливий суд.

Зокрема, статтею 11 цього Закону передбачено, що учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом.

Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання та здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав.

При цьому звертаємо увагу, що зазначені положення...

Детальніше »
Вітання Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова з нагоди 25-ї річниці проголошення Декларації про державний суверенітет України 16.07.2015

Шановні колеги!

 

Щиро вітаю вас із 25-річницею проголошення Декларації про державний суверенітет України!

Ця подія ознаменувала початок шляху до повної незалежності держави та надала можливість українському народу самостійно вирішувати найактуальніші проблеми розбудови власного громадянського суспільства.

Нехай цей доленосний день наповнює серця гордістю за нашу Батьківщину та вселяє надію на її краще майбутнє, додає сил і наснаги у досягненні великої мети - розквіту України.

З нагоди свята бажаю всім мирного неба, міцного здоров'я, великого особистого щастя і родинного затишку, наснаги, вагомих здобутків в ім'я забезпечення гідного рівня життя нинішнього і прийдешніх поколінь українського народу.

 

З повагою

 

Голова

Вищого господарського суду України   Богдан Львов

Вітання судді ІІІ судової палати ВГСУ Міщенку Петру Кириловичу з нагоди 65-річчя 15.07.2015

Вельмишановний Петре Кириловичу!

 

Від імені колективу Вищого господарського суду України та від себе особисто засвідчую Вам глибоку пошану і щиро вітаю з поважним ювілеєм!

Ваш трудовий шлях пронизаний високим фаховим рівнем, виваженістю, вимогливістю та принциповістю, відзначений численними відомчими нагородами та відзнаками.

Віддаючи свої сили і здібності, знання і досвід, Ви здобули авторитет серед колег та друзів, а Ваша відданість справі, порядність, життєвий досвід є гідним прикладом для наслідування.

Нехай кожен Ваш день буде сповнений миром, любов'ю, теплом рідних, друзів та колег, а життєва нива з року в рік засівається зернами добра і благополуччя!

Міцного Вам здоров'я, родинного затишку, наснаги на довгі роки!

 

Зі щирою повагою

Голова

Вищого господарського суду України  Богдан Львов

Розділ "Судова практика" та підрозділ "Пленум ВГСУ" веб-сайту Вищого господарського суду України поповнено новими постановами пленуму 14.07.2015

9 липня 2015 року на черговому засіданні пленуму Вищого господарського суду України прийнято такі постанови:

№ 1 "Про підсумки роботи господарських судів України у першому півріччі 2015 року";

№ 2 "Про хід виконання постанови пленуму Вищого господарського суду України від 05.03.2015 № 1 "Про підсумки роботи господарських судів України в 2014 році та завдання на 2015 рік";

№ 3 "Про внесення змін до персонального складу НКР при Вищому господарському суді України та постанови пленуму Вищого господарського суду України від 10.07.2014 № 4";

№ 4 "Про визнання такою, що втратила чинність, постанови пленуму Вищого господарського суду України від 11.10.2010 № 2";

№ 5 "Про схвалення Пропозицій Вищого господарського суду України щодо вдосконалення конституційного регулювання питань здійснення правосуддя та функціонування судової влади".

Представники ВГСУ взяли участь у роботі круглого столу на тему: "Зловживання учасниками судового процесу процесуальними правами та шляхи протидії цьому" 13.07.2015

10 липня 2015 року відбувся круглий стіл на тему: "Зловживання учасниками судового процесу процесуальними правами та шляхи протидії цьому", організований Незалежною асоціацією банків України, за участі суддів Вищого господарського суду України, Господарського суду міста Києва, провідних юристів та науковців у галузі права.

У роботі заходу від Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) взяли участь суддя, секретар пленуму ВГСУ Лариса Рогач, суддя, секретар першої судової палати ВГСУ Валерій Картере та начальник управління забезпечення роботи першої судової палати Дмитро Умрихін.

Учасники круглого столу обговорили визначення змісту та обсягу поняття "зловживання процесуальним правом" та найбільш розповсюджені різновиди зловживання процесуальними правами із судової практики.

Особливу увагу приділили особливостям правозастосування певних норм процесуального права та напрацюванням найбільш ефективних шляхів протидії зловживанню процесуальними правами.

Прийняті за результатами обговорення висновки учасниками круглого...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у засіданні Парламентсько-громадської платформи 10.07.2015

9 липня 2015 року відбулося засідання Парламентсько-громадської платформи "Конституційна реформа через суспільний діалог: удосконалення Основного Закону в світлі вітчизняної конституційної традиції".

У заході взяли участь Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, суддя Конституційного Суду України Станіслав Шевчук, суддя Верховного Суду України Олександр Волков, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська, посол, координатор проектів ОБСЄ в Україні Вайдотас Верба, секретар Ради з питань судової реформи при Президенті України Костянтин Красовський, члени Вищої ради юстиції, члени Конституційної Комісії, провідні міжнародні експерти та науковці.

У рамках зустрічі відбулися дискусії щодо результатів та перспектив конституційного процесу в Україні, конституційної реформи і децентралізації, конституційної реформи і проблем реінтеграції Донбасу.

Під час панельної дискусії "Судова...

Детальніше »
За результатами пленуму Вищого господарського суду України 09.07.2015

09 липня 2015 року відбулося чергове засідання пленуму Вищого господарського суду України (далі - Пленум), на яке було запрошено керівництво місцевих та апеляційних господарських судів України. У роботі Пленуму також взяли участь Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, заступник Генерального прокурора України Віталій Касько, проректор по забезпеченню організаційної діяльності Національної школи суддів України Володимир Мазурок та член Вищої ради юстиції Наталія Волковицька.

Відкриваючи засідання, Голова Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) Богдан Львов з нагоди Дня Конституції України вручив заступнику Голови ВГСУ у відставці Віктору Москаленку орден "За заслуги" ІІІ ступеня, подякувавши за значний особистий внесок у розбудову господарського судочинства, вагомі трудові здобутки і високий професіоналізм (Указ Президента України №367/2015).

Доповідаючи "Про підсумки роботи господарських судів у першому півріччі 2015 року", згідно з порядком денним Пленуму, Голова ВГСУ зазначив, що з часу проведення попереднього Пленуму...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за червень 2015 року 02.07.2015

У червні 2015 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 41 звернення і 4779 запитів на інформацію, зокрема:

- 41 письмове звернення стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, роз'яснення процесуальних документів тощо;

- 4 письмових запити на інформацію щодо розгляду касаційних скарг;

- 4775 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Привітання Голови Вищого господарського суду України з Днем Конституції України 26.06.2015

Шановні колеги!

 

Щиро вітаю Вас із визначним державним святом - Днем Конституції України!

Народження Основного Закону закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Це стало найважливішим кроком у забезпеченні прав і свобод людини, сприяло подальшому зміцненню міжнародного авторитету України.

Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність - фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.

Як засвідчив досвід усіх років незалежності України, Основний Закон має відповідати сучасним потребам і міжнародним стандартам.

Початок роботи Конституційної Комісії при Президентові України ознаменував важливий етап конституційної реформи.

Головна вимога до оновленої Конституції - це подальша демократизація та дієвість положень нового документу з огляду на нові виклики, які стоять перед нашою державою.

Переконаний,...

Детальніше »