Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 2 липня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
"У розвитку, головне не втрачати набутих досягнень. Переймати потрібно тільки найкращий досвід", - Голова ВГСУ Богдан Львов 07.09.2015

Таку думку висловив Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов 3 вересня 2015 року під час робочої зустрічі з представниками Міжнародної Дипломатичної Місії Народної Дипломатії "Європейська Україна".

Від Міжнародної Дипломатичної Місії Народної Дипломатії "Європейська Україна" (далі - Місія) у заході взяли участь Кароль Карський - член Президії Європейського парламенту, депутат Європейського парламенту, Високий Комісар Місії у Європейському парламенті, В'ячеслав Буденко - Президент Місії, Володимир Вакула - Голова Представництва Місії у Республіці Польща, Петер Розвадовський - заступник Голови Генерального Представництва Місії у Республіці Польща, Сергій Куртян - радник Голови Місії, Руслан Роженко - директор Департаменту по роботі з ЄСЗПЛ, Сергій Шульженко - директор департаменту по співпраці з правоохоронними органами, Інна Ісаєнко - заступник Голови Науково-експертної ради Місії, Хакан Чалішкан - керівник міжнародної прес-групи.

Вищий господарський суд України (далі - ВГСУ) на зустрічі представляли Богдан Львов - Голова ВГСУ, Сергій...

Детальніше »
ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ СУДОВОГО ПРОЦЕСУ! 04.09.2015

1 вересня 2015 року набирає чинності Закон України від 22 травня 2015 року № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору".

Цим Законом вносяться зміни, зокрема, до Закону України "Про судовий збір" щодо об'єктів справляння судового збору (стаття 3 Закону), розмірів ставок судового збору (стаття 4 Закону), пільг щодо сплати судового збору (стаття 5 Закону), порядку сплати та порядку повернення судового збору (статті 6, 7 Закону).

Відповідно до внесених змін, з 1 вересня 2015 року встановлені такі розміри ставок судового збору за подання до господарського суду:

1) позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 150 розмірів мінімальної заробітної плати;

2) позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір мінімальної заробітної плати;

3) заяви про вжиття запобіжних заходів та забезпечення позову; заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду; заяви про скасування рішення третейського суду;...

Детальніше »
Розділ "Судова практика" доповнено новим інформаційним листом 28.08.2015

У розділі "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розміщено інформаційний лист ВГСУ від 26.08.2015 № 01-06/1389/15 "Про Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору".

У зв'язку з прийняттям Верховною Радою України Закону України від 22.05.2015 № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", який набрав чинності 01.09.2015, Вищий господарський суд України вважає за необхідне звернути увагу на окремі статті зазначеного Закону.

 

З повним текстом документа можна ознайомитися тут.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь в обговоренні актуальних законодавчих змін та судової реформи 28.08.2015

28 серпня 2015 року в прес-центрі інформаційного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" в рамках засідання "Клубу юрисконсультів" Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов взяв участь в обговоренні законодавчих змін до Закону України "Про судовий збір" та поділився своїм баченням щодо їхнього впливу на подальшу роботу системи правосуддя.

Як відомо, з набранням чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" збільшено ставки судового збору, а також вступили в дію інші норми, пов'язані з порядком його сплати, повернення судового збору тощо.

Як зазначив Богдан Львов, оскільки розмір ставок судового збору практично вирівняно між усіма юрисдикціями, очікується тенденція до повернення справ у господарські суди, що сприятиме рівномірному навантаженню. Тобто, фінансова сторона вже не матиме настільки значний вплив. Раніше середній розмір ставок

Детальніше »
Повідомлення для ЗМІ 28.08.2015

29 липня 2015 року засобами масової інформації поширено повідомлення прес-служби Державної служби фінансового моніторингу України стосовно арешту рахунків діючого судді Вищого господарського суду України та його дружини в банківських установах Ліхтенштейну і Латвії.

У зв'язку з цим, Вищий господарський суд України звернувся до Державної служби фінансового моніторингу України з офіційним запитом щодо підтвердження або спростування зазначеного повідомлення (Див. документ).

Державна служба фінансового моніторингу України листом від 21.08.2015 № 3615/0433-04 не підтвердила, але й не спростувала вищевказану інформацію (Див. документ).

Вищий господарський суд України закликає ЗМІ дотримуватись стандартів журналістики та професійної етики і не тиражувати неперевірені факти.

Переконані, що створення ефективної системи взаємодії судів і ЗМІ є одним із пріоритетних напрямків демократизації нашої держави.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків...

Детальніше »
«Поки не будуть створені умови для національного інвестора, очікувати що прийде іноземний не доводиться», - Голова ВГСУ Богдан Львов 27.08.2015

Таку думку висловив Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов 27 серпня 2015 року під час круглого столу "Правосуддя як гарантія інвестицій в Україну", організованого проектом "Відкритий суд".

Крім того, він відмітив важливу роль іноземних дипломатів у представництві інтересів своєї країни в судах, які тим самим сприяють належному захисту платників податків тієї чи іншої країни.

На прикладі Сполучених Штатів Америки Голова ВГСУ продемонстрував деякі аспекти судової системи, зокрема, щодо призначення суддів.

"Кожна країна має свої особливості. Головна проблема України не в тому, що у нас недосконале законодавство, а в його застосуванні", - підкреслив Богдан Львов.

На думку Львова Б.Ю., ділова репутація, яка є найважливішим показником за кордоном і стримує підприємців від недобросовісної поведінки у веденні бізнесу - в Україні, на жаль, не цінується: - "Якщо банкрутство - це вимушений крок у всьому світі, у нас - це найбільш поширений спосіб позбутися боргових зобов'язань".

У своєму виступі Голова ВГСУ приділив...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за серпень 2015 року 26.08.2015

У серпні 2015 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 64 звернення і 6028 запитів на інформацію, зокрема:

64 письмових звернення стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

12 письмових запитів на інформацію щодо розгляду касаційних скарг;

6016 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Шановні судді та працівники господарських судів України! 21.08.2015

Щиро вітаю вас з Днем Державного Прапора України та 24-ю річницею Незалежності України!

Ці свята ми відзначаємо у час неймовірно суворих випробувань на стійкість, відданість та зрілість. Проте ми зуміли переконати світ у незламності українського прагнення до миру та свободи, самостійності та державності, національної єдності та солідарності.

Переконаний, що наші спільні зусилля неодмінно втіляться в омріяний лад та спокій у домівках, злагоду та добробут у країні.

З нагоди свята від усієї душі бажаю вам та вашим рідним щастя, здоров'я, благополуччя та мирного неба над головою!

Нехай кожен ваш день буде сповнений радістю, теплом та новими звершеннями заради процвітання рідної України!

 

З повагою

Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов

​ Вищі органи судової влади звернулись до Президента України ​ та Прем’єр-міністра України щодо виконання вимог Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд" 19.08.2015

Успішне проведення судової реформи, зміст та заходи з реалізації якої передбачені Стратегією реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки, схваленої Указом Президента України від 20 травня 2015 року № 276, безпосередньо пов'язане із забезпеченням належного виконання усіма органами державної влади, насамперед Кабінетом Міністрів України, вимог Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд".

Згідно з підпунктом 2 пункту 13 Прикінцевих та перехідних положень зазначеного Закону Кабінет Міністрів України до 29 червня 2015 року повинен був прийняти рішення, спрямовані на забезпечення виконання вимог частини першої статті 147 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо встановлення працівникам апарату судів загальної юрисдикції у визначеному законом розмірі посадових окладів та врегулювати питання оплати праці членів Вищої ради юстиції і Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, а саме внести відповідні зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268, від 30 червня 2005 року № 520 та деяких...

Детальніше »
​ Повідомлення для ЗМІ 18.08.2015

Засобами масової інформації поширено повідомлення прес-служби прокуратури Вінницької області про дорожньо-транспортну подію, яка сталася 16 серпня ц.р. неподалік с. Черемошне Тиврівського району Вінницької області, одним з учасників якої є суддя Вищого господарського суду України Віктор Шаргало, стосовно вини якого висуваються різні версії.

Водночас за повідомленням начальника відділу прокуратури Вінницької області Віталія Ольховського: за результатами обстеження Шаргало В.І. був тверезий, алкогольних або наркотичних речовин в організмі не виявлено; на даний час призначено автотехнічну та судово-медичну експертизи; Шаргало В.І. з місця ДТП не зник, не переховується, сприяє слідству.

У зв'язку з цим закликаємо засоби масової інформації дотримуватися стандартів журналістики та професійної етики, не допускати упередженості при поданні інформації щодо згаданої події, а також не наводити передчасних та необґрунтованих висновків стосовно обставин скоєння ДТП та вини певних осіб.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва...

Детальніше »